Skocz do zawartości
Chaos

Chaos WC rev 0.8 to 1.0 ;]

Rekomendowane odpowiedzi

No nieźle Chaos 8) . Ktoś próbował jakiś środek ze sklepu zoologicznego :?: Bo jak takie coś nie przewodzi prądu, to można by rozważyć. Ale przecieku oczywiście nie chcę mieć :) . A gdzie można dostać plexę na shrouda :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHAOS :arrow: znalazłem coś takiego ..wygląda obiecująco. na allegro sprzedają to po 19,90. może skusisz się na test :twisted: ja narazie nie mam kompletnego zestawu :wink:

 

p.s. przy okazji tabelka do przeliczania CFM :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHAOS :arrow: znalazłem coś takiego ..wygląda obiecująco. na allegro sprzedają to po 19,90. może skusisz się na test :twisted: ja narazie nie mam kompletnego zestawu :wink:

 

p.s. przy okazji tabelka do przeliczania CFM :D

 

a jeśli chodzi o Thunderblade'a o którym wpominałeś wczesniej, przeczytaj to:

Tak to jest thunderblade od thermalteka , jezeli chodzi o głosnosc to jest sciema z tym ze jest napisane 21 dB powinni ich zaszlachtowac za to on na 12 v ma spokojnie ze 34 dB jest dosyc glosny szczegolnie ze na chlodniy slychac go mocniej , czeka mnie puszczenie go conajmniej na 7V

całość tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma3ek ja to czytalem nawet rozmawialem z Bladziem :)

ja nie z tyxh co nie czytaja i nie szukaja ..  

google i wyszukiwarka to moi najlepsi przyjaciele

:wink: przezorny zawsze ubezpieczony powiedziała zakonnica zakładając prezerwatywe na świeczkę :wink: :twisted:

wolałem o tym wpomnieć i informację powtórzyć.. niż milczeć i żebyś o tym nie wiedział :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO DO TEMP TO trzeba bardzo spokojnie podchodzic abit + wc równaja sie dziwne temp. Ja teraz na 2 nagrzewniach proc w stesie i proc niby ma 51.5c ..a to chyba jakis zart jest bo woda moze miec max 30c weze zimne i w ogóle nic nie wsakzuje na taka temp jak pokazuje abit wiedz tym co abit pokazuje sto sie nie przejmuj dotknił łapą spodu bloku i bedziesz znał temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja mam nawet termometr i widze ze blok zimny jest ... leje na temperatury z abita

 

 

swoja droga .. w srode zlozylem zamownie w 4maxie ..

dzis pisze do nich by zapytac czy poslali a tu wchodzi do mnie do sklpeu kurier wrecza mi paczke a na niej 4max Katowice :D

ale lol :)

jak sie wezme to rozloze dzis WC i zaloze swoja pompeczke :D

a fidowi oddam jego sprzet

:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w temacie pt.:Woda i grawitacja... napisali coś takiego:

jak uklad nie bedzie mial powietrza w sobie to mozesz chlodnice umiescic i 5m nad pompka -nie ma znaczenia...

Jak to nie ma znaczenia 8O, a jak myslisz po co w pompach podaje sie wysokosc podnoszenia slupa wody?
jezeli wlot i wylot masz na tej samej wysokosci to chlodnice mozesz umiesci gdzie chcesz

poprostu wracajaca woda zasysa kolejna porcje -to juz na fizyce w podstawowce bylo

 

dam przyklad:

Aquael 250l/h -wysokosc podnoszenia jakies 30cm ,przeplyw przez CPC 20l/h (zmierzony)

zbiornik mialem na podlodze a kompa na parapecie -1.5m roznicy w wysokosci a przeplyw sie nie zmienil

ale wystarczy wyjac rurke wylotowa z wody i zostaje nam tylko 30cm wody w rurce

zeby napelnic uklad to trzeba ssac (hehe -najlepiej poprosic jakas kolezanke -one to potrafia najlepiej :D -dziewczyny z forum -no ofenz)

co o tym sądzicie? wg mnie wygląda całkiem rozsądnie i zgodnie z fizyką.. a jaśli tak, to czy L20 pociągnie inline 2 bloki + nagrzewnica (nagrzewnica i pompka będą w jednym pudle 50cm nad blokami) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w testach Hydzio L20 jest ciupine ledwo gorszy od Eheima 1048 . skoro na nim mozna ciagnac 2 bloki to czemu nei hydor

screen na pierwszej stronei byl ( http://www.procooling.com/articles/assets/.../ph-pc-flow.gif )

pompka pompuje az milo

ostanio postawiel msobie nagrzewnice na gore na kompa zeby zwiekszyc miejsce na biorku .. wiec teraz pompka pompuje 50cm do góry .. i temperatura sie nie zmienila nic a nic ..

woda nadal chlodna ..

wiadomo ze jak pcha to i ciagnie .. w zakmnietym obiegu to nie uniknione ....

wydajnosc pompy w zamknietym obiegu jest wieksza nzi w obiegu ze zbiornikiem ..

zamierzamzapodac jeszcze atire na NB i wiemzeze bedzie all ok .. 3 bloku nie planuje (gdybym planowal to wzialbym hydzia l30) :)

 

 

P.s ... zaowazylem ze powietrze przez nagrzewnice lepiej "ssac" niz pompowac :)

nagrzewnice sa jak faceci :wink: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wymyśliłem sobie coś takiego (widziane w boku):

 

Dołączona grafika

 

obudowa tego wszystkiego będzie z czarnej blachy a'la maskownica do kolumn głośnikowych (taka z małymi dziureczkami). co o tym sądzicie?

 

CHAOS: jakie wymiary (gabaryty) ma hydor?

 

p.s. w przyszłości na przodzie tego "pudełka" planuję wyświetlacz 4x20 :wink: i całość będzie stała koło monitora :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHAOS: jakie wymiary (gabaryty) ma hydor?

Bardzo malutki jest..

jakies 8cm dlugi, 5cm szeroki i 7cm wysoki

 

Chaos: ladnie powiedziane ;))) ale chyba nawet moja mala piesc jest wieksza ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlozylem jzu kompa ze swoja pompeczka .. poki co cisza bloga .. najbardziej chalasuja wiatraki na shroudzie jak je dam na 12 .. na 7v jest juz rzesko ale i tak sa najglosniejsze ze wszystkigo :D

 

WC jzu sie bardziej "spakowalo .. nagrzewnica poki co lezy loozem na dachu poziomo ma shrouda u góry i wiatraki wyciagajace ..

pompka jeszcze poaza kompe ale tak ze mozna ja jzu wlozyc tam po rozlaczeniu ... musze zastosowac jedno kolanko zeby z dna budy szlo od razu do góry bo waz sie tak nie wygnie raczej ..

póki co jest cool

mam nadziej ze moj hydorek sie tak nie rozpierdzi jak ten fida .. pozatmy wydaje mi sie ze jego tez bylby cichuteniki tylko kwestia zrobieni czegos z wirniczkiem .. moja cichutko buczy sobie jak sie przylozy ucho jego ewidentnie pierdzial wirniczkiem ...

zobacze co bedzie rano .. poki co all smiga ..

jutro bedzie nowiuski A60 to beda foty :)

...

WC rev 0.9 :)))

 

nadal szukam wiatraka ... wydajny i cichy :)

widze ze nic oprocz tego crystala nie znajde .. no coz za 25 zl mozna sprobowac .. .

 

aa i podsumowanie kosztów jakby kogos interesowalo

 

Hydor Seltz L20 II  - 110zlOrbital 03 NK 16    -  90zlKadet (allegro)     -  55zl (+shroud z plexy)weze 3m             -  10zl (fi 16 + 0,5m fi 18 bo takie mam "T "do odpowietrzania/wlewania)zaciski 9szt        -   9zlwentyl na nagrzenwice  25zl (przyejdzie jeszcze z wroca)----------------------------pi razy oko           300zl

aa i woda demineralizowana 5l za 5zl ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam male OT dotyczace hydora :

 

mianowicie czy hydor moze pracowac w pozycji w kotrej wylot jest rownolegly do podlogii, inaczej czy moge go przykrecic do sciany budy ?

bo to by mnie bardzo ulatwilo polaczenia inside w budzie....

 

Jesli ktos wie cos na ten tema to .... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam male OT dotyczace hydora :

 

mianowicie czy hydor moze pracowac w pozycji w kotrej wylot jest rownolegly do podlogii, inaczej czy moge go przykrecic do sciany budy ?

bo to by mnie bardzo ulatwilo polaczenia inside w budzie....

 

Jesli ktos wie cos na ten tema to .... :D

tak , moze pracowac z wylotem w poziomie .

CHAOS : zobacz te papsty http://allegro.pl/show_item.php?item=26689014 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak odpowietrzalem to tak lezal dzis .. nic nie chalasowalo

pozatym on ma tak ulozona turbinek ze na boku tez moze pewnie lezec gdyz wirnik i jego os bedzie w tym sammy ulozniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tych papst'ow z allegro to ktos juz pisal ze maja wyjechane lozyska i nie oplaca sie inwestowac w nie

 

@Chaos propnuje Ci taki wentyl

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=376 albo

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=375 [tak wiem bylo juz o tym :)] sam bede takie montowal na swojego record'a ale to niestety dopiero po wakacjach, bo teraz sesja a po sesji spadam z tego kraju [nie mniej shroud juz prawie 'wyrzezbiony' z plexi :)]

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe.. shroud rewelacja :D przypomina mi trochę krematorium :D

 

jakie masz krócce w swoim bloku? gwint 3/8 cala i 12-12 czy 16-16? w przyszłym tygodniu mam zamiar pokusić się na Frost'a z mod4.us i nie wiem jakie króćce najlepiej do niego zamówić. boję się, że na 16tki nie założę węża 12/16

 

a z drugiej strony: czy jest sens dawać 16tki skoro gwint 3/8 cala (9mm przy gwincie) :?: hmm...

 

p.s. 19-20 czerwca, wrocławska Hala Ludowa - Targi Akwarystyczne :) mam nadzieję, że będą dobre pompki w dobrej cenie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe shroud roxuje :)) co tam :>

ale dziala :>

weze sa all 16 .. i krócce sa 16 wszedzie ( no kadet ma niby 15 ale zacisniete dorbze cybanty i z bani)

Hydor ma 12/16 ... (dalej na kroccu z pompki jest taki pierscien majacy 16 .. zaciskam cybanty na gwincie i z bani .. :)

all dziala zejedwabiscie ....

a hydor calkowice bezglosny .. slysze jeno dysk ... :) no i torszke jeszcze te wentyle ze shrouda (2xNidec 80 @7v)

all chula :)

w tle widac ze Fido tez jzu zalozyl :)) testuje teraz mu sie .. zostail mi pod piecza a on pojechal do domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z drugiej strony: czy jest sens dawać 16tki skoro gwint 3/8 cala (9mm przy gwincie) :?: hmm...

te 3/8 to nei jest srednica otworu. otwor pod gwint 3/8" ma srednice 15-16mm.

 

Chaos => najfajniejsza rzecz z Twego WC to kadeciak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nagrzewnica lupnie ta z jednego boku :P

mniejsz z wiekszym :) poki co WC smiga .. jeszcze tylko hydorek mnie zadziwia .. potrafi se zapierdziec 5 minut a potem cisza ...

moze kwestia odpowietrzania bo jeszcze czasem i powietrze poleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znacyz czasem pierdzi od powietrza . ale to pierdzenie pompki jest jeszcze inne .. nie tak chwilowo jak leci ..

w kazdym razie jest cichutka ..

 

a ja se zamowilem wiatrak :)

Delta AFB1212VHE

Dołączona grafika

http://www.delta.com.tw/products/dcfans/pd...AFB12012038.pdf

imponujacy

na 4v powinien byc w miare cichy .. a na 12 bedzie mi kadet odlatywal :D

do extreme w sam raz :D a nuz okaze sie cichy a chyba na 5v te 130cfm nie spadnie tak nisko (z 50 zostanie co? ) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...