Skocz do zawartości
WaWrzOL

Kontroler Wiatrakow na PCI

Czy jestes zainteresowany kupnem (za rozsadne pieniadze) n/w karty?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zainteresowany kupnem (za rozsadne pieniadze) n/w karty?

    • Tak
      79
    • Nie
      13


Rekomendowane odpowiedzi

...ja tez oczekuje...

Lepiej jednak,zeby towar do nas trafil dopracowany wiec w sumie nie ma co sie niecierpliwic(ale czlowiek potrafi byc bardzo niecierpliwy ;) )

Tak apropo to ten molex na wyjsciu z tej karty moglby byc na okolo 50cm przewodzie,zeby do chlodnicy starczylo..(poza tym regulacja minimum 5V lub 12V na ten sledz by sie przydala)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie tylko gniazdo z tylu, zadnego balaganu w na okolo kompa :) Chyba zrobimy po dwa gniazda na kanal.. Prace w toku.. :wink:

Wlasnie tak myslalem,zeby na kazdy kanal byl molex i 3 pinowe,poniewaz nie wszystkie wiatraki sa na 3pin..Zreszta ja mam wiekszosc pod molexa :D

Nie wiem czy o to chodzilo,w kazdym razie ja to tak widze ;)

A co do tego gniazda z tylu,to chyba jedna wersje(dla mnie) da sie zrobic z tym 30 cm przewodem??Po prsotu po co mam jeszcze przedluzacz sobie robic skoro karta moze miec juz taki przewod.. i automatycznie jest 2 molexy mniej(jakbym musial przedluzacz robic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymm ja bym też się na to brał jakby było już to możliwe do kupna na początku next miecha (nie później) bo akurat zmieniam bude, a aero 2 mi nie styka...

 

Wstępnie (musze mieć nową bude by wiedzieć ile wentylów w niej będzie) mi by pasowało :

 

płytka :

 

*czarny laminat

 

*koło 6 kanałów minimum dla mnie (lubie tornado w budzie :|)

 

*Więcej czujników temp (koło 8 będę potrzebował - są odrazu kable do tego czy w własnym zakresie ? Jeżeli odrazu czy może być jeden dobrze okryty ? (zastosowanie - rezerwuar )

 

*Wyjśćie na śledziu raczej by mi nie było potrzebne ale czemu nie (:

 

*I tu najważniejsze by dało się zrobić by podczas postu były ustawione odrazu rpm takie jak ostatnie użyte w progsie (np. opcja zapisz na stałe w progsie) lub przełączniki low/medium/tornado :|

 

*mini głośniczek (+ przycisk by można było go wyłączyć) by informował jeżeli dany wentyl zrobił sobie nagłego pada

 

*same 3pinówki

 

progs :

 

*alarm w progsie jeżeli rpm=0 then X dany dźwięk (standardowy/mp3/wav itp) +

 

*Alarm na temp jeżeli x temp then sound message / jak wyżej tam z tym dźwiękiem

 

*przydała by się opcja on/off danego wentyla

 

*Może nie o tyle by wygląd progsa powalał, ale intuicyjny i z możliwością obskinowania (niekoniecznie)- jeżeli nie to czy można by było udostępnić kod źrodłowy (zależy w jakim języku bo jedyne co znam narazie to delphi)

 

Reszta progsa tak jak podali przedmówcy.

 

Jak coś wymyśle więcej to dodam (:

 

 

Cena hymm 150-170 (tak jak za kontroler zew.) stykłaby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to przedmowca postawil niezle wymagania co do tego kontrolera,ale chyba wiekszosc z nas liczy na podobna funkcjonalnosc ale za okolo 3 razy mniejsze pieniadze(50-70zl)..

Coz,pare takich wersji delux napewno mialoby zbyt ale ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezoo ale po co aż 8 czujnikó temperatury ? :o

no i same 3pinówki jak dla mnei odpada..

w tej chwili przez 3pin mam podpiete tylko 2 zalmany a one i tak pójda sie kochać neibawem i zostaną same molexy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, że macie niezły rozrzut z tymi pomysłami.

co do 3pinówek: są moim zdaniem estetyczne i dublowanie ich molexami i innymi duperelami nie tylko podniesie niepotrzebnie cenę ale też spaskudzi całą płytkę. Przecież to będzie wygladało jak mała centrala telefoniczna! :D Tylko dlatego, że niektórym nie chce sie zrobić przejściówki...

Jeśli Wawrzol ma dostęp do gniazd 3pinowych to powinien mieć też dostęp do wtyczek. Sugeruję, by chętni mogli także wtyczki qpić w zestawie i będzie święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie (musze mieć nową bude by wiedzieć ile wentylów w niej będzie) mi by pasowało : 

8 czujników dlatego bo - procek,chipset,vga,hdd,mosfety,rezerwuar,nagrzewnica,i wewnątrz budy ile jest.

 

Paranoja co ? :] A jeśli ktoś już takie coś robi to czemu nie skorzystać z tej możliwości ? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersje z molexami moga byc na zamowienie. podstawowa powinna byc na 3-pin. nie glupie jest od razu zrobienie 8 wtyczek (4 kanaly po 2 wtyczki) i to od bocznej strony karty (na przeciwko sledzia) bo w innym miejscu mysle ze wygladaloby mniej estetycznie. a tak bedzie jeden rzadek wtyczek czyli akurat szerokosc sledzia/karty. co do lcd to mysle ze to nie jest najlepszy pomysl. ale jak ktos chce to na zamowienie moze byc. ale mileby bylo jakby byly do karty dolanczane wlaczniki/regulatory na kabelkach (tak po 50cm) aby oprocz sterowania programowego mozna bylo wyprowadzic na przod kompa sobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Wawrzol ma dostęp do gniazd 3pinowych to powinien mieć też dostęp do wtyczek. Sugeruję, by chętni mogli także wtyczki qpić w zestawie i będzie święty spokój.

W takim razie mi pasuje takie rozwiaznie-widze to tak-4 podlaczenia pod wiatraki na karcie(3-pinowe) i dla chetnych w cenie hurtowej :P przejsciowki z 3 pin na molexy(na okolo 15cm przewodzie) :D Juz sie doczekac nie mozna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chłopaki pomysł pierwsza klasa jak dla mnie z wszystkich propozycji to ten kontroler powinien miec:

 

- laminat kolor (najlepiej zeby byly dostepna rozna kolorystka czarna/niebieskie/czerwone itp)

- 4 kanaly po 2 wyprowadzenia na kanal - 3pin (przesciowke na molexa mozna zrobic samemu)

- wyprowadzenie 1 z 4 kanalow na zewnatrz

- czujniki temp moga byc 4

- sterowanie od 0-12V (to chyba oczywiste)

- zapamietywanie ustawien uzytkownika (zaraz po starcie maja sie krecic tak jak sie krecily przy wylaczeniu)

- glosniczek ktory by alarmowal o tym ze jakis wentyl stanol drastycznie zmniejszyl rpm (mozliwosc wylaczenia tej opcji)

- zrodla programu do obslugi (jak ktos by potrafil moze sobie przerobic program do wygladu jai mu odpowiada)

 

- opcja super (niemam pojecia jak ja zrealizowac) zeby po wylaczeniu kompa wentyle powiedzmy przez 30 sec jeszcze chodzily sobie

 

no i chyba najwarzniejsze CENA ~75 zł (realne???)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- glosniczek ktory by alarmowal o tym ze jakis wentyl stanol drastycznie zmniejszyl rpm (mozliwosc wylaczenia tej opcji)

- opcja super (niemam pojecia jak ja zrealizowac) zeby po wylaczeniu kompa wentyle powiedzmy przez 30 sec jeszcze chodzily sobie

 

no i chyba najwarzniejsze CENA ~75 zł (realne???)

Co do glosniczka to mam chyba najlepsze rozwiazanie-podpiecie pod ta karte glosniczka komputerowego(tzn tego malego pikadelka)-zapewne wiekszosc z nas(tak jak ja) go wogole nie ma w obudowie zatem teraz moglby sie naprawde do czegos przydac..

 

Ktos juz wczesniej wspominal o zapamietywaniu ustawien za pomoca EPROMA-cos mi sie to kiedys obilo o uszy..tylko czy to nie jest drogie?

Moze wiatraki powinny zawsze ze startem systemu startowac na maxa a dopiero zalaczenie sie (autostart) programu powinien je ustawiac?

W kazdym razie Pan producent ma nie lada wyzwanie zeby nas zadowolic 8)

Moze jakis postep.bar jak ida prace?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wiatraki powinny zawsze ze startem systemu startowac na maxa a dopiero zalaczenie sie (autostart) programu powinien je ustawiac? 

Ni ! :bij:

 

Zauważ że nie samą windą człowiek żyje ! A co jak chce coś zrobić pod dosa ? Po co mam słuchać brzęczenia wentylów :| Może to być w wersji pro, delux czy jak to tam kto zwał :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie dzieje:

:arrow: ciagle drobne problemy :)

:arrow: 2 x 4 trzy pinowe wtyczki

:arrow: zastanawiamy sie czy 4 kanal dac na zewnatrz czy 'sztywny' molex (+5,+12) ?

:arrow: dodany buzzer alarmowy w razie zatrzymania wiatraka

:arrow: nie chce nikogo straszyc ale na dzien dzisiejszy nie zamkniemy sie w 50zl :( Nie wynika to z naszego skompstwa... dociekliwi niech sprawdza ile kosztuja 4 portowe mikrokontrolery i 2 warstowe laminaty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: nie chce nikogo straszyc ale na dzien dzisiejszy nie zamkniemy sie w 50zl :( Nie wynika to z naszego skompstwa... dociekliwi niech sprawdza ile kosztuja 4 portowe mikrokontrolery i 2 warstowe laminaty :wink:

Wydaje mi się, że przy takiej funkcjonalności nie masz się czym przejmować, było by fajnie gdybyś utrzymał granicę 100zl. Moim zdaniem jest to jak najbardziej rozsądny pułap za tak rozbudowany kontroler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest świetny i oby został zrealizowany. Z takim czymś można podbijać całą unię europejską ;D

A teraz mi powiedz jedno WaWrzOL: gdzieś ty dorwał specyfikację PCI? Szukałem tyle czasu i znaleźć nie mogę. Możesz podrzucić jakiegoś linka czy co?

Jeśli chodzi o stery pod Linuksa to trzeba by było moduł do jajca prawdopodobnie napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest świetny i oby został zrealizowany. Z takim czymś można podbijać całą unię europejską ;D

A teraz mi powiedz jedno WaWrzOL: gdzieś ty dorwał specyfikację PCI? Szukałem tyle czasu i znaleźć nie mogę. Możesz podrzucić jakiegoś linka czy co?

Jeśli chodzi o stery pod Linuksa to trzeba by było moduł do jajca prawdopodobnie napisać.

:wink: http://katmel.eti.pg.gda.pl/~zbczaja/pdf/mse/pci.pdf

 

Prace posuwaja sie powoli.. wszytsko przez cholerne koszta :evil: Wszytsko trzeba optymalizowac - wlasciwie projektowac na nowo :( Jednak warto czekac na finalny produkt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...