Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

co do kręcenia 9550xt - co z tego,że wyłączę vpu recovery - testy owszem - przechodzą np na 480MHz ale zagrać się nie da bo po paru minutach jest zwis, max stabilnie na rdzeniu to 440-450MHz. Crusio - próbowałeś grać na rdzeniu pogonionym na 550MHz?

Grac nie probowalem na tych ustawieniach, bo nie mialem kiedy. Ale testowalem 3DMarkiem. Przedzil bez problemu, choc wiem, ze gry sa bardziej wymagajace i wtedy nalezy obnizyc taktowania rdzenia o ok. 20 MHz, wiec i tak ok 530 MHz bedize stabilnie jak skala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisycie kiedy byly te promocje w media i czy jeszcze sa bo ja nic nie slyszalem oprocz tej wyprzedazy pojedynczych egz ale nie bylo tej GeCube przynajmniej u mnie w Lublinie! a te w arest.pl to tez na kostkach 2,8 czy tam 2,5ns?

Przeciez zawsze mozesz zadzownic do Aresta, a do Media Marktu sie przejsc/przejechac i rozpakowac towar i zobaczyc. Ja nie widze zadnego problemu. Nie idz na latwizne...troche wlasnego wysilku nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruel - jak to zrobiłeś,że wyciągasz na rdzeniu 490? U mnie przy 450 wywala mi vpu recovery :/ co do pamięci to u mnie też przy 660-670 kończy się zabawa a teoretycznie pamiątki powinny zapierniczać na 800 w/g specyfikacji więc w sumie cienizna.

1. Pamięci i tak się kręcą znacznie lepiej niż na nie jednym 9600pro

2. Bez dodatkowego chłodzenia to ty możesz sobie o 800mhz pomażyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy opisik na in4.pl :

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=221

a teraz male pytanie :) kto porowywal tą karte (krecona) z gef4ti 4200 ? kreconym tez oczywsice !

 

czy warto zamieniać karty ?

sprzedac np gef4ti za 350zł i kupic 9550

opłaca sie taki motyw ? dx9 to jeden plus - srednia wydajnosc w dx9 to minus ale np dx8 ? czy karta bedzie szybsza od gef4ti ? w grach takich jak HL2 ? oto jest pytanie :) ktos testowal obie karty i porównywał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na BenchmarkPL wycisneli tylko 290 na rdzeniu przy sandardowym

chlodzeniu, wiec chyba wielka loteria...

Chyba, ze to "specjalisci" z benchmarka:

 

"Z tym srebrnym wiatraczkiem widocznym na zdjęciu poniżej, kartę HIS udało nam się stabilnie podkręcić zaledwie do 290 MHz. Powyżej 300 MHz następowały zwisy np: w grze Doom3."

mi stabilnie szło 371 i 500 ale po kilku godzinach poszły arty i już obniżyłem do 337 i 500

mimo wszystko polecam hisa z pamięciami samsunga 4ns

To daje ewidentnie dowod na to ze nie ma szans krecic grafy przy zasilaczu 250W. Dobrze ze wogola poszla i ruszyla na nim ale ktos juz powiedzial bodajze aerial ze krecil swojego saphirka i zamienil na chwile zasilacze i na swoim chyba 350 W nie podkrecil juz tyle co na poprzednim(mocniejszym) Ja na swoim 300 W nie moge rdzenia wykrecic ponad 390-395 stabilnie. Dlatego jak ktos kreci swoja grafe to musi podac zasilacz, bo wtedy nie beda miarodajne wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pamięci i tak się kręcą znacznie lepiej niż na nie jednym 9600pro

2. Bez dodatkowego chłodzenia to ty możesz sobie o 800mhz pomażyć

 

no widziałem,że na oryginalnych 9600xt są radiatory od spodu karty na pamięciach - założyłem takowe i co ? i kicha :) nadal max to 660-670MHz, podnosiłeś napięcie AGP ? jaką masz płytę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisycie kiedy byly te promocje w media i czy jeszcze sa bo ja nic nie slyszalem oprocz tej wyprzedazy pojedynczych egz ale nie bylo tej GeCube przynajmniej u mnie w Lublinie! a te w arest.pl to tez na kostkach 2,8 czy tam 2,5ns?

Osobiscie nie widze w ich cenniku zadnych kart GeCube. Mają natomiast na pewno Sapphire'y i HiS'y. Te pierwsze w wersjach 128MB mieli 5ns Samsunga, ale w piątek 03. wrzesnia dowiezli 4ns Samsunga. Natomiast HiSy mieli tylko 5ns Hynix'a. O Gigabyte'cie nic nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przed chwila udalo mi sie sciagnac to chlodzenie na hisie, patrze a tu jakas biala pasta :| hmm, jakich past termoprzewodzacych wy uzywacie? a i czego moge uzyc do zmycia starej ?? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm , jakiego biosa wgrac najlepiej do swojej karty z tej strony ?? http://www.techpowerup.com/bios/

ja myslałem nad tym http://www.ghnet.pl/~hudy/Download/9600ez.bin

powercolor 9600 pro EZ , moze być ???

oczywiscie timingi ustawie takie jak były na oryginal biosie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Gigabyte 9550 i chciałem wgrać bios od 9600PRO z obniżonym taktowniem 400/250 i timingami od 9550. Niestety podszas flashowania programem flashrom 2.40 wyskakuje block protect not disabled, status=OE. AtiFlash 1.6 też sie nieda.

Może znacie sposób jak ominąć blokade?

używam polecenia .... -p -f 0 .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafuls do flashowania gigabyte jest program gvf11 dołaczony do biosów najnowszych kart serii X-xxx.

Niestety też jest blokada przed wgraniem innego biosu. Wyskakuje the VGA BIOS file does not match with VGA card

Macie jakieś inne pomysły

 

hmm , jakiego biosa wgrac najlepiej do swojej karty z tej strony ?? http://www.techpowerup.com/bios/ 

ja myslałem nad tym http://www.ghnet.pl/~hudy/Download/9600ez.bin 

powercolor 9600 pro EZ , moze być ??? oczywiscie timingi ustawie takie jak były na oryginal biosie

Tu masz wszystko dokładnie opisane http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=221 Przeczytaj ten artykuł a wszystko będziesz wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przed chwila udalo mi sie sciagnac to chlodzenie na hisie, patrze a tu jakas biala pasta :| hmm, jakich past termoprzewodzacych wy uzywacie? a i czego moge uzyc do zmycia starej ?? :>

nikt mi nie odpowiedzial :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj Radeona 9550 Gigabyte. Teoretyczne w opakowaniu powinien być darmowy PowerDVD, jednak go brakuje. W sklepie zapewniają że pomimo opisu na opakowaniu nic takiego nie dostają w pudełku z tą kartą. Może ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć czy dostał tego PowerDVD razem z kartą.

Drugie pytanie dotyczy tego narzędzia Gigabyte VTune. Teoretycznie powinno pozwolić na podkręcanie karty. Jednak wszystko jest zablokowane. Co trzeba zrobić zeby to zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

$McFly$ on nie ma 4Ti i dla niego lepszym rozwiązaniem bedzie zakup 9550 i podkręcenie ponieważ radek jest dużo wydajniejszy w DX 9. Epoka 4Ti juz się praktycznie dokonała chociaż w dalszym ciągu karty te świetnie spełniaja swoją rolę :) . Jeśli chodzi o HL2 to raczej proporcje co do ilości klatek mogą być odwrotne :wink:

 

cos1 wywal vtunera bo on powoduje tylko zwiechy i przycinki. Kręć albo rad linkerem z omeg albo Ati toolem. Co do Power DVD to słyszałem, że opis informujący o jego dołaczeniu został zaklejony na pudełku. Może u ciebie coś przeoczyli :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos1 wywal vtunera bo on powoduje tylko zwiechy i przycinki. Kręć albo rad linkerem z omeg albo Ati toolem. Co do Power DVD to słyszałem, że opis informujący o jego dołaczeniu został zaklejony na pudełku. Może u ciebie coś przeoczyli

A ja dostałem "Power DVD" z moim gigabytem... - ale kupowałem już jakiś czas temu - 3-4 tygodnie (nie wiem dokładnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgf1 ... powinno dzialac ale nie wiem czy bedzie tak podatny na podkrecanie ... z reszta u mnie to sie jutro okaze, bo zmienie prawdopodbnie chlodzenie, dzisiaj doznalem pierwszy raz zwisa na 390 ale to akurat byla wina tego ze sciagalem chlodzenie i mi sie duuuzo pasty rozmazalo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...