Skocz do zawartości
Młody

FPS

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może wie jak wyświtlić liczbę klatek animacji na sekundę w MEDAL OF HONOR, MAX PAYNE, RETURN TO CASTLE OF WOLFENSTEIN.

Ja mam to pod ręką:

 

Quake III Arena:

/timedemo 1

/demo demo001

 

Serious Sam:

/dem_bProfile=1

 

Return To Castle Wolfenstein

/timedemo 1

/demo checkpoint

Wgrać do katalogu /main/demos/ demko :)

 

Unreal

/timedemo 1

 

Unreal Tournament

/demoplay utbench

Wgrać do katalogu /system/ demo

 

Giants: Citizen Kabuto

Pobrać patch: http://www.planetcitizenkabuto.com/patches.htm

Uruchomić grę z parametrami:

giants.exe -gamegauge -nosound -nostream

 

Przeprowadzanie testów: http://www.3dconcept.ch/benchmarks/ i http://www.3dcenter.de/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz srednia liczbe klatek (fps) to rob jak pisze Lisek

Jezeli chwilowa (w danej chwili) to w q3 w konsoli wpisz cg_drawfps 1

w wolfensteinie to samo, w MoH fps 1, w maxpayne zapomnialem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Mam teraz takie pytanie, bo kupiłem ostatnio nowy komp. (AMD XP1700+, Epox 8KHA+, 256 Ram, GF4 Ti-4400) i moim zdaniem w OPEN GL chodzi strasznie słabo np:w MOF na full detalach w 800x600 już w pierwszeym etapie pare razy spada poniżej 20 klatek, a w RTTCOW w timedemo mam tulko 84 (wszystko na full, 800x600) Właśnie chciałbym się dowiedzieć czy u was też ta gry się tak zachowuje czy tylko z miom kompem jest coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Mam teraz takie pytanie, bo kupiłem ostatnio nowy komp. (AMD XP1700+, Epox 8KHA+, 256 Ram, GF4 Ti-4400) i moim zdaniem w OPEN GL chodzi strasznie słabo np:w MOF na full detalach w 800x600 już w pierwszeym etapie pare razy spada poniżej 20 klatek, a w RTTCOW w timedemo mam tulko 84 (wszystko na full, 800x600) Właśnie chciałbym się dowiedzieć czy u was też ta gry się tak zachowuje czy tylko z miom kompem jest coś nie tak.

nie to z twoim kompem coś jest

instalowałeś stery do płyty, grafy itd

????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary na tym sprzecie powinienes miec nonstop powyzej 100fps w MoH o RTCW nie mowiac bo jest jeszcze mniej wymagajacy.

Przeinstaluj wszystko jeszcze raz, zaczynajac od plyty glownej, przez dzwiek, grafe a konczac na biosie (zoptymalizuj go)- moze masz wlaczone jakies dziwne ustawienia w biosie typu AGPx2 albo pamieci jakos niedotaktowane, nie wiem.

To ja na gf2mx mam 55 fps gdy ty masz 85fps- cos tu nie tak, nie uwazasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem cały system, zainstalowałem nowe stery sciągnięte z netu(ale zaczął mi się sypać system, więc zostałem przy starych). Niestety dalej to samo. Najdziwniejsz jest to że w D3D chodzi jak zegarek np:3dMark 2001 (9681), po podkręceniu ponad 10000. Jeszcze jedno w opcjach Open GL nie mogę przejączyć żadnych funkcji, wszystko jest zablokowane.

Muszę kombinować dalej bo w sumie dałem 1600zł za kartę a efektów żadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli w D3d chodzi spoko a w OpenGl zle, to moze masz wlaczony vsync w zakladce OpenGl. Jezeli tak to go wylacz.

Kares moze miec racje.... jezeli na wszystkich grach opartych na openGL masz zawsze ilosc klatek rowna czestotliwosci odswierzania monitora - to to jest wlasnie przyczyna!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie się wyłącza V-Sync w oryginlanej zakładce dodawanej ze sterownikami(a propo tam nic nie mogę zmienic, wszystko nieaktywne), ale mogę wyłączyc go w RIVA TUNER i dalej bez efektu.

Mam jeszcze jedno pytanie:jagbym przeszedł na Windows Xp to byłby jakiś efekt?, obecne na Windows ME.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie się wyłącza V-Sync w oryginlanej zakładce dodawanej ze sterownikami(a propo tam nic nie mogę zmienic, wszystko nieaktywne), ale mogę wyłączyc go w RIVA TUNER i dalej bez efektu. 

Mam jeszcze jedno pytanie:jagbym przeszedł na Windows Xp to byłby jakiś efekt?, obecne na Windows ME.

Taaa efekt bylby....jeszcze gorszy - poniewaz bez wylaczenia V-sync mialbys 60 klatek - Win Xp dla kazdej rozdzielczosci w OpenGL ustawia odswiezanie na 60Hz. a do tego specjalnie programy usuwajace en mankament - ale skoro nie potrafisz wylaczyc V-sync to watpie zebys zmodyfikowal tamte sutawienia.

 

A teraz do rzeczy - opzja wylnczania V-sync jest w zakladce ustawien OpenGL - daj ja na Disable i po sprawie.

 

Sprawdz czy to napewno to....zobacz jakie teraz masz aktulanie odswierzanie... zmniejsz np do 60Hz i zrob test...jezeli wyjdzie CI 60 klatek - to jest to wlasnie przyczyna...w przeciwnym wypadku problem lezy gdzie indziej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest to związane z V-sync, nieważne na jakiej wartości odswieżania, wyniki są prawie takie same.

Sterowniki 28.32 zawiszają mi system, a zakładka dalej jest nie aktywna.

Teraz właśnie ściągam stery 27.70 i zobacze jaki będzie efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skączyłem testowanie sterowników i tak

WIN 98 i ME

2750,2832 - zakładka jest nieaktywna

2770 - wszystko działa jak należy

WIN XP

2750 - nie można wejść do ustawień karty

2770 - wszystko ok.

2823 - wszystko ok, ale wolny direct 3D

Wnioski:

Niestety MOH dalej przycina, ale jak włącze AA 4x i Anisoropic Filter 8x to dalej chodzi dokładnie z taką samą ilością klatek na sekundę, więc albo jeszcze sterowniki muszą dopracować albo ta gra na GF4 szybciej nie pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skączyłem testowanie sterowników i tak

WIN 98 i ME 

2750,2832 - zakładka jest nieaktywna

2770 - wszystko działa jak należy

WIN XP

2750 - nie można wejść do ustawień karty

2770 - wszystko ok.

2823 - wszystko ok, ale wolny  direct 3D

Wnioski:

Niestety MOH dalej przycina, ale jak włącze AA 4x i Anisoropic Filter 8x to dalej chodzi dokładnie z taką samą ilością klatek na sekundę, więc albo jeszcze sterowniki muszą dopracować albo ta gra na GF4 szybciej nie pójdzie.

Nie wiem czy juz to pisalem ale to sa objawy typowego VSYNC. Wejdz do zakladek i tam wylacz VSYNC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wchodzę do ustawień Open GL i ustawiam na allways off.

Także go wyłączyłem w RIVA TUNEczy TUNER nie wiem jak to się dokładnie nazywa(dlatego że teraz jestem w szkole, i będe dopiero w domu w czwartek), a tutaj nie mam mojego kompa.

Nie wiem może ja to źle robie albo mam to zrobic w innym programie?

Obecnie mam win xp. Może jakieś wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zakładce Dicect 3D też wyłączyłem ale tylko w Riva Tuned, bo w oryginalnych zakładkach chyba nie ma(nie pamiętam).

Czy to prawda że można też V-Sync wyłączyć także w biosie

Jest taka opcja w zakladkach. Wejdz do direct3D setings i w more direct3D (eng. wersja oczywiscie). I wywal tego tunera, po co Ci on ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest taka możliwość że ta karta jest  zepsuta, czy raczej nie?

Wszystko jest mozliwe ale raczej nie. A jezeli nic sie nie da juz totalnie zrobic to sprubuj isc z reklamacja, ze chodzi ponizej Twoich oczekiwan, powinni uwzglednic jezeli nie beda upierdliwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie:Czy wynik 79 Fps wQuake3 to dużo czy mało?(demo annihilator 1024x786 full)

Jeszcze jedno jak gram to mam ciągle 99/89 FPS i choć bym wszystko ustawił na minimum to dalej nie przeskoczy 100 FPS. To normalne czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...