Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

marine delta - ten mostek od lewej.. ten co jest przeciety. mozna albo go olowkiem jakos zalepic, ja mailem go zaklejone super glue i dodrapalem sie igla do scierzek i lakierem elektroprzewodzacym polaczylem :) 512 cashe jest jak byk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jutro z samego rana bede lecial po potenciometr 10Kohm i sproboje vmoda na pamieciach... zobaczymy ile sie da wycisnac z tego mojego gigabyte... puki co 530 to jest max, pomimo miedzianych radiatorow... mysle ze to jest jak z procem, podniose napiecie i pamiatki pojda na wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie ja mam dać timingi w biosie do karty his 9550 128/128 hynix 5ns ??????

takie jak dał szpak ???

wpisałem je w att ale nic sie nie działo

oja ;] daj timingi stopniowo w dol nie wiem jak to sie ma do czasu dostepu ale jakos pewnie tak a zeby sie cos dzialo to musisz zafajkowac to co w gornym rogu u mnie nie jest zafajkowane :) i zapisac projekt .. potem musisz przed testem gra wlaczyc zapisany projekt i jazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem takie timingi jak dał szpak i miałem zwis w drugim cpu tescie (wtedy jak te ogry siedzą przy stole , zawsze bardzo mi zwalniew tym tescie)

wyłączył sie monit i rest pomógł , coś mi sie wydaje ze moja karta jest anty podkręcalna :/

qpie sobie miedź na ram i silencera to wtedy vmody wejdą w akcje :D

a ma ktoś może jakies timingi zaufane dla hisa hynix 5 ns ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voltar , chodzi mi o to ze "zwykłe" podkrecają sie prawie tak samo jak podkrecają się extreme. Tak wnioskuje szukajac na forum.

 

Np krzych650 ma chyba niezły wynik 450/550 choć oczywiście nie kazdy tak pójdzie.

 

Niewiem czy warto dopłacać około 100 zł do extreme?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latarnikmz->> Nie wiem czy nie wolałbym wtedy jakiegoś lepszego 9600 z allegro i tez pokręcić

 

Mój Gigabyte kręcił się na standartowym chłodzeniu stabilnie na 400/500

Voltar => ty podkręciles pamięci do 600 mhz ??

w twoim podpisie pisze 299 czyli (DDR 299x2)

 

ja dopiero moglem po vmodzie a ty jak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latarnikmz->> Nie wiem czy nie wolałbym wtedy jakiegoś lepszego 9600 z allegro i tez pokręcić

 

Mój Gigabyte kręcił się na standartowym chłodzeniu stabilnie na 400/500

 

Na standardowym chłodzeniu Gigabyta? Tzn bez jakiegokolwiek wentylatorka? Tylko na tym standardowym radiatorze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie :)

Mam w biosie przetaktowane do 250 (500) a potem radlinkerem do 299 (598). Do tego radiatory alu i pasta ceramique Ale na takich ustawieniech przechodzi tylko 3d2001, w 3d2003 wywala z testu, wiec do gierek mam 285 (570)

 

Tak, na radiatorze firmowym i bez dodatkow mialem 400/500 na Gigabyte

potem wiecej z wentylem z boku , pasta i alu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już podkręcał 9550  według wskazówek z tego linku ? Czy to bezpieczne ( na zwykłym wentylatorze) i czy można to odwrócić ?http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=221

Ja tak podkręcałem :) Dodatkowo Rabbitem zmodyfikowałem jeszcze timingi. Można to bez problemu odwrócić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzieliscie prezentacje karty HIS 9550 128/128 na benchmark.pl?? buhehehehehehehe co za lol, cytuje:

 

Czasami trzeba będzie zadbać o nieco lepsze chłodzenie, niż to, które fabrycznie producent montuje na karcie. Z tym srebrnym wiatraczkiem widocznym na zdjęciu poniżej, kartę HIS udało nam się stabilnie podkręcić zaledwie do 290 MHz. Powyżej 300 MHz następowały zwisy np: w grze Doom3

hehehehheehhe dziwne czemu niektórzy kręca powyżej 400MHz i jakoś zwisów nie mają... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jaki masz wiatraczek i czy tylko tyle wycisnołeś w 3Dmarku2001 ile masz w opisie ?

 

Bez zmiany timingów tez jest OK ? (pytam bo nawet nie wiem co to timingi :? )

 

hehehehheehhe dziwne czemu niektórzy kręca powyżej 400MHz i jakoś zwisów nie mają...

Mi tam sie memory krzaczy jak dam powyżej 280 :?

Jest jakaś zależność pomiedzy taktowaniem rdzenia i pamięci czy to osobna sprawa i z tego wynika ze nigdy moja karta nie pójdzie na taktowaniu memory większym niż 280 ?

 

ps. Mam Omegi v2.5.58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jaki masz wiatraczek i czy tylko tyle wycisnołeś w 3Dmarku2001 ile masz w opisie ?

 

Bez zmiany timingów tez jest OK ? (pytam bo nawet nie wiem co to timingi   :?  )

 

hehehehheehhe dziwne czemu niektórzy kręca powyżej 400MHz i jakoś zwisów nie mają...

Mi tam sie memory krzaczy jak dam powyżej 280 :?

Jest jakaś zależność pomiedzy taktowaniem rdzenia i pamięci czy to osobna sprawa i z tego wynika ze nigdy moja karta nie pójdzie na taktowaniu memory większym niż 280 ?

 

Mam zwykłe chłodzenie. Wycisnąłem tylko tyle albo aż tyle ile w podpisie. Mam płyte na kt333 i co się z tym wiąże agpx4. Jutro będe robił reinstal windowsa to pewnie wynik będzie jeszcze większy.

 

Bez zmiany timingów też jest ok ale ze zmianą jest lepiej :)

 

Dajesz zbyt dużo na pamięci. 280mhz daje efektywnie 560mhz bo wkoncu mamy do czynienia z ddr :wink: Daj 250 to będziesz miał 500 :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt benchmark to lole niezle, ale oni podkrecali karte z pamieciami 5ns ... wiec nie dziwota ze tak cienko ... ale mogliby to chociaz zasygnalizowac i sprobowac na innych pamieciach .

Dzisiaj zmienilem sobie chlodzenie .... oj nameczylem sie nameczylem niesamowicie, zwlaszcza z pasta zeby dobrze rozsmarowac a potem zapinkami dopiac radiator (ustawilem go na krzyz zeby lepiej chycily zapinki) Efekt, trzyma sie dosyc stabilnie, coolerek kreci (titan taki jak ma aerial, tylko ze niestety nie dostal mi do mobo wiec dopialem przedluzke z mojego zalmana ale przez to mam dwa razy mnienjsze napiecie = dwa razy slabiej kreci sie) no i co mi to wszytko dalo ?? a no nic ... nawet na 400/500 nie poszedl ... wydaje mi sie ze to wina zasilki ale pewny nie jestem.... dalej zostaje przy 390/500 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj 250 to będziesz miał 500

AHA :idea: Czyli memory liczy sie podwójnie. A core zostaje bez zmian - no teraz to kapuje :D

Dobrze ze mi powiedziałes bo kiedys ustawiłem memory na 500 :?- az cud ze jej nie spaliłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra za 390 warto (tego XT) ?? od ręki nie przez net z counter strike'iem ?? i na co mam zwrócić uwage ?? jaki wzrost wydajność w porównaniu do tego cuda z podpisu ?? czy może za 460 gf4Ti4600 ?? wszystko new i na gwarce...

 

PS. nie chce nikt łyknąć tego GF'a z podpisu z zalmanem za 400 ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...