Skocz do zawartości
ma3ek

tik tak.. czyli Tagan TG380-U01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku dni jestem posiadaczem tego cudeńka i.. hmm, jak by to powiedzieć: zasiłka cyka, tyka i chrobocze :?

zacznę od początku. po podłączeniu kabla zasilającego i włączeniu "pstryczka" zasilacz zaczyna cykać niczym budzik mojej ś.p. babci. cykanie jest słyszalne z obudowy (zamkniętej) jednak nie jest szczególnie dokuczliwe. Bojąc się jednak o bezpieczeństwo mobo i pozostałych bebechów byłem dziś w sklepie i sprzedawca po osłuchaniu drugiego modelu stwierdził, że musi być to aktywne PFC i że te typy tak mają. No cóż.. pewnie lepiej zna się na rzeczy wiec spokojnie wróciłem do domku. Po ponownym zmontowaniu kompa odpalam maszynkę i zaczynam pracować. O zgrozo :( ciągle słyszę jakieś chrobotanie.. jakby pracujące głowice dysku twardego. Patrzę na kontrolkę HDD.. nie świeci, ani nawet nie mruga.. hmmm :? Odłączyłem dysk od zasilania.. i ponownie start komputera.. i.. dalej chrobocze :( Po 15 minutach zabawy w wyłączanie wszystkiego po kolei stwierdziłem, że to moja nowa zasiłka wydaje te dzwięki :(

Kompa mam na tyle wyciszonego, że to chrobotanie potwornie mnie denerwuje. Nie po to wyciszałem HDD i uwalniałem się od odgłosów głowicy żeby teraz męczyć się z zasiłką.. grrr :evil:

 

jak myślicie - co z tym fantem zrobić :?:

a może ktoś miał już do czynienia z tym modelem :?:

:cry: prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od kilku dni jestem posiadaczem tego cudeńka i.. hmm, jak by to powiedzieć: zasiłka cyka, tyka i chrobocze :?

zacznę od początku. po podłączeniu kabla zasilającego i włączeniu "pstryczka" zasilacz zaczyna cykać niczym budzik mojej ś.p. babci. cykanie jest słyszalne z obudowy (zamkniętej) jednak nie jest szczególnie dokuczliwe. Bojąc się jednak o bezpieczeństwo mobo i pozostałych bebechów byłem dziś w sklepie i sprzedawca po osłuchaniu drugiego modelu stwierdził, że musi być to aktywne PFC i że te typy tak mają. No cóż.. pewnie lepiej zna się na rzeczy wiec spokojnie wróciłem do domku. Po ponownym zmontowaniu kompa odpalam maszynkę i zaczynam pracować. O zgrozo  :(  ciągle słyszę jakieś chrobotanie.. jakby pracujące głowice dysku twardego. Patrzę na kontrolkę HDD.. nie świeci, ani nawet nie mruga.. hmmm :? Odłączyłem dysk od zasilania.. i ponownie start komputera.. i.. dalej chrobocze :( Po 15 minutach zabawy w wyłączanie wszystkiego po kolei stwierdziłem, że to moja nowa zasiłka wydaje te dzwięki :( 

Kompa mam na tyle wyciszonego, że to chrobotanie potwornie mnie denerwuje. Nie po to wyciszałem HDD i uwalniałem się od odgłosów głowicy żeby teraz męczyć się z zasiłką.. grrr :evil: 

 

jak myślicie - co z tym fantem zrobić :?: 

a może ktoś miał już  do czynienia z tym modelem :?: 

:cry: prosze o pomoc

ja mam fortrona i takie piski myszy :wink: mam tylko przy starcie systemu :D pfc to winowajca :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od kilku dni jestem posiadaczem tego cudeńka i.. hmm, jak by to powiedzieć: zasiłka cyka, tyka i chrobocze :?

zacznę od początku. po podłączeniu kabla zasilającego i włączeniu "pstryczka" zasilacz zaczyna cykać niczym budzik mojej ś.p. babci. cykanie jest słyszalne z obudowy (zamkniętej) jednak nie jest szczególnie dokuczliwe. Bojąc się jednak o bezpieczeństwo mobo i pozostałych bebechów byłem dziś w sklepie i sprzedawca po osłuchaniu drugiego modelu stwierdził, że musi być to aktywne PFC i że te typy tak mają. No cóż.. pewnie lepiej zna się na rzeczy wiec spokojnie wróciłem do domku. Po ponownym zmontowaniu kompa odpalam maszynkę i zaczynam pracować. O zgrozo  :(  ciągle słyszę jakieś chrobotanie.. jakby pracujące głowice dysku twardego. Patrzę na kontrolkę HDD.. nie świeci, ani nawet nie mruga.. hmmm :? Odłączyłem dysk od zasilania.. i ponownie start komputera.. i.. dalej chrobocze :( Po 15 minutach zabawy w wyłączanie wszystkiego po kolei stwierdziłem, że to moja nowa zasiłka wydaje te dzwięki :(  

Kompa mam na tyle wyciszonego, że to chrobotanie potwornie mnie denerwuje. Nie po to wyciszałem HDD i uwalniałem się od odgłosów głowicy żeby teraz męczyć się z zasiłką.. grrr :evil:  

 

jak myślicie - co z tym fantem zrobić :?:  

a może ktoś miał już  do czynienia z tym modelem :?:  

:cry: prosze o pomoc

 

Też mam tą zasiłkę ale u mnie po podłączeniu słychać wszystko z wyjątkiem PSU :lol: jak wyciszyłeś dysk z pisków głowic ? (ja już mam tego dość ...tych pisków )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda nastepująco: trafił mi się walnięty egzemplarz :?

na szczęście Angela nie miała nic przeciwko temu, żebym pomarudził i wymienili mi na nowy :D za co, wszem i wobec, bardzo dziękuję :D od tego czasu w moim pokoju zapanowała błoga cisza... a właściwie nic nie znaczący delikatny szum powietrza :wink: ale "powietrzny szumie" strzeż się :!: woda nadchodzi :twisted:

 

p.s. jeszcze nigdy nie udało mi się kupić czegoś dla siebie żebym nie musiał tego reklamować.. cóż, takie juz moje kulawe szczęście :wink:

 

...po chwili zastanowanienia

p.s.2. no, może poza sprzętem alpinistycznym.. ale tego nigdy nie chciałbym reklamować!! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój max potwornie piszczał więc wpakowałem go to kartonowego pudełka (wielkości CDromka x wysokość jakieś 100mm) wyklejonego w środku podkłądką do myszki i pianką "pod panele" :twisted: i zamilkł całkowicie :wink: w pudełku mieszcą się dwa dyski (na razie max jest samotny), owiewa go bezgłośnie 80tka puszczona na 5v a sam dysk wisi na gumkach od weków :P POLECAM patent :idea: rewelacyjny efekt.. a temp.? cóż, dziś za oknem było 30*C, w pokoju nie wiele mniej, zapuściłem defragmentację i po godzinie pracy 45*C to chyba nie za dużo :D

 

a TAGAN :?: THE POWER OF SILENCE :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...