Skocz do zawartości
MeRBi

Radeon 9800SE@PRO - WALKA ZE ŚCIEMĄ !!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

No to najwyraźniej musisz sobie odświezyc umysł, bo nowe

XpertVision są co najmniej jak PowerColor. Moim skromnym

zdaniem wyglądją solidniej od PowerColorów. Jak dobrze zagadasz

w sklepie, to spokojnie nabedziesz dobrą, w pełni sprawdzoną

kartę SE>Pro (z pelnym takowaniem). Bo widzisz... albo uderzasz

w mocną firmę (Sapphire, HIS, Heercuels) i masz świety spokój,

albo w słabszą (PowerColor, XpertVisoon) i w toku kombinowania

dochodzisz do niemal tego samego produktu tańszego czasem o 40% !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz... albo uderzasz

w mocną firmę (Sapphire, HIS, Heercuels) i masz świety spokój,

albo w słabszą (PowerColor, XpertVisoon)

Moim skromnym zdaniem umieszczanie wyrobów firmy Sapphire na innej jakościowo półce niż np. Powercolor to pomyłka. Wg. mnie to nawet Powercolory są lepsze od Sapphire. Sama polityka tego producenta też bardzo do siebie zniechęca - typu Radeon 9800PRO 128bitowy i z zaniżonym taktowaniem 325/580 to złom do nabijania ludzi w butelkę.

 

Co innego Hercules, to rzeczywiście znana i ceniona marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pewnym stopniu masz rację. Ale to tak jakbyś porównywał Microsoft do SuSe. Niby Linux dobry, moze nawet lepszy, ale zdecydowana większość woli drogiego Windowsa pelnego dziur i niedoróbek ? A dlaczego ? Bo Microsoft wyznaczył standard, a wiekszosc jego pomysłów jest/była o klase wyższa niż u konkurencji. To samo z Sapphire i PowerColor. To że polityka Saphhire zachwiała sie w pewny momencie nie oznacz, że umiszczone na PCB kondesatory są słbasz niż w PC. Produkcja kart

Sapphire odbywa się z wiekszym naciskiem na jakość. Niby pączki w tej cukierni sa dobre (może nawet lesze niż w tamtej), ale ja wolę ta drugą, bo lepiej mi sie trawią.

 

Nie chcę tu robic jakiś porównan, bo jedni mają "żołądki" mocniejsze inni trochę szłabsze. Generalnie do PowerColorow nic nie mam. Przyzwoite karty, nienastręczajace zbytnich problemów. Ale jak w morde strzelił, wiecej soku jest po straciu jabłka niż mieleniu go w zębach (OC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ares: Mi w Netkomie w bramie na Wspólnej :P gwarantowali modowalnosc i wymiane w razie jakichkolwiek problemow, ale niestety karty sie skonczyly i przez tydzien nie bylo, bo zabraklo w hurtowni, wiec w koncu kupilem w Bit Computerze w Krakowie. Ale jak chcesz to przejdz sie do Netkomu, bo ja ostatni raz u nich pytalem z miesiac temu, wiec juz pewnie sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kiedy oni rozpoczna sprzedarz tych znowu kart.....(PC SERWIS).

 

Prosze was....Podajcie mi adres z jakims testem kart graficznych......

Bardzo bi mi sie to przydało......

trzeba uważnie czytać poprzednie posty:

 

Mamy potwierdzoną nową dostawę 200 sztuk kart XpertVision Radeon 9800SE 128MB 256bitowych ok.10lipca. Mam nadzieję, że ok.30sztuk z nich będzie modowalna. Niestety cena będzie trochę wyższa, w granicach 750zł. Zainteresowanych proszę o kontakt : poczta@pcserwis.neostrada.pl.

 

W połowie miesiąca powinna być dostawa kart Powercolor Radeon 9800SE 128MB 256bit, ale nie mamy jeszcze potwierdzenia dostawy, ani orientacyjnej ceny sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ares

Wielkie dzieki Fog o to mi chodzilo :) dzwonilem do nich przed chwila ale nikt nie odbiera pewnie dlatego ze dzis jest sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapodałem przedwczoraj wc na radzia :) Testy trwają, narazie ciągne rdzeń. Póki co 430/700 miekko weszło, potem troche potestuje jeszcze bo mam nową pompke i procka ciągne jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak my testujemy karty na modowalność?

 

Procedura jest następująca:

Standartowe ustawienia bez ustawiania antyaliasingu i filtrowania anizotropowego.

1. Ati Tool - Artefact tester - 3 minuty -wystarczy, bo jeśli coś jest nie tak to od razu widać,

 

2. 3D Mark 2001 zapętlony na ok. pół godziny w celu rozgrzania karty.

 

3. jeszcze raz Artefact Tester - 3 minuty.

 

4. 3D Mark 2003 - tu szczególną uwagę należy zwrócić na testy Battle of ...... , czasem występują kratki na piersiach żołnierzy, Mother Nature - przekłamania na wodzie, Pixel Shader 2.0 - migające białe kropeczki na krawędziach słonia - to nie są artefakty, a raczej błędy w sterownikach, to samo dzieje się na 4 potokowym Radeonie SE, Radeonie PRO i GeForce 5900XT.

 

5. Demo gry Far Cry - szachownice , czasami latające słabo widoczne kropeczki, czasami błędy w wyświetlaniu grafiki; czarne tekstury na skałach oraz białe kropeczki na broni to sprawa j.w

 

6. Aquamark 3.0 - Special Features - test Aquamark3 SVIST - pokazuje w jaki sposób działają Pixel Shadery, wyświetlając kolorowe trójkącicki , bez żadnych tekstur, trochę dziwny wygląd, ale czasem pojawiają się szachownice; Select Measurement - dowolny test, warto zwrócić uwagę na wybuchy, inne elemnty są niestety zbyt ciemne i ścieniowane, tak więc nawet nie widać ewentualnych błędów w grafice.

 

7. Real Time High Dynamic Range Image Based Lighting Test (rthdribl_1_2) - przez niektórych wychwalany jako idealny test, moich skromnym zdaniem tylko jako uzupełnienie - włącz możliwie najlepsze parametry, antyaliasing na 6x i rozdzielczość na 1024x768 i obserwuj kulki, czy nie ma nich jakiś przekłamań, niestety ten test działał bez zarzutu na wielu kartach, które w innych testach generowały błędy, dlatego taka opinia o nim.

 

8. Shadermark V.20 - najlepiej włączyć benchmark klawiszem P i obserwować efekty.

 

9. Demo gry Need for Speed Underground trzeba włączyć możliwie najlepsze detale i przejechać się jedną rundkę.

 

10. Unreal Tournament 2004 demo - j.w

 

teraz w Windows zmieniamy ustawienia antyaliasingu na 6x i filtrowanie anizotropowe na 16x i powtarzamy test 4, 5, 9 i 10. Reszty nie trzeba, bo oprogramowanie samo wymusza ustawiena antyaliasingu i filtrowania.

 

Procedura testowa jest znacznie zmieniona, od tej jaka była na początku - uwzględniono wiele sugestii użytkowników oraz własne doświadczenia, niestety czas testów też wydłużył się dwukrotnie.

 

Jeżeli taka karta przejdzie wszystkie testy i nie ma w nich błędów w grafice, to jest dopuszczana do sprzedaży. Oczywiście może się zdarzyć, że jakiś mały błąd nie zostanie zauważony, ale zrozumcie - 10 godzin siedzenia i wpatrywania się w monitor powoduje, że oczy robią się czerwone i zaczynają boleć - w takiej sytuacji może coś umknąć uwadze.

 

DLATEGO KAŻDY DOSTAJE 10 DNI NA DOGŁĘBNE TESTY.

 

Poza tym my nie jesteśmy w stanie sprawdzić wszystkich konfiguracji komputera, było kilka wypadków, że karta , która na naszym zestawie testowym działała bez zarzutu, u użytkownika, który ją zakupił nie chciała nawet się odpalić, a jeżeli już zadziałała, to generowała błędy już na pulpicie Windowsa. Po odesłaniu takiej karty do nas okazywało się, że działa bez zarzutu i bez błędów. Nie jestem w stanie wytłumaczyć, czym to jest spowodowane, bo użytkownik miał naprawdę porządny sprzęt oraz porządny zasilacz.

 

Jeżeli w termiinie do 10 dni zwrócisz nam kartę dostajesz zwrot ceny karty lub wymiana na inny egzemplarz. Kartę musisz dostarczyć na własny koszt (od 7,5zł Pocztą Polską), my wysyłamy nową kartę lub zwrot pieniędzy na nasz koszt.

 

Niektórzy zarzucają nam, że karty są droższe niż u konkurencji . Tak się wydaje na początku, bo można takie karty kupić już za 700zł, czyli ok 50-60zł taniej niż u nas ( w zależności jaka będzie cena, na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiem). Przyjmując, że po przetestowaniu 700 (!!!) kart zmodowało się ok.17% to masz szansę 1 na 6, że trafisz od razu na modowalną. Czas testowanie jednej karty to średni 2 godziny, więc sam sobie policz czy warto, czy nie. W ekstremalnym przypadku możesz stracić 6 x 2 godziny na testowanie + 5 x przesyłka, o straconych nerwach już nie mówiąc. Oczywiście to ekstremalny przypadek, ale z naszego doświadczenia wynika, że czas testowania jednej karty to ok. 1,5 godziny, bo jedną trzeba testowac wspomniane 2 godziny (pełny test), a druga wywala się po 10 minutach testowania. Te dodatkowe pieniądze ida głównie na człowieka, który jest zatrudniony tylko do testowania kart. a wiadomo jakie w Polsce są koszty pracy.

 

Jeszcze jedna sprawa - dlaczego przesyłka kosztuje 20zł. Oczywiście mogłaby kosztować ok.10zł Poczta Polska - priorytet, ale bez ubezpieczenia. Przy deklaracji wartości przesyłki Pocztą są nieopłacalne, bo droższe niż np. firmą kurierską Stolica lub East Express. Poza tym jakość obsługi firm kurierskich jest o niebo lepsza, możliwość sprawdzenia statusu wysłanej przesyłki też ma znaczenie. Oprócz tego przesyłki kurierskie można nadawać do godziny 19, a na poczcie do 16, tak więc jeśli dostajemy potwierdzenie zamówienia lub wpływ przedpłaty np. o godzinie 15.30, to nie ma szans, że na drugi dzień roboczy przesyłka dotrze do adresata za pomocą Poczty, a firmą kurierską jest to możliwe.

Oczywiście moglibyśmy wysyłać przesyłki nieubezpieczone za 8zł, tylko kto ponosi konsekwencje w przypadku zagubienia przesyłki. OCZYWIŚCIE MY, klienta to raczej nie obchodzi. A panienki na poczcie doskonale wiedzą, czym my się zajmujemy i co może się znajdować w przesyłkach, bo za dużo tego się wysyła, wystarczy, że da cynk komu trzeba, przesyłka ginie, my dostajemy 128zł odszkodowania, które Poczta może potrącić winnemu z wypłaty, ale i tak ma 600zł do przodu. Kilka takich zagubionych przesyłek i można zakończyć biznes. Co innego, jeżeli ktoś przesyła kartę do nas - tu może spokojnie przesłać paczkę za 7,5zł, bo i tak nikt nie wie jaka jest rzecywista wartość przesyłki.

 

Myślę, że te argumenty was przekonują i nikt nam nie będzie zarzucał zdzierstwa, bo u konkurencji jest taniej, tylko, że konkurencja idzie na łatwizne i cały trud testowania i selekcjonowania kart przerzuca na klient, bo jak nie moduje się , to można zwrócić.

 

My staramy się podchodzić uczciwie do rzeczy, pod warunkiem, że druga strona też tak samo się zachowuje, dla wyjężdżających na wstępie z "buzią" już nie będziemy tacy mili, uważam że większość problemów można załatwić w sposób kulturalny i rzeczowy i bez zbędnych nerwów i wyzywania się. Ale jak ktoś lubi się kłócić, to już co innego.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ponawiam prosbe o namiary na sklep w kielcach z takimi kartami

Dokładnie tak jak pisał Fog. W NetKomie na wspólnej były YUAN'y 9800SE z gwarancją modowalności. Aktualnie (byłem jakąś godz temu :) ) są tylko Sapphire, ale bez gwarancji na przeróbke.

 

Ewentualnie Kwark na Warszawskiej - tam kolega trafił na YUAN'a w pełni modowalnego - ale gwarancji nie dają.

Ja osobiście czekam na dostawę w PCSerwis'ie albo w Bicie w Krakowie. W Netkomie dalej nie wiedzą kiedy będą YUAN'y.

 

Pozdrawiam :!:

 

EDIT: Co o tym sądzicie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=27739852 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jest w koncu ktos z pcserwis , zamowilem u was karte jeszcze gdy byla po 730 zl , tymczasem musialem zaplacic 750zl + koszt przesyliki . a w tym samym czasie inny forumowicz przy odbiorze osobistym zaplacil 730 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLA WSZYSTKICH CHĘTNYCH:

 

Ok. 10 lipca będziemy mieć potwierdzoną dostawę kart Xpertvision Radeon 9800SE 128MB 256-bit. Nie wiem, czy będą wystawione na Allegro, bo przy takim zainteresowaniu nie wystarczy ich dla wszystkich. Radzę wcześniej rezerwować. Przewidywana cena ok.750zł , ale może się zmienić, niestety nie ode mnie to zależy.

 

Co do kart Xpertvision - zauważyłem jedną dośc pozytywną cechę, w stosunku do Powercolorów - przy takim samych ustawieniach taktowania rdzenia i pamięci - 380/680Mhz karta mniej się grzeje, mimo mniejszego wentyaltorka na karcie niż ten w Powercolorze. Dzwne, ale nie umiem tego wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz widze , ze moj post zostal zignorowany . spodziewalem sie innej postawy pcserwis

Nie zignorowany, tylko jeśli cos piszę na forum, to nie mogę jednocześnie czytać co ty w międzyczasie napisałeś - trochę się zastanów nad tym co piszesz.

A twoje problemy będą rozwiązane w przyszłym tygodniu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"to nie mogę jednocześnie czytać co ty w międzyczasie napisałeś "

moj post 14:08 , twoj 14:44 . wiec jak w tym samym czasie. ale mniejsza z tym. ciesze sie ze wszystko bedzie jak byc powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procedura testowa jest znacznie zmieniona, od tej jaka była na początku  - uwzględniono wiele sugestii użytkowników oraz własne doświadczenia, niestety czas testów też wydłużył się dwukrotnie.

A kiedy ta procedura się zmieniła, na waszej ostatniej aukcji jest trochę inny opis testowania kart - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=27453576

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"to nie mogę jednocześnie czytać co ty w międzyczasie napisałeś "

moj post 14:08 , twoj 14:44 . wiec jak w tym samym czasie. ale mniejsza z tym.  ciesze sie ze wszystko bedzie jak byc powinno.

Chyba trochę przesadzasz - ten długi post: czas 13:02, ale zmieniany 2x razy , ostatnio o 15:07. On rzeczywiście mógł pisać ten post w tym samym czasie, gdy ty pisałeś swoje posty, więc nie możesz zarzucać mu zignorowania Ciebie, bo po prostu mógł nie zauważyć pojawienia się twoich postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ares

Ja ponawiam prosbe o namiary na sklep w kielcach z takimi kartami

Dokładnie tak jak pisał Fog. W NetKomie na wspólnej były YUAN'y 9800SE z gwarancją modowalności. Aktualnie (byłem jakąś godz temu :) ) są tylko Sapphire, ale bez gwarancji na przeróbke.

 

Ewentualnie Kwark na Warszawskiej - tam kolega trafił na YUAN'a w pełni modowalnego - ale gwarancji nie dają.

Ja osobiście czekam na dostawę w PCSerwis'ie albo w Bicie w Krakowie. W Netkomie dalej nie wiedzą kiedy będą YUAN'y.

 

Pozdrawiam :!:

 

EDIT: Co o tym sądzicie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=27739852 :?:

 

 

dzownilem dzisjaj do netkomu powiedzieli ze oni zadnej gwarancji na to nie daja ale jezeli doplace pare zl. to mi przetestuja karty i wybiara dla mnie w pelnii modowalna mowa tu o Power Colorach gosc muwil ze beda je mieli w tym tygodniu i zeby dzwonic w czwartek sie dowiedziec czy jest jakas modowalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzownilem dzisjaj do netkomu powiedzieli ze oni zadnej gwarancji na to nie daja ale jezeli doplace pare zl. to mi przetestuja karty i wybiara dla mnie w pelnii modowalna mowa tu o Power Colorach gosc muwil ze beda je mieli w tym tygodniu i zeby dzwonic w czwartek sie dowiedziec czy jest jakas modowalna

A mi znowu mówili, że sprowadzają YUAN'y na stan i dadzą mi w pełni modowalnego (bez żadnej dopłaty - 699zł) - a jeśli dopatrzę się artefaktów w domu - oddadzą kasę albo wymienią na sprawnego :? Może dlatego, że mnie już tam trochę znają :? :) Poczekajmy aż się pojawią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ares

dzownilem dzisjaj do netkomu powiedzieli ze oni zadnej gwarancji na to nie daja ale jezeli doplace pare zl. to mi przetestuja karty i wybiara dla mnie w pelnii modowalna mowa tu o Power Colorach gosc muwil ze beda je mieli w tym tygodniu i zeby dzwonic w czwartek sie dowiedziec czy jest jakas modowalna

A mi znowu mówili, że sprowadzają YUAN'y na stan i dadzą mi w pełni modowalnego (bez żadnej dopłaty - 699zł) - a jeśli dopatrzę się artefaktów w domu - oddadzą kasę albo wymienią na sprawnego :? Może dlatego, że mnie już tam trochę znają :? :) Poczekajmy aż się pojawią :)

a nie wiesz czy maja tam jakis komis ? albo gdzie w kielcach jest jakis komis gdzie dali by mi kase za 9600 bo mi sie niechce na allegro sprzedawac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie gdzie można dostać totalnie najtańszego 9800SE z gwarancją (najlepiej nowy) z szyną 256bit niemodowalny??? Oczywiście gdzie w Polsce.

Najtaniej chyba tutaj http://www.allegro.pl/show_item.php?item=27525013. Taniej jeszcze nigdzie nie widziałem (chyba że 128Bit, ale o takiego Ci nie chodzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wiesz czy maja tam jakis komis ? albo gdzie w kielcach jest jakis komis gdzie dali by mi kase za 9600 bo mi sie niechce na allegro sprzedawac

Nie, niestety nie mają tam żadnego komisu. Sam próbowałem oddać im starą kartę w rozliczeniu (kupowaną też u nich), ale nie chcieli wziąć. Jest jeden taki fajny komis na rogu Domaszowskiej i Poleskiej (w białym budynku) - tam kupują części i całe zestawy. Próbowałem sprzedać w jakimś komisie, ale w żadnym nie chcieli mi dać więcej jak 400zł, a na Allegro sprzedałem za 500zł :D . Więc ja radzę Ci wystawić ją na Allegro.

 

:!: Pozdrawiam :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...