Skocz do zawartości
arthi

Samochod z lepszej czesci UE ;)

Rekomendowane odpowiedzi

nie to forum i w ogole, ale moze ktos wie w koncu jak to jest z naliczaniem akcyzy, pierwsza restracja, w internecie mozna znalesc rozne bajki! moze ktos ma jakiegos znajomego, wiem ze duuzo osob czeka ze sprowadzeniem np. kolega ma juz kupiony, zaplacony samochod ktory czeka na niego w Danii :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno akcyzy ma nie byc, jeszcze nikt do konca nie wie, prawdopodobnie zwieksza sie oplaty juz w polsce, czyli za 1 rejestracje, karte pojazdu, przeglady ... itp.

Tez zamierzam sprowadzic autko z niemiec, i dowiedzialem sie ze 1 rejsetracja bedzie kosztowac ok 1200pln, karta pojazdu ok 500pln, no i jakies przeglady, wacha, itp ... Ale jak bedzie na prawde to :roll: mam nadzieje ze na tygodniu dowiem sie cos wiecej.

Nie bedzie rzadnych dodatkowych oplat za stare samochody, bo juz nie obowiazuje norma E2.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy akcyza nadal aktywna i MF nie zamierza z niej zrezygnowac. Jedyne co sie zmienilo to brak normy Euro2, brak vatu, brak cla na japonce oraz amerykance pod warunkiem ze clo zostalo juz raz zaplacone w UE. Czyli kazde autko zarejestrowane w UE.

 

Przez najblizsze pol roku albo rok zasady beda nadal identyczne.

 

Nie jestem do konca pewien jak sie liczy akcyze. Przed wejsciem do UE liczylo sie od ceny gieldowej w polsce (d.u.p.a zimna) a teraz podobno ma sie liczyc od ceny z faktury ale tego nikt nie jest pewien i nikt tego nie wie. Ja poprostu jutro skocze na celny i zapytam laweciarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mniejsza z akcyza, w fakcie ;) napisali ze naliczana jest od wartosci na fakturze, bardziej interesuje mnie oplata rejstracyjna, rozne bajki slyszalem, nawet o 8000tys za pierwsza rejstracje, mam nadzieje ze jutro dowiem sie czegos w urzedzie, bo kurcze audi 100 158KM czeka i nie wiem czy sie doczeka :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem ze nie bedzie juz cla, ale bedzie jakis podatek wyrownawczy. A co do tabl;ic to podobno te nasze nowe nie spelniaja jakichs tam wymagan znowu unijnych bo nie maja jakiegos atestu czy jegos na blaszy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sie dowiedzialem o ty sprowadzaniu a wiec tak.

Akcyza nadal jest tak jak byla i liczona jest na podstawie wieku samochodu dla aut o pojemnosci do 2000cm3 od 3,1% a powyzej 2000cm3 od 13,6%.

Najnizsze stawki sa dla samochodow do 2 lat i wraz ze wzrostem wieku zwieksza sie akcyza az do 65%.

 

Co tam bede gadac sami sobie poczytajcie. ;)

http://members.lycos.co.uk/feluke/microsof...one_zmiany2.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"We Wspolnocie Europejskiej zakazane jest stosowanie miedzy Panstwami Czlonkowskimi cel i innych oplat wywierajacych ten sam skutek co cla(...)"

Strona 2 dokumentu ktory dal Feluke

 

Na moj chlopski rozum to znaczy ni mniej ni wiecej, jak to, ze akcyza jest pobierana wbrew prawu UE. Nie wiem gdzie, ale ktos mowil, ze nie ma co sie przejmowac, zaplacic akcyze i droga sadowa odzyskac te pieniadze.

 

A ktos wie, czy akcyza na oldtimery (czyli smaochody, ktore beda rejestrowane na zolte tablice), jest taka sama jak na zwykle stare gruchoty ? Szczerze mowiac ja nawet nie mam pojecia gdzie szukac informacji na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomek zastosuje inny trick, ktory teraz jest mozliwy.

Otoz, ma znajomego (chyba nawet ktos z rodziny) - ale w sumie to nie wazne, jedynie ulatwi mu to szukanie fajniejszej fury - i kupuje w Niemczech samochod swiezo zarejestrowany i normalnie przejezdza granice tym samochodem. Mozna podobno sobie jezdzic samochodem zarejestrowanym w ktoryms z krajow UE i wali go clo, akcyza i inne p.i.e.r.d.o.l.y

Jedyny problem to przeglad co roku, ktory musi wykonac w Niemczech - ale wlasnie od tego ma znajomka.

Samochod w PL warty 10k tam kosztuje 1200-1500 euro.

Sam sie zastanawiam czy sprzedawac mojego Colta czy przerabiac na gaz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.mf.gov.pl/sluzba_celna/dokument...al=534&id=32640... i wszystko jasne :-)))  

 

a TU można sobie obliczyc całkowity koszt  :-))

Fakt kalkulator bardzo fajny :)

Tylko powtarzam, wg GazetyPrawnej, akcyza jest wbrew prawu UE, i juz sie toczy proces przeciwko PL o zniesienie tego, dlatego tutaj upatruje Nasze szanse :). Bo np dlaczego ludzie z niemiec sciagaja auta z holandii czy belgii placac tylko vat? A my mamy tyle doplacac :?: Jak zawsze po [gluteus maximus] dostajemy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak sobie wyliczylem ile mialby mnie kosztowac moj wymarzony cadillac to mi sie odechcialo: http://www.mobile.de/SID1p2Ggl-kTVnrvFFy0T...34916771&top=6&

 

5900 ojro to jest jakies 27 000zl, a 28 000 zl dodatkowo zaplacilbym z tytulu akcyzy i vatu - odechcialo mi sie kupowac ten samochod :D

 

Mam nadzieje, ze akcyza szybko zniknie i jeszcze w tym roku kupie ten samochod (no albo inny rownie ciekawy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sensu nierozumiem zabardzo co mi tu wyliczylo zobaczcie:

 

Wartość samochodu:

4743.6

Pojemność silnika:

2501 cm3 - 3000 cm3

Wiek samochodu:

powyżej 7 lat

Rodzaj zapłonu:

iskrowy

Cło: Przy zastosowaniu stawki:

0,00 zł 0 %

Akcyza: Przy zastosowaniu stawki:

3 083,34 zł 65.00 %

Podatek VAT: Przy zastosowaniu stawki:

1 721,93 zł 22 %

Należność łącznie:

4 805,27

 

czyli co naleznosc ŁĄCZNIE TO 4805? ZŁ?

CZY TO 4805 ZŁ mam dodać do wartości samochodu? czyli

 

4805 + 4743 = 9548 zł ...

 

bo trozumiem ze to 9548 mam zaplacic ( lacznie z atekiem )... tylko mnie denerwuje ten napis NALEŻNOŚĆ ŁĄCZNIE 4805.. ale ta kwota ktora brzmi NALEŻNOŚĆ to chyba się tyczy NALEŻNOŚCI w stosunku do państwa... czy się mylę - jakby co to mnie poprawcie! : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogole to jest cale popie***** i to niezle.

W gazetach pisza, ze akcyza nielegalna. Dowiedzialem sie, ze jak auto jest nowe to sie nie placi akcyzy ale placi sie podatek.

Jezeli jest stare to nie placi sie podatku ale placi sie akcyze.

A plotki mowia jeszcze inaczej.

Z pewnoscia jeszcze ilu jet urzednikow tyle opinii i faktow bym sie dowiedzial. Bajzel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam az otworza mi sie te wasze linki, ale mi juz cos tu smierdzi! z tego co wiem wartosc akcyzy jest naliczana od wartosci na fakturze/umowie zakupu... wiec nie rozumiem gdzie problem, zeby umowic sie na nizsza cene z wlascicielem i juz mamy 65% ze 100 euro, nawjazniesza wedlg mnie jest ta oplata rejstracyjna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.mf.gov.pl/sluzba_celna/dokument...al=534&id=32640... i wszystko jasne :-)))  

 

a TU można sobie obliczyc całkowity koszt  :-))

Jak bys spojzal 2 posty wyzej to bys zobaczyl ze zamiescilem identyczny plik. ;)

Kalkulator jest do [gluteus maximus] bo nie dziala po 1 maja. :P

Szanowni Państwo,

 

W związku ze zmianami w przepisach od 1 maja 2004 r., informacje dotyczące opłat, wyliczane przez kalkulator samochodowy są nieprawidłowe. Do czasu zrobienia nowej aplikacji prosimy nie sugerować się otrzymanymi wyliczeniami.

Akcyza jest niezgodna z prawem UE i do czasu wyjasnienia tego nie warto rzucac sie na samochody.

 

Z tego co widze niektorzy wogole nie potrafia czytac. :?

Jak sprowadzasz uzywany samochod nie placisz podatku w polsce tylko tam gdzie kupiles samochod czyli juz masz duzo taniej. Potrzebne jest tylko zaswiadczenie ze skarbowki ze zaplaciles vat w innym panstwie i juz.

 

Na auta z poza unii jest stawka 10% niezaleznie od wieku i pojemnosci.

 

Pamietam jak wprowadzajac przepis na Euro2 debile gadali ze sciagamy zlomy i zanieczyszczamy powietrze. :lol: :lol: :lol:

Ciekawe co bardziej zanieczyszcza powietrze duzy fiat, poldek, maluch itd. czy jakies autko przywiezione z niemiec z katalizatorem i wtryskiem?? :?

Z euro2 byla tak jak teraz z Euro4. Dlugo przed obowiazkiem posiadania (cos kolo 95') wszystkie samochody juz spelnialy norme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wszystko jest do [gluteus maximus]. Caly ten kraj. Nie dosc ze rzad nie daje nam szansy na kupienie nowego samochodu (bo porownojac nasze zarobki do ceny nowych aut to az na smiech mi sie zbiera) to jeszcze uniemozliwia sprowadzenie dobrego uzywanego auta nakladajac jakies bzdurne oplaty.

 

Przez ostatnie 3 tygodnie probuje sie dowiedziec co i jak bo czeka na mnie Citroen XM :) w niemczech za 500Euro :> W internecie jedynie mozna znalezc plotki, nic konkretnego. W ostatnich dniach znalazlem cos takiego ze jesli cena na faturze rozni sie od ceny sredniej tego auta w kraju z ktorego go chcemy sprowadzic wtedy celnicy maja prawo zweryfikowac ta kwote do statystycznej ceny tego auta w Polsce. Czy to jest prawda? Nie wiem... :/

 

Najlepsze jest tez to ze dzwonilem pare dni temu do urzedu celnego i co mi tam powiedzieli? ZE NIE MAJA POJECIA 8) Ze powinno sie okazac samo z siebie za okolo 2-3 tygodnie! No przeciez to jest smieszne! Tak wiec cos mi sie wydaje ze ze sprowadzenia autka za niewielkie pieniadze zza zachodniej granicy nic nie wyjdzie i trzeba zaczac szukac jakiegos rzecha w Polsce... A zapowiadalo sie tak fajnie :cry: Chyba ze ktos z Was ma jakies pewne informacje, ale chyba jak na razie nic konkretnego nikt nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu cos sie dowiedzialem, to a propos faktury zakupy i zanizonej wartosci samochodu... podono urzad celny do 3 miesiecy moze wysylac rzeczoznawce, ktory sprawdza czy wartosc samochodu nie byla zanizona, jak to obejsc... proste robimy dokumentacje, podobnego tyle ze rozbitego samochodu i wsio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to jest jeden wielki burdel u nas np w okolicy narazie wszystko jest po staremu poza euro a np w innej gminie to nawet euro 2 wymagaja !!!

Jak nic z tego nie wyjdzie to mam na oku charade gtti w polsce :)

a jak cos wyjdzie to czeka nissan 200 sx :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem się dziś dowiedzieć conieco...

 

i tak:

 

- sprowadzając autka z UE płacimy tylko akcyze ( wysokośc tej akcyzy jest uzalezniona od "starosci" autka" ) max to 65%.

Alkcyze te trzeba zaplacic w odp. urzedzie celnym niedłużej niz w 5 dni po zawarciu umowy - i w terminie do 30 dni ze swistkiem ze zaplaciles akcyze idziesz rejestrowac autko - po zrobieniu wczesniej przeglądu!

- VAT od autka płacimy tylko wtedy, kiedy prowadzimy działalnośc gospodarczą. ( caly czas mowie o tym ze ktos ci przywiezie autko z ue i transakcja bedzie w polsce )

- reszta opłat wiadomo - rejestracja / przegląd / oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie, zapomnialem, jak dzwonilem do tego urzedu celnego to sie wlasnie o totez spytalem. Powiedzial mi koles, ze jesli jest normalna umowa pomiedzy dwiema osobami to wtedy moga weryfikowac kwote z tym co jest na polskim rynku, natomiast jesli jest wzieta faktura to musza wziac z faktury kwote. Tylko nie wiem jak jest z tym "musza" :) Tak wiec sobie mysle, czy by przypadkiem dobrym pomyslem nie bylo dogadanie sie z kolesiem od ktorego sie kupuje autko zeby wstawil je do komisu, po czym kupic to autko z komisu na fakture... zawsze jakis pomysl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...