Skocz do zawartości
enigma_pl

chlodzenie obudowy!!

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko:

w obudowie mam zainstalowany jeden wiatraczek i nie wystarcza on. chcialem cos dolozyc tylko za bardzo nie mam jak i gdzie...

 

podpowiedzcie mi jakos gdzie zainstalowac cos....

 

ps. komp wyglada mniej wiecej tak:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajajaj te obydwa narysowane powinny wyciągać powietrze z obudowy a nie wdmuchiwać. Nic dziwnego ze ci sie obodowa grzeje. Raz sam sie pomyliłem i odrotnie wentyla przykreciłem. Potem sie dziwiłem ze obudowa cała ciepła jest. Odwróć wentyle i bedzie spox (tylko zwróć uwage czy masz otworki na bocznej ściance obudowy zeby powietrze z zew. nimi leciało). Jak nie to trzeba koniecznie gdzieś dziure wywiercić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli oba maja wydmuchwiac...

 

a pod hdd wlasnie nie moge dac bo jak napisalem cos mam nie tak z panelem przednim obudowy... no ale jeszcze pokombinuje... :]

 

ps. o a na scianie bocznej owszem mam dziury, tylko ze wydaje mi sie ze one strasznie male sa... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hu......... rozwiazanie namalowales , to ma byc tak :

 

Nie pisz ze nieda sie z przodu zamontowac wentyla bo napewno sie da , wszystko sie da,takie chłdozenie jest najefektywniejsze , u mnie zbija ono kilka stopni C

 

Dołączona grafika

 

luknij jak ja to rozwiazałem :

 

(z przodu 3 nmale wentylatorki wciagaja do budy chłodne powietrze, leci sobie ono do zasilki i w okolice cpu a po lewej stronie gdzie powietrze zostanie ogrzane przez proca -wtedy wentyl z tyłu wyciaga gorace powietrze.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

tu wiecej http://www.tweakpc.cjb.net/modbudy.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie masz zrobione ta wentylacje z przodu ale u mnie to troche nie mozliwe bo na dvd mam polozone wszystkie kable z zasialcza...

a jest ich w ch..

 

zamontuje wiatrak kolo zasilacza [na zielono na mym poprzednim rysunku] ktory bedzie wysysal powietrze z obudowy.

ten pod zasilaczem juz przekrecilem i takze wysysa powietrze z kompa...

 

no i coz?! moze pomysle nad nakreceniem [MOZNA JAKOS NAKLEIC?? - silikon, cos innego??] wiatraka na panel boczny obudowy przy dziurkach w panelu...

 

 

ps. NIE DA SIE umiescic wiatraka pod HDD!!

jak zrobie zdjecia to wam pokaze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie masz zrobione ta wentylacje z przodu ale u mnie to troche nie mozliwe bo na dvd mam polozone wszystkie kable z zasialcza...

a jest ich w ch..

U mnie kabli jest z tego co wiem jeszcze wiecej niz u ciebie :D ale ja zrobilem tak że schowałem je miedzy flopem a kieszenia a hdd lezy sobie na gąbce na cedeku a te wentyle chłodzą bezpośrednio dysk (on sobie tam za nimi leży)

 

p.s na fotkach widac codeshita którego jak widac w podpisie niemam wiec kabli przybylo :) ale jakoś to uporządkowałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 3 wentylki daja jakis efekt? Daje to wmiare dobre chlodzenie? Zastanawiam sie bo mam z tylu 2 wentyle wyciagajace i chce dac cos wciagajacego i ciekawi mnie czy bedzie to pasowalo.

dysk lezy za nimi schladzaja go o jakies 12C do tego 3C-4C mniej na procu do tego wentyl wyciagajacy z tylu budy daje kolejne 3C na procu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tanich obudowach (np mojej :x ) aby ściągnąć przedni panel musisz wyciągnąć wszelkie napędy 5 1/4 (CD DVD itp) bo inaczej nie wyciągniesz nawet po odkręceniu wszystkich śrub...

Te twntyle co zaznaczyłeś na czerwono i zielono to powinny wyciągać powietrze i przydałby się gdzieś trzeci co wciąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie jest ten przy procku wygiagajacy.

przy zasilaczu dopiero bedzie tez wyciagajacy i moze na bocznej scianie,. na dziurkach bedzie wciagajacy...

 

a temp. procka w idle to 35, mobo 33 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...