Skocz do zawartości
zytek

SETI@LINUX team ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi o to.. po prostu głupio by było jakby w teamcie SETI@Linux liczył ktoś z Wingrozy lub BSD ;> Dla nich jest mnóstwo innych teamów itp. a moim celem było zgromadzenie ludzi z linuksem i stworzenie małej fajnej ekipki pasjonatów pingwina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dołączył Jenot i jego Opteron 142 ! Liczy na Mandrake 10 i pracuje nad poprawą wydajności systemu ;> yeah!

 

Tak więc zapraszamy innych 64 bitowców w celu wymiany doświadczeń ;>

Może nawet odpalę mini-forum na stronie teamu. :)

(ah te plany, zobaczymy ile z nich zrealizuję ;p )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtyczka gkrellm2 do startowania/zatrzymywania i ksetispy do podgladania "performance"

 

a aktualnie - licze seti na wine i pod wine odpalam SetiSpy - wygladan na to ze pod wine bedzie 30 minut szybciej niz na natywnym kliencie seti :((

aczkolwiek mam dopiero 25% przeliczonego WU i nie wiem co bedzie na koncu, moze sie wyrowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie uzywam. odpalam klienta przy starcie systemu. czasami wlacze ksetispy, ale i ta widze ze klient chodzi, bo gkrellm pokazuje 99% uzycie proca :D

 

macie jakies problemy z ta wtyczka seti@home do gkrellma? mi od czasu jej zainstalowania, co jakis czas gkrellm zalicza zwieche (blokuje sie i tylko zabicie pomaga)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie chodzilo mi o gkrellm2. z pisaniem do autora to nie ma sensu gdyz na jego stronie znlazlem

I have no time to do a GTK+2.x port, so GKrellM 2.0 is not supported. I do not have GTK+2.x installed on my old box, so...

Anyway, people send me patches or even new versions of this plugin to work with GKrellM 2.x. I put theses versions on this page as-is for the moment. I do not know if they work or not.

ja instalowalem ta wersje Lee Webb 'a. moze ten Christian'a Hammond'a + oryginalna nie robily by problemow. niestety nie mam czasu testowac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ksetiwatch - całkiem przyjemne. Co do szybkości - zainstalowałem 32-bitowego klienta - wyjdzie coś koło 2.5h - godzinę krócej niż 64-bitowy. Dali ciała z kompilacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze sa 2 teamy Linuxa w seti. Myslalem ze moze sie zytek do nasz przylaczysz. Jestesmy w okolicach 93 miejsca :). W koncu po co zaczynac od nowa skoro my juz mamy "kilka" jednostek przeliczonych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misza faktycznie, zauważyłem to dopiero niedawno.

 

jestem jak najbardziej za połączeniem teamów. proponuję przerzucić się do nas, skoro już rozpocząłem prace nad stroną teamową i artami odnoście seti w linuksie. O Waszym teamie nie wiadomo nic poza tym, że jest ;)

 

To co, hupsacie do nas? wystarczy zmiana maila na setiatlinux@op.pl i liczymy! Jednostki z Linux Team się nie zgubią, a wspólnie szybciej dojdziemy na szczyty, mój barton prężnie nadrabia różnicę między naszymi teamami ;) Zapraszam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia, tak to jest, każdy chce mieć "swoje" ;)

musimy dojść do jakiegoś kompromisu, bo niepodobno żeby linuksowcy nie trzymali się razem ;)

 

misza wskocz może na gg: 1754328

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm moglbys tam napisad jak zainstalowac seti na linie krok po krotku..

i moze znasz jakis prog na lina co bylby odpowiednikiem seti queue

moim zdniem mógłby to napisać tutaj gdyz ja chciałbym zainstalowac seti na linuxie (pwenie tak jak wiele innych osóB) a niemumiem w samiej konsoli tylko przez midnightcomandera a chce za pomoca konsoli. i mógłbys powiedziec jak zrobić by seti startowało podczas włóączenia kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze ja napisze swoj sposob... moze sie komus przyda :-)

 

:arrow: 1. sciagasz klineta - ja uzywam tego z *i686* w srodku bo wszystko puszczam na mocnych maszynach.

(jak masz celki, durony, pentium itd. to tez tej wersji potrzebujesz)

 

:arrow: 2. wiec zakladasz katalog np /root/seti i wgrywasz do niego ten plik

 

:arrow: 3. z consoli przechodzisz do tego katalogu i odpalasz klineta z opcja "-login" - bez "" - i wybierasz opcje druga.

 

:arrow: 4. podajesz nazwe swojego maila na ktorego masz zarejestrowanego seti

 

:arrow: 5. po chwili bedziesz widzial ile masz przeliczonych WU, ile czasu CPU poszlo a obliczenia itd.

(zobacz jak to wyglada u mnie po prawidlowym zalogowaniu)

 

[root@lnx seti]# ./seti -login

New software version - deleting temp files.

SETI@home client.

Platform: i686-pc-linux-gnu

Version: 3.08

 

SETI@home is sponsored by individual donors around the world.

If you'd like to contribute to the project,

please visit the SETI@home web site at

http://setiathome.ssl.berkeley.edu.

The project is also sponsored by the Planetary Society,

the University of California, Sun Microsystems, Paramount Pictures,

Fujifilm Computer Products, Informix, Engineering Design Team Inc,

The Santa Cruz Operation (SCO), Intel, Quantum Corporation,

and the SETI Institute.

 

SETI@home was developed by David Gedye (Founder),

David Anderson (Director), Dan Werthimer (Chief Scientist),

Leonard Chung, Hiram Clawson, Jeff Cobb, Charles Congdon, Charlie Fenton,

Kyle Granger, Eric Heien, Mike Hill, Michael Kang, Eric Korpela,

Matt Lebofsky, Peter Leiser, Brad Silen, Woody Sullivan, and Adam Wight.

 

Welcome to SETI@home.

We use your email address to identify you.

Please type:

1 to set up a new account (first-time users);

2 to log into an existing account (returning users).

Your choice (1 or 2): 2

Email address: kris@*******.pl

Logged in as KriS (kris@*******.pl)

Number of work units processed: 85331

Total CPU time: 1796373549.599126

 

:arrow: 6. skrypt startowy.. hmm zrob sobie w tym samym katalogu nowy plik a do niego wklej to:

 

#!/bin/bash

 

cd /root/seti

./seti > /dev/null 2>&1 &

 

:arrow: 7. daj mu atrybut pliku wykonywalnego - z kosnoli tak: chmod +x ./nazw_pliku

 

:arrow: 8. odpal ./nazwa_pliku - i to by bylo na tyle.

 

Co dalej... aby startowal przy starcie systemu - wystarczy do pliku: /etc/rc.local

dadac na jego koncu jedna linie:

/root/seti/nazwa_pliku

 

No i to by bylo na tyle :D

 

Co jeszcze moge dodac.. hmm jesli sadzisz, ze seti zbyt mocno zjada Ci procka zmniejsz mu priorytet,

przez parametr "-nice 19" - oczywiscie dodajesz to do skryptu startowego z ktorego uruchamiasz seti.

Jeszcze jeden paramter, ktorego ja uzywam to "-proxy a.b.c.d:port"

Jesli ktos tego potrzebuje to zapewne wie o co w tym chodzi.

 

Co do softow pod linxa, ktore dzialaja jak setiqueue to nigdy takiego nie uzywalem chodz na stronie seti

widzialem pare takich.

Sam mam setiqueue jako proxy dla klinetow linuxowych.

 

Jak jest cos niejasne lub mam cos jeszcze opisac to pytac - mam nadzieje, ze bede umial odpowiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...