Skocz do zawartości
monolit76

holerny SoundStorm

Rekomendowane odpowiedzi

Sory ludzie ze tak wyskocze na waszą perełkę ( moją nie ) , zaznacze ze dzwiek jest super, sam sprzedalem przed kupnem ASUSA A7N8X deluxe mojego SB live 5.1 , ale cos w tym sondstormem nie gra u mnie, kombinowalem z wieloma sterownikami i wciąż to samo. Dzwiek po 3 godzinkach, nie raz wczesniej nie raz później siada. Czasami kompletna cisza jest w grach ( nawet po powrocie do WINDOWSA zero dzwieku ) a czasem jakies szumy, trzaski, cos w tym styulu sie z tego wydobywa. dopiero reset pomaga w naprawieniu dzwieku. Czy to moja plyta jtes w jakis tam sposob uczkodzona ??? MA ktos takie dziwne objawy ??? Nie wiem czy nawet jak sie z waszych opini okaze ze chipset siadł będzie to pozytywnie rozpatrzone w sklepie. BO co im powiem ze po 3 godzinach nie mam dzwieku nagle, albo ze z tym jest różnie ?? Facet pewnie w duchu mnie wysmieje, uzna za dziwaka, moze ją wezmie do testów i powie zebym sie ze kilka dni zglosil ( dobrze bedzie jesli faktycznie ją potestuje ) . A jesli akurat jemu sie to nie trafi ??? . Pewnie bedzie mial czas w sklepie na granie. Doradzcie cos ludziska, plis. Myslalem tez zeby calą plyte "" skopać "" , cpu wyciągne przed "" niechcącym "" uszkodzeniem płyty i powiem ze płyta siadla, nie wiem juz sam. POMÓŻCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie biega bez problemu

fakt faktem takie wpadki sprzetu są najgorsze sam miałem podobny problem z tnt jak krzaczyla raz na 2 godziny reklamacji nie uznali .. dopiero 'dobicie' pomogło .. 3 tydnie ale nówke tnt2 dostałem :)

 

nie .. żebym cie namawiał ... ;)

 

 

fakt ze dopiero po 3 godzinach pada .. moze cos ci sie grzeje .. jak zaczyna krzaczyc posprawdzaj czy jakis uklad przypadkiem nie jest za gorący ... w topicu A7V8X deluxe moze cos znajdziesz ok 90 stron czytania ;) gdzies będzie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

mam podobnie na realteku w msi kt4v tez sie czasem robia jakies dziwne rzeczy z dzwiekiem ale to na 99 % cos sie za mocno grzeje :) na sb live nigdy nie mialem takich problemow te zintegrowane karty to badziew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Abicie nf7-sl na sterach nVidi dl nF2 wszystko OK, założono tylko chłodzenie na SB orginalnie nie ma. Po zainstalowaniu tych nowych sterów dla nF3 w filmach po 1h dźwięk zaczynał pierdzieć to odinstalowałem i zainstalowałem orginalne i wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli cos siada po kilku godzinach to moze trzeba pomyslec o chlodzeniu Mostka Południowego?

Może tez bios wymienic na nowszy.

Jeżeli to nie pomoze to pewnie jakas wada fabryczna.

 

Ja posiadam Abita NF7-S rev2.0. Narazie nie mam chlodzenia na SB i narazie SoundStorm chodzi miodzio.

Śmiało dołączam się do opinii, że SoundStorm gra lepiej niż SB Live! 5.1. Miałem również Sound Blastera i stwierdzam, że wysokie tony nie były tak wyraziste jak na SoundStormie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A uzyj metody dotykowej po wlaczeniu kompa i po powiedzmy 2-3 godzinach zobacz czy sie cholernik za mocno nie grzeje i zaloz mu jakies chlodzenie jak bedzie trzeba. m,oze to pomoze ja takich problemow nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowalem sterowniki od oryginalnych dołączonych co płyty głównej aż po ostatnie 4.31 i ciągle to samo. Wiecie co jak by inaczej, skozystam z waszych rad. Pierwsze co to spróbuje cyfrowy dzwięk wylączyc jak to nie pomoze sporobuje jakis radiatorek zalozyć na mostek południowy ( moze z kaloryfera starczy ) a potem to juz o spluwie pomysle chyba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chłodzenie niewiele Ci pomoże. Założyłem u siebie i nic się nie zmieniło. Problem zapewne tkwi w sterownikach (może też w wersji Biosu :? ). U mnie częściowo pomogło wyłączenie w Biosie opcji (Typematic rate Setting) - bo wcześniej przy pisaniu na klawiaturze dzwięk ulegał zniekształceniu.

Teraz jest względnie OK - ale na przykład przy włączeniu Nvidia System Utility http://www.nvidia.com/object/sysutility_1.08.5.html robi się straszna kaszanka. Pisałem już o tym w temacie o SoundStormie, ale jakoś narazie nikt nic nie odpisał jak to wygląda u innych :? .

Problem występuje zarówno przy stosowaniu SS lub Audigy. Sprawdzane również na Epox 8RDA+ (to samo :( ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znów się wysypał :(

Sterowniki wyprobowane= zero efektu

Cyfroy dzwiek wyłączony= zero efektu

Tam ktos mi radzil abym w biosie taką jedną wartośc zmienil i też zero efektu.

Co mi jeszcze zostalo choć widzielem opinie ze to nic nie pomoze zalożyć radiator na mostek południowy. Jak go tak palcem dotykam to po chwili przytrzymania nie powiem ze palcam mam zwęglonego, ale parzy lekko, inaczej, letni to on nie jest. To chyba nie ma tak być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to powinieneś napisać jeszcze jaki to system. W windowsie 98 trzeba przed zainstalowaniem sterownika doistalować poprawki "Windows 98SE systems require the installation of the Microsoft audio WDM hotfix prior to installation of these drivers."

 

U mnie na epox 8rda+ chodzi bez problemu po kilka godzin ale na tej płycie jest firmowy radiator na southbridge. Więc może to byc problem z chlodzeniem jak napisał ktos wczesniej.

Zalman na northbridge kosztuje ok 25 zł więc nie jest to duży wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam XP Pro, Barton 2600+ ( ale sie wpieprzylem bo nie idzie go przetraktowac ) ,a7n8x deluxe, 512 ramu kingston.

:( Dzis zrana włączyłem sprzęt i po 3 minutach grania mi sie wysypal dzwięk, a plyta przeciez w nocy odpoczywała. Sprzęt to zareklamowac mogę, tylko co im powiem ? włączą raz , drugi, u nich bedzie wszytko grac i mi oddadzą. A to w kratke sie wszytko robi, raz tak raz tak. CHyba podejde całkiem inaczej do sprawy. Pomoge się płycie zepsuć i już. Wczesniej cpu tylko wyciągne. A zakladac radiator na cos co sie juz sypie po 3 minutach granie to chyba nie przegrzanie ?? A to wydatek, fakt nei duzy w sumie, ale ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to dzwięk Ci się wysypuje tylko podczas grania (mam rację?).

W takim razie szukałbym przyczyny w directX i sterownikach.

Czy to się dzieje przy jednej konkretnej grze czy przy wszystkich?

Niektóre gierki wymagaja wyłączenia akceleracji dźwięku:

start/uruchom/dxdiag/dźwięk/i tam jest suwak, którym regulujesz akcelerację. Spróbuj przesunąć go do końca w lewo i sprawdź co się dzieje.

 

Co do serwisu. Jezeli kupowałeś u kogoś normalnego to zrozumie. Ja w zaprzyjaźnionym sklepie juz kilka razy spotkałem się z podobnymi usterkami, które występowały bardzo losowo. Czasami rzeczywiscie trudno taka usterke odtworzyć. Ale wydaje mi się, ze jeżeli już zdecydujesz się na serwis, to lepiej zanieś go takiego jak jest niż ręcznie "uzdatnionego" - po uzdatnieniu mogą Ci odmówic naprawy ze względu na usterkę powstałą z winy użytkownika.

 

A w ogóle to na razie się nie poddawaj może to jakiś detal, o którym nikt nie pomyslał;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puki co o ile mnie pamięc nie zawodzi to w 2 grach mi sie to sypało. W HALO i FAR CRY, w tej drugiej bardzo często. DX mam 9.0 b ktory jest wymagany do obu pozycji. Sterowniki kombinowalem juz chyba wszytkie, zawsze na czysty system, włącznie z 4.31. A jak juz naprawde sie zdecyduje na jak to napisaleś uzdatnienie jej, to zrobie to tak aby nic nie było widzać. Kudre przedtem mialem SB i wszyt chodzilo, a sprzedalem ją bo a asusie byla a tu takie wały sie mi robią . W grach sie sypie w kratke, na chłodnym też ( 3 minuty grania , no chyba ze mu to starczy do nieprawidlowej pracy ). W systemi nie pamiętam aby to sie robilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie te gierki działaja bez problemu :?

Ale wpadłem na forum farcry i co widzę :

http://ubbxforums.ubi.com/6/ubb.x?a=tpc&s=...891&m=576107353

Gośc ma identyczny problem na tej samej płycie 8O

Niestety rozwiązania nie podali :(

 

Powiem szczerze ze sam juz nie wiem co o tym myslec.

Próbowałes wylaczyć akceleracje tak jak pisałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, powinno działać bez kombinacji. Ja jednak z uporem maniaka twierdze, że nie jest to wina sprzętu (no moze chlodzenia). Gdyby winny był sprzęt dzwiek znikałby tez po powiedzmy kilku godzinach pracy w wordzie. To ze powodują to gry ewidentnie moim zdaniem wskazuje na problemy ze sterownikami/directX.

Dzisiaj z czystej ciekawości sprawdze u siebie na farcry ;-) 4 godziny testu. Dam znać jak poszlo, może okaże się ze u mnie jest to samo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :!:

 

Mam identyczną płytę główną jak Ty i w grze Far Cry v1.0 miałem błędy w dźwięku. Dźwięk momentami wyciszał się, czasami wogóle nie było go słychać. Ale po zainstalowaniu patcha 1.1 wszystko sie poprawiło. A w Halo nie gram to Ci nie powiem jak jest.

 

:!: :!: Pozdrawiam :!: :!:

 

PS: Stery od SoundStorm'u mam ver.4.31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego patcha wlasnie tez mialem juz na mysli. Po nim dam znac co jest. Czyzby dziwny zbieg okolicznosci ze te dwie gry mnie w rostrój nerwowy wprowadzaly ? patch tam patch tu i po klopocie ?? chyba za proste by to bylo, no w sumie nie takie proste bo do tego dochodzlismy nie od razu. Potem dam znać. NIe wiem, po prostu mi się takie cos nigdy z dzwiękiem nie przytrafiało żeby 2 gry pod rząd sie sypały stąd moje wskazanie na sound storma. Ale jeszze z drugiej strony to jak mi sie dzwięk w tej grze sypnoł to i po wyjściu z gry nie mialem go równiez w Windowsie. Dopiero po resecie znow był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego patcha  wlasnie tez  mialem juz na mysli. Po nim dam znac co  jest. Czyzby  dziwny zbieg okolicznosci ze te dwie gry mnie w rostrój nerwowy wprowadzaly ? patch tam  patch tu i  po klopocie ?? chyba za proste  by to bylo, no w sumie nie takie proste  bo do tego  dochodzlismy nie od razu. Potem dam znać. NIe wiem, po prostu mi  się takie cos nigdy z dzwiękiem nie  przytrafiało żeby  2 gry pod rząd sie sypały stąd  moje wskazanie na  sound storma. Ale  jeszze z drugiej strony to  jak mi sie dzwięk w tej grze sypnoł to  i  po wyjściu z gry nie mialem go równiez w Windowsie. Dopiero po resecie  znow był.

Sproboj jeszcze wylaczyc EAXa - gry Ubisoftu + Soundstorm + EAX = czesto klopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie podlacze pod topic - u mnie na an7 pojawil sie inny problem - dziek chodzi zapupiscie ale przy przewijaniu strony, albo przejezdzaniu kursorem przez rzad aktywnych ikon slysze buczenie w glosnikach - nie wiem jak to sformulowac w wyszukiwarce to pomyslalem ze to tu podlacze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...