Skocz do zawartości
syfur

egzamin gimnazjalny - przygotowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie tu geniusze siedza na tym tweak'u. No nic, wszyscy chyba ida do I LO [ w Lodzi najlepsze ok. 170 pkt zeby pomazyc ]

 

 

Troche mi sie wierzyc nie chce :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały - wapień się nagrzewa (prażenie) - chyba :D

 

Ok - z Humana - 45-47 pkt (zależy od rozprawki :wink:)

Nie oK - z przyr. - jak będzie 35 to ide na kolanach do Częstochowy :D (a mam 300KM :D)

 

Ech :)

 

Pozdro ! Czekamy na odpowiedzi :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki lolex ten test :) W sumie to pytania były fajne, tyle, że głupi jestem i mi się białko z wapnem pomyliło(skorupka) i skojażyłem, że dodaje soli do jajek żeby nie pękały podczas gotowania ;) Po kija sobie jajka gotuje, jakby mi ktoś je robił to bym brał alkohol :lol: Reszta w miarę dobrze, tylko jeszcze nie wiedziałem jakie to wybrzeże i zrąbałem chyba to z tymi odległościami tych najdalszych punktów ;) Most wyszedł mi 50m bo 150m to było 3/6 mostu więc cały miał 300m, tak więc 1/6 z tego to 50m :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały - wapień się nagrzewa (prażenie) - chyba

Nie. Przy prażeniu wapna ciepło się wydziela - jest to reakcja egzoenergetyczna. Oczywiście, że palenie drewna w kominku. Widziałeś kiedyś samo-palące się drewno? ;] Przynajmniej tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszedlem na gazeta.pl i chyba test byl prosty :>

 

bo na chwile obecna ( bez przygotowania ) nie jestem w stanie zorbic zadan:

26, 30, 32 :)

 

reszta stosunkowo prosta :)

 

ale wiadomo, ze czym innym jest teraz usiasc przed kompem i rozwiazac, niz zestrsowanym siedziec pod bacznym wzrokiem nauczycieli i kobiety z kuratorium :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaje ze chodzi o gaszenie wapna... Voyatar żeby było tak jak mówisz to jakbyś rozpalał w piecu to by w domu Ci się zimno zrobiło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Nie dość, że przed kompem to jeszcze starszy jesteś, więc się nie chwal ;]

 

Mi się zdaje ze chodzi o gaszenie wapna... Voyatar żeby było tak jak mówisz to jakbyś rozpalał w piecu to by w domu Ci się zimno zrobiło...

A czy do gaszenia wapna musisz dostarczyć energii?

Nie przypadkiem wystarczy zmieszac ha-dwa-o i ce-a-o i wydzieli się energia?

A tak poza tym to nie jest tak jak mówisz. Reakcje endoenergetyczne czasem potrzebują energii tylko do zapoczątkowania reakcji, tak jak w przypadku palenia drewna.

[chyba]

 

--

A z resztą. Otworzyłem książkę z drugiej klasy i co widze?

"Gaszenie wapna palonego [...] jest to reakcja egzoenergetyczna]

Ale co do tego drewna i tak nie jestem pewien :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6A , 7B, 10B, 12C, 14 niewiem na 100%, 16C, 20 to nie pamiętam , 25 fiordowe, 29 to obliczasz rozciągłość mnie to wyszło 5 stopni 50 minut, i mnożysz razy 111,1km. Ale mi zły wynik wyszedł na teście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, my bad. Źle przeczytałem. To JEST prażenie wapna [myślałem, że chodzi o gaszenie]. Bu, punkt w dupę ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starszy , nie starszy, ale w programie te rzeczy tez mialem jakis czas temu :)

 

a poniewaz nie uczylem sie all gimnazjum, to mam prawo nie pamietac :>

 

wiem tylko to co wynioslem z lekcji, a ja mam pamiec dobra tylko d otego, co mnie interesuje :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Voyatar masz racje gaszenie wapna to egzotermiczna :/ Ja jak narazie mam 2 błednie w zamkniętych no i w 29 50' Potraktowałem jak 1/2 stopnia ;/ Co zaznaczyliscie w 9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cięższy będzie 2 razy wolniej się poruszał

 

OMG 29 50' przecież stopień ma 60 minut :/

 

Jaki ze mnie down ;( :cry: ;(

 

A tam 3 pkt były na tym zadaniu :ja chce do mamy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj kurr...de w pi...saku mi się cos chyba poruszało i też napisałem 1/2* , a niech to babcia kopnie .... buehuehue , ale 1 pkt bede miał za obliczenie 5*50' ale zjarałem to zadanie reszta raczej powinna być ok

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie troche to dziwne mi sie wydaje ze egzaminatorzy dali dość trudne do obliczenia liczby w 29.. Mi się zdaje że ktoś poprostu tak jak my się machnął :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...