Skocz do zawartości
Hery

P416A -=VS=- ATHLON1700+

Rekomendowane odpowiedzi

Arghh mam dylemat co wybrac. Mialem zamiar kupic athlona 17+ na solteku drv5 ale takze przychodzi mi na mysl p4 16a. Bardziej wolalbym p4 ( jaranie proca :) ale nie znam sie na plytach i czipsetach pod ten procek. Aha jak ktos byl na gieldzie to moze pamieta jaka jest cena 16A. Za wszelka pomoc dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arghh mam dylemat co wybrac.

Ja bym brał AMD - większa przyszłość przed Socket A bo z Intelem to nigdy nie wiadomo ... Za rok albo i mniej wymieniasz proca i wszystko hula od nowa :D

 

Po słynnych filmikach Toma z www.tomshardware.com producenci mobo zaimplementowali układy wyłączające zasilanie w momencie aktywacji diody termicznej w Athlonach

 

A tak na marginesie poczekałbym na KT400 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD rulez + soltek drv4 to piekna maszynka. a co do sisow tez mam do nich bardzo ograniczone zaufanie. szczerze powiedziawszy nie mam zadnego ;-)) 

do intelow intel do AMDkow VIA

dlatego ze pewnie widziales i testowales jedna plyte pod amd na sisie ECS K7S5A a to nie wina sisa tylko ecsa!!! zobacz sobie mobo Leadteka na sis 735 albo msi na 745! miodzio!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arghh mam dylemat co wybrac. Mialem zamiar kupic athlona 17+ na solteku drv5 ale takze przychodzi mi na mysl p4 16a. Bardziej wolalbym p4 ( jaranie proca :) ale nie znam sie na plytach i czipsetach pod ten procek. Aha jak ktos byl na gieldzie to moze pamieta jaka jest cena 16A. Za wszelka pomoc dziekuje.

Ja widzę 4 rozwiązania:

1) Bież teraz Athlonka 1,7+ z serii AGOIA, do tego Solteka (ja bym polecał EpoX'a...)

2) Poczekaj na KT400, będzie tam AGP x8, Vlink 533MB/s, i takie tam bajery :wink: Brać wtedy najtańszego Antka w 0.13 micron.

3) Bierz teraz P4 1.6A, do tego SiS'a na Asusiku.

4) Czekaj na SiS645DX, A konkretnie na ASUSP4S533...

 

 

Ja bym szczeże doradzał to ostatnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał AMD - większa przyszłość przed Socket A bo z Intelem to nigdy nie wiadomo ... Za rok albo i mniej wymieniasz proca i wszystko hula od nowa :D...

tylko co to za przyszlosc :?: - wsadzisz szybkiego proca do starej plyty (ze starym chipsetem) - nieoplacalne

przyklad - u znajomego AthlonXP 1700 ma wrecz "tragiczna" wydajnosc bo jedzie na jakiejs plycie na KT133A (i pamieciach 133)...

tak wiec zeby miec szybki sprzet w przyszlosci trzeba bedzie i tak zmieniac plyte i pamieci - taka jest moja opinnia :wink:

BTW prosze docenic ze jestem bezstronny i nie namawiam do zakupu tego czy tamtego procka - tylko pokazuje jakie moga czekac pulapki w przyszlosci :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arghh mam dylemat co wybrac. Mialem zamiar kupic athlona 17+ na solteku drv5 ale takze przychodzi mi na mysl p4 16a. Bardziej wolalbym p4 ( jaranie proca :) ale nie znam sie na plytach i czipsetach pod ten procek. Aha jak ktos byl na gieldzie to moze pamieta jaka jest cena 16A. Za wszelka pomoc dziekuje.

Jezeli chcesz zostac przy jakies firmie to warto sie zastanowic. Wybierasz AMD to na jakies dobrej plycie, ktora posluzy jeszcze potem jak bedziesz wymienial procka (Epox, Soltek - wiadomo jakie modele).

P41.6A dzisiaj jest najlepszym wyjsciem na ktore mozna wydac kase. PLyta do tego P4333 asusa, moze cos na sis645 i masz procka ponad 2.5 Ghz.

Napewno wydajnoscia nie grzesza oba te procki. Podsumowujac:

Biorac Athlona 1700+ masz porzadny komp podkrecony do 2000+ jeszcze lepszy + plyta, ktora sie przyda na nastepna generacje prockow 0.13u.

Biorac P4 1.6A masz potezniejsza maszyne do O/C i za pol roku lub rok wsadzisz do plyty P4333 lub sis645 tez P4 ale juz jakiegos 2.4Ghz ktorego podkrecisz spokojnie do ponad 3Ghz i tez bedziesz na czasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zalezy ci na pieniadzach zeby zaoszczedzic to kup AMD

...a jezeli nie, to szybszy P41.6A :)

Z drugiej strony co tez zaoszczedzi ?

Athlon 1700+ do tego epox = 1000pln

P41.6A + P4S333 = 1100pln

100pln spokojnie bym dolozyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko co to za przyszlosc :?:  - wsadzisz szybkiego proca do starej plyty (ze starym chipsetem) - nieoplacalne

przyklad - u znajomego AthlonXP 1700 ma wrecz "tragiczna" wydajnosc bo jedzie na jakiejs plycie na KT133A (i pamieciach 133)...

tak wiec zeby miec szybki sprzet w przyszlosci trzeba bedzie i tak zmieniac plyte i pamieci - taka jest moja opinnia  :wink:

Jasne, masz całkowitą rację. Chipset, który jest na rynku od jakiegoś czasu, będzie "w tyle" za najnowszymi produktami. Zawsze można przecież zakupić co pół roku nową mobo, proca i ram. Tylko jeden mały problem: "Kasa Misiu, kasa" :D

 

Moim pomysłem była idea reanimacji w przyszłości kompa jak najmniejszym nakładem środków finansowych. No ale jak wyżej - zawsze można wymienić wszystko naraz i nie ma problemów z wydajnością ale to jest zupełnie inna bajka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...