Skocz do zawartości
greenhorn

pomozcie wybrac 17"

Rekomendowane odpowiedzi

uzywane monitory sa the best ja nie wiem jak mozna kupowac nowe :-), wczesniej kupilem 17tke i za nowa dalem z 3 razy wiecej niz za 3 razy lepsza 19tke nie mowiac juz o tym ze jestem z niej zadowolony bardziej z 9 razy :-) 19 a 17 to potezna roznica, koszt solidnej uzywanej 19tki jest najczesciej nizszy niz nowej i to najtanszej 17tki, warto wziac monitor uzywany pod warunkiem ze jest dobrej firmy taki monitor pochodzi dluzej niz niejedna nowa 17, a ryzyko? jest mniejsze bo i cena mniejsza, trzeba uwazac i na pewno zakup bedzie udany.

 

Jesli masz mozliwosc sprawdzenia na miejscu monitora przed zaplaceniem ja np mialem gwarancje 6 mies (monitor z serwisu) to naprawde nie zastanawiaj sie ani chwili i bierz soniaka e440.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy czy nie, powiedzciie mi jak sprawdzac te monitory, geometrie,jakosc, etc, co tam kalibrowac, jestem lamka w tych sprawach a nie chcialbym kupic jakiego szmelcu, napiszcie mi jak go przetestowac;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iiyama HM704UTc ( ok 960 zł ) i nic więcej

sam mam :D i polecam wszystkim

ma ciekawą funkcje tryb opq (trudno o odpowiednik w innych monitorach ) przydaje sie to bardzo np przy oglądaniu filmów i graniu, jednym klawiszem rozjasniasz monitor, polepszasz ostrosc itp nie trzeba bawić się w menu nie meczy oczu

podaje specyfikacje:

Dzięki systemowi high-brightness firmy iiyama na ekranie monitora oglądać można obrazy jasne jak na ekranie telewizora. Przez przełączenie w tryb OPQ obraz staje się jaśniejszy i bardziej kontrastowy. Dzięki zastosowaniu kineskopu Diamondtron MM model HM704UTc idealnie nadaje się do zastosowania zarówno jako monitor komputerowy jak i telewizor. Wyjątkowy jest także wygląd obudowy - srebrnoniebieski, który rozpoczyna nowa linię w palecie ofertowej tych monitorów.

 

Kategoria Professional Range

Kineskop 172 (43 cm) Diamondtron M˛-CRT, High-Contrast, Dynamic Focus, Dual Focus Gun, Antistatik- u. Antiblend-Coating (ARASC)

Rodzaj maskownicy, odstęp maskownica pasmowa 0,25 mm

Częstotliwość pozioma 30 - 96 kHz

Częstotliwość pionowa 50 - 160 Hz

Szerokość pasma wizyjnego 160 MHz

Maks. rozdzielczość / Hz 1600 x 1280 / max. 72 Hz

Rozdzielczość 1600 x 1280 / max. 72 Hz

1600 x 1200 / max. 77 Hz

1480 x 1024 / max. 90 Hz

1280 x 1024 / max. 90 Hz

1024 x 768 / max. 120 Hz

800 x 600 / max. 150 Hz

640 x 480 / max. 160 Hz

Jasność min. 125 cd/qm w trybie Normal

min. 285 cd/qm w trybie OPQ

Apple kompatybilny

Regulacja parametrów: za pomocą wyświetlacza ekranowego (10 ustawień fabrycznych, 20 indywidualnych ustawień użytkownika), 6 języków (D, GB, F, NL, S, JP

Parametry regulowane: kontrast, jasność, ustawienie wielkości i pozycji ekranu w poziomie i w pionie, zniekształcenia trapezowe, temperatura barwowa, sRGB,zniekształcenia "poduszkowe", obrót obrazu, parametry Degaussa, (demagnetyzacja), zarządzanie energią, zbieżność pozioma, równoległość, poziome i pionowe parametry Moirea-Cleara, reset, funkcja blokady wyświetlacza ekranowego, balans pin, pozycja OSD, OPQ

Wejścia sygnałów D-SUB mini 15 pin fest

Zasilanie elektryczne AC 90 - 132 V / 198 - 264 V, 50 / 60 Hz

Pobór mocy max. 110 W in Betrieb, max. 5 W im Power Managment

Zarzązanie energią VESA DPMS, ENERGY STAR

Bezpieczeństwo TÜV-GS. (EN 60950), UL 1950 Thrid Edition, PTB, CE (EN 60950), FCC Class B, DHHS, CSA C22.2 No. 950

Ergonomia TCO 95

Plug & Play DDC 1/2B™

Wymiary gł.x szer.x wys. 400 x 406,6 x 423 mm

Masa netto 16,6 kg

iijama hm704utc

(uwaga potężne zdjęcie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą iiyama HM704UTc to najlepszy wybór z 17-stek ,widziałem w akcji różne 17(samsungi -ładnie , lg -dziwne barwy,mało wyrazne) ,ale ta jest dla mnie najlepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm jesli 17 to najlepiej jakas bardzo sexy i inteligentna z fajnym biuscikiem :) zgrabna i powabna :) lekko opalona ;)

poza tym to nie wiem czy wolisz wydepilowane, czy nie ;)

wiem ciezki wybor - tyle fajnych 17 wokolo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...