Skocz do zawartości
XvX

Prolink GF TI4200 128mb - tylko 7600 3DMarków.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Już keidyś mówiłęm o mojej karcie:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=52072&highlight=

Ostatnio zmieniłem system na XP.

Teraz Świeżo po formatowaniu i postawieniu XP moja suma 3dmarków zmalała z 9414 do 7694 :!: :!:

Co jest tego przyczyną?

 

Oto oba testy z 3d marka:

Stary:

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7306367

Nowy:

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7796594

 

P.S. Windows nie ma SP1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm tak to jest z windozami - kiedys wynik mi spadl pare tysiecy mimo ze mialem swiezo zainstalowana winde - dopiero po ktorejs tam reinstalce 3dsmark zaskoczyl i chodzi normalnie czyli teraz w granicach 13k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazaniem jest wlasnie SP1-sam sie na tym przejachalem jakis czas temu na GF2 z 3300pkt spadlo na 2800pkt..

Zatem czas na SP1 :D i wszystko wraca do normy.

Co do sterow to moj GF4 smiga na 53.03 i mam ~9300pkt w marku..,sprzed z podpisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli byście mi wytłumaczyć o co biega z tymi detonatorami :roll: ?

Co to, ską się ściąga.

Ja mam stery ze strony www.nvidia.com (Download Drivers->Graphic Driver->Geforce & TNT->Windows XP / 200)

 

P.S. Moje stery to 53.03.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak-zgadza sie,ale tam sa tylko nowe stery :)

Pierwsza lepsza googlowa szukarka z haslem detonatory i jakis numerek a dostajesz mase linkow..

Detonatory to sterowniki,takie wlasnie jak te co masz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

hmmm tak to jest z windozami - kiedys wynik mi spadl pare tysiecy mimo ze mialem swiezo zainstalowana winde - dopiero po ktorejs tam reinstalce 3dsmark zaskoczyl i chodzi normalnie czyli teraz w granicach 13k

Sorry nie obraz sie ale reinstalacja Windowsa i "zaskakiwanie" 3dmarka to troche troci amatorka :oops:. Nie bardzo to sobie wyobrazam - siedziales przy kompie 10 godzin i 5x pod rzad robiles reinstall systemu?

Zapewne w ktoryms momencie zmieniles kolejnosc dzialan co zaskutkowalo wzrostem wydajnosci (albo zainstalowales inne stery lub sterowniki do MoBo).

Ja tez pare razy odnotowywalem znaczne spadki wydajnosci, ale nigdy z tego powodu nie robilem reinstalacji systemu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się.

Toi była wina braku SP1

Teraz wyciągnąłem 9233 3DM

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7797740

Macie jakiś pomysł, jak polepszyć osiągi tej karty (oprócz podkecania).

Bo słyszłąem, że ludzie którzy mają ti4200 to mają średnio 10 000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no stary, mozesz podkrecic karte i procesor. W ten sposob zwiekszysz wydajnosc. Jeśli nie wiesz jak to sie robi zapraszam do dzialu FAQ, gdy zdobedziesz podstawowa wiedzie uzyj wyszukiwarki tweaka:

http://forum.purepc.pl/search.php

podejrzewam, ze twoj procesor to duron, wiec bylo naprawde wiele tematow o nim. Ponadto karta gf4ti kryje w sobie dosyc spory potencjał o/c. Tak wiec przeczytaj FAQ, poszukaj, a na pewno osiagniesz zadowalajace Cie wyniki!

 

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

hmmm tak to jest z windozami - kiedys wynik mi spadl pare tysiecy mimo ze mialem swiezo zainstalowana winde - dopiero po ktorejs tam reinstalce 3dsmark zaskoczyl i chodzi normalnie czyli teraz w granicach 13k

Sorry nie obraz sie ale reinstalacja Windowsa i "zaskakiwanie" 3dmarka to troche troci amatorka :oops:. Nie bardzo to sobie wyobrazam - siedziales przy kompie 10 godzin i 5x pod rzad robiles reinstall systemu?

Zapewne w ktoryms momencie zmieniles kolejnosc dzialan co zaskutkowalo wzrostem wydajnosci (albo zainstalowales inne stery lub sterowniki do MoBo).

Ja tez pare razy odnotowywalem znaczne spadki wydajnosci, ale nigdy z tego powodu nie robilem reinstalacji systemu ;).

nie uwazam sie za lame - a poprostu juz dziwne rzeczy mnie w zwiazku z winda spotkaly - wsio jest mozliwe - mi akurat takie cos sie wydarzylo :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek

Nowy sprzęt Bartek 2500+, nf7-sl, GF Ti4200 3Dmark2k1 10400, po 2 miechach ponowny test i 7400. Przez ten okres ciesząc się systemem i netem jakieś g.....o wlazło i brało MHz, system jeszcze nie wiekowy XP Pro można było przeinstalować od razu test i było zpowrotem 10400. Teraz większe doświadczenie i większa ostrożność po podkręceniu kompa i grafiki mam na przekonserwowanym systemie 11800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś pomysł, jak polepszyć osiągi tej karty (oprócz podkecania).

Bo słyszłąem, że ludzie którzy mają ti4200 to mają średnio 10 000

jak widzisz w podpisie ma mna tej karcie 11 700 tu link do futuremarka - http://service.futuremark.com/compare?2k1=7792627 , a przy fsb proca rzedu 220MHz ta karta wyciaga 16 000 pkt, mam zamiar tyle zrobic tylko jak mobo wymienie :/

 

jedyne wyjscie podkrecanie karty i procka przez fsb :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zajmę się podkręcaniem, jak już komp nie będize dawał rady przy nowych grach :).

Nie chcę zbyt szybko zużyć mojego sprzęciora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zajmę się podkręcaniem, jak już komp nie będize dawał rady przy nowych grach :).

Nie chcę zbyt szybko zużyć mojego sprzęciora ;)

hahaha a to Ci dopiero :lol:

zużyc :lol:

dziwne bo moja karta od roku chodzi na zegarach 320/600 - albo czasem wiecej i jakos nic jej nie jest 8)

a krecic ja juz trzeba bo sobie zbyt czesto nie daje juz rady:( :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz, że zwiększone taktowanie i rózne takie rzeczy (na których się nie znam) nie powodują wzmożonej pracy karty i nie prowadzą do krótszej żywotnosćci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, to jest prawda, wiadomo ze jak tankujesz/taktujesz wiecej to zyjesz krocej :D Ale w przypadku kompow to krocej wynosi i tak dobrych kilka lat, wiec nie wiem czy jest sens martwic sie ze sie przedwczesnie spali jak i tak za rok-dwa zmienisz dany podzespol na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze jakby jakims cudem ta Twoja karta poszla na 350/800 na nominalnym chlodzeniu ale niemilosiernie by sie grzala to moze by z rok na takich ustawieniach chodzila.... ale tak ostro jej krecil nie bedziesz - dobre chlodzonko zalatw i bedzie spokoj:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np poszedłem na łątwiznę i za 15 zł kupiłem aluminiowe radiatorki na kostki RAM dałem je na ram od grafiki, można kupić miedziane ale to już z trzy razy droższe, można samemu coś z modować na bazie starych coolerów lub radiatorów z sklepów elektronicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

Więc od czego zacząć? Gdzię mogę znaleźć jakieś artykuły o kręceniu ti42000 128MB 250/500 agpx8 (jeszcze jakby był na przykłądzie Proilinka VIVO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałemTI 4200 Agp x8 128mb i jej podkrecalnosc jest mierna jedyne jakie były dobre to Prolinki TI 4200 agpx4 64mb(złoty radiator) i kreciły sie bez problemu na Ti 4600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałemTI 4200 Agp x8 128mb i jej podkrecalnosc jest mierna jedyne jakie były dobre to Prolinki TI 4200 agpx4 64mb(złoty radiator) i kreciły sie bez problemu na Ti 4600

podkrecalnosc wersj 128MB to prawda jest kiepska moze nie kiepska a gorsza od wersj 64MB ale tak jak u mnei np karta chodziładnie 250@305 oraz 513@640 jednak na lato zaniżyłem troche taktowania bo i tak i tak kazda gra hula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałemTI 4200 Agp x8 128mb i jej podkrecalnosc jest mierna jedyne jakie były dobre to Prolinki TI 4200 agpx4 64mb(złoty radiator) i kreciły sie bez problemu na Ti 4600

podkrecalnosc wersj 128MB to prawda jest kiepska moze nie kiepska a gorsza od wersj 64MB ale tak jak u mnei np karta chodziładnie 250@305 oraz 513@640 jednak na lato zaniżyłem troche taktowania bo i tak i tak kazda gra hula

mocny jestes bo mi juz wymieka - przydalo by sie go pogonic na 350/700 przynajmniej - painkiller sie czasem mieli mimo ze wszystkiego nie mam na maxa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałemTI 4200 Agp x8 128mb i jej podkrecalnosc jest mierna jedyne jakie były dobre to Prolinki TI 4200 agpx4 64mb(złoty radiator) i kreciły sie bez problemu na Ti 4600

podkrecalnosc wersj 128MB to prawda jest kiepska moze nie kiepska a gorsza od wersj 64MB ale tak jak u mnei np karta chodziładnie 250@305 oraz 513@640 jednak na lato zaniżyłem troche taktowania bo i tak i tak kazda gra hula

mocny jestes bo mi juz wymieka - przydalo by sie go pogonic na 350/700 przynajmniej - painkiller sie czasem mieli mimo ze wszystkiego nie mam na maxa :(

ej chłopie zszokowałeś mnie !!! 8O 8O myślałem ze powiesz ze gra zwalnia ci np w farcry a tu painkiller 8O 8O 8O szok !!!! zaje...szok !!!! ta gra mi hgula aż miło kilkadziesiat fps 1024x7658 full det 8O 8O 8O 8O 8O szok !!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XvX to faktycznie słaby wynik. Ja na moim celku mam 7100 w agp 4x bez podkręcania karty. Tyle, że ja mam wersję ultra, ale w sumie to nie wielka różnica bo to tylko 50 mhz więcej na pamięciach oraz są na nich założone radiatorki :-) Nie wie ktoś na ile ta karta pójdzie max. Bo na tej płycie co ja mam max wynosi 300@590. Dodam, że na płycie nie moge zminić napięcia na agp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...