Skocz do zawartości
tomasir

Blok wodny wykonany w domku, czyli prawdziwe homemade

Rekomendowane odpowiedzi

zalezy tez czym chcesz lutowac

 

BTW ja mam do sprzedania palnik na propan z castoramy ktory znakomicie sie nadaje do lutowania bloczkow

za ile masz jakieś zdjęcie

Pradopodobnie zdjęcie bedzie za darmo. :lol:

Człowieku używaj znaków interpunkcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy tez czym chcesz lutowac

 

BTW ja mam do sprzedania palnik na propan z castoramy ktory znakomicie sie nadaje do lutowania bloczkow

za ile masz jakieś zdjęcie

Pradopodobnie zdjęcie bedzie za darmo. :lol:

Człowieku używaj znaków interpunkcyjnych.

dobre :D :D :D :D

a palnik może też :D :D :D

to ja jestem chętny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle o tym malym palniczku. Kupilem go sobie i czekam wiec sam sie przekonam ale niby czemu nie uda sie zlutowac bloczku... to ze plomien maly to bede po kawalku Bo temperatura przeciez ok 1200C.

Tu widac ze blok jest lutowany na zwyklej kuchence gazowej a ona ma przeciez "troszke" nizsza temperature... No nic sam sie przekonam

 

Dołączona grafika

 

http://www.cooling-masters.com/articles.ph...hp?id=14&page=7

 

Aha jeszcze jedno pytanie apropo szlifowania blokow bo po uzyciu papierow sciernych nawet do 3000 blok sie wcale nie blyszczy czym i jak je polerujecie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle o tym malym palniczku. Kupilem go sobie i czekam wiec sam sie przekonam ale niby czemu nie uda sie zlutowac bloczku... to ze plomien maly to bede po kawalku Bo temperatura przeciez ok 1200C.

Tu widac ze blok jest lutowany na zwyklej kuchence gazowej a ona ma przeciez "troszke" nizsza temperature... No nic sam sie przekonam

 

http://republika.pl/cronosik/soudure1.jpg

 

http://www.cooling-masters.com/articles.ph...hp?id=14&page=7

 

Aha jeszcze jedno pytanie apropo szlifowania blokow bo po uzyciu papierow sciernych nawet do 3000 blok sie wcale nie blyszczy czym i jak je polerujecie??

Nie chodzi tutaj o temperature palnika tylko o to zeby dostarczyc miedzi odpowiednia ilosc energii (fizyka sie klania).

Miedz ma dosc duza pojemnosc i przewodnosc cieplna przez co rozgrzanie sztabki miedzi na blok graniczy z cudem przy tym palniczku.

Sprawdzalem to ogranoleptycznie i po wykozystaniu calego zapasu gazu moglem bloczek ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> do reki i chwile potrzymac bo potem juz zaczynal pazyc.

Lepiej polozyc bloczek na kuchence, zdjac i dopiero podtrzymywac temperature bloku przy pomocy palnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moim zdaniem najlepsz jest 8. Przeciez jak bede przesuwal: do przodu i do tylu tylko to powstana mikroskopijne rowki rownolegle do zwrotu i kierunku przesuniecia. Wiec musisz jakos to usunac, dlatego the best bedzie 8 no ale i tak nie obejdzie sie bez pasty termoprzewodzacej bo przeciez poto ona jest zeby wypelniac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moim zdaniem najlepsz jest 8. Przeciez jak bede przesuwal: do przodu i do tylu tylko to powstana mikroskopijne rowki rownolegle do zwrotu i kierunku przesuniecia. Wiec musisz jakos to usunac, dlatego the best bedzie 8 no ale i tak nie obejdzie sie bez pasty termoprzewodzacej bo przeciez poto ona jest zeby wypelniac :P

do usuwania tych "rys" jest wlasnie futerko polerskie

przynajmniej ktos tak kiedys na tweaku pisal..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mój blok - zamieściłem zdjęcia również w innym temacie ale dam też tutaj:

No i oto jak idą prace:

Podstawa bloku jeszcze bez wklejonych finów

Dołączona grafika

 

Na tym zdjęciu powinno być widać iż miejsce z finami jest "pogłębione" ku środkowi

Dołączona grafika

Tu zdjęcie z podstawą jeszcze nie do końca powierconą, ale może to zdjęcie odda lepiej zagłębienie bloku ku środkowi:

Dołączona grafika

 

Góra bloku:

Dołączona grafika

 

Góra bloku "od środka"

 

Dołączona grafika

Góra bloku nałożona na razie na podstawę:

Dołączona grafika

 

A jeszcze uwagi:

 

- podstawa jeszcze oczywiście nie wyszlifowana

- góra bloku na razie jedynie wstępnie sklejona (będzie to oczywiście poprawiane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomasir:

tyle bedzie tych finów ? .. hmmmm ... nie za mało ??

 

aha - i jeszcze pytanko - skąd masz take króćce ?

jaką mają śr. wewnętrzną ?

bo osobiście nie moge znaleźć nic powyżej 10,5 mm śr wewnętrznej :cry:

(rozwiercalne tylko do 11mm ... mało...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te króćce mają ok. 11 mm wewnątrz - innych nie znalazłem. Kupiłem je w obi za 6,99 z 2 zaciskami metalowymi / za jeden króciec. Można za 5 pln kupić o identycznej średnicy ale o ok. 1 cm krótsze w castoramie.

 

A co do finów to uważasz że 65 finów to mało :?

 

policzyłem dokładnie jeszcze raz nie 65 a 62 będąfiny - może jeszcze dziś je wkleję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj nowy bloczek prawie skonczony. Zapomniealem zrobic zdjecie przed zlutowaniem ale wyglada mniej wiecej tak jak na schemaciku. Brakuje mi jeszcze 2 srubek :) kruccow i kleju bo mam zamiar pociagnac jeszcze (mimo ze juz jest szczelny) poxylina, nastepnie wyszliwowac pomalowac na jakis fajny kolorek i wypolerowac spod. Jak skoncze to podesle jeszcze zdjecie. No ale powiedzcie co myslicie o ukladzie kanalow w srodku??

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Pozdrawiam :)

Czy tu łudzisz się nadzieją iż woda w taki sposób będzie ci krążyć?

Wg mnie zdecydowana większość tej wody będzie płynąć bezpośrednio do wylotów tylko dwoma najkrótszymi kanałami.

 

Bo niby jak woda - ma sama z siebie krążyć naokoło 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwint robilem gwintownikiem i mysle ze w pleksie da rade tak samo.

 

Co do krazenia wody to wiem ze wiekszosc wody poplynie najkrotsza droga. Ale kanaly poziome sa najwezsze co mam nadzieje spowoduje ze choc czesc wody poplynie pozostalymi kanalami. Choc tego nigdy sie nie dowiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratunku!!! Wlasnie wrocilem z wojazy po miescie i nigdzie nie moge znalezc kruccy. Prosze jesli ktos wie gdzie w Lublinie sa to prosze o informacje. Podobno w obi czy to prawda i jaka cena... Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

futerko polerskie ew. pasta polerska (papier musi lezec plasko a blokiem przesuwasz w jedna strone[nie w dwie tylko w 1!])

Ja robie ósemki i jakoś wychodzi lustro. Mysle ze to jest naodpowiedniejszy sposob.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwint robilem gwintownikiem i mysle ze w pleksie da rade tak samo.

 

Co do krazenia wody to wiem ze wiekszosc wody poplynie najkrotsza droga. Ale kanaly poziome sa najwezsze co mam nadzieje spowoduje ze choc czesc wody poplynie pozostalymi kanalami. Choc tego nigdy sie nie dowiem :)

a jakiej wielkości , średnicy gwintownik gdzie kupiłeś i ile zapłaciłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowal ktos z Was moze robic bloczki wiercone?

Qmpel ma wiertare stolowa i mysle czy by jej nie wykorzystac...

Myslalem nad wywierceniem paru kanalow (wzdluz rdzenia ) 2mm a potem jakies 4mm

 

cos jak to:

Dołączona grafika

tyle ze duzo wiecej mniejszych kanalikow.

 

Jak wyglada wykonanie czegos takiego. Jakie wiertla, obroty, rady itp.

Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym dal wlot i wylot na przeciwko siebie bo ta jesty szansa ze woda bedzie uciekac zaraz z brzegu

 

ps. jesli kumpel ma wiertarke stolowa to nie lepije poszukac frezow?

ja frezuje na wiertarce stolowej traw to dulo i sie czlowiek meczy ale jak sie stara to nawet ladnie wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowal ktos z Was moze robic bloczki wiercone?

Qmpel ma wiertare stolowa i mysle czy by jej nie wykorzystac...

Myslalem nad wywierceniem paru kanalow (wzdluz rdzenia ) 2mm a potem jakies 4mm

 

Jak wyglada wykonanie czegos takiego. Jakie wiertla, obroty, rady itp.

Pozdrowka

Życzę powodzenia. Wg mnie po tym co u mnie się działo z wiertłem 2 mm (ciężko się wierciło otwory głębokości 2-3 mm) nie daję Ci najmniejszych szans na zrobienie takiego bloku. Może wiertłem 5-6 mm byś miał jakieś szanse...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowal ktos z Was moze robic bloczki wiercone?

Qmpel ma wiertare stolowa i mysle czy by jej nie wykorzystac...

Myslalem nad wywierceniem paru kanalow (wzdluz rdzenia ) 2mm a potem jakies 4mm

 

Jak wyglada wykonanie czegos takiego. Jakie wiertla, obroty, rady itp.

Pozdrowka

Życzę powodzenia. Wg mnie po tym co u mnie się działo z wiertłem 2 mm (ciężko się wierciło otwory głębokości 2-3 mm) nie daję Ci najmniejszych szans na zrobienie takiego bloku. Może wiertłem 5-6 mm byś miał jakieś szanse...

To chyba miałeś tępe wiertło ...

Ja wierciłem i było spox

Wysokie obroty + chłodzenie i leci (nie przegrzewać wierteł - bo momentalnie odpuszczają i tępe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...