Skocz do zawartości
Snooze

uzycie procesora 100%

Rekomendowane odpowiedzi

3 dni temu przesiadlem sie na XPprof.Czasami zdaza mi sie ze komp sie "scina" klikanie na ikony nic nie daje.W czasie takiego sciecia dalem sobie alt +ctrl + del po dluzszej chwili uzyskalem dostep i patrze a tam uzycie proca 100% nic wtedy takiego nie robilem...Kompa scanowalem mksem i panda (scaner online) i w tej chwili nie mam juz zadnego vira a czasami sie to zdaza...Ktos ma jakas koncepcje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie program Taskinfo i zobacz jaki proces zajmuje ci 100% procesora.

 

te a jak ty dziwnie podkreciles tego swojego bartka chyba lepiej by bylo 11x200 co nie(tak poza tematem-wiem)

A moze kolega woli miec agresywne timingi i 180Mhz niz slabe i 200Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też coś takiego miałem u brata na kompie. Non-stop 100% zuzycia i nie wiedziałem co jest grane bo CTRL-ALT-DEL nie działało ! Dopiero późnoej wpadłem, ze to pewnie jakiś wirus. U ciebie nie wiem co ejst grane, ale jak koledzy mówią, zrób pełny format (pełny... nie szybki) i zainstaluj Windowsa ponownie.

 

A tak w sumie, ja też robiłem 3 dni formata, a komp nie wiedzieć

czemu działa zabójczo kiepsko (nie ma w pamieci adresów stron,

co chwile coś się sypie.. ogólnie stracił stabilność). Rozwiażanie

jest proste - FORMAT dobry na wszystko :).. eee.. chociaż jak

miałem rozwalony dysk to śmieci w koszu po Formacie pozostawały!!!!

Ale to była jazda, 8x instalka systemu w jeden dzień. Aż mi się

na wymioty zbierało :D (:( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EE tam format,,, sprawdz jaki proces sie tak aktywnie upomina o procka i tyle,

a poza to XP jak kazdy sys ms az prosi sie o odchudzanko,,, przygodę możesz zacząć od choćby programu Tweak XP,,,

 

_HuBi_

napisał bym że niezły z ciebie lol i ze piszesz głupoty ale to by był ofens więc napisze tylko - zastanów się co piszesz,, ty wieżysz w ta mityczną siłę formata że robiłes aż 3 by wreszcie zaskoczyło jak trzeba ?? ROTFL!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć mam to samo:)

 

5 dni temu zainstalowalem windows xp profesional z dodatkiem sp1 polski

wszystko jest orginalne itd. sciagnalem sobie poprawiki z update i zainstalowalem systemworks 2004 rok i kurka jest teraz identycznie jak w opisywanym przypadku, komp dziala maksymalnie wolno - jakbym mial 2 mb ramu:)

- nie mam adwarow/spywarow na dysku

- komp jest wolny od wirusow na dzien 22 maja:)

- teoretycznie wszystko dziala jak nalezy

- windows xp zostal zainstalowany na kompletnie nowy dysk - sformatowany nie jest to fat , ani fat 22 tylko ten nf(costam)

 

nie jestem idiotą ale cos tu mi nie gra

 

wlasnie exploer pochlania 100 procka , dodatkowo zabiera cala pamiec ram ( nie wazne czy wloze 1 kosc 256 czy 3 kosci ) to jakaś katastrofa!!!!

pomożcie:) , w serwisie microsoftu powiedzieli ze nie wiedza:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio podobne problemy, niby świeży system, po formacie, sprzęt nówka a chodził b. wolno. Rozwiązaniem okazał się bios - przed instalacją pomyłkowo wyłączyłem cache procesora. Może coś masz nie tak z ustawieniami pamięci w biosie albo pliku wymiany? Kombinuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz odkrylem:)

otoz , czesto sciagam cos przez dc - sciagnalem jakis plik widoe ( avi ) , ktory nie wiedziec czemu sciagal sie wyjatkowo szybko ( 18 mb/s ) a lacze mam 1 mb/s:) , w niewyjasniony sposob, po jego wykasowaniu komp dziala jak kiedys - czyli wery szybko:) indeed zaiste:)

 

popatrz czynie masz jakis plikow niedokonczonych, albo dziwnych avi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też coś takiego miałem .......

 

FORMAT dobry na wszystko :).. eee.. chociaż jak

miałem rozwalony dysk to śmieci w koszu po Formacie pozostawały!!!!

Ale to była jazda, 8x instalka systemu w jeden dzień. Aż mi się

na wymioty zbierało :D (:( )

oddrazu muche z bazooki zabijac.......

jakie formaty.. robicie sobie obraz ghostem, 10 minut robienia obrazu, 10 minut przywracania systemu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, ja też mam taki problem, ale w Windku 2000 i użycie procka w 100% jest zawsze wtedy, kiedy zacznę używać nagrywaki - po włożeniu płyty i np. gdy robię jej obraz na dysku to użycie procka jest 100% - zawsze było w granicach 12-25% a teraz cały czas 100 i nic przez to nie mogę robić na kompie przez ten czas...

 

Korzystam z Windka 2000 z SP3 prawie wszystkimi poprawkami z Windows Update, a nagrywarka to LG 52x/32x/52x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już rozwiązałem swój problem...wystarczyło zainstalować nowe stery do IDE i wszystko chodzi tak jak powinno - teraz przy odczycie płyt użycie procka to max. 23% 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...