Skocz do zawartości
KOala

Pentium166MMX i płynne odtwarzanie filmów DivX- jednak można

Rekomendowane odpowiedzi

Na www.tanipc.pl w dziale wyprzedaż znalazłem taki oto opis komputera:

...Pentium 166 MMX DELL Optiplex Gn

cena: 179 zł*

opis produktu:

Firmowy komputer Dell, wyprodukowany z bardzo dobrych części, obudowa Desktop, karta graficzna SVGA S3 TrioV+ 2MB, pamięć 32 MB RAM, dysk twardy 1.1 GB WD/Seagate, FDD 3.5", płyta główna Intel do 233Mhz. Bardzo dobrze działa na tym komputerze Windows 98, ME, SE, 2000 i MS Office, płynnie odtwarza filmy w formacie Divx!!! Idealny do prac biurowych, internetu. Możliwość zaistalowania napędu CD-ROM, karty muzycznej, rozbudowy pamięci RAM. Cena nie obejmuje klawiatury i myszki (dopłata 30zł) ...

A jednak można, trzeba kupić tylko firmowy sprzęt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma firmowka Della od skladaka z tych samych czesci ? Obudowe ? :? Jakos watpie aby wplynela ona znaczaco na odtwarzanie divixow . A te 32MB SIMMow to mapewno pociagnie Divixa :lol:

Jawnie ludzi w h... robią!!!

Chociaż jak tak się głębiej zastanowić to divx w formaci 100x80 pikseli i niskim bitrate może pójdzie- do tego lupa i mamy kino domowe jak za darmo :) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P166MMX, 16MB ramu, Voodoo Rush 6MB - na tym oglądałem dvix bez problemu (i niech ktoś nie pisze, ze 16mb nie pociagnie...widać pociągnęło).

Gdzieś słyszałem, że pod linuxem takie numery są możliwe- pod Windowsem to ci raczej nie wierzę- chyba, że tak jak pisałem wcześniej mikrorozdziałka i mały bitrate!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ffdshow potrafi naprawde cuda - i to bez drastycznego pogarszania jakosci obrazu, ja mam 300mhz i s3trio i nie ma filmu ktory by nie hulal; jakosc jest swietna, ekran dziala w 640x480 co i tak jest zwykle wiecej niz rozdzielczosc filmu; na 166mhz nie probowalem ale nie zdziwilbym sie gdyby chodzilo;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ffdshow potrafi naprawde cuda - i to bez drastycznego pogarszania jakosci obrazu, ja mam 300mhz i s3trio i nie ma filmu ktory by nie hulal; jakosc jest swietna, ekran dziala w 640x480 co i tak jest zwykle wiecej niz rozdzielczosc filmu; na 166mhz nie probowalem ale nie zdziwilbym sie gdyby chodzilo;

Jaka wersja ffdshow? Jaki odtwarzacz? Ile ramu?

Ja na 300 Celeronie mogę odtwarzać tylko te kodowane 3.xx i niektóre 4.xx reszta to totalny slideshow.

Co do tego 166MMX to nie uwierzę póki nie zobaczę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac to jest walek.

 

na p200mmx w windzie zadnego filmu kodowanego divxem nie moglem odpalic. natomiast mpg szly ok. a wiec ktos tu zeruje na naiwnosci i glupocie potencjalnego klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam MMX. Jakos jak wchodzil DivX to mialem zakodowanego Gladiatora(BTW screener) w smiesznej rozdzialce(cos kolo max MPG1) bitrate tez nie byl rewelacyjny. Ale wszystko pieknie dzialalo. Jednak byly to jakies spec codeki(nazwy nie pamietam). Aha jak sie ostatecznie okazalo to powodowaly one bledy w niektorych filmach - zabarwialy sie na rozowo. Takze ostatecznie kupa, chodz fakt faktem, iz w ww wypadku sprawdzaly sie swietnie.

 

Podsumowujac jest to w niektorych przypadkach mozliwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P166MMX, 16MB ramu, Voodoo Rush 6MB - na tym oglądałem dvix bez problemu (i niech ktoś nie pisze, ze 16mb nie pociagnie...widać pociągnęło).

Gdzieś słyszałem, że pod linuxem takie numery są możliwe- pod Windowsem to ci raczej nie wierzę- chyba, że tak jak pisałem wcześniej mikrorozdziałka i mały bitrate!

Kto Ci każe wierzyć ? :) Winda95 była, zaden linux i 640x480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie byly karty do dekodowania filmow ale z wzrostem ocy procka przestaly byc potrzebne . Nie wiem co wy porownujecie 166 do 200 przeciez to niebo a ziemia . A to do Celka 300 to dopiero lol .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na www.tanipc.pl w dziale wyprzedaż znalazłem taki oto opis komputera:

...Pentium 166 MMX DELL Optiplex Gn

cena: 179 zł*

opis produktu:

Firmowy komputer Dell, wyprodukowany z bardzo dobrych części, obudowa Desktop, karta graficzna SVGA S3 TrioV+ 2MB, pamięć 32 MB RAM, dysk twardy 1.1 GB WD/Seagate, FDD 3.5", płyta główna Intel do 233Mhz. Bardzo dobrze działa na tym komputerze Windows 98, ME, SE, 2000 i MS Office, płynnie odtwarza filmy w formacie Divx!!! Idealny do prac biurowych, internetu. Możliwość zaistalowania napędu CD-ROM, karty muzycznej, rozbudowy pamięci RAM. Cena nie obejmuje klawiatury i myszki (dopłata 30zł) ...

A jednak można, trzeba kupić tylko firmowy sprzęt!

heh - a smoka dają gratis ?

 

(hint: po co smok ? w każdej dobrej bajce są smoki)

 

Wiesz... ile ty masz lat, że wierzysz w takie bajki ?

ja od 3 lat pracują w firmie która sprzedaje tony markowego sprzętu, a sam od czasu do czasu grzebię w serwerkach IBM/HP/Compaq

 

powiem tak - firmówka różni się od niefirmówki ... nazwą i ceną, a wydajnością wcale.

 

P166 Compaq działa tak samo jak P166 Optimus lub P166 wyjek&cousins company LTD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

U siebie na starym kompie ogladalem 1 film divx, Spider Man, kodek to divx 3 705 Kbit/s 448x288 25fps bardzo dobrze sie ogladalo, nie pamietam jakim programem ale pamietam ze bez napisow bo przy napisach to juz nie szlo i na max rozciagnietym oknie(na full skrin pojawialy sie artefakty) Byl to P166MMX 64mb ram 133mhz

 

Pozdrawiam Egeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taka dystrybucja linuxa ktora laduje sie do ramu... a potem z cdleci divx ... sprawdzal moj kumpel i mowi ze film mu bez najmniejszych problemach jechal na 200 mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na p200MMX, 64MB Ram i grafice S3 4MB pamiętam, że oglądałem Matrixa na divx bez żadnych przycięć wszystko płynnie. OS to Win98, albo ME. Jak znajde ten film to wam podam jaki miał bitrate i rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na p200MMX, 64MB Ram i grafice S3 4MB pamiętam, że oglądałem Matrixa na divx bez żadnych przycięć wszystko płynnie. OS to Win98, albo ME. Jak znajde ten film to wam podam jaki miał bitrate i rozdzielczość.

jakos ci nie wierze , jak to juz kilka krotnie pisalem - cel 500 , plyta na via , 128 mb , tnt 2 pro ( albo ultra ) -- obiekt -- ffdshor , subedit player , film to - indiana jones --- i co KUPA tna , ( aa zeby nie bylo , pod lina tez tna 9 buzo duzo mniej ale tez ( a lina to movix , movix2 i cinemix )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w mplayerze (czy jakos tak) pod line jak sie korzysta z dedykowanych sterownikow (najlatwiej na nVidie) to leci dosc dobrze, z tym, ze koles sie w tym specjalizowal to wlaczal framedrop coby przy ostrzejszych akcjach mu gubilo a nie zwalnialo. No i jakos tam sobie ogladal, tylko po co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrix ma rozdziałkę 384x288, 25fps, data rate 500kbps, kodek divx chyba 3.11 może nowszy, dźwięk 128 kbit w stereo (mp3). Jakość nie rewelacyjna ala da się obejrzeć.

 

Tu macie sampla, więc każdy może sprawdzić sam :]

http://republika.pl/luck11/matrix_sample.avi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...