Skocz do zawartości
Saint

Jakiego R9800Pro wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że te karty są to wersje referencyjne, ale jednak czymś się różnią.

Jedne maja lepsze pamięci a drugie gorsze. Musze coś wybrać do soboty wiec prosze o fachową pomoc. Z którymi jest wiecej problemów, a z którymi minej; które sie lepiej krecą, a których pamięci są wytrzymalsze...no i które są cichsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są chyba Herculesy ale o nie już ciężko, podobno Saphire dobrze się kręcą.

Gdzieś czytałem (chyba pclab), że Herkules nie produkuje już kart graficznych na rynek europejski, tylko pakuje do swoich pudełek wyprodukowane na zamówienie ATI. Stąd zmiana koloru laminatu i napis "Built by ATI" na opakowaniu. Choćby to nawet nie była prawda, to i tak przy tej samej jakości produkcie perspektywa zostania 300-400 pln w kieszeni jest kusząca. Ja kupiłbym kartę Sapphire, ale to przecież Twój wybór...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a HIS IceQ też podobno daje rade , czy to tylko ściema ?

polecam tą recke ja mam i polecam :

Tutaj

Herculesów 9800pRo nie polecam kolega kupił i strasznie mu sie grzeje ma problemy nawet ze stabilną pracą bez oc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam male pytanie:

 

Czym sie rozni radek 9800Pro Gigabyte'a od Szafirka?

To sa chyba te same karty (BBA) tylko ten gigabyte'a ma radiator firmowy ( akurat na nim mi nie zalezy bo mam WC). Czy poza chlodzeniem sa to te same karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a HIS IceQ też podobno daje rade , czy to tylko ściema ?

polecam tą recke ja mam i polecam :

Tutaj

Herculesów 9800pRo nie polecam kolega kupił i strasznie mu sie grzeje ma problemy nawet ze stabilną pracą bez oc ...

Co ty za brednie wygadujesz , kolega chyba kupił tego Herca ze „stadionu” Ja sam używam Herculesa PRO@XT a dokładnie 440 WC /740 i spokojnie sobie latam przy tym taktowaniu,

zero jakichkolwiek zwisów , na standardowym chłodzeniu karta działa na taktowaniach XT, poleciłem ta grafe swoim znajomym i kolejne 2 osoby są zadowolone , karta po prostu wymiata ale teraz ciężko już dostać ją w wersji PRO .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się przymierzam do kupienia Radeona9800pro od Sapphire z esc.pl. I mam pytanie, kupował ktoś od nich? Jak tak to niech powie czy nie było żadnych problemów :)

Sprawdz tez oferte arest.pl oraz proline.com.pl

Kupilem w Arescie i nie narzekam :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz tez oferte arest.pl oraz proline.com.pl  

Kupilem w Arescie i nie narzekam  :roll:

No i widze, że arest ma najtaniej :D A proline coś mi wejśc nie chce :?

Ja kilka dni temu kupilem szafirka (z tego co pokazuje AIDA - R350 na pamieciach hyninxa) w barwkompie za 1173 z tym ze to wersja lite retail (w pudelku oprocz sterownikow sa tylko kable)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz tez oferte arest.pl oraz proline.com.pl  

Kupilem w Arescie i nie narzekam  :roll:

No i widze, że arest ma najtaniej :D A proline coś mi wejśc nie chce :?

Ja kilka dni temu kupilem szafirka (z tego co pokazuje AIDA - R350 na pamieciach hyninxa) w barwkompie za 1173 z tym ze to wersja lite retail (w pudelku oprocz sterownikow sa tylko kable)

Mój kolega kupił Sapphire 9800PRO 128MB BOX RETAIL z 2letnią gwarancją w sklepie wysyłkowym barkomp. Na stronie głównej napisali wówczas, że te karty są na rdzeniu R360 (można to znaleźć w historii newsów sklepowych). Wysłał do sklepu maila z prośbą o dodatkowe info i otrzymał odpowiedź, że te karty są na R360 i na Samsungach. Dostał R350 i Hynixy. Karta kosztowała go 1230zł plus przesyłka, choć mógł mieć z giełdy warszawskiej za 1070zł. Zamówił tam, bo miała być na R360. To tak w kwestii kupowanie drożej kart w sklepach wysyłkowych, które piszą, że ich karty są na R360.

 

W sirius.pl jest do kupienia za 1129zł. Ha i to R360 LOL. Jeżeli ktoś ma tę kartę z siriusa to niech napisze, czy jest na R360, bo zdanie na temat wiarygodności sklepu barwkomp mam już wyrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chcialem dodac tylko ze radeony 9800 pro są 128bit i 256bit. Firma Sapphire Technology - i niewykluczone że nie tylko ona - sprzedaje karty ATI RADEON 9800 PRO ze 128-bitową szyną do pamięci, czyli o połowę węższą niż w prawdziwych Radeon 9800 Pro. Kartę taką wyłapał japoński serwis Akiba PC. Uwaga tych kart jest znacznie wiecej i w Polsce nawet Saphire 128-bit'owego mozna znalezc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Saphire niezły numer zrobiło, czytałem o tym chyba na www.benchmark.pl, karty ze 128 bitową szyną powinny być parę złotych tańsze więc chyba nie będzie tak źle jak np. Radeon 9800 pro 256 bit będzie kosztował ~1200zł a 128 bit ~900, każdy sobie kupi to co będzie chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się przymierzam do kupienia Radeona9800pro od Sapphire z esc.pl. I mam pytanie, kupował ktoś od nich? Jak tak to niech powie czy nie było żadnych problemów :)

ja kupowalem za ponad 1k i mowie Ci, ze nie ma problemow - szybki i dobry kontakt (e-mail, gg)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Saphire niezły numer zrobiło, czytałem o tym chyba na www.benchmark.pl, karty ze 128 bitową szyną powinny być parę złotych tańsze więc chyba nie będzie tak źle jak np.  Radeon 9800 pro 256 bit będzie kosztował ~1200zł a 128 bit ~900, każdy sobie kupi to co będzie chciał.

Radek na 128bitowej magistrali ma kosztowac 20$ mniej a nie 300zeta.

gdzies czytalem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: chcialem zdjac radiator w swoim radku i przesmarowac rdzen pasta tylko nie wiem jak to zrobic, zeby nie uszkodzic tych zaczepow, zeby dalo sie to spowrotem bez problemu zalozyc. Ma ktos jakies pomysly lub doswiadczenia z tym zwiazane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne wyniki wam wychodzą na Amdekach tylko pozazdrościć, ciekawe ile bym musiał wykręcić mojego P4 żeby mieć 2K w marku01? Na Cat 4.6 2.4@3.0 (Fsb 250mhz), Radek 9800P wykręcony na 420/380 i uzyskałem 18100 marków..bieda..Amd Rulez!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...