Skocz do zawartości
przeciwnik

Barton xp 2500 najlepsza seria do OC i problemy z 3200+

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zabardzo nie znam sie na seriach ale na moim procu jest napisane takie coś:

"AXDA2500KV4D Y866477260214

AQXEA 0332RPMW   1999AMD"

i teraz pytam czy to jest dobra seria ale wydaje mi sie ze nie bo strasznie sie grzeje (na standartowym chłodzeniu bez podkręcania, w windowsie mam 53 przy otwartej obudowie) ale moze to wina płyty, i poczym moge poznac z ktorego miesiąca i z którego roku??

mialem identycznego bartona jak ty z odblokowanym mnoznikiem

 

ta seria jest so [gluteus maximus], zgadzam sie z toba ze sie grzeja bardziej niz inne serie!!!!!!!!!!!! ale 3200 robilem z niego bez problemu przy 1,7Vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz bartka 2500, podkrecilem na 3200, ale fsb jak daje na 205 to juz nie wstaje.

 

wczesniej mialem 2200 thorou, i chodzil mi ladnie na fsb 222... wtf? B<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem identycznego bartona jak ty z odblokowanym mnoznikiem

 

ta seria jest so [gluteus maximus], zgadzam sie z toba ze sie grzeja bardziej niz inne serie!!!!!!!!!!!! ale 3200 robilem z niego bez problemu przy 1,7Vcore

:evil: :cry: :x Ja tesh takiego mam ,ale idzie coraz lepiej wczoraj zapodalem fsb202 ,wczesniej nie chcial isc na 196 przy max vcore a temp idle to 36 przy 3000rpm w stresie rosnie do 59 :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie jakies lewe procki :) moj bez zmiany napiecia poszedl na 3200+ a z podniesionym o 0,5v poszedl na 2552Mhz (fsb 232) Na wieksze fsb plyta nie pozwala :) teraz bede probowal mnoznikiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja od poniedziału będę ekstremalnie kręcił swojego bartka 2500 z odblokowanym mnożnikiem więc zobaczym,y na co go stać i czy jest dobry bo narazie to tylko na 3200.. bo zasiłka nie pozwalała...

Ale w poniedziałek będzie ANTEC SONATA i TRUE 380..:D

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego Bartona 2500+

 

AXDA2500DKV4D

AQXEA 0321VPAW

 

proszę o opinię na temat tej serii :)

 

na 3200+ idzie przy napieciu 1,725v

przy defaultowym napięciu wstaje winda ale wywala buraki i wiesza sie czesto przy uruchamianiu jakis aplikacji

 

Próbowałem go na wyżej niż 3200+ przy szynie 200MHz (operując mnoznikiem) ale nic z tego ..... nie wstaje....

 

Pozdrawiam

----------------------------------------

Abit NF7 S v2.0 (bios23) Thermalright SLK947U + wentyl z Volcano12, 2x512 Geil, Radeon9700@Pro, TAGAN 380W, Seagate Baracuda120GB S-ATA, SB Extigy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ja jestem tutaj nowy, ale widzę że tutaj są osoby, którzy naprawde wiedzą "o co chodzi jakby", więc mam takie skromne pytanie.

Zakupiłem sobie ostatnio części do Komputera który oczywiście sam sobie złoze.

 

Nie miałem dużo pieniędzy więc zakupiłem to:

Procesor

Barton 2500+ za 370zł. w sklepie

seria:

AXDA2500DKV4D Z411462D41030

AQYHA 0414VPMW

 

Płyta główna:

Asus A7N8X (nForce2 SPP dual channel) za 390zł.

 

Obudowa

slimEX2 zasilka: 300Watt(chyba) dałem 200zeta za obudowe razem z zasilką.

 

Pamięć:

DDR 256MB PC2700 DIMM za 210zeta. (były droższe ale więcej kaski nie miałem :( )

numerek jakiś na niej też jest: GR333D64L25/256

 

Karta Graficzna:

Radeon 9200 Sapphire 128 MB DVI + tv-out (128-bit)

----------------------------

Monitora i komponentów innych nie bede wymieniał, bo raczej to nie jest potrzebne do mojego pytania.

Chciałbym się dowiedziec czy nie kupiłem źle, czytałem wszystkie posty tutaj i jestem niespokojny, że RÓZNE są Bartony 8O

Czy ja go podkręce do Bartona 3200? Bez żadnych problemów go tak wycisne? Ja się nie znam jak patrzeć z którego tygodnia on jest i w ogóle po co to potrzebne.

Czy moge być spokojny? jeszcze go nie złożyłem, składam w poniedziałek bo monitor ma "przyjść" do sklepu i go odbieram. Nigdy nie kręciłem Procesora.

 

Za wszelkie odpowiedzi te mniej i więcej zrozumiałe WIELKIE DZIĘKUJE!!!!!!

 

peseq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie: Kumpel pracuje w sklepie i powiedział KUPUJ TEN!!! Tani Cooler a lepszy od niektórych za 120zł!!

dałem MARNE 50zł! Cooler Maste.r Radiator WIEEELKi!! 2 razy większy od tego co wcześniej miałem. Mówił że bez problemu wychłodzi ci bartka bez wysiłku, ale ja sie nie znam.

 

Obudowa też. Myslałem że to bez znaczenia i chciałem kupić za 120zł zwykłą ale fajnie wyglądającą. Jednak mi wmówił, jeżeli chcesz mieć Obudowe z dobrym zasilaczem kup TĄ. i tak kupywałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AXDA2500DKV4D Z411462D41030

AQYHA 0414VPMW

 

stawiam na 1.75V na FSB 200

Płyta główna:

Asus A7N8X (nForce2 SPP dual channel) za 390zł.

 

oj niezbyt madry wybor - ZDECYDOWANIE lepiej bylo Abita NF7

Obudowa

slimEX2 zasilka: 300Watt(chyba) dałem 200zeta za obudowe razem z zasilką.

 

BARDZO DROGO - w naszych stronach te budy sa po 160zl. Co do zasilacza: jesli oryginalny i buda nowa to powinien byc Feel z biala nalepka - bardzo cichy (nawet pod duzym obciazeniem nie huczy) i calkiem mocny (osiagi identyczne do kiedysnych Feeli 'ciezkich'), o ile bedzie ten ktory przyjechal razem z buda...

Pamięć:

DDR 256MB PC2700 DIMM za 210zeta. (były droższe ale więcej kaski nie miałem :( )

numerek jakiś na niej też jest: GR333D64L25/256

GoodRAM - wyjatkowy badziew - duzy odsetek wraca z montazu na serwis z powodu bledow w memtescie

Karta Graficzna:

Radeon 9200 Sapphire 128 MB DVI + tv-out (128-bit)

najlepsze z tego wszystkiego - popieram!

Czy moge być spokojny? jeszcze go nie złożyłem, składam w poniedziałek bo monitor ma "przyjść" do sklepu i go odbieram.

Zmien plyte na NF7 i sprawdz pamieci memtestem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AXDA2500DKV4D Z411462D41030

AQYHA 0414VPMW

stawiam na 1.75V na FSB 200

to dobrze czy źle?

 

Płyta główna:

Asus A7N8X (nForce2 SPP dual channel) za 390zł.

oj niezbyt madry wybor - ZDECYDOWANIE lepiej bylo Abita NF7

Ojej :( Już za późno :( Może ktoś ma tą płyte i się wypowie, jakieś słowa otuchy :(

 

Obudowa

slimEX2 zasilka: 300Watt(chyba) dałem 200zeta za obudowe razem z zasilką.

BARDZO DROGO - w naszych stronach te budy sa po 160zl. Co do zasilacza: jesli oryginalny i buda nowa to powinien byc Feel z biala nalepka - bardzo cichy (nawet pod duzym obciazeniem nie huczy) i calkiem mocny (osiagi identyczne do kiedysnych Feeli 'ciezkich'), o ile bedzie ten ktory przyjechal razem z buda...

Orginalna zasilka ta która przyjechała z budą.

 

Pamięć:

DDR 256MB PC2700 DIMM za 210zeta. (były droższe ale więcej kaski nie miałem :( )

numerek jakiś na niej też jest: GR333D64L25/256

GoodRAM - wyjatkowy badziew - duzy odsetek wraca z montazu na serwis z powodu bledow w memtescie

Podasz linka do tego programu? Jeżeli będzie źle to wykłóce o inny ram.

 

Karta Graficzna:

Radeon 9200 Sapphire 128 MB DVI + tv-out (128-bit)

najlepsze z tego wszystkiego - popieram!

Mój wybór :D

Czy moge być spokojny? jeszcze go nie złożyłem, składam w poniedziałek bo monitor ma "przyjść" do sklepu i go odbieram.

Zmien plyte na NF7 i sprawdz pamieci memtestem!

Z płytą odpada :( Może bedzie dobrze, co do RAMU zrobie jak mówisz.

 

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi!!!! pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spokojnie poleciałem z 2,5 na 3,2(200x11) przy vcore 1,65,ale mam malutką zamułke chłodze TTvolcano 12 w idle mam 42 sters nie przkracza 47 stopni.Czy wina mzoe lezec po stronnie pasty termoprzewodzacej ?? (!!!) uzylem pasty firmy Titan (Oo).Temp te są przy trybie silient (2000obr/min i 27cfm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm czyli to dobra temp jak na proca i to chłodzenie?Wczesniej ktos pisze ze normalnie ma ~30 sters nie przekracza albo troszeczke przekracza 40 stopienkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bóg raczy wiedzieć! ;)

Tutaj Ci nikt nic nie zagwarantuje. Mam jednak nadzieję, że sie nie zawiedziesz. Kup! Najwyżej jak się nie podkręci dobrze, sprzedasz na allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam bartka też z serii AQZFA ale dalszych numerków nie znam. Na 1,7 V idzie na 2200Mhz (11*200) i full stable. Podnosze troszke napięcie do chyba 1,72V i w 3Marku 2001 się wywala. Mam na pamiątkach napięcie 2,8 i trochę sztywne timingi(8-3-3-2,5). Jak poluzować te timingi bo nie bardzo się na nich znam :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bartka który nie pozera zbyt wiele (jak w opisie) mocy tylko ma niestety zablokowany mnożnik i bardzo sie grzeje. I tak zastanawiam sie czy przypadkiem moja plyta nie zawyza temperatur - moze spotkal sie ktos z czyms takim na AN7? Czy ona przypadkiem nie podaje temp z diody?

Pozdrawiam

 

Serii niestety nie pamietam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja też się pochwale :P Thorton@Barton 3200+...1.575V :twisted: 2.4Ghz 1.85 :D Proc kupiony "w ciemno", z Allegro, nówka z gwarą, kosztował 260zł :P Seria AQXEA 0332 [oczywiście znałem oznaczenia przed kupnem :twisted: ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bartłomieja serja: AQXFA 0346RPAW DO czego to to sie nadaje? Bo mi sie wydaje ze niewiele z tego da sie wycisnąć...(albo to wina mojej płyty...) Pliss o rady czy jest szansa na 3200+ przy jakims normalnym napięciu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...