Skocz do zawartości
McFokus

Znowu zasiłka :) Fortron or Modecom ?? Czekam na opinie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z góry sorry za zakładanie nowego tematu ale zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Wczoraj mi się zjarała zasiłka no i mam dylemat co kupić w grę wchodzi Fortron i Modecom

ModeCom ISO-450P + gwara, bo ze sklepu :D

Modecom ATX-350GTF + gwara, bo ze sklepu :D

Fortron 300 GTP + allegro robert parada 14 dni gwarancji

 

Niewiem czy dołozyć i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> któregoś z Modecom'ów ( w testach na benchmarku wypadły nieźle :) )

z gwarą czy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tego Fortrona zależy mi na tym żeby mi trochę sprzętu udźwignoł, a na coś za 200zł(300zł) mnie narazie niestać.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał fotrona 300W z allegro. Po co przepłacać w sklepie za Mode Coma. A już na pewno bym nie brał tego ISO-450P - ponoć cienkawy....

Możesz jeszcze rozważyć ofertę użytkownika allegro: haszyd. On daje 3m-ce gwarancji.

Informuję, że nie jestem w żaden sposób związany z "haszydem", tylko informuję o jego ofercie, aby pomócMcFokus`owi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral (jak widac w podpisie :P) Fortrona

 

Fortron 300 GTP + allegro robert parada 14 dni gwarancji

lae zapytaj hyszada kiedy bedzie mial gtp w ofercie

jaq zapytalem wysawil 1 specjalnie dla mnie :P i mam 3 miech gwary :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem 2 fortki u parady i jeden byl zepsuty , zgodzil sie na odeslanie zasilacza i wymiane na nowy. wyslalem paczke i chyba z 10maili kiedy dostane nowy zasilacz i zadnej odpowiedzi :evil: napisalem do allegro i nic. po jakis 45dniach zlapalem go na gg i powiedzial ze nie doszla do niego paczka. zglosilem reklamacjie na poczcie a tam jak woł napisane ze Pan Parada paczke odebral . kiedy mu wyslalem skan papieru z poczty ,nagle sobie przypomnial ze paczke odebral i wyslal mi zasilacz , ale powiedzial ze po takim czasie to nie wysle nowego tylko naprawi ten zepsuty i to do tego ja bede musial zaplacic za przesylke. bylem zmuszony przystac na te wymuszone warunki . zasilacz przyszedl jakies 70dni po tym jak go wyslalem . odradzam interesy z parada :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm no prosze ... ja zamowilem w czwartek a w piatek mnie obudzil listonosz :>

 

nie zrozum mnie zle, nie twierdze (bron Boze) ze klamiesz, tylko przedstawiam jak to u mnie wygladalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ten Fortron pociagnie taka konfigurancje:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24838774

 

plyta na Via KT400

proc AMD athl 1.7

Ram 512/333

DVDRW

CDRW

2 dyski 80 i 60 7200

GF4 Ti4200

karta dzwiekowa SB live

 

Codegen niby 350W trzymal to do czasu wrzucenia drugiego napedu optycznego.

 

Jezeli nie to czy moze to ??

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24820213

 

Wolalbym zeby zasilacz nie byl jakos bardzo mocozerny. Nie planuje dalszej rozbudowy, a rachunek za prad przychodzi dosc pokazny.

 

Ewentualnie czy mozna dzisiaj dostac cos rownie konkurencyjnego do 200 zl. (moze ten Mode Com CWT-350 BDB , ale on jest troche powyzej 200 zl.)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom CWT-350W, czy Chieftec'i 350/360W to dobre zasilacze w podobnej cenie (200~220zł), z każdego będziesz zadowolony.

 

Fortron (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24838774) spoko uciągnie to o czym piszesz. Podobny (mniej więcej) do niego jest modecom 350W GTF - w sklepie za ~150zł z 3 letnią gwarancją

 

Chieftec (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24820213) - tym bardziej uciągnie, jednak w podobnej cenie można kupić w sklepie.

 

Co do rachunku za prąd - przy danej i tej samej konfiguracji (wymagającej np. 280W) to czy będziesz miał zasilacz 300W czy 500W to i tak z sieci tyle samo ciągnie, różnice będą pomiędzy zasilaczem bez pfc, z pasywnym pfc i z aktywnym pfc. Ważne jest to co komp zużywa a nie to co zasilacz maksymalnie może oddać.

 

ModeCom ISO-450P - bym sobie go darował, są lepsze zasilacze, chociażby ten fortron z allegro czy modecom 350W GTF.

 

Wśród 350W modecoma to chyba jest tak: (od najsłabszego do najlepszego)

ISO-450P ~~ 350W GTF ~~ FSP350-60PN(PF) ~~ CWT-350 BDP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał fotrona 300W z allegro. Po co przepłacać w sklepie za Mode Coma. A już na pewno bym nie brał tego ISO-450P - ponoć cienkawy....

Możesz jeszcze rozważyć ofertę użytkownika allegro: haszyd. On daje 3m-ce gwarancji.

Informuję, że nie jestem w żaden sposób związany z "haszydem", tylko informuję o jego ofercie, aby pomócMcFokus`owi.

 

Pozdrawiam

Co do ISO 450P to bym polemizowal. Kupilem go ostatnio i jestem zadowolony, napiecia trzyma w normie i daje sobie rade nawet z mocnym obciazeniem. Jedyne do czego mozna sie przyczepic to to ,ze jest glosny gdy komp jest ostro obciazony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral (jak widac w podpisie :P) Fortrona

 

Fortron 300 GTP + allegro robert parada 14 dni gwarancji

lae zapytaj hyszada kiedy bedzie mial gtp w ofercie

jaq zapytalem wysawil 1 specjalnie dla mnie :P i mam 3 miech gwary :P

Też polecę Haszyda. Nawet na moją prośbę mi wyregulował zasiłkę sam - (5,1V na mierniku ). Kupowałem je juzdość dawno po 75 pln i z żadną nie ma problemów zadnych choć też nie ciągną zbyt mocnych sprzętów - ten mocniejszy to tb1,2 + 9000pro + 2 hd + cd + cd-rw

 

I trzy miesiące gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten zasilacz MODE COM ATX-350GTF jest dobry. Słyszałem że to to samo co fortron 350W czy dobrze słyszałem. Opłaca się taki kupić

a szukales w archiwum? czy oczekujesz ze inni beda sie powtarzac?

Polecam moj watek na tpc niedawno przed zakupem tego zasilacza...

http://twojepc.pl/b.php?id=69324

Ja generalnie polecam.. jestem z niego zadowolony(choc zaznaczam ze nie dkonywalem pomiarow miernikiem)... do najcichszych nie nalezy(nie spodziewaj sie po prostu tgo ze bedzie bezglosny ;))... ale mnie zadowala... wg mnie faktycznie za te pieniadze dobry zasilacz... no i 3 lata gwarancji(jesli cos ma sluzyc latami to nie warto szczedzic w sytuacji gdy i tak trzeba minimum wydac 100 zeta - lepiej dolozyc 40 zeta i nie isc na kompromisy... co nowka to nowka)

Oczywiscie too tlyko moja subiektywna opinia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nowe modecomy bazują na konstrukcjach fortrona tyle, że modecom daje na plakietce 50 Wat więcej niż fortron, ale w większości przypadków się nie myli.

Tyle, że fortron z allegro jest tańszy, więc po co dopłacać sklepowi za modecoma. No chyba że jakieś 30 zł chcesz zapłacić za gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nowe modecomy bazują na konstrukcjach fortrona tyle, że modecom daje na plakietce 50 Wat więcej niż fortron, ale w większości przypadków się nie myli.

Tyle, że fortron z allegro jest tańszy, więc po co dopłacać sklepowi za modecoma. No chyba że jakieś 30 zł chcesz zapłacić za gwarancję.

3 lata gwarancji dokladanie i te na alllegro sa poserwisowane :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nowe modecomy bazują na konstrukcjach fortrona tyle, że modecom daje na plakietce 50 Wat więcej niż fortron, ale w większości przypadków się nie myli.

Tyle, że fortron z allegro jest tańszy, więc po co dopłacać sklepowi za modecoma. No chyba że jakieś 30 zł chcesz zapłacić za gwarancję.

koles przeczytaj sobie to http://www.fsp-group.com.tw/english/02_pro...ctorname=ATX12V i przestan <span style="color:red;">[ciach!]</span>lic glupot oki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZGADZA sie MODECOMY to FORTRONY ale

MODECOM 300GT to FORTRON 300GTF czyli NAJSŁABSZA WERSJA 3setek i jest SŁABSZA od 300BT(12V) i tymbardziej od 300GTP !!

paramery jego to 3,3V-20A 5V-30A 12V-13A podczas gdy 300GTP (12V) posiada parametry (3,3V-28A 5V-30A 12V-15A 3,3V+ 5V=200W )

czyli DOKŁADNIE TAKIE SAME co MODECOM 350GTF

 

dlatego PRAWDĄ jest ze MODECOM 300GT jest mocą porownywalna do FSP 250GTV ( roznica miedzy 250GTV a FSP 300GTF/300GT to 3A na lini 5V

 

wie mowiac ze 300GT modecom-a to to samo co 300 fortrona ma sie połowniczą prawde bo 3setka 3setce nie równa !!

 

modecom 300GT =FSP 300GTF wydajność na poziomie 250GTV bo tak naprawde do niej jej znacznie blizej jak do 300GTP czy BT(12V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZGADZA sie MODECOMY to FORTRONY ale  

MODECOM 300GT to FORTRON 300GTF czyli NAJSŁABSZA WERSJA 3setek i jest SŁABSZA od 300BT(12V) i tymbardziej od 300GTP !!

paramery jego to 3,3V-20A 5V-30A 12V-13A  podczas gdy 300GTP (12V) posiada parametry (3,3V-28A 5V-30A 12V-15A  3,3V+ 5V=200W )

czyli DOKŁADNIE TAKIE SAME co MODECOM 350GTF  

 

dlatego PRAWDĄ jest ze MODECOM 300GT jest mocą porownywalna do FSP 250GTV ( roznica miedzy 250GTV a FSP 300GTF/300GT  to 3A na lini 5V

 

wie mowiac ze 300GT modecom-a to to samo co 300 fortrona  ma sie połowniczą prawde bo 3setka 3setce nie równa !!  

 

dlatego mowi sie ze modecom 300GT to 250GTV bo tak naprawde do niej jej znacznie blizej jak do 300GTP czy BT(12V)

http://www.fsp-group.com.tw/english/02_pro...ctorname=ATX12V

spojrz an to czlowieku sie zastanow co mowisz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co tu jest do ogladania ??? ano to:

 

3,3V-20A

5V-30A

12V-13A

 

dlatego mowie ze do 300GTP mu "troche" brakuje i wydajność tej 300GTF jest na poziomie 250GTV

 

napisałem to gdyz ludzie porownóją 300GT modecoma z 300GTP fortrona ! co jest błędem

 

a na przyszłość przeczytaj to co napisałem zanim cos napiszesz głupiego :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.cdrinfo.pl/katalog_2252.html

z modecomów chyba tanim i dobrym wyborem będzie 350GTF (PFC) za 130zł

Przynajmniej kupując modecoma w sklepie macie gwarancję, a nie jakieś poserwisowe allegrowe zasiłki z gwarą na 14dni (choc te z allegro ponoc też się zdażają dobre) ...

 

 

 

ja osobiście bardziej wierzę w chiefteca i dlatego to własnie szefa zamówiłem ...

a tu macie kilka ciekawostek, zapraszam do lektury:

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/zas...2/strona-4.html

 

_-dodano-_

<SmILek> jaki dałeś FSB na płycie głównej, że udało ci się uzyskać 3000+ ?

bo ja też mam mobo K7VT4-4X i tam max fsb 166 (a ddr 200)

wprawdzie jeszcze wystartowała mi na 175mhz ale ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...