Skocz do zawartości
Świder

oc Athlona XP 2400 (i nie tylko:)) i Vcore

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatniej klapie z moim drut modem > 166Mhz po której poszedł mi mój kochany 1800XP+ narazie mam do niego dystans... (Blok wodny nie doszedł cały do rdzenia, nie zauważyłem i myślałem że komp nie wstaje dlatego że 166 i małe napięcie- przy 1,85v tylko usłyszałem przejście iskry- przynajmniej tak to brzmiało i 1800 jest RIP) Raczej za jakiś czas zrobie na asrocku potencjometr i podbije mu napięcie w ten sposób... Robił już ktoś tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w bazie podkręcalości CPU że 2400 się ładnie kręcą.. http://www.cpudatabase.com/CPUdb/ do 2.5 Ghz, ale to sam potestuje jak mi ktos odpisze na posta dot.Vmode na asrocku :) Bo chyba nikt się tego jeszcze nie złapał albo nikt nic nie pisze :) A ja jakoś narazie nie chce być królikiem doświadczalnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zulioo7 - w temacie Wszystko o Asrock K7S8X dowiesz się jak zrobić Vmoda, widziałem linki, nie chce mi sie teraz szukac.

 

Nie wiem dlaczego boisz sie o PCI (czytałem wyżej) bo masz zablokowane PCI i AGP tak jak na NF2 ?

 

Ja Durona puszczam na 2400 przy 1.86V

Na codzien 2250 przy 1.78V.

Takie odczyty napięcia są w biosie i Aidzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej A mój Athlon teraz 2400XP@2300MHz@1,80V, a seria to AIUHB 0301 TPAW, a numer w waflu to 0166 :D Byłem u kumpla i jego Athlon XP 2000+ obecnie na 2150MHz przy 1.85V (drutmod), bo ma Asrocka K7s8x i drutmod na 1.85V dawał napięcie 1.55V!!, a drutmod na 1.6V daje 1.85V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jeszcze raz zapożyczyłęm ramy od qmpla i po aktualizacji biosu na modyfikowany 5.7 (download here) dałem vdimm na 2.8V i ramy śmigają na 400MHz => 200x11.5 => 2300MHz. Rezultaty są - Aida 2942 i 1150, Sandra 3007 i 2773, a PcMark 2002 5463 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 2400+ chodził na 2300Mhz Vcore 1,8 11*200 więcej już na takim napięciu nie chcia chodzić a napięcie bałem się więcej podsnosić bo chłodzenie mam nie takie jak potrzeba. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah te DLT3C :) Ja jak narazie 200x11.5 lub 205x11.5 @ 1.8V, ale niestabilnie. Kupuje chiefteca 420DF i zrobe vmoda płyty :D

niezłe vcore masz na procu ! jaka temp w stresie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak IDLE: 40C , a STRESS: 46C. Mojego Volcano 12 eXtreme na 4000RPM i szlifowany oraz polerowany rdzeń :)

wypas ja mam w idle 54C a stres 63C na moim kijowym za37C SPIRE cos tam -tutaj obczaj wentyla http://www.tweakpc.cjb.net/chlodzenie.htm tylko wentylator jest zasialczowy bo tamten juz hałasował i tak sie zastanawiam czy podniesc mnoznik z 15 do 16 i dac mu vcore 1,625V , obeceni default 1,6V tylko ze moze sie juz za bardzo grzac ale sprubuje , na default vcore przy mnozniku 16 juz padaka -zwiechy mysle ze 0,025 V powinno pomóc tylko ta temp :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nie dziwie się. Te kilka :) żeberek robią co mogą. Ja na twoim miejscu połączyłbym L5 i zrobił Mobila. Czytałem, że temp spada o jakieś 10C. Nie dziwie się bo przecież napięcie z 1.6V na 1.45V. Chyba też przerobie na Mobile'a :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nie dziwie się. Te kilka :) żeberek robią co mogą. Ja na twoim miejscu połączyłbym L5 i zrobił Mobila. Czytałem, że temp spada o jakieś 10C. Nie dziwie się bo przecież napięcie z 1.6V na 1.45V. Chyba też przerobie na Mobile'a :D

ale na 1,45V to beda same zwisy dlatego musze podniesc jescze vcore do 1,625V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi codzi o te,że normalny Athlon/Barton działa stabilnie na 1.65V, ale po połączeniu mostków masz Mobile'a stabilnie działającego na 1.45V. Różnica między zwykłym a przenośnym to tylko te połączone mostki. A propo jak ten chieftec się sprawuje? Tutaj link http://forums.2cpu.com/showthread.php?thre...P+mod+l5+bridge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi codzi o te,że normalny Athlon/Barton działa stabilnie na 1.65V, ale po połączeniu mostków masz Mobile'a stabilnie działającego na 1.45V. Różnica między zwykłym a przenośnym to tylko te połączone mostki. A propo jak ten chieftec się sprawuje? Tutaj link http://forums.2cpu.com/showthread.php?thre...P+mod+l5+bridge

mój kochany zasilaczyk ?? chieftec :D słuchaj na tym procu i reszcie co w podpisie napiecia w stresie sa nastpeujace:

 

1,60

3,39V

5,11V

12,42V

 

czyli wypas ! widac ze zasilacz sie nia męczy a raczej duzy zpas , serio mowisz z tym stable 1,45 V ?? hmm !!!

 

update

 

hmm tylko w tym linku duzo nie widac . które to mostki sie maluje dokladnie ?? a i nietrzeba robic pentlki na około ja jak modowlaem na barotna zeby miec 512kB cache to grafit upychalem w wypalona dziurke i chodzi miodzio

 

UPDATE !!!

 

slyszysz to styknie zeby poąłczyc pierwszy mostek L5?? dobrze wyczytalem :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oi niewiem upychalem grafit w dziurke tą i nci nie dzial siedzialem godzine nad tym kilka prob i nic , robie cos żłe czy moze zmienic ołowek?? bo tym samym ołowkiem odblkowoalem L2 to watpie zeby byl zły

 

czekam na sugestje

 

dzieki

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jak ja czytałem, to tego niezrobisz ołówkiem. Piszą, że goście z AMD wkurzali się że ktoś zyskuje jakieś 100zł na odblokowanie cache'u ołówkiem i trzeba specjalny lakier. Ja jeszcze nie próbowałem więc mówie tylko opinie innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jak ja czytałem, to tego niezrobisz ołówkiem. Piszą, że goście z AMD wkurzali się że ktoś zyskuje jakieś 100zł na odblokowanie cache'u ołówkiem i trzeba specjalny lakier. Ja jeszcze nie próbowałem więc mówie tylko opinie innych.

wlasnie ze zrobilem jzu to ołowkiem i chodzi 8) tak samo jak mod L2 8) tylko ze MP nie powoduej zmiany napiecia tylko mozliwosc pracy wieloprocesorowej, przrobilem na mobile ale to zablokowalo mnoznik i ustawilo na 11 :/ wiec usunolem moda mobile i jade dalej na x15 8)

jutro biore sie za lutowanie mobo i zmian vcore 1,6@1,625 i mnoznik 15@16 mam nadzieje ze 0,025V da mi x16 stable 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to lipa. Przecież L5 mod właśnie odblokowuje mnożniki i daje napięcie 1.45V!!! Czytałem o tym gdzieś tutaj. Ciekawa sprawa, sprawdzę jutro u siebie. A ty wydrapywałeś te dziurki, czy tylko napchałeś grafitu?? Przecież na tamtej stronie dokładanie pisze, że spada temp, czyli zmniejsza się napięcie i inni to potwierdzają. No nic sprawdze :) [ciekawość!!]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to lipa. Przecież L5 mod właśnie odblokowuje mnożniki i daje napięcie 1.45V!!! Czytałem o tym gdzieś tutaj.  Ciekawa sprawa, sprawdzę jutro u siebie. A ty wydrapywałeś te dziurki, czy tylko napchałeś grafitu?? Przecież na tamtej stronie dokładanie pisze, że spada temp, czyli zmniejsza się napięcie i inni to potwierdzają. No nic sprawdze :) [ciekawość!!]

napiecie dalej bylo 1,6 ! znmodwoalem na MP i na mobile i nic ! tylko sie zwalił mnoznik na 11x ale niechcialo mi sie go ustawiac za pomoca l6 nbo musialbym ciac mostki a tego niechce , usunolem mobile i mam spowrotem desktop x15 zaraz dam mu x16 i 1,625V tylko niewiem jak sie zachowa bo temp w stresie (max w upalne dni)63C :/ aktualnie 52C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem sprawdzić ten L5 i poczytałem jeszcze. No i wielkie sorry lukasrz ponieważ to przecież mod na MP, a ja cały czas myślałem, że na M. No ale czytam na ocinside "To change a desktop CPU into a mobile (or multiprocessor CPU), all you have to do is to connect the L5 bridge as shown above." hmm teraz to sam niewiem. Ale na szybciocha spróbowałem ołówkiem te L5. No i to nie wyszło zabardzo, ale mnożnik się zmienił na 11x, a mam drut moda na 11.5x No to podkręcam i fajnie bo działa 210x11 i mam 2310MHz na 2.5-2-2-11. Wcześniej wogóle na 210MHz nie strartował nawet na mnożniku 10x. "Tego mini kopa" dała zmiana FSB ze 133->166MHz drutmodem - czyli FSB mod. Z tego co wiem to to samo co L12 mod. Tylko za pomocą druta. I teraz Aida: 3163 i 1135. A 3dmark 13652 czyli mój nowy rekord :) A propo temperatur to Idle 40C, a wczoraj po Prime95 3h i 48C odczyt z socketu, a z diody to 39C w stressie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I radze ci wymienić coolera, bo napięcie niższe masz od standardowego i tak się grzeje :( Masz fuksa bo dobra seria proca, że idzie na takim napięciu. Weź zmniejsz mnożnik i FSB na 200MHZ, kości masz przecież fajne, więc nie ma się co obawiać. Po prostu seria :) (proca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I radze ci wymienić coolera, bo napięcie niższe masz od standardowego i tak się grzeje :( Masz fuksa bo dobra seria proca, że idzie na takim napięciu. Weź zmniejsz mnożnik i FSB na 200MHZ, kości masz przecież fajne, więc nie ma się co obawiać. Po prostu seria :) (proca)

chetnie bym dal 200Mhz fsb gdyby moja plyta to obslugoiwala niestety moge krecic tylko poprzez mnoznik i lekko fsb

 

2140Mhz 1,6V stabilny

2200Mhz 1,6V nie stabilny

 

2200MHz 1,65V (a ustawilem niby modem 1,625) jest satbilny temp po 3dmarku 63C

2280MHz 1,65MHz restart po chwili sosofta i zwisy teraz dam 1,7V moze sie uda :] ale wiecej nie krece dopuki coolera nei zmienie na jakies wc (palnue zrobic sobie :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak dobrze wykonałem tego L5 moda. Dopiero teraz po resecie biosu patrzę się i napięcie 1.45V i działa stabilnie a temp spadła o jakieś 6-8C :) No i super narazie stabilnie na 2000MHz @ 1.45V Teraz testuje 2200 @ 1.65V i nadal stabilnie!!! ZARĄBIŚCIE. No teraz niestety trochę gorzej 2343MHz łyka dopiero na 1.775V i 3d marka przechodzi. Wcześniej było 2300MHz @ 1.8V i 3d marka nie przechodził. L5 Mod naprawdę działa. Popróbuj jeszcze lukasrz, daj defaults w biosie, vcore na "by HW" i próbuj. Temperaturka niżej ;) Wiadomo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak dobrze wykonałem tego L5 moda. Dopiero teraz po resecie biosu patrzę się i napięcie 1.45V i działa stabilnie a temp spadła o jakieś 6-8C :) No i super narazie stabilnie na 2000MHz @ 1.45V Teraz testuje 2200 @ 1.65V i nadal stabilnie!!! ZARĄBIŚCIE. No teraz niestety trochę gorzej 2343MHz łyka dopiero na 1.775V i 3d marka przechodzi. Wcześniej było 2300MHz @ 1.8V i 3d marka nie przechodził. L5 Mod naprawdę działa. Popróbuj jeszcze lukasrz, daj defaults w biosie, vcore na "by HW" i próbuj. Temperaturka niżej ;) Wiadomo :)

ale malowales pierwszy mostek?????

 

bo mi po zamalowniu jego wykrywalo MP ale napiecie bylo 1,6V

 

teraz zrobilem juz moda na mobo na 1,65 :/ i jest ok na 2200Mhz

 

moze trzeba bylo restartnac biosa?? tak jak ty a moze moja mobo nie moze dac tak niskiego napiecia :/ bo dziwne zeby restart biosa pomogla e z tego co czytam ty dales restart i bylo 1,45V tak?? 1mostek?? MP ??

 

po co robiel moda L12 ?? wkoncu to jest mod moblile czy mp ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...