Skocz do zawartości
Grog

Problemy z dzwiekiem, systemem i nie wiem z czym jeszcze :(

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za bardzo wiedzialem gdzie wrzucic ten temat...

 

Po ostatnim upgradzi'e biosa na mojej plycie glownej MSI KT3 Ultra2 (6380E) do wersji 5.7 pojawily sie powazne problemy z systemem. Mianowice windows xp odmowil wstawania w trybie 'nieawaryjnym', czasem witajac mnie niebieskim ekranem z komunikatem DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL (albo jakos podobnie), a czasem po prostu zamarzajac w trakcie ladowania. Jak sie okazalo jedna z mozliwych przyczyn jest karta dzwiekowa mint3d 6ch - po jej wyjeciu i puszczeniu dzwieku z plyty głownej system sie uruchamia. nie za bardzo wiem gdzie moge jeszcze kombinowac... menedzer urzadzen nie pokazuje konfliktow miedzy urzadzeniami (w trybie awaryjnym, przy wlozonym mincie), informacje o systemie nie ujawniaja zadnych dwoch urzadzen pracujacych na tym samym przerwaniu.

 

Udalo mi sie uruchomic juz system z wlozona karta, jednakze bez zainstalowanych sterownikow. W tym przypadku niebieski ekran pojawial sie w trakcie ich instalacji.

 

Raz udalo mi sie nawet poprawnie zainstalowac karte, dzieki wczesniejszemu wyrzuceniu z systemu urzadzen zwiazych z USB (VIA USB 2.0 Enhanced Host Controller), lecz po resecie system juz sie nie podniosl.

 

Probowalem juz z wlaczonym i wylaczonym w biosie ACPI, probowalem rowniez przelozyc karte dzwiekowa do innego slotu, probowalem ustawic w biosie inne przerwanie dla slotu PCI.

 

Na poczatku walki na niebieskim ekranie pojawiala sie jeszcze nazwa pliku sterownika ktory konflikt moze powodowac - st3mp28.sys - sterownik... jezeli dobrze pamietam... czegos co nazywalo sie Miniport SCSI/RAID. po usunieciu tego urzadzenia nadal sa problemy, z ta roznica ze niebieski ekran nie wspomina juz o tym pliku.

 

Sciagniecie nowych steronikow do dzwieku tez nic nie dalo - zreszta w tej kwestii duzego wyboru nie ma - mint nie udostepnia nadmiaru ich wersji.

 

Na prawde nie wiem juz co robic. karta powedrowala do kolegi, jutro bede wiedzial czy dziala na innym komputerze... przypuszczalnie tak, skoro u mnie przez chwile dzialala...

 

Mozliwe ze cala wina lezy gdzies w ustawieniach biosa, ale zupelnie nie mam pojecia gdzie. W ostatecznosci mozna przeinstalowac system, ale mam wrazenie ze nie rozwiaze to problemu, poza tym nie za bardzo mam to czas i nie jest mi to na reke. Naprawa systemu poprzez instalatora windows rowniez nie pomogla.

 

Pomocy. z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień BIOSa na wcześniejszego.

 

Włącz assign irq for usb

 

Włącz assign irq for vga

 

Włącz system przerwń APIC w biosie (rozszerza przerwania powyżej 16)

 

Ostatecznie opchnij tego minta i kup coś innego jeżeli wszystkie powyższe nie przyniosą rezultatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

APIC (popelnilem oczywiscie blad w poprzednim poscie) caly czas dziala. Jezeli chodzi o przerwania dla karty i usb nie znalazlem zadnych opcji za to odpowiadajacych (AmiBIOS). A co do karty... caly czas chodzila... wiec chcialbym ja ponownie uruchomic. Starszy bios... najglupsze to co zrobilem to nie zachowalem poprzedniej wersji biosa ktory siedzial w plycie... troche sie pospieszylem i nacisnalem enter razy czy dwa razy za duzo (oj gupi ja...). A ktos moze doradzic ktorych wersji biosa sprobowac ? ale to juz chyba watek na inne forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...