Skocz do zawartości
steryd123

zasilacz i pobor mocy

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie ktore mnie nurtuje tzn czy jak zasilacz ma np 750 watt tzn ze zawsze jak komp jest wlaczony to ciagnie 750watt czy do tylu mozna go obciazyc porzez wkladanie pozdezpolow do kompa ale nie znaczy ze jesli komp jest mniej rozbudowany to ma zapas mocy i np nie ciagnie pelnych 750 watt tylko np 300 czy jeszcze mniej ??? jak to jest bo mam w serwerze 2 zasilacze jeden 750 a drugi 700 watt i cos mi sie nie chce wierzyc ze podzespoly w tym kompie to wykorzystuja??ile to naprawde zrzera tej mocy?? tyle co napisane na zasilcer czy tyle co czesci kompa zra?? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zasilacz ma 700W to jest to maxymalna moc jaka może on przekazać kompowi ;) a komp podłaczony pod taki zasilacz pobiera np 250W lub w serwerku 450W to zalezy od konfiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfig taki 4xpetium pro 200MHz z 512 cache 512 ramu, jakas grafika 4mb, 6xhdd scsi hot swap w raidzie,cd rom,fdd,3 wiatraki 200mm i 2 zasilacze o ktorych pisalem wczesniej ile to moze pobierac??glownie ile dyski pobieraja scsi w macierzy bo ile procki to czytalem ze okolo 40 watt jeden procek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje oko to max 300W a te procki pobieraja chyba mniej niz 40W

tez chcialbym zeby mniej pobieraly ale na stronce intela pisze w specyfikacji ze pobieraja cos kolo 38-39 watt a wersja z 1mb cache 42-43 watt wiec nie malo no ale w koncy to procki typowo serwerowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...