Skocz do zawartości
ghost_mode

Chieftec 360W Dual fan Aktiv_PFC - nareszcie mam :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie chief jest bdb w kategori średniaków (najlepiej kupić anteca za np 550zł ,prawdziwy high end )

Co do ciepła to 360df,czy 420df(prawie to samo) jest ciepły ale nie gorący ,wcześniej miałem 360-202(single fan) i on był zajeb***ie gorący (dla mnie totalna porażka ,lepszy był mój modecom 300gtf ,temp z diody wprocku skoczyła o 4 st :cry: ) ,ale za dopłatą 80 zł przestawiłem się na 420df (wyszło 280zł -nówka  :)  :wink: ) i nie jestem zawiedziony(choć gdybym mial kaskę to bym brał anteca)

Rob@k -nie zastanawiaj się tylko dual fan 

Ste3an- A co do sklepu co się nazywa benchmark - NIGDY się nimi nie sugeruj ,zwykła komercyjna ściema ,sugeruj się nimi i kupuj tam a kiedyś się natniesz(sam tego kiedyś doświadczyłem :cry: )

ja kiedy kupowalem ta zasilke niczym sie nie sugerowalem tylko budzetem :wink: kupowalem w ciemno u siebie w sklepie we wloclawku jedyna markowa zasilka jak mieli na stanie w calym miescie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyną wade jaką spostrzegłem to to, iż nawet jak komputer wcale nie pracuje to zasiłka jest bardzo lekko ale jednak  ciepława... Tak chyba nie powinno być...

Wszystko jest ok. Przeczytaj to:

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=62729&start=120

dzięki za link, ale już mi się przypomniało dlaczego nadal jest ciepły ...

Przeciez napięcie na mobo leci cały czas...

łatwo zauważyć, ze siecówka cały czas pracuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odczyty z aidy, biosu, speedfana to mozna sobie w d*** wsadzic

tylko miernik rulezzzz prawde ci powie

u mnie speedfan podaje pieknie napiecia

5v  5.0v

12v  12.04

a miernik 5.11v  12.30v

 

co do chiefa 360df to to jest szhit zasilacz jak dla mnie mialem swego czasu i napiecie na 12 dochodzilo na 12.80 jak krecilem proca :)

 

Ps ludzie nie kupujcie tego badziewia za 250zl lepiej jush dolozyc 50zl i kupic Tagana 380W  :lol:

Ciekawe gdzie jest za 300zł tagan 380W
a ja dzis byłem u koleżanki Angeli :) zakupiłem Tanga 380W za złotych 299.. i narazie ciesze się ciszą :D bo napięcia mam tylko z MBM 5.3.6.0 i są kiepskie, tzn +12 jest na poziomie 11,80 w stresie (sprzęt jak w podpisie) ale to tylko MBM ;) jutro powalczę z Metexem to zobaczymy jak jest w rzeczywistości :)

 

aha.. dodam, że przesiadłem się z 300W HuntKey, który był tylko lekko szumiący.. a Tagan jest poprostu niesłyszalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszlo na to ze chiefy nie sa higtendowymi zasilaczami

moze u niektorych sa cichsze u innych glosniejsze.

 

spsul sie cos chiftek

:D

tesh myslalem ze to dobry zasilacz, ale tak naprawde nie jest :!:

 

300zl tagan ruulezz cichy, zimny napiecia super :)

 

ja czekam na Tagana 480 :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mówicie że popsuł się CHIEFTEC ?

to właśnie ten wcześniejszy model był głośny a te nowe prawie niesłyszalne...

 

Chociaż nie będę się kłócił - może ktoś miał więcej do czynienia niż tylko z 3 egzemplarzami ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszlo na to ze chiefy nie sa higtendowymi zasilaczami 

moze u niektorych sa cichsze u innych glosniejsze.

 

spsul sie cos chiftek 

:D 

tesh myslalem ze to dobry zasilacz, ale tak naprawde nie jest  :!: 

tak to jest jak sie wierzy w pomiary z pod windy :lol: nijest cichy ?? :lol:

 

fajnie ze doszlismy do tego ze chiefy nie sa przecudne na tydzien po tym jak go kupilem :lol:

zasiłki bdb tylko niektórzy grymaszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszlo na to ze chiefy nie sa higtendowymi zasilaczami 

moze u niektorych sa cichsze u innych glosniejsze.

 

spsul sie cos chiftek 

:D 

tesh myslalem ze to dobry zasilacz, ale tak naprawde nie jest  :!: 

tak to jest jak sie wierzy w pomiary z pod windy :lol: nijest cichy ?? :lol:

 

fajnie ze doszlismy do tego ze chiefy nie sa przecudne na tydzien po tym jak go kupilem :lol:

zasiłki bdb tylko niektórzy grymaszą

ja napiecia mierze na mierniku :lol:

 

co do glosnoscu to srednia klasa

z moich kumpli kazdy kto mial chiefa chce go zmienic lub jush to zrobili bo jest za glosny, grzeje sie i wcale to nie jest taka rewelacja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja napiecia mierze na mierniku  :lol: 

 

co do glosnoscu to srednia klasa 

z moich kumpli kazdy kto mial chiefa chce go zmienic lub jush to zrobili bo jest za glosny, grzeje sie i wcale to nie jest taka rewelacja  :D

cosik nie wierze i na jakim konfigu chief wymieka ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja napiecia mierze na mierniku  :lol: 

 

co do glosnoscu to srednia klasa 

z moich kumpli kazdy kto mial chiefa chce go zmienic lub jush to zrobili bo jest za glosny, grzeje sie i wcale to nie jest taka rewelacja  :D

cosik nie wierze i na jakim konfigu chief wymieka ???

XP-M @ 220x11.5 2500MHz 1.75v Epox 8rda+ rev 2.2, pamieci hynix

dysk maxtor 120gb, lite-oncdrw, 3 wentyle i grafa , zalman7k alucu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja napiecia mierze na mierniku  :lol: 

 

co do glosnoscu to srednia klasa 

z moich kumpli kazdy kto mial chiefa chce go zmienic lub jush to zrobili bo jest za glosny, grzeje sie i wcale to nie jest taka rewelacja  :D

cosik nie wierze i na jakim konfigu chief wymieka ???

XP-M @ 220x11.5 2500MHz 1.75v Epox 8rda+ rev 2.2, pamieci hynix

dysk maxtor 120gb, lite-oncdrw, 3 wentyle i grafa , zalman7k alucu,

nie wierze :] na takim napewno nie wymięknie no chyba ze 360 jest taka słaba ale 420 napewno da rade na bank, bawiłem sie u siebie napodobnej czestotliwosci i nic nawet nie drgeneły

 

1,7V i 2400MHz

 

3,38V

5,11V

12,42V

 

tarfiłęś chyba jakis (&^%^%$% egzemplarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do glosnoscu to srednia klasa 

z moich kumpli kazdy kto mial chiefa chce go zmienic lub jush to zrobili bo jest za glosny, grzeje sie i wcale to nie jest taka rewelacja  :D

To ja dolacze do kumpli, tez ze wzgledu na glosnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

cosik nie wierze i na jakim konfigu chief wymieka ???

XP-M @ 220x11.5 2500MHz 1.75v Epox 8rda+ rev 2.2, pamieci hynix

dysk maxtor 120gb, lite-oncdrw, 3 wentyle i grafa , zalman7k alucu,

To chyba żart :lol: Lepiej spójrz na mój konfig - nawet gdybym podpiął radka, albo jakiegoś nowego geforca, to zasilacz i tak dałby rade bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba żart  :lol: Lepiej spójrz na mój konfig - nawet gdybym podpiął radka, albo jakiegoś nowego geforca, to zasilacz i tak dałby rade bez problemów.

Też mi się wydaje że to jakiś głupi żart :] taki konfig to i codegen uciągnie :wink: (p.s bardzo krótko ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego szefa i nachodzi mnie jedna myśl

wg wszelkich pomiarów 3.3 oraz 5V utrzymuje idealnie (pomiar z softu)

 

a jeżeli chodzi o 12V to pokazuje

12.67V AIDA32

11.98V Sandra 2004 - co to ma znaczyć ?

 

PS Miernikiem dokładnie pomierzę dopiero za tydzień ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, bylo o tym kabelku do mierzenia obrotow wentyli, sprawdzilem i kabelka nie mam, mam model 360DF z pasywnym (ten z dluzsza dziwna nazwa, ten co kosztuje ~200zl), jestescie pewni ze powinien byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego szefa i nachodzi mnie jedna myśl

wg wszelkich pomiarów 3.3 oraz 5V utrzymuje idealnie (pomiar z softu)

 

a jeżeli chodzi o 12V to pokazuje

12.67V AIDA32

11.98V Sandra 2004 - co to ma znaczyć ?

 

PS Miernikiem dokładnie pomierzę dopiero za tydzień ....

g.ó.w.n.o ! usun tego posta i nie wkur....ludzi mierzy sie napiecia tylko miernikiem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 Ocena czysto subiektywa

Ad.2 Zgadza się, grzeje się znacznie, ale tylko przy maksymalnym obciązeniu (przynajmniej u mnie)

Ad3. Nie mam porównania, u mnie napięcia stabilne.

 

Pewnie, że ideałem to ten zasilacz nie jest, ale za tą cenę jest jednym z lepszych i potrafi oddać 390 Watt mocy, więc słowo "SHIT" to jakoś do niego nie bardzo pasuje.

No niestety dwie pierwsze opinie są jak najbardziej prawdziwe. Zasilacz jest dość głośny i grzeje się jak mały piecyk, a co smieszniejsze bez względu na obciążenie. Codegen przy takiej samej konfiguracji (XP1800+, 2napędy, dysk, 512MB i Radeon 9800Pro) był zimniutki i znacznie cichszy. A od tego prawie cała buda się nagrzewa, będę musiał jeszcze wstawić jakieś dodatkowe wentyle na górze obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ad. 1 Ocena czysto subiektywa

Ad.2 Zgadza się, grzeje się znacznie, ale tylko przy maksymalnym obciązeniu (przynajmniej u mnie)

Ad3. Nie mam porównania, u mnie napięcia stabilne.

 

Pewnie, że ideałem to ten zasilacz nie jest, ale za tą cenę jest jednym z lepszych i potrafi oddać 390 Watt mocy, więc słowo "SHIT" to jakoś do niego nie bardzo pasuje.

No niestety dwie pierwsze opinie są jak najbardziej prawdziwe. Zasilacz jest dość głośny i grzeje się jak mały piecyk, a co smieszniejsze bez względu na obciążenie. Codegen przy takiej samej konfiguracji (XP1800+, 2napędy, dysk, 512MB i Radeon 9800Pro) był zimniutki i znacznie cichszy. A od tego prawie cała buda się nagrzewa, będę musiał jeszcze wstawić jakieś dodatkowe wentyle na górze obudowy.

Ja miałem codegena 300W wcześniej i był znaaazcnie głośniejszy od szefa...

Poza tym jak miał się grzać ten codegen skoro jest pusty w środku :)

Jak on się zagrzeje to już widać dym przy komputerze - po czym są modlitwy... byle tylko spalił się sam zasilacz i nic innegoo nie pociagnął za sobą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak miał się grzać  ten codegen skoro jest pusty w środku :) Jak on się zagrzeje to już widać dym przy komputerze - po czym są modlitwy... byle tylko spalił się sam zasilacz i nic innegoo nie pociagnął za sobą...

Dobre stwierdzenie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i dobre ale chyba nalezy mowic o tym ze zasilacz sie grzeje i ze nie jest tak cichy prawda? niektorzy (ja) dzieki forum podjeli decyzje o zakupie wyrazie podkreslajac, ze chodzi o np. cisze. Jesli zasilacz cichy nie jest mimo ze jest supercudowny to nalezy napisac "zasilacz cichy nie jest ale jest supercudowny". Wtedy ktos kto stawia na cisze go nie kupi bo go supercudownosc nie podnieca. Poprostu forum bylo by bardziej przydatne gdyby krazylo na nim mniej mitow a wiecej obiektywnych spostrzezen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i dobre ale chyba nalezy mowic o tym ze zasilacz sie grzeje i ze nie jest tak cichy prawda? niektorzy (ja) dzieki forum podjeli decyzje o zakupie wyrazie podkreslajac, ze chodzi o np. cisze. Jesli zasilacz cichy nie jest mimo ze jest supercudowny to nalezy napisac "zasilacz cichy nie jest ale jest supercudowny". Wtedy ktos kto stawia na cisze go nie kupi bo go supercudownosc nie podnieca. Poprostu forum bylo by bardziej przydatne gdyby krazylo na nim mniej mitow a wiecej obiektywnych spostrzezen.

a co myslales cisza to jest subiektywne oddczucie :lol: jak chcesz cisze to tylko papst :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i dobre ale chyba nalezy mowic o tym ze zasilacz sie grzeje i ze nie jest tak cichy prawda? niektorzy (ja) dzieki forum podjeli decyzje o zakupie wyrazie podkreslajac, ze chodzi o np. cisze. Jesli zasilacz cichy nie jest mimo ze jest supercudowny to nalezy napisac "zasilacz cichy nie jest ale jest supercudowny". Wtedy ktos kto stawia na cisze go nie kupi bo go supercudownosc nie podnieca. Poprostu forum bylo by bardziej przydatne gdyby krazylo na nim mniej mitow a wiecej obiektywnych spostrzezen.

a co myslales cisza to jest subiektywne oddczucie :lol: jak chcesz cisze to tylko papst :wink:
Ciezko na ten temat mi znowu dyskutowac. Moglbym posiedziec i poszukac wszystkich topicow w ktorych bylem przekonywany ze nie uslysze tego chiefa chocbym sie z nim zamknal w nocy w szafce. Osobiscie staram sie tylko robic za "adwokata diabla" i obalac mity coby innych latwowiernych uchronic czasem od nietrafionych decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i dobre ale chyba nalezy mowic o tym ze zasilacz sie grzeje i ze nie jest tak cichy prawda? niektorzy (ja) dzieki forum podjeli decyzje o zakupie wyrazie podkreslajac, ze chodzi o np. cisze. Jesli zasilacz cichy nie jest mimo ze jest supercudowny to nalezy napisac "zasilacz cichy nie jest ale jest supercudowny". Wtedy ktos kto stawia na cisze go nie kupi bo go supercudownosc nie podnieca. Poprostu forum bylo by bardziej przydatne gdyby krazylo na nim mniej mitow a wiecej obiektywnych spostrzezen.

Dokładnie o to samo mi chodzi. Dziesiatki przereklamowanych produktów i jeszcze więcej zasugerowanych tym kupujących. Dlaczego zdarzają się tu wypowiedzi w napastliwym tonie w stosunku do osób które "ośmieliły" się napisać, że nie podobają się im ich chiefteki?

A co wam do tego, że "mój czy jego" chodzi jak suszara?

Skoro "ty" jesteś zadowolony, to napisz ale uszanuj opinie innych. Po to piszemy, żeby następni mieli możliwość bardziej świadomego wyboru.

 

IMHO Chieftec to nie jest shit (vide RIKER), ale jest to bardzo średnia klasa średnia. Żadna rewelacja, a że w swojej cenie nie ma zbyt wielkiej konkurencji dlatego jest taki popularny. Jednak takie pojęcia jak cisza, czy chłód nie pasują do tej zasiłki kompletnie. A jakość znacznie spadła od momentu wprowadzenia na rynek nowych modeli - opinia znajomego, pracownika sklepu komputerowego - po prostu mają coraz więcej zwrotów. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze u mnie temperatura i głośność są na przyzwoitym poziomie bo zasiłka jest bardzo słabo obciążona  8)

Calkiem mozliwe, wrecz prawdopodobne, szczecolnie na aktywnym PFC o ile mi wiadomo. Z tym ze ja mam dosc slaby konfig a i tak sie grzeje a co za tym idzie halasuje. Halasuje slabo jak na zasilke moze (jesli to jest slabo to szczerze mowiac jestem zalamany troche) ale halasuje wyraznie. Jesli ktos go nie slyszy w dzien powinien zaczac sie martwic, jesil ktos go nie slyszy w nocy (naprawde byly takie opinie) ma zdecydowanie wade sluchu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to z tego co tu czytam wiadomo, ze chieftec 360-302 df ma to do siebie, ze sie dosyc nagrzewa i po dluzszej pracy wyje (no moze nie wyje, ale cichutki tez nie jest ;)).

 

No to mam pytanie:

Jak ma sie sprawa z modecom CWT-350BDP (PFC). Cena podobna, a jak jest z reszta??

 

Generalnie chodzi mi o:

1. trzymanie napiec

2. glosnosc - no wlasnie, czy jest cichy?

3. odprowadzanie ciepla (lepiej niz ten chieftec, czy moze gorzej?)

 

3 chyba najwazniejsze rzeczy. Uzbieralem kase i wlasnie zastanawiam sie nad kupnem tego zasilacza...

 

Zasilka ma byc pod taki config:

AMD XP 2500+ Mhz Barton

ASUS A7N8X-E Deluxe

Radeon 9600Pro Sapphire 128Mb

Seagate Barracuda 160Gb SATA + 40Gb w kieszeni

512 Mb DDRam (Dual Channel)

NEC ND-2500a

DVD-ROM Lg

 

Z gory dziekuje za odpowiedz :)[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...