Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

xsabre - miałem to samo - ale stąd: http://www.techpowerup.com/bios/ wziąłem bios od szafira 9600non-pro 128mb na siajsungach - wyedytowałem bioseditem v2.7 - olałem komunikat o sumie kontrolnej i jest git - pewnym sensie bo chciałbym przekroczyć 420/512 a mój szafir nie chce mimo chłodzenia pamięci i chip-a.

 

Pozdro

 

__________

NF7S+1700XP@2124MHz+9550@9600@420/512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stufka >> zainstaluj nowsze stery Omegi (najlepiej 2.5.58) i podczas instalacji wybierz opcje "Special OpenGL" (dla wlasnie CSa i podobnych gier majacych problem z OpenGL)

 

dee_wit >> powiem cos banalnego...format ;) do 9550 musisz zainstalwoac nowsze stery bo to jest w miare nowa karta i ze starymi driverami jest klopot. Sprobuj jeszcze wrzucic stery z plytki producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja sie wziołem za testowanie. ati tool znalazl mi max core na 420 i wszystko jest stabilnie. pamieciami sie narazie nie bawie bo czekam na tasme zeby radiatorki zamocowac. narazie na tych ustawieniach mam 8500 pkt w 2k1. heh moze to dobrze moze nie ale chce przebic 10k a w 2k3 ponad 3300 :D

 

wgrywal ktos juz bios do szafira z 9600 pro?

 

 

aha i jak sprawdzic r350 czy r360? bo wiem ze 9550 xt i 9600 xt mają r360 a zwykle r9550? u mnie na rdzeniu pisze takie cos:

215 RBNCK13F

N08758.00

0429AA

TAIWAN :P :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stałem się szczęśliwym posiadaczem "fałszywego" 9600XT. Chodzi stabilnie na 498GPU/298MEM - 3DM2001 - 13444pkt. :twisted:

Jednak zmiana biosu pomogła. Tyle, że musiałem zmodyfikować timingi Rabbitem, ponieważ oryginalny 9600XT jest na pamięciach 2,8 a ja mam 3,3 - więc podbiłem timingi i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawels - ale ktorego biosa sciagles tego zmodowanego czy normal? (bo sa dwa do wyboru: ) ) ja se sciaglem zmodowanego wlazlem do bios edita zmienilem tam tylko taktowania zapisalem zmiany walzlem do flashroma i przy probie wgrania biosu za pomoca komendy "flashrom -p 0 ....." wywalil mi ze bios nie pasuje i ze musz uzyc innej komendy "flashrom -f 0 ...." i kupa nic sie nie dzieje .... mozesz opiac jak Ty to dokladnie robiles?

ZeroSuper - mozesz dokaldnie opisac jak to wszystko robiles?:) ale tak krok po kroku:) (ja moge max na swoim radeonie ustawic 450 GPU i 238 ram (ty to wyciagles wszystko na r9550? jakim cudem udalo ci sie uzyskac tak wysokie taktowanie pamieci chyba ze masz jakies inne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobrałem normalnego i sam poustawiałem zegarki, flash z 9550 na 9600 chyba nie idzie winflash-em (zmiany 9600 już tak) więc flashowałem z dosa " flashrom -p 1 nazwapliku -f" o ile pamiętam. -f na końcu jest konieczne bo flashrom coś burczał że mu się nie podoba karta.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasnie, chyba czas na zabawe timingami w zwyklych 9550 z pamieciami 4ns. Bawil sie na czyms takim ktos timingami? Moze ustawic na szafirze takie timingi jak ma gigabyte? tylko jakie ma ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasnie, chyba czas na zabawe timingami w zwyklych 9550 z pamieciami 4ns. Bawil sie na czyms takim ktos timingami? Moze ustawic na szafirze takie timingi jak ma gigabyte? tylko jakie ma ? :)

Ja mogę podać, tylko nie wiem jak i co ważniejsze jakim softem je zczytać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasnie, chyba czas na zabawe timingami w zwyklych 9550 z pamieciami 4ns. Bawil sie na czyms takim ktos timingami? Moze ustawic na szafirze takie timingi jak ma gigabyte? tylko jakie ma ? :)

Ja mogę podać, tylko nie wiem jak i co ważniejsze jakim softem je zczytać...

Heh Atitool :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja spowodu tego ze nie moglem podkrecic karty uzywajac driverow od Omegi probowalem flashowac bios... karta sie podniosla na takich ustawieniach na jakich chcialem ale drivery omegi juz jej nie widzialy jak powinne : niestety nie bawilem sie timingami (bo nie wiem jak to ustawic cholerstwo) ani nie sprawdzalem innych driverow podczas gdy karta byla bios-moded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasnie, chyba czas na zabawe timingami w zwyklych 9550 z pamieciami 4ns. Bawil sie na czyms takim ktos timingami? Moze ustawic na szafirze takie timingi jak ma gigabyte? tylko jakie ma ? :)

Ja mogę podać, tylko nie wiem jak i co ważniejsze jakim softem je zczytać...

Heh Atitool :)

Heh - nie. ATI Tool tylko zgrywa BIOS - nie ma możliwości podglądnięcia timingów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stałem się szczęśliwym posiadaczem "fałszywego" 9600XT. Chodzi stabilnie na 498GPU/298MEM - 3DM2001 - 13444pkt. :twisted:  

Jednak zmiana biosu pomogła. Tyle, że musiałem zmodyfikować timingi Rabbitem, ponieważ oryginalny 9600XT jest na pamięciach 2,8 a ja mam 3,3 - więc podbiłem timingi i jest ok.

jakie masz chłodzenie ?? (rdzeń)

 

p.s

vmod bedzie jutro zostawilem kolesiowi karte i mam jutro sie po nia zglosic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam problem-kupilem sobie sapphira 9550 kosci samsunga - 4, pomeczylem karte atitoolem i ustawilem taktowanie na 400/500 -tu pojawia sie problem - karta nie chce przejsc 3DM2003,vpu recover sie nie zalacza a ja jestem spowrotem w systemie:( 2001SE przechodzi bez problemu stery to omegi 2.5.58

 

dolaczam sie do prosby o spisanie i opublikowanie timingow z gigabyte'a, najnowszy atitool ma mozliwosc podgladu timingow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobrałem normalnego i sam poustawiałem zegarki, flash z 9550 na 9600 chyba nie idzie winflash-em (zmiany 9600 już tak) więc flashowałem z dosa " flashrom -p 1 nazwapliku -f" o ile pamiętam. -f na końcu jest konieczne bo flashrom coś burczał że mu się nie podoba karta.Pozdro

 

odwrotnie : np a:flashrom.exe -p -f 0 nazwapliku

ENTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wielkie podziekowania dla Ciebie pawels:) bo udalo mi sie zaladowac tego biosa

ja z kolei zaladowalme go nastepujacym poleceniem "flahrom -p 0 nazwa.bin -f" i poszedl :) teraz zastanawiam sie nad biosem od r9600 XT czy to cos da wiecej czy tez nie no i oczywiscie zamina timingow jakbyscie napsiali czym najlepiej i moze jakies wzorcowe ktos ma bo jak lukalem to ich tam jest torszke sporo:|

i oczywiscie jak ktos probowal innych biosow niz 9600 non pro to dajcie znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam problem-kupilem sobie sapphira 9550 kosci samsunga - 4, pomeczylem karte atitoolem i ustawilem taktowanie na 400/500 -tu pojawia sie problem - karta nie chce przejsc 3DM2003,vpu recover sie nie zalacza a ja jestem spowrotem w systemie:( 2001SE przechodzi bez problemu stery to omegi 2.5.58

 

dolaczam sie do prosby o spisanie i opublikowanie timingow z gigabyte'a, najnowszy atitool ma mozliwosc podgladu timingow

ten wiatraczek HiSa jest za słaby, załatw sobie jakis duzy radiator + wydajny wiatrak - 450mhz na rdzen jest mozliwe (nie zapomnij o pascie termoprzewodzacej)

pamięci his'a bez radiatorków ida na okolo 530-540 stabilnie po zinstalowaniu radiatorów na pamięci da sie podkręcic je do 560- 570 mhz wyrzej juz nie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wielkie podziekowania dla Ciebie pawels:) bo udalo mi sie zaladowac tego biosa  

ja z kolei zaladowalme go nastepujacym poleceniem "flahrom -p 0 nazwa.bin -f" i poszedl :) teraz zastanawiam sie nad biosem od r9600 XT czy to cos da wiecej czy tez nie no i oczywiscie zamina timingow jakbyscie napsiali czym najlepiej i moze jakies wzorcowe ktos ma bo jak lukalem to ich tam jest torszke sporo:|  

i oczywiscie jak ktos probowal innych biosow niz 9600 non pro to dajcie znac

do tego hiS'a nie radze wgrywac biosa od R9600XT beda problemy z grafika, dla HiS'a max bios to R9600 Pro -zmodyfikuj go wpierw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hatcher --> Jest nowszy ATI Tool niż 0.0.21? Bo ja takiego mam, 10 razy przeglądałem wszystkie opcje i NIE znalazłem opcji do podglądania timingów (ew. poproszę instrukcję krok po kroku...)

MarineDelta --> opcja "Edycja" (posta) nie jest trudna w obsłudze... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarineDelta

a od 9600 pro? tz. wiesz to ze chce wgrac od XT nie znaczy ze chce ustawic jego MHz'y bo bym odrazu sfajcyl grafe tylko zastanwawiam sie czy pro od XT rozni sie czyms innym niz czestotliwosciami taktowania np jakies moze bardziej wydajne czy cos a tak wogole co sadzicie aby do sapphire podegrac biosa od HIS'a czytalem ze mozna i ze przyrost jest o kilka % a tak wogole to myslame ze sapphire lepszy od hisa dlatego go kupilem i na dodatek ladnie przeplacilem:(

UPDATE: co do zamin timingow to tu jest program do tego : http://www.radeon2.ru/atitray/attsetup.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarineDelta

a od 9600 pro? tz. wiesz to ze chce wgrac od XT nie znaczy ze chce ustawic jego MHz'y bo bym odrazu sfajcyl grafe tylko zastanwawiam sie czy pro od XT rozni sie czyms innym niz czestotliwosciami taktowania np jakies moze bardziej wydajne czy cos a tak wogole co sadzicie aby do sapphire podegrac biosa od HIS'a czytalem ze mozna i ze przyrost jest o kilka % a tak wogole to myslame ze sapphire lepszy od hisa dlatego go kupilem i na dodatek ladnie przeplacilem:(

sa dwie wersje his'a, tańsza za 315zł (pamięci 5ns) drozsza za 340zł pamieci 4ns Hynix - ta druga jest wypas pod warunkiem zmiany chłodzenia.BTW Hynixy sa lepsze od Samsungów ;)

wgranie XT mija sie z celem bo po co ci bios od karty która ma taktowanie 500/600 ?? 0 dodatkowego przyrostu wydajnosci bez pordkręcenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladniej to wyglada Radeon 9600XT:) a jakie taktowania to inna sprawa :P

i co do tej podmianki biosa zastanawiam sie jak tutaj ktos podmienil na biosa od XT bo na stronce http://www.techpowerup.com/bios/ nie ma zadnego takiego co by obslugiwal pamieci 4ns i juz napewno nie samsungi tak samo jst w przypadku 9600 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem testy w 3dM2k3 w koncu

na sterach omega 2.5.58 i niestety wciaz AGP off

default = 1940 pkt

400/500 = 2650 pkt

 

Edit

dodam tylko ze jak byl test CPU to nawet klatkowania nie bylo ;)

....byly same skoki, czesto po 1-2 fps LoL, wiec ten wynik to na samej grafie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladniej to wyglada Radeon 9600XT:) a jakie taktowania to inna sprawa :P

nie ładniej tylko bedziesz mial problemy w grach tak jak ja wiec wgralem R9600 pro i wszystko ładnie dziala.

 

a tak w ogóle zostałem przy orginalnym biosie w którym zmieniam tylko taktowanie i timingi ... R9600 Pro czy XT [ciach!]o da bez konkretnego podkrecania

 

ps

krzych650 nie ma wersji nowszej niz 0.0.21 :( a timingów tez nie pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...