Skocz do zawartości
mrbounce

najszybszy monitor lcd

Rekomendowane odpowiedzi

szukam wlasnie monitora lcd z bardzo szybka matryca - zalezy mi na jak najmniejszym efekcie smuzenia. generalnie korzystam z internetu i strasznie przeszkadza mi ten efekt w przegladarce, podczas przewijania stron itd. oprocz tego troche gram w roznego rodzaju gry. filmy - rzadko, a jesli juz to przelaczone na telewizor, wiec w przypadku lcd nie jest to dla mnie wazne.

 

:arrow: przede wszystkim bardzo szybka matryca (internet, aplikacje i gry)

:arrow: duzy kat widzenia pionowy

:arrow: spora ergonomia (odpowiednia nozka z maximum regulacji + ustawienia osd)

:arrow: nieistotny kat widzenia poziomy (filmow nie ogladam)

 

jakim monitorem sie zainteresowac, co obejrzec, przetestowac, co mozecie polecic...

 

UPDATE -> chodzi mi o 17", a cena mozna powiedziec, ze nie gra roli (w pewnych granicach rozsadku) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najszybsza matryca to TN+Film HyDis stosowana m.in. w monitorach Hercules Pro 920 DVI, Hyundai Q17 i prawdopodobnie Hyundai L70 i jeszcze taka Iiyama jest jedna na tej matrycy - modelu nie pamietam.

Ale nawet na niej przy pionowym bardzo szybkim przewijaniu strony widac minimalne delikatne smuzki, wiec calkowicie niesmuzacego monitora nie znajdziesz (ale podkreslam ze minimalne) :)

Ale do gier to jak do tej pory najszybsza matryca i w grach jakichkolwiek oznak smuzenia nie zauwazylem do tej pory :)

Tylko z dostepnoscia tych monitorow (poza L70) bedzie ciezko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybor monitora LCD to chyba dylemat kazdego kto chce go kupic bo nikt konkretnie nie moze polecic jakiegos modelu.

 

:arrow: Ten SONY ma wypasione recenzje ale na forum nie jest zbytnio lubiany.

:arrow: Co do Samsunga to jest poki co chyba tylko jeden uzytkownik ktory go zachwala.

:arrow: Natomiast IIYAMA jest najbardziej pospolita i sprawdzona.

 

Co wiec wybrac :?: :?: nie wiadomo :!: :!:

 

Ja dam swojemu czlowiekowi taka liste i zobaczymy co bedzie w stanie mi zalatwic:

 

:arrow: EIZO L557 v L550 (ach ta stopka)

:arrow: IIYAMA E431

:arrow: SAMSUNG 172X

:arrow: VIEWSONIC 171B

:arrow: ACER AL1731

:arrow: i zaryzykuje SONY HX73

 

PS. glownie bedzie mi sluzyl do internetu i grania (FC, Colin4, NFS:U), ewentualnie film ogladany w gronie max dwoch osob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybor monitora LCD to chyba dylemat kazdego kto chce go kupic bo nikt konkretnie nie moze polecic jakiegos modelu.

 

:arrow: Ten SONY ma wypasione recenzje ale na forum nie jest zbytnio lubiany.

:arrow: Co do Samsunga to jest poki co chyba tylko jeden uzytkownik ktory go zachwala.

:arrow: Natomiast IIYAMA jest najbardziej pospolita i sprawdzona.

 

Co wiec wybrac :?:  :?:  nie wiadomo :!:  :!:  

 

Ja dam swojemu czlowiekowi taka liste i zobaczymy co bedzie w stanie mi zalatwic:

 

:arrow: EIZO L557 v L550 (ach ta stopka)

:arrow: IIYAMA E431

:arrow: SAMSUNG 172X

:arrow: VIEWSONIC 171B

:arrow: ACER AL1731

:arrow: i zaryzykuje SONY HX73

 

PS. glownie bedzie mi sluzyl do internetu i grania (FC, Colin4, NFS:U), ewentualnie film ogladany w gronie max dwoch osob.

i co wybrales ??? bo ja dalej sie waham 172x czy iiyama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w MM lcdka - był to jeden z modeli 17" Samsung SM-172?silver. BOŻE NIE BRAĆ TEGO BADZIEWIA :|

 

1 sztuka z MM - a tam sobie taki spalony pikny zielony pixelki w rogu :)

2 sztuka z MM - też pikny pixelik :)

3 sztuka z MM - napewno nie spalony pixelik :> nie nie nie :>

 

Wkurzyłem się i wzięłem NEC'a - szybka matryca - nawet za szybka jak dla mnie. Tamten monitor to był szajs - zanim wyświetlił napis Windows Xp loading to już włączał system - nie dlatego że mam szybkiego kompa (bo tak nie jest) tylko dlatego że ten badziew ma taką "szybką" reakcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...