Skocz do zawartości
Pawlo

Za mało prądu ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego po podkręceniu grafiki z 250@300 obraz czsami się przycina (karta chłodna). Czy to wina grafy, czy zasilacza ? Nie robiąc V-moda karcie tylko podkręcając , zużywa ona więcej prądu czy tyle samo co przed oc ?

 

PIII 700@966, FX 5200 Ultimate 250/500@285/600, zasilacz Rubikon 200 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie wina zasilacza , chociaz ten jest juz niewatpliwie do wymiany .Gdyby to byl zasilacz to mialbys resy albo zwiechy a o tym nic nie piszesz . Nie napisales co ci przycina . Skad mam wiedziec czy chodzi Ci np. o FarCry puszczony na 1024x768 na max detalach , czy moze o Gta 1 ? Mi osobiscie wydaje sie , ze masz albo za malo ramu albo juz proc do wymiany... Ale napisz w jakich grach Ci przycina to bede wiedzial wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycina mi w 3Dmarku 2001se i 2003 no i w grach np. Blood Rayne. Przytnie się na chwile np. w teście a za chwilę się odetnie już w dalszym momencie testu. Problem znika gdy zmniejsze taktowanie do 285. Ale na 300 żadnych zamazów ani artefaktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo gdy dodam jeszcze jeden wiatraczek żeby chłodził kartę graficzną i podkręce do 300 MHz albo i mniej to nie przycina się, tylko wyskakują pasy na cały ekran że nic innego nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zasilacz ok, a grafy się wyżej nie da podkręcić niby pasty termo jest dużo bo aż wystaje za wiatraczek. No to szkoda że jej wyżej nie podkręce :( a tak dobrze szło, miałem już ponad 5500 pkt w 3Dmarku 2001se na PIII 700@966 :( :(

 

A może jest coś co można zrobić żeby go jeszcze podkręcić ? Jak myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że V-MOD oraz toważyszaca mu zmiana chłodzenia ale niestety nigdzie w necie nie spotkałem się z V-Modem do FX5200 z takim PCB jakie stosuje prolink.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...