Skocz do zawartości
xan123

mod FX5600

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko. Czy ktoś próbował zrobić mod'a voltage GPU w gainwardzie Ultra/760?? szukam po necie i jakoś znaleść nie mogę.

Pytam dlatego że zamontowałem na nią cooler od athlona(Al) i maks co mogę zrobić to 300/400 @ 390/470. Przydałoby się zwiększyć napięcie na GPU. Tylko jak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie. najgorsze sa pamięci.

miałem GF4 4200 350/613@ 400/700 i było git dopóki się nie skaszaniła

i wymienili mi na tego fx

a jak ci się udało dać go na 450??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie płyty chodzi na 450 ale w 3dmarku mam tyle samo pkt. co na 395. PaBlO mi powiedział, że FX podobno się "cofają" podczas benchamrkowania. Musze poprawić ten podpis... Ale widzę, że ci udało się puścić te pamięci, że hoho :lol: U mnie 425 max a przy tak wykręconym procu jak teraz to max 420 ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz rozkminiam założenie radiatorów. takie home made a właściwie ze starego zasilacza. Wątpie żeby to coś dało bo pamięci prawie się nie grzeją bo w sumie nie mają od czego :? no ja mam w 3D marku04 2653pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie płyty chodzi na 450 ale w 3dmarku mam tyle samo pkt. co na 395. PaBlO mi powiedział, że FX podobno się "cofają" podczas benchamrkowania. Musze poprawić ten podpis... Ale widzę, że ci udało się puścić te pamięci, że hoho :lol:  U mnie 425 max a przy tak wykręconym procu jak teraz to max 420 ;/

Tak powyzej pewnych wartości OC zatrzymuje sie już w pewnym miejscu, nie jest tak we wszystkich przypadkach, zalezy to od sterowników. Ja miałem takie coś na FX 5200... ustawiałem rdzeń nawet na 350 i nic, ale to było w Riva Tuner z tego co pamietam w Power Stripie ile ustawiłem dla 2D i 3D tyle było. :wink: [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na starej płycie miałem taktownia 383/409 - te 409 to aż wsyd pisać :lol: Wtedy miałem 2332 pkt w 3dmarku03 (o taki ci chyba chodzilo 8) ) Dzisiaj będe instalował 3dmark03 i zobaczymy ile teraz "wyciągnę" :lol: Fajerwerków, zapewne, nie będzie. A ty wyciągnełeś 50 z tych pamięci bez żadnej zabawy przy nich czy coś kombinowałeś z tą grafą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh... a może u mnie jest czarna dziura ? :lol:  Walne z miejsca na 450 i zobaczymy co sie stanie :lol:

wiesz możliwe. Ja już jakiś czas temu temu się z tym bawiłem to nie pamiętam ale chyba tak właśnie zrobiłem.. bawiłem się chyba koło 410 potem zmieniłem płyte i ustawiłem najpierw na 450 (przypadkiem przez expert tool :wink: a potem dałem 470 i tak już zostało 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xan123

Intel Pentium 4 2.8E @ 3.51

Zalman CNPS-7000A-Cu

Abit IC7 1.1 BIOS 23

2x512Mb Elixir 2.5-5-2-2-4

Gainward FX5600 300/400 @ 390/470 cooler od athlona :]

SoundBlasterLive!

RPL PSU 400WP4

 

wyraźnie widać co może przeszkadzać przy o/c ;-) sprubuj odkręcić procka i wtedy kręć grafikę,,, szykuj się na zmiany, albo tego co sie w oczy zuca, albo poczekaj troszkę i reszty mniejszym drukiem też....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten zasilacz cudem techni faktycznie nie jest, ale tu chyba te grafy mogą sie tak słabo kręcić a może i nie ? Tak jak powiedział forest spróbujc(cie) odkręcić procki i dac najmniejszy voltarz i wtedy zobaczyc na ile grafa bedzie sie kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie np. palit fx 5600 ma standardowopamieci ustawione na 550!

Nie wiem czy to jest wogole mozliwe,ale w panelu sterowania w zakladce nvidia standardowe ustawienia dla karty sa wlasnie takie.Na razie karta dziala stabilnie na 350/570.Na pamieciach mam zainstalowane male radiatorki,a na rdzeniu radiator od procka.Pamieci grzeja sie strasznie(nie da sie dotknac bo parza).W 3dmarku2001 mam 11500 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie panowie tu nie chodzi o to że mam zły zasilacz. zasilacz co prawda dobry nie jest ale spokojnie mam na AGPV 1.65v więc to nie stanowi problemu. Prawda że nie ma on dobrej opinii ale chodzi dobrze votage jest w normie. nie ma żadnego sensu wydawać większej kasy na niego. (pewnie powiecie że się myle)

jakbyście chociaż mieli pojęcie jaka ta karta jest to byście wiedzieli o co mi chodzi. karta jak wspomniałem chodzi standardowo na 300/400, nie kupiłem jej z własnej woli [sic!] tylko dostałem podmiankę w serwisie za GF4 4200.

co do eliksirów to takie złe w cale nie są, na abicie chodzą dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość darthus

w moim pierwszym poscie 8) .... pragne sie przywitac z cala zaloga tego forum... z tego miejsca chialbym rowniez podziekowac i pozdrowic maja mame ktora tak mnie wspierala, siostre, producentke,mojego lojalnego managera,kochana wizazystke i cala reszte ekipy dzieki ktorej moge teraz trzymac tego pieknego Oscara w mej prawicy :lol:

 

zarty na bok :wink:

 

w pamieciach waszych gainwardow musi drzemac potencjal ktory uwolni vmod bo jesli jest inaczej to karty niesa warte swojej ceny [iMHO wogule te fx'y(nowe) sie nieoplacaja chyba ze jest okazja kupic je gdzies/od kogos taniej]

sam mialem szczescie kupic bardzo tanio i jestem bardzo zadowolony bo moja karta kreci sie ladnie a w 3dmarku 2k1 mam ponad 7500 markow[z tym thunderbirdem/niemoge sie doczekac thortona :roll: na obecnym procku nieoplaca mi sie nawet odpalac 3d2k3 ;]

szczegulnie niezle kreca sie pamieci - ale mysle ze mozna z nich wycisnac o wiele wiecej. wykrecilem je nawet do 740(dalej bylo mi szkoda) ale byly duze bledy w grafice bo juz od 680 zaczynaja pojawiac sie artefakty

 

dosc duzo szukalem po necie vmoda ale znalazlem tylko moda tego ladateka ultra [jw]

licze ze komus sie uda znalezc i/lub zinterpretowac powyzszy mod na tyle by dac wskzowki jak go wykonac na kartach nonultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko takie: Czym rdzeń NV31XT różni się od NV31? Bo jeżeli tylko taktowaniem to ja swojego FX5600XT z pamiątkami 128bit, z domyślnych częstotliwości 235/400 podkręcilem już na 350/633. Z tego wynika, że to już nawet więcej niż niektórzy swoje zwykłe FX5600 wykręcili. W 3dmarku 2001 około 8200pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...