Skocz do zawartości
syfur

egzamin gimnazjalny - przygotowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież ten cały examin to pic na wode. Jak ja go pisałem jako pierwszy to taka wielka podnieta bo to przecie exam. Jak zwykle jak przyszło co do czego to licea patrzyły na oceny na świadectwie a nie na te bzdurne pkt.

 

Imho caly ten egzamin o kant [gluteus maximus] potłuc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie stopnie byly nie wieksze niz 3 (nawet z religi 2 mialem) nie uczylem sie nic no moze tylko jak rozprawke sie pisze ;) skonczylem majac 72pkt (31 z hum. 41 z mat-przyr ale glupie te nazwy sa :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu ja sie ucze miesiac przed matura a wy sie boicie egzaminu w gimnazjum :wink: Chlopie jak konczylem podstawowke to tez byl egzamin . Uczylem sie do niego jak wol i gowno dalo bo nic z tego nie bylo (nie liczac matmy) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego egzaminu będę się uczyć 1-3 maj. Wcześniej nie ma sensu. Powtórzę sobie jak pisać różne rozprawki/wypracowania/etc., pare wzorów, przejrzę książkę z gegry oraz biologi i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w zeszłym roku ten cały egzaminek. Nic się nie uczyłem, a poszło gładko - 93/100 punktów. Ogólnie większość inteligentnych osób z mojej klasy miała powyżej 80. Pytania są głównie na logiczne myślenie, a tego raczej nauczyć się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w kaliszu tak sobie wymyslili ze caly nabor do skzoly odbywa sie za pmocom kompow, nigdzie nie zasnossi sie orginalu swiadectw :) no i tutaj beda punkty decydowaly

 

gdzie w necie mozna zlales jakies wzory rozprawek itp (zeby przynajmniej wiedizeic jak to sie pisze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, człowieku, żadne skomplikowane wzory nie bedą Ci potrzebne na tym :) Ten test sprawdza bardziej logiczne myślenie, niż wiedze :) Nie ucz sie, bo i tak nic Ci to nie da ;) Chyba, żeś przysłowiowa "noga", to wtedy powtórz tylko podstawowe wzory, np. na pole trójkąta etc. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego egzaminu będę się uczyć 1-3 maj. Wcześniej nie ma sensu. Powtórzę sobie jak pisać różne rozprawki/wypracowania/etc., pare wzorów, przejrzę książkę z gegry oraz biologi i to wszystko.

Widzę, ze nie tylko ja mam takie plany ;] Powodzenia wszystkim piszacym, damy rade :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licea patrzyły na oceny na świadectwie

 

 

 

 

Mam nadzieje, że tak nie będzie bo będzie żle u mnie nie bedzie na co patrzeć :) ja na prubnych miałem 76:) 48 z Huma i 28 mat :) moim zdaniem Rulezzzzz, a no i rozwionzywałem ten egzamin co był rok temu no i wyszło mi 91/100 :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idz lepiej pobiegaj sobie troche, swiezy umysl sie przyda. :D

 

Testy tak jak poprzednicy pisali glownie sa na logike takze trudno, zeby dalo rade to wyuczyc. Przegladnij sobie to jak sie pisze rozprawki, sprawozdania itp.

 

Poza tym to praktycznie cala 3gim powtarzasz wiekszosc - na pewno cos zapamietales ;)

 

Przyklad kolezanek: nie chodzily do szkoly przez tydzien czy wiecej zakuwajac w domku, nic im to nie dalo gdyz nic z tego nie bylo na tescie.

 

W moim przypadku, bez zadnego przygotowania (domowego) poszlo bdobrze :D przed samym egzaminem partyjke w q3 oczywiscie obowiazkowo :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego egzaminu będę się uczyć 1-3 maj. Wcześniej nie ma sensu. Powtórzę sobie jak pisać różne rozprawki/wypracowania/etc., pare wzorów, przejrzę książkę z gegry oraz biologi i to wszystko.

IMO takie przyhotowanie wystarcza jezeli sie choc troszke uczyles przez te 3 lata ;] Warto tez poprzegladac testy z poprzednich lat i jakies przykladowe zeby wioedziec jak to wyglada... dosc latwe są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idz lepiej pobiegaj sobie troche, swiezy umysl sie przyda.  :D  

 

Testy tak jak poprzednicy pisali glownie sa na logike takze trudno, zeby dalo rade to wyuczyc.  Przegladnij sobie to jak sie pisze rozprawki, sprawozdania itp.  

 

Poza tym to praktycznie cala 3gim powtarzasz wiekszosc - na pewno cos zapamietales ;)  

 

Przyklad kolezanek: nie chodzily do szkoly przez tydzien czy wiecej zakuwajac w domku, nic im to nie dalo gdyz nic z tego nie bylo na tescie.  

 

W moim przypadku, bez zadnego przygotowania (domowego) poszlo bdobrze  :D przed samym egzaminem partyjke w q3 oczywiscie obowiazkowo   :lol:  :lol:

no wlasnie jak sie pisze rozprawki itp ??

 

sa w necie jakies przyklady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie to "coś" czeka za pare dni

 

I co mogę powiedzieć: Humanistyczny - banał - wystarczy kilka razy przeczytać polecenie, zrozumieć o co w nim chodzi i już leci jak z płatka

 

A co do maty/fiz... jeżeli nie znasz wzorów nie poradzisz sobie z otwartym zadaniem... dlatego w dniach 1-3 maj pisanie ściąg się zacznie :]

 

Jestem wzrokowcem, dlatego pisze... nie sądze aby mi się przydały na egzaminie, ale przezorny - zawsze przygotowany ! :]

 

Ech.. głupie to... wolałbym stary system :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja wiem?? podstawowe wzorki raczej kazdy pamieta, (pola - te sprawy), bodajże rok temu najbardziej punktowane zadanie polegalo na tym zeby wiedziec o zasadzie : "kat padania = kat odbicia" napisac dwa ulamki (stosunek dlugosci) -> po zadaniu.

 

humanistyczny tak jak Pr0^^ | LoleX* mowi - CZYTAJCIE PYTANIA!

latwo jest sie pomylic chociaz wydawalo nam sie cos prawie pewne :evil:

 

Z humanistycznych to ciekawe rzeczy wychodza :? zdarza sie, ze masz kilka odpowiedzi poprawnych ale Ty masz wybrac ta najbardziej poprawna ;/ (wg autora pytan). Sie nie przejmuj :) zastanow sie 3x i pisz co Ci sie wydaje - dziala ;P

 

btw, cieszcie sie, poki jestescie w gimnazjum - (3 letnie wakacje)

od wrzesnia sie ciut zmieni :twisted::twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie profile idziecie dalej ??

 

ja ide na humanistyczny (dziennikarstwo)

 

poszedl bym na inforamtyke ale tam nie dam sobie rady z fizyka :/

Ja idę na mat-inf ale już czuje że będzie ciężko :? cuż mi wystarczy aby tylko przejść do następnej klasy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wybieram się na Polski-Historia + ENG + ESP + Łacina

 

A następnie albo na politologie, albo na stosunki międzynarodowe, albo na prawo :]

 

Zobaczymy... :D

 

Ale na 100% nic nie związanego z matą, fizą, chemią... :/

 

Szkoda, że nie ma profilu POL-INF :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brus mowi:

 

nie uczyc sie 3 lata gimnazjum, byc w miare inteligentnym, logicznie pomyslec i dostac w sumie >80 pkt ;]

 

na egzamie humanistycznym......wykazac duzo uczuc (w wypracowaniu), czyli na zasadzie "byl to tak wspanialy czlowiek, ze winnismy brac z niego przyklad, sam zreszta musze stwierdzic, ze jego postawa znaczaco wplynela na moj system wartsci itp. " i dostac z humana >40 pkt :lol:

 

naprawde nie ma sie czego bac ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok temu, przechodzilem to samo co ty :D pod koniec kwietnia tez zaczynalem miec juz sraczke ;-) ale spokojnie, ten test to banał, na powtórzenie poswiecilem 3 dni a wynik mialem conajmniej dobry (90pkt). z czesci humanistycznej zalatw sobie taka karteczke, na ktorej masz napisane, za co dostajesz pkt, a za co nie. chociaz tyczyc sie to bedzie innych zadan, to bedziesz mial przynajmniej pojecie, co punktuja egzaminatorzy - polecam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Bruce ja zrobiłem dokładnie tak samo. Wypracowanie nie było przebogate, ale wylałem tyle uczuć tam, że to nie sposób nie dostać ogólnie 46 z polaka. Z matmy miałem 34 :(. Nauki zero - tyle co z lekcji przez trzy lata zapamiętałem. To wystarcza. Teraz jestem w Liceum, gdzie można dostać jakiejś choroby umysłowej. Może nauczyciele powinni sobie też czasem wrzucić na luz? Tej choroby umysłowej to można dostać, nie ze względu na ilość nauki, ale już tylko z tego względu, że idzie się do szkoły z takim nastawieniem psychicznym.... W gimnazjum miałem średnią 3,8, teraz mam średnią 2,9. Tam poprostu nie jest miło, a jeszcze jak dowalą po 3-4 "niezapowiedziane" kartkówki, to padamy.... A najgorsze jest to, że klasa często przekłada te jkartkówki na inny termin. Nie mówie, że źle jest przełożyć kartkówkę. Ale potem to się znowu kumuluje. Wiecie o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...