Skocz do zawartości
gokai_hayaku

NIE DZIALACY DRUT MOD

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM, JAK W TEMACIE - NIE DZIALA MI DRUT MOD NA DURONIE 1,8 APPLERBED (MIXIB Z 49 TYGODNIA 2003 ROKU) UZYLEM TEGO PROGRAMU KTORY WYGENEROWAL JAK MAM POLACZYC DRUTEM (POJEDYNCZY MIOEDZIANY CIENIUTKI KABELEK Z KABLA DO TV) DZIRKI W SOCKECIE - ZROBILEM TAK JAK CZEA BYLO, ODPALAM KOMPA A TU NIC! WSZYSTKO ZOSTALO TAK JAK BYLO:p O CO CHODZI TUTAJ DLACZEGO TO NIE DZIALA , ZAZNACZAM ZE DRUTAMI CHCIALEM ZMIENIC MNOZNIK I NAPIECIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ostatnio przegladalem jakiegos topica na ten temat, ale tam bylo napisane wlasnie ze aby drut mod udal sie na moim procu to nalezy odblokowac mnoznik czyli zrobic z niego mobile (no bo one maja odblokwane chyba:)) - tam tak bylo napisane. Kazik czy jesli zrobie z mojego mixiba mobile to nie bede musial nic drutowac?? tylko pod win zmienic?

 

Ps. polaczylem socketa drutem (3 druciki) i jedyna zmiana jaka zachodzi to zmiana napiecia z 1,488 -dokladnie w biosie do 1,472 - o co chodzi? czy mam dalej zwiekszac liczbe drucikow (zaczynalem od jednego)? jestem pewien ze w odpowiednie dziurki to wkladam sprawdzalem milion razy! Chcialbym ustawic 1,6v.

 

Ps. 2 skrobalem durnia na ostatnim mostku l2 chcac odblokowac cache i w tymze skrobaniu doszedlem do takich zloceń pod laminatem, polaczylem to olowkiem HB ale duren za nic w swiecie nie chce przejsc metamorfozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeróbce na mobile zmieniasz mnożnik pod windows. W biosie nie da rady.

 

PS1) http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=33023 tu masz opisane ile drutów i gdzie włożyć by dostać odpowiednie napięcia (na samym dole)

 

PS2) Spróbuj innym ołówkiem (polecam z IKEI). Jeśli za 10tym razem Ci się nie uda to trafiłeś na niemodowalny model :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś co napisałem. Chciałeś np. 1,6V to:

 

Dołączona grafika

(zdjęcie zapożyczone od Mechl!na, sorki że bez pytania)

 

I wkładasz TRZY druty tak jak zaznaczone na czerwono na rysunku. I nic poza tym. Wtedy jak ustawisz defaut Vcore w biosie to dostaniesz 1,6V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze zauwazylem:) ale do niczego mi sie to niestety nie przydalo bo ustawienia polaczen mam w odpowiednim programie. jutro sprobuje pogrubic te polaczenia moze wtedy cos da... a poza tym na mobo nie mam regulacji napiecia takze zawsze jest default (k7s5a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rada, używaj przycisku ZMIEŃ (zjedzą Cię moderatorzy).

 

Druga - nie ma czegoś takiego jak zablokowana zmiana napięcia, przecież ono ustawiasz modyfikując socket, czyli mobo myśli że takie jest default proca. Ja zrobiłem poprzez włożenie 7mm drucików w kształcie litery U z ekranu kabla badziewnych słuchawek i działało.

 

Trzecia - jaki masz zasilacz bo może tutaj mamy problem z zaniżaniem napięć? Mierzyłeś miernikiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina mobo mam K7S5A i drutmod na niej częściowo działa.

To znaczy działa zmiana mnożnika, ale jakakolwiek zmiana vcore od 1.7 w góre kończy się ustawieniem na 1.84.

 

A tak przy okazji to czy na pewno mnożnik musi być odblokowany do drutmoda???

U mnie drutmod działa. Nie mam możliwośći zmiany mniożnika w biosie więc odpaliłem proca u kumpla na MSI K7N2 Delta ale mimo zmian mnożnika w biosie proc zawsze startował z mnożnikiem 15.

 

Proc:

AXDC2400DKV3C

AQXFA0339WPMW

 

Gdzieś tam wyczytałem że procki z seri 0339 mają zablokowany mnożnik.

Więc jak to jest????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki bede go uzywal:)

 

Kazik, moje kabelki tez sa takie , napewno miedziane i maja po 7 mm robie identycznie jak Ty, sproboje innym kablem,zailacz mam firmy deer 400w , nie mierzylem nic miernikiem bo nie wiem w jaki sposob, jakim miernikiem i co mam miezyc:P

 

Jak gleboko skrobac laminat? bo u mnie jest juz dosc spora dziura chyba olowek lipny, zamowilem klej elektroprzewodzacy - da sie go w razie czego pozniej usunac?

 

 

Klimu - wszystkie wyzej od 0339 maja zablokowany mnoznik trzeba go odblokowac zeby drut mod dzialal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się (pewien nie jestem) że XP2400 to już procek z lini HighEnd- a te mają odblokowane mnożniki wyższe- x13 w górę. Jeśli płyta nie ma w biosie obsługi tych mnożników trzeba zrobić drut-mod odblokowującego NIŻSZE mnożniki.

Tak sobie gdybam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DRUT-MOD MNOŻNIKA DZIAŁA NA PROCESORACH Z ODBLOKOWANYM MNOŻNIKIEM.

jeśli dobrze zrozumialem to mój z 42 tyg. też ma zablokowany i drut-mod mi nic nieda ?

no tak ale jeśli niema blokady to po co drut-mod jak mogłbym w biosie zmienić mnożnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się (pewien nie jestem) że XP2400 to już procek z lini HighEnd- a te mają odblokowane mnożniki wyższe- x13 w górę. Jeśli płyta nie ma w biosie obsługi tych mnożników trzeba zrobić drut-mod odblokowującego NIŻSZE mnożniki.

Tak sobie gdybam...

Jak to od 13x w górę??

Ustawiałem 16x, 17x i 12x.I działały

Normalnie mam 15x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE WIEM O CO BIEGA DO CHOLERY ZMIENILEM RODZAJ DRUTA NA TROSZECZKE GRUBSZY, DALEM PO 3 PODKOWKI W KAZDYM TAK ZE AZ PROCEK CIEZKO WCHODZIL ALE WSZEDL - NAPIECIE DALEJ TAKIE SAMO:((( O CO CHODZI BO JA JUZ TUTAJ NIC NIE ROZUMIEM? JEST KTOS W STANIE MI POMOC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na akapit:

Please cut all L11 bridges if you like to select a Vcore with the Pin-Mod guide,

otherwise you're just able to build a higher Vcore depending to the actual L11 bridge

and Pin-Mod combinations.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się (pewien nie jestem) że XP2400 to już procek z lini HighEnd- a te mają odblokowane mnożniki wyższe- x13 w górę. Jeśli płyta nie ma w biosie obsługi tych mnożników trzeba zrobić drut-mod odblokowującego NIŻSZE mnożniki.

Tak sobie gdybam...

Jak to od 13x w górę??

Ustawiałem 16x, 17x i 12x.I działały

Normalnie mam 15x.

TO W CZYM MASZ PROBLEM bo ja już głupi jestem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że ustawiałeś 16x, 17x i 12x. I działały. Domyślam się, że ustawiałeś je drut-modem (konkretny mnożnik- konkretny drut-mod).

To robiłeś na swojej płycie BEZ możliwości zmiany mnożnika w biosie.

 

Na płycie kumpla NIE robiłeś drut moda- jego płyta ma możliwość zmiany mnożnika z poziomu biosu. Niestety opcja ta nie działa.

 

TAK?

 

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to moje dywagacje na temat mnożników HighEndowych są słuszne. Jeśli kumpel w biosie ma możliwość zmiany mnożnika w przedziale x5.5 - x15 i ustawienie któregokolwiek z tych mnożników nie jest możliwe to istnieją trzy wytłumaczenia:

 

1. Procesor ma zablokowany mnożnik- NIE, skoro na Twojej mobo drut-mod działa.

2. Płyta obsługuje mnożnik 4bitowy a procesor ma zablokowane NISKIE mnożniki.

3. Prawa Murphiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że ustawiałeś 16x, 17x i 12x. I działały. Domyślam się, że ustawiałeś je drut-modem (konkretny mnożnik- konkretny drut-mod).

To robiłeś na swojej płycie BEZ możliwości zmiany mnożnika w biosie.

 

Na płycie kumpla NIE robiłeś drut moda- jego płyta ma możliwość zmiany mnożnika z poziomu biosu. Niestety opcja ta nie działa.

 

TAK?

TAK.

W końcu mnie ktoś zrozumiał :D

 

2. Płyta obsługuje mnożnik 4bitowy a procesor ma zablokowane NISKIE mnożniki.

No ale drutem 12x ustawiłem więc jak mogą być zablokowane??

 

3. Prawa Murphiego.

:?: :?:

 

Jutro będę miał płytkę z 5 bitowym mnożnikiem więc wszystko się wyjaśni. :D

 

A tak przy okazji : co jest z zegarem?? Posta wysłałem o 13:00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE WIEM O CO BIEGA DO CHOLERY ZMIENILEM RODZAJ DRUTA NA TROSZECZKE GRUBSZY, DALEM PO 3 PODKOWKI W KAZDYM TAK ZE AZ PROCEK CIEZKO WCHODZIL ALE WSZEDL - NAPIECIE DALEJ TAKIE SAMO:((( O CO CHODZI BO JA JUZ TUTAJ NIC NIE ROZUMIEM? JEST KTOS W STANIE MI POMOC?

zrób drut-moda mobo na Vcore i tyle,skończy cie wtykanie drutów w soketa a mod pewny i sprawdzony,mozesz dac na proca nawet 2,5V jak bedziesz chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale drutem 12x ustawiłem więc jak mogą być zablokowane??

 

Mogą, mogą.

To tak jak z antkami LowEndowymi. Zablokowane mnożniki powyżej 12.5 a drut-modem ustawisz którykolwiek z wyższych (np x15, x17, itd.). Oczywista zależy to od płyty- te z 5-bitowym mnożnikiem "na dzieńdobry" oferują wszystkie mnożniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko pytanko: czy na MSI K7T266 Pro2 drut mod tez dziala? Chodzi mi o zmiane napiecia. Bo raczej wszedzie jak rozmawiacie to o jakis innych plytach (Abit, Epox, ... itd). Jesli dziala to czy w robi sie go w sposob taki jak w tym programiku mechl!n?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drutmot działa na każdej płucie z Socket A (przynajmniej ja nie słyszałem o innym przypadku) gdyż nie drutujesz mobo, tylko proca. Wkładając druty w socket tak naprawde łączysz nóżki proca i zmieniasz napięcie na procu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...