Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie troche z innej beczki.

Mam zamiar zmieniać radiator na radku, no i jakiej pasty użyć? czy może to być zwykły titan czy lepiej wydać te 20 - 30 zł i kupić jakąś porządniejszą?

Duża jest różnica? Ale skoro zmeiniam chłodzenie to zależy mi na tym aby coś to dało więc chyba lepiej wydać te pare zł?

dodam jeszcze że mam dość ograniczony budżet...

Jeśli to Radeon 9550 i nie robiłeś żadnego Vmoda dla GPU, to IMHO nie ma sensu specjalnie dla grafy kupować specjalnej pasty... zwykła silikonowa sprawdzi się tak samo dobrze - te radki praktycznie się nie grzeją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam zmiany timingów? Zapodałem te z gigabyte do swego szafirka - podatność na overclocking bez zmian ale karta chodzi nieco szybciej: 200 - 400 punktów w 3dmark2001. Timingi zmieniłem ati tray tools-em z www.radeon2.ru.

_____________

NF7S+1700XP@2124MHz+9550@9600@420/512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra po kilku dniach wrocilem i moglem sie porzadnie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> za szafirka wiec udalo sie go podkrecic do 420 dla VPU i 500 dla VPU. Wyniki w 3DMark 2001 w okolicach 9200pkt, a w 2003 2900pkt :] Jak dla mnie, rewelacja jak na karte za 295pln :]

 

Tylko zastanawia mnie czemu w zakladce Smartgart mam niby wylaczone AGP :?: :?:

Wydaje mi sie ze wyniki sa na odpowiednim poziomie, wiec o co cho ?

Sterowniki to SoftMod Catalyst najnowsze ktore byly :]

 

Ogolnie karte polecam wszystkim ktorzy dysponuja kwota okolo 300pln :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko w SmartGart mam wyłączone AGP, dlaczego. W biosie ustawione jest na x8, a w zakładce od OMEG jest ustawione na 0. Gdy przesuwam suwak, na wartość AGP x8, prosi mnie o ponowne uruchomienie kompa. Robię to, po czym monitor kilkukrotnie mruga i wszystko wraca do normy - AGPx0 :?:

Na moim sprzęcie nie mogę wycisnąć 10tys marków w 2001SE :( , a w 2003 mam wynik 2700. Co zrobić by dobić do tych 10000 tyś i zbliżyć się do 3tyś? Widzę, że macie podobne sprzęty, a wyższe wyniki :(

Aha jeszcze jedno, czy opłaca się montować VGA Silencera na tym Radku?Da to jakieś widoczne efekty? Dodam, że mój rdzeń chodzi na 410 a pamięci na 480 prime stable. POMOCY!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko w SmartGart mam wyłączone AGP, dlaczego. W biosie ustawione jest na x8, a w zakładce od OMEG jest ustawione na 0. Gdy przesuwam suwak, na wartość AGP x8, prosi mnie o ponowne uruchomienie kompa. Robię to, po czym monitor kilkukrotnie mruga i wszystko wraca do normy - AGPx0 :?:

Na moim sprzęcie nie mogę wycisnąć 10tys marków w 2001SE :( , a w 2003 mam wynik 2700. Co zrobić by dobić do tych 10000 tyś i zbliżyć się do 3tyś? Widzę, że macie podobne sprzęty, a wyższe wyniki :(

Aha jeszcze jedno, czy opłaca się montować VGA Silencera na tym Radku?Da to jakieś widoczne efekty? Dodam, że mój rdzeń chodzi na 410 a pamięci na 480 prime stable. POMOCY!!!!

 

AGP8 : tez tak mialem ale wszystko wrócilo do normy po wgraniu najnowszych sterów do plyty głównej

 

jesli chodzi o pkt w 3dmark to nic dziwnego, słabo podkręciles podnies pamieci do 520 mhz powinno byc dobrze (4ns pamiątki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie testowalem karty na maxymalnych zegarach bo zmienilem zasilacz (fortron poszedl juz do przycinki pod moda) i na megabajcie 350W lecialem na zegarach 400/500 i powiem tyle ze roznica w pkt w 3dmarku 2003 przy takich zegarach ze zwyklymi timingami a timingami z gigabyte to okolo 200pkt. Ciekawe czy mozna dobrac jeszcze lepsze timingi? roznice sa tylko w drugiej zakladce.

Aha no i kwestia zapisania tych ustawien. Nie za bardzo widzi mi sie ten ATI TRAY tools. Jak go wywale to te ustawione timingi sie zapamietaja? zapisuja sie w biosie? Bo najlepiej usatwic sobie te timingi tym programikiem, wywalic go i cieszyc sie gigabytem za 285zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie testowalem karty na maxymalnych zegarach bo zmienilem zasilacz (fortron poszedl juz do przycinki pod moda) i na megabajcie 350W lecialem na zegarach 400/500 i powiem tyle ze roznica w pkt w 3dmarku 2003 przy takich zegarach ze zwyklymi timingami a timingami z gigabyte to okolo 200pkt. Ciekawe czy mozna dobrac jeszcze lepsze timingi? roznice sa tylko w drugiej zakladce.

Aha no i kwestia zapisania tych ustawien. Nie za bardzo widzi mi sie ten ATI TRAY tools. Jak go wywale to te ustawione timingi sie zapamietaja? zapisuja sie w biosie? Bo najlepiej usatwic sobie te timingi tym programikiem, wywalic go i cieszyc sie gigabytem za 285zl  :)niestety nie testowalem karty na maxymalnych zegarach bo zmienilem zasilacz (fortron poszedl juz do przycinki pod moda) i na megabajcie 350W lecialem na zegarach 400/500 i powiem tyle ze roznica w pkt w 3dmarku 2003 przy takich zegarach ze zwyklymi timingami a timingami z gigabyte to okolo 200pkt. Ciekawe czy mozna dobrac jeszcze lepsze timingi? roznice sa tylko w drugiej zakladce.

Aha no i kwestia zapisania tych ustawien. Nie za bardzo widzi mi sie ten ATI TRAY tools. Jak go wywale to te ustawione timingi sie zapamietaja? zapisuja sie w biosie? Bo najlepiej usatwic sobie te timingi tym programikiem, wywalic go i cieszyc sie gigabytem za 285zl  :)

 

:lol: - timingi zmienia sie w biosie karty!

edytujesz bios karty i na stałe zmieniasz timingi a nie jakos pokracznie programowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to tylko w systemie; w Ati Tray Tools najwyżej sprawdź timingi, bios wyedytuj rabitem, sprawdz RamBiosem jak ida (taki TSR u ruskich na stronie) i nadgraj z nowymi timingami flashromem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że pamięci nie idą na 520 :( Czy montować radiatory?Bo 480 to trochę mało :( Aha macie jakąś stronę z najnowszymi driverami do mobo?U producenta są jakieś stare (ABIT NF7-M)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokracznie powiadasz? myslalem ze jest jakas wygodniejsza metoda na zmiane biosu (z poziomu win i restart) bo jesli zastanawiac sie juz na sile nad pokracznoscia metod, to zabawa dyskietkami do najniepokraczenijszych nie nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh mogl by mi ktos wreszcie pomoc i odpowiedziec na pytanie czemu po wyedytowaniu biosu od mojego radka i podniesieniu taktowan OmegaDrivers nie chcialy wykryc karty ? swoja droga, rabittem nie moge podniesc zegara GPU na wiecej niz 357mhz ? A no i czemu jak wgrywam bios do rabbita to on sie czepia Bios Checksume ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarineDelta --> tak mam orginalnie 4ns na samsungach, teraz mam timingi zywcem wziete z gigabytea od krzycha650 a wygladaja one tak:

Timings 1: (po kolei od góry)

1,0 | 3 | 0 | WR latency+1/2clock

 

Timings 2:

4 | 2 | 4 | 8 | 3 | CL+3 | 3 | 2 | 3 | 2 

moje standardowe timingi wygladaly tak:

 

Timings 1: (po kolei od góry)

1,0 | 3 | 0 | WR latency+1/2clock

 

Timings 2:

5 | 3 | 5 | 17 | 2 | CL+3 | 3 | 2 | 3 | 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witchman : no walsnie strone dalje pisalem o tym:P wlasnie bajer jest taki ze trzeba podegrac biosa od radeona 9600 non pro ;)

 

co do proby wgrania biosa (kolejnej proby) od radeon 9600 pro nawet po zmianach taktowania GPU i ramu oraz zmiany timingow na takie jak mam obecnie (bo tamten bios ma timingi dla szajsungow 2.8) wciaz nie dziala wyglada mi na to ze dla sapphire z kosciami szajsungi 4ns max bios to jest wlasnie 9600 non pro przy czym mozemy wyzylowac sobie gpu i mem oraz dodac timingi od gigabyte i obawiam sie ze juz nic wiecej sie nie da zrobic no chyba ze ktos dysponuje wiedza jak przerobic faktycznie te biosy z pamieciami 2.8 na 4:) ... powodznia ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokracznie powiadasz? myslalem ze jest jakas wygodniejsza metoda na zmiane biosu (z poziomu win i restart) bo jesli zastanawiac sie juz na sile nad pokracznoscia metod, to zabawa dyskietkami do najniepokraczenijszych nie nalezy.

jest winflash - flaszka z windy ;) (jest na radeon2.ru albo inym podawanym tu linku) problem w tym,ze przynajmniej ten co ja mam nie działa na r9550 ale na 9600 tak,więc - najpierw jedna zmiana biosu pod dos-em później już z windy.

BTW - po zmianie timingów w ati tray tools w szafirku na timingi podane dla gigabajta w doom3 zamiast dotychczasowych 31fps mam 33 , w 3dmark 2001se zamiast 11000 mam 11300:D, na razie nie mam czasu na więcej testów - robię overclocking z modem przedpokoju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a walsnie bo cos widze ze na standardowym coolerze macie slabe taktowania gpu w porownaniu do moich bo ja mam nawet 450 bez artefaktow ale moze to dlatego ze ma mradiatory rowniez na stabilizatorach napiecia u szafirka sa one z drugiej strony karty (rewers) kolo pamieci dotknijscie je i zobaczcie jak beda was parzyc:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehs :D widzę, że kilku osobom pomogły "moje" timingi - cieszę się. Ja spróbowałem zmienić trochę te timingi, którymi różnią się Sapphire i Gigabyte...

Standardowo Timings 2:

4 | 2 | 4 | 8 | 3 |

 

zmiana którejkolwiek 4 na 3 - momentalnie pojawiają się artefakty

zmieniłem 2 na 1 i 8 na 6 - efekt - 3DMark2003 się wysypał. Nie mam niestety czasu na bardziej szczegółowe testy - może za tydzień... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do tych timingow od gigabyte mozecie podac w kolejnosci jak to wyglada dla programu rabit? bo tylko tym programem chyba mozna zmienic timingi dla biosa (mnie softowe podkrecanie ati tray toolsem nie pasi:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadalem timingi Gigabatea (Ati try tool)

Faktycznie jest wzrost wydajnosci, tylko na Ati try tool mozna maksymalnie podniesc czest Gpu tylko do 375 a to lipa ;( nie bede sie bawil w krecenie taktowania na Radlinku a timingow na Ati try tool...

Zmiana biosu nie wchodzi w gre, nie wiem jak wy ale mi gwarancja nie przeszkadza i nie mam zamiaru sie jej pozbywac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehs :D widzę, że kilku osobom pomogły "moje" timingi - cieszę się. Ja spróbowałem zmienić trochę te timingi, którymi różnią się Sapphire i Gigabyte...

Standardowo Timings 2:  

4 | 2 | 4 | 8 | 3 |

 

zmiana którejkolwiek 4 na 3 - momentalnie pojawiają się artefakty

zmieniłem 2 na 1 i 8 na 6 - efekt - 3DMark2003 się wysypał. Nie mam niestety czasu na bardziej szczegółowe testy - może za tydzień... :?

więc twoje timingi jakie sa (ogólnie po zmianie) 3.6ns ?? 3.3ns ?? bo cos mi sie wydaje ze o zmianie nawet na 3.6ns z 4ns mozna zapomniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadalem timingi Gigabatea (Ati try tool)

Faktycznie jest wzrost wydajnosci, tylko na Ati try tool mozna maksymalnie podniesc czest Gpu tylko do 375 a to lipa ;( nie bede sie bawil w krecenie taktowania na Radlinku a timingow na Ati try tool...

Zmiana biosu nie wchodzi w gre, nie wiem jak wy ale mi gwarancja nie przeszkadza i nie mam zamiaru sie jej pozbywac ;)

hahah ja zmienialem bios z 15 razy z czego 9 razy karta nie wstała ale ustawinie przywracałem bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff! Przeczytałem topic od ok 30 strony :) Zrobiła mi sie ochota na ego R9500 ;) Jak zauwazyłem nikt sie jeszcze nie chwalił... Na proline jest nowy gracz R9500 - Abit. Dokładniej Abit Radeon 9550V. Jak ktos kupi niech sie pochwali. PCB robi wrazenie bardziej upakowanego od Sappire. Choc moze to byc zasługa Low Profile.

Link do strony Abita: http://www.abit-usa.com/products/graphics/...ies=2&model=192

I foto:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...