Skocz do zawartości
laco

Jak zczyscic POXIPOL.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nadzieje, ze dobry dzial wybralem, no i ofcoz, ze otrzymam odpowiedz. Otoz mam pewien problem. Kleilem POXIPOLEM dwie czesci metalowe ( lub z jakiegos tworzywa duza domieszka metalu), no i niestety nie udalo mi sie. Klej jednak sie zsechl i potrzebuje zczyscic go z klejonych przedmiotow. To co sie dalo najzwyczejniej odlupalem, ale na klejonych nierownosciach pozostal. Musze sie jakos tego pozbyc, by moc probowac kleic jeszcze raz jakims innym sposobem.

Macie jakis pomysl?

 

z gru thx za odpowiedz

 

 

pozdro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ciekawe, że nie udało ci się skleić poxipolem - z tego co wiem to jest to najlepszy klej do tego typu powieszchni...

 

Jak masz pod ręką ulotkę, to przeczytaj - często producent podaje, czym usunąć dany klej... jednak mam wrażenie, że nie ma do tego rozpuszczalnika...

 

Może spróbować mocno podgrzać powieszchnię na której jest klej - w każdym razie jest to sposób na zaschnięte tubki - więc może i tu podziała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w poxpiolu zawarta jest żywica epoxydowa, a ta jak raz zaschnie to żaden rozpuszczalnik jej nie rozpuści, pozostaje więc skrobanie.

 

Możesz spróbować acetonem, ale naprawde to raczej nic nie da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko dziwi jedno - skoro klej pozostal na klejonych krawedziach, dlaczego ich nie skeil? Gdy kiedys probowalem przykleic gumopodobny plastik do gladkiej, blyszczacej stali, poxipol nie chwycil, ale dalo sie pozostalosci usunac paznokciem bez jakichkolwiek klopotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko dziwi jedno - skoro klej pozostal na klejonych krawedziach, dlaczego ich nie skeil? Gdy kiedys probowalem przykleic gumopodobny plastik do gladkiej, blyszczacej stali, poxipol nie chwycil, ale dalo sie pozostalosci usunac paznokciem bez jakichkolwiek klopotow.

I tu jest podobnie, z gladkich powierzchni zeszlo bez problemu, a pozostal w zagieciach, zakamarkach, nieruwnosciach po zlamaniu.

Podgrzac tez mi nie bardzo, bo czesci te sa malowane na czarno. Cala farba by mi zeszla. No nie wiem.... :roll:

 

pozdro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo.. Poxipol mi nie skleił

plastiku !!! i to samo z metalem.

Plastik to byl zderzak od samochodzika RC, taki miękki..

a metal.. to lusterko w samochodzie (uza domieszk adziwnego aluminium...

moim zdeniem to chodzi o rodzaj metalu/plastiku..

niestety nie wszystko chwyta..

w moim przypadku... zczyscił ... pilnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo.. Poxipol mi nie skleił 

plastiku !!! i to samo z metalem.

Plastik to byl zderzak od samochodzika RC, taki miękki..

a metal.. to lusterko w samochodzie (uza domieszk adziwnego aluminium...

moim zdeniem to chodzi o rodzaj metalu/plastiku..

niestety nie wszystko chwyta.. 

w moim przypadku... zczyscił ... pilnik

Hmm widze ze kolega mial ten sam problem. Bohaterem tege topica jest lusterko. Ja jednak nie moge uzyc pilnika, bo potem czesci najzwyczajniej nie beda pasowac. Powiwedz, czym udalo Ci sie skleic to lusterko?

 

 

pozdro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...