Skocz do zawartości
radek_z

Jakie macie temperatury w swoich WC?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym aby tutaj podawać same dane, bez dyskutowania o nich. Dobrze by było gdyście podawali jaki macie procesor, na jakich chodzi ustawieniach, na jakim napięciu i mniej więcej opisać swój układ WC. Przy podawaniu danych, unikajcie uproszczeń w stylu "jak w opisie". Każdy z was co jakiś czas zmienia sprzęt, zaraz potem opis i po pewnym czasie takie dane nie będa miały żadnej wartości. Podajcie temepraturę CPU i jeśli możecie wody w układzie.

 

Zacznę od siebie. Chciałbym żeby tak mniej więcej wyglądal każdy wpis.

 

Mój procesor to Athlon 1700@2205 MHz (10,5x210 MHz), na napięciu 2,15v (ciężko się kręci). Do chłodznie używam tego zestawu: http://www.bloki.webpark.pl/index.php?name...=extreme_system . Połączony jest on z nagrzwnicą od kadeta, narazie bez wenetylatorów.

 

Teraz temperatury CPU (wody jeszcze nie mierzyłem):

- bez obciążenia 52-54 stopnie C

- w Prime95 58-59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze kazda plyta glowna ma inny blad pomiarowy temperatury.Takie zestawienie ma sens tylko gdy temperatura bylaby mierzona zewnetrznymi czujnikami,a nie tym badziewiem z MoBo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo abit nf7-s, spider extreme, 2,06v, 2,26ghz idle 36 max 51, w zestawie sa jescze bloki na gpu radku 9800pro i mostku polnocnym, nie jade na wodzie tylko na plynie do chlodnic bo ma pare zalet, ale ma mniejsza pojemnosc cieplna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nawrzucam kostek lodu du zbiornika to temperaturki potrafie mieć bardzo niskie, w zimie experymentowałem ze śniegiem :):) generalnie temp wody mierze termometrem takim na desce :) ale napewno dokładny, a proc to wiadomo odczyt z mobo :) a więc tak

woda zazwyczaj 27 stopni a proc 6 stopni więcej, jak woda 30 stopni to proc też 6 więcej i tak dalej, ogólnie nie wierze odczytom z mobo bo wg skuteczności bloku powinna być roznica 14 stopni przy 100W mocy zakładając że mój proc ma około 68-70 W to powinna być roznica około 10 stopni, czyli prawdopodobnie moja mobo kłamie o 4 stopnie :) ale to tylko moje przypuszczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT: temat troche tak jakos "nieładnie" sformułowany :))

u mnie w WC zimno :) .. załatwiam sie jak najpredzej i uciekam :)

 

JOKE! :)

a tak serio to powiedzcie mi

bo jeszcze mi ino pompki brakuje i tez zloze WC ..

czy zastosowanie kolanek pod kątem 90* tuzo zmiejsza przeplyw wody i co za tym idzie wydajnosc układu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w WC jest ogółem 6 kolanek 90* i wszysco ładnie ch(ł)odzi

wycieków nie zanotowałem, może dlatego, że węże igielitowe bardzo dobrze przylegają do gładkich powierzchni na zasadzie adhezji (tak jak silikon), do tego uszczelniłem je butaprenem i jest wszystko oki, suchutko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej obrazowe było by podanie różnicy temperatury miedzy wodą a otoczeniem :idea:

Pomiary z płyt są do... każydy wie czego.

U mnie naprzykład czyujnik wskazuje 43-44 C zaraz po włączeniu zimnego kompa i wskoczeniu do biosa. :evil:

Maskimum jakie pokazywał w stresie to 52 C idle 46

 

Temperatury wody:

idle 24.5

stres 26.6

przy temperaturze powietrza 22.3

 

Czujnik temp zanurzony w zbiorniku z pompką.

Układ składa sie 3 bloków CPU,GPU,NB nie wiem ile to w sumie odbier tych toretycznuch watów :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon XP obecnie 2400@2325 Mhz przy 1,73V

Bloczek North Star (bloki.pl)

pompa Maxi Jet 1000 pracująca jako zewnętrzna

nagrzewnica miedziana z czego to nie wiem, jak kupowałem to mi gość mówił że z autosanu...

Temp (mb) 30 przy wł. bus disconnect/ 34 bez (idle)

35 Full load.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietnie ze taki temat sie trafił. Mam A2000+@2083 ( 12.5x166 1.825V ) na abit nf7s rev.2. Moje temp to 32C w spoczynq i okolo 40 po mocnym grzaniu. Uklad to nuk2 kadet i mj1000 z wolnobieznym wiatrakiem 1200obr/min. A teraz mam pytanko. Czy u was tez po resecie temperatura jest wyzsza o 10 stopni ? Po wlaczeniu op raz pierwszy mam temp 20 stopni i rosnie do 32 a po resecie 36 i rosnie do 40 w idle. I kolejne pytanie. Po nagrzeniu procka do 40C ( przy pierwszym starcie) nie jestem w stanei osiągnąc 32 stopni w idle po skonczeniu grzania ... Za malo wieje wiatrak ? Za duzo wody do ochlodzenia ? mam zbiornik kolo 2 litrow. Thx 4 hlp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPoX 8RDA3, Barton 2500+ @ 2318 MHz @ 1.85V, NUKLEON 2 Rev.1.0, Idle 35C Max 45C (wedlug MBM), Idle 32 Max 41C (obciety z nadmiary folii czujnik od Aerogate 2 wsadzony pomiedzy blok a CPU).

W ukladzie mam jeszcze bloki CFD Pawnee na Radeonie 9000Pro i MCS CHIP 2 na NB.

Pompa Hailea HX6520 - 1000l/h

Black Ice Pro + wentyl 12cm @ 1400rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak wy uzyskujecie takie niskie temperaturki :(

U mnie na WC mam 56*C w Stresie :( Oby na miedzianym radiatorze.

I nie wiem czemu.

Pompke mam Atmana At-305

Zbiorkin 1Litr z Obi

Blok wodny made in piwnica

I jakas mala chlodniczka, nie wiem z kad bo ja dostalem.

Wedlug tego co ten gość mi mowil co mi ją dawal to powinna oddawac 400W ciepła :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze 3 wyjscia:

1. Jak masz wysoką temp wody to chłodnica nie wydala

2. Woda jest zimna - blok źle odbiera ciepło (prawdopodobnie mocowanie)

3. Mobo leci w kulki i zawyza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za czasow swietnosci mojego wc to mialem 37*idle , 41* stress na : uriel rev 2 , g2 na nb , g2 na gpu , kadett i papst 17,2 :)

o ile wierzyc czujnikom mobo ofkoz :D

aha , proc na 1,85V i 2,3ghz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze 3 wyjscia:

1. Jak masz wysoką temp wody to chłodnica nie  wydala

2. Woda jest zimna - blok źle odbiera ciepło (prawdopodobnie mocowanie)

3. Mobo leci w kulki i zawyza :P

ad1. Tez zaczynam przypuszczac ze to chlodnica, od poniedzialku zaczne szukac nowej :(

ad2. Mocowanie mojej wlasnej produkcji made in piwnica (szkoda ze nie mam cyfrówki bo bym zdjecia wkleil)

ad3. Mobo nie leci w kulki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40-45 C idle stress nukleon2 na Athlon 2600XP na solteku + blok wiercony na R9600XT + atman 306. Co ciekawe do niedawna na CPC (2 bloki CPU i GPU) w takiej samej konfiguracji było 44-50 (tylko + 5 C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze moje mobo leci w kulki :(

Sprawdzalem na 3 blokach wodnych (wszytkie mojej roboty) i na kazdym jest 58*C :(

A Jak mialem Tytana miedzianego na procku to w stresie tez bylo 58*C

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczne robic nowe chłodzenie wodne.

Bo te to jakis niewypał. W nowym wsadze nagrzewnice z Kadeta, rułki 12mm.

Moze to cos pomoze, jesli nie to zostane przy powietrznym :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przestałem się dziwić dlaczego mam nieco wyższe temperatury niż wy. Jak właśnie policzyłem mój Athlon wytwarza 154W ciepła :? Takie są koszta wysokiego napięcia. Wzór do obliczania znajdziecie tutaj.

 

Po tych obliczeniach także przestaje się dziwić dlaczego pod Prime 95 mój Chieftec 420 DF trochę skacze z napięciem 12V. W końcu na linii +5V i +3,3V może dać łącznie do 220 W mocy. Epox zasila procka z linii +5V, a o ile się nie mylę z +3,3V idzie na karty PCI. Przetwornica ma prawo trochę nienadążać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox8k7a, A2000, rad98pro- Blok nukleon2, pompka 150l, blok na grafie, i na mostku, 35 litrowe akwarium i nagrzewnica od Kadeta do której dochodzi rura Co (taka giętka aluminiowa) z wiatrakiem zasilanym zewnetrznie z zasilacza zregulacją napięcia, dzięki temu moge włączyć witrak niezależnie od komputera. Wiatrak włączam zazwyczaj po 3 lub 4 godziach jak temperatura zwiększy się w akwarium (sprzawdzam dotykając stopą akwarium). Temperatury wolno rosną, do około 40 stopni i raczej jej nie przekraczają, chyba że komputer jest exploatowany cały dzień, bez włączonego wiatraka.

Pzdr.

Ps. nagrzewnica jest na zewnątrz komputera (akwarium też oczywiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...