Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

muhahahahaha najs english translator :P leże na cyckach  :lol:  

 

ps. Czy ktoś z Was próbował podnosić napiecie na AGP ? bo gdziesz wczesniej wyczytałem że podniesienie na 1.6 V to pierwszy krok do padnięcia grafy :|

 

eeee i 1.6 lub 1.7 jest bezpieczne wyzej to glupota ja mam caly czas na 1.6 :D i jest git

A powiedz mi czy to podniesienie napięcia poprawiło wyniki w podkręcaniu ?? Bo na moim radku gpu max 415 potem zwiecha , zadnych artefaktów po prostu zwiecha , a u innych nawet po 450 śmiga i w sumie nie wiem co jest grane. Zasilacz mam dobry wiec to napewno nie przez to.Możliwe że trafiłem akurat taką sztukę karty ale wole sie upewnić.

daj na 1.6 napewno nie zaszkodzi mi sie widzi ze karta jest jakby stabilniejsza ;] na tym wyzszym napieciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! To jest moj pierwszy post na forum. Pare dni temu kupiłem Sapphire 9550 128DDR, poczytalem wczesniej forum ze na nalezy szukac kart < 5ns. Poszedlem do sklepu, zobaczylem karte i akurat byla 5ns Hynix. Mowie brac nie brac. Ale w koncu kupilem, mam slaby sprzet (celek 800 i 256PC133) wiec mowie nawet jak podkrece karte to i tak w gierkach bedzie bez rewelacji. Wczesniej mialem NV i np. NFS U dosc slabo chodzi - nawet po podkreceniu. Ale i tak chciałem zobaczyc czy karta dobrze sie kreci nawet z 5ns. W ATITOOL doszedlem bez problemu do 520, dalej juz nie probowalem. Jak na 5ns to chyba dobry wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja zgrac bios to looz ale wgrac to niestety [gluteus maximus] :x

Muj GPU tez sie cos slabo kreci (no 410 nie tak zle ktos powie ale niekturzy maja 450 :P ) wiec jak znajde czas to zamontuje ten wentyl z 2 strony karty moze cos to da bo radiator jest letni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam duuuży problem z radeonem His 128/128. Na początku karta chodziła stabilnie na 420/530 :D . Po jakimś czsie (2 tygodnie) chodziła stabilnie już tylko na 390/530. Pare dni temu na tych ustawieniach włączył mi sie VPUrecover i wyłączył monitor, ale dałem reset i komp wstał. Wczoraj znów ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> sie VPUrecover- zwis systemu i wyłączenie monitora, daje reset i nic :( komputer nie wstaje... Sprawdzałem jeszcze pare razy i nic. Czyżby karta padła??? (Dodam tylko że wizualnie karta wygląda idealnie- żadnego wylania kondensatorów czy przepalenia jakichkolwiek elementów) Czy nadaje sie ona tylko na śmietnik?

Pomóżcie bo nie mam do niej gwarancji i nie wiem co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ją od znajomego bez gwarancji. A innego biosa nie idze wgrać ponieaż komp nie startuje na tej karcie. Nie pomaga nawet włożenie drugiej grafiki na PCI.

Ju nie wiem co robić.

może idz do kogoś aby przetestowac czy u kogos innego tez nie działa...ale wydaje mi się, że rdzeń się po prostu przegrzał....hmm..tez mam HIS-a 128/128 i cały czas chodzi na 400/500 z wykręconymi Timingami..chyba dam na default gdy nic nie robie bo czekac na karte 2tyg nie chce a z tego co wynika to chłodzenie hisa nie daje rady za bardzo... :roll: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ją od znajomego bez gwarancji. A innego biosa nie idze wgrać ponieaż komp nie startuje na tej karcie. Nie pomaga nawet włożenie drugiej grafiki na PCI.

Ju nie wiem co robić.

może idz do kogoś aby przetestowac czy u kogos innego tez nie działa...ale wydaje mi się, że rdzeń się po prostu przegrzał....hmm..tez mam HIS-a 128/128 i cały czas chodzi na 400/500 z wykręconymi Timingami..chyba dam na default gdy nic nie robie bo czekac na karte 2tyg nie chce a z tego co wynika to chłodzenie hisa nie daje rady za bardzo... :roll: :cry:

U znajomego też nie rusza :(. Ale radiatorek zawsze był chłłodny więc nie rozumiem dlaczego tak by sie miało stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! To jest moj pierwszy post na forum. Pare dni temu kupiłem Sapphire 9550 128DDR, poczytalem wczesniej forum ze na nalezy szukac kart < 5ns. Poszedlem do sklepu, zobaczylem karte i akurat byla 5ns Hynix. Mowie brac nie brac. Ale w koncu kupilem, mam slaby sprzet (celek 800 i 256PC133) wiec mowie nawet jak podkrece karte to i tak w gierkach bedzie bez rewelacji. Wczesniej mialem NV i np. NFS U dosc slabo chodzi - nawet po podkreceniu. Ale i tak chciałem zobaczyc czy karta dobrze sie kreci nawet z 5ns. W ATITOOL doszedlem bez problemu do 520, dalej juz nie probowalem. Jak na 5ns to chyba dobry wynik?

No jak na 5ns to jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem troche grupy dyskusyjne i znalazlem cos takiego

http://www.omegadrivers.net/bios/gigabyte_flash.cab

Służy do flashowania kart Gigabyte'a.

 

 

No i prubuje tym czym wpisuje flashrom -p 0 nazwabiosu.bin i cos sie robi i po chwili wyskakuje komunikat "adapter no found 0"

pytam o co chodzi?? jak ne wpisuje 0 to tez jakis blad ze mam wpisac tam cos <num adapter>

powie mi ktos co to jest ten num adapter i co mam tam wklepac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem troche grupy dyskusyjne i znalazlem cos takiego

http://www.omegadrivers.net/bios/gigabyte_flash.cab

Służy do flashowania kart Gigabyte'a.

 

 

No i prubuje tym czym wpisuje flashrom -p 0 nazwabiosu.bin i cos sie robi i po chwili wyskakuje komunikat "adapter no found 0"

pytam o co chodzi?? jak ne wpisuje 0 to tez jakis blad ze mam wpisac tam cos <num adapter>

powie mi ktos co to jest ten num adapter i co mam tam wklepac??

num adapter to jest numer zainstalowanej karty graficznej...jezeli masz tylko jedna w systemie to wpisujesz 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam tylko jedna i wpisuje 0(zero) i wlasnie wyskakuje mi taki komunikat jak napisalem adapter nou found (czyli co nie moze karty graficznej znalesc :lol: )

ma ktos jakis pomysl?

jakac moze ty sprubuj tym progsem co zapodalem

to w takim razie sprobuj tam wpisac 1 :lol:

 

zapomniales dodac -f - czyli wymus programowanie sprobuj jeszcze raz tak samo ale dodaj -f na koncu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do posiadaczy GeCube r9550xt. czy wasza karta wydaje jakieś dzwieki? moze sie nie znam ale chyba jedynym dzwiekiem jaki powinien dobiegac z karty to szum wiatraka. A u mnie zonk 8O najbardziej odczuwalne to jest podczas testu filrate, karta wydaje taki dziwny cichy pisk. czy ktos ma pojecie czym to jest spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do posiadaczy GeCube r9550xt. czy wasza karta wydaje jakieś dzwieki? moze sie nie znam ale chyba jedynym dzwiekiem jaki powinien dobiegac z karty to szum wiatraka. A u mnie zonk 8O najbardziej odczuwalne to jest podczas testu filrate, karta wydaje taki dziwny cichy pisk. czy ktos ma pojecie czym to jest spowodowane?

Ja u siebie nie zauważyłem. Wiem natomiast, że czasami niektóre elementy pod obciążeniem mogą wydawać takie piski. Często są to płyty główne, szczególnie te gorszych marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus 9550 i timingi

Po zastosowaniu timngów z gigabyta przy 580 mem krzaki :?

Na oryginalnych leci do 612 bez artów lecz musze obniżyc GPU do 460.

Różnica jest niewielka w wartościch timingów, spróbujce na swoich kartach kto ma Samsungi 5ns

 

ASUS 9550 timingi:

Ati tool 0.0.22

po kolei od góry: 4;2;5;8;3;CLK+3;2,2,USE TWR Rule;2,23;14;2;110 0010 1000 0000;

1.5;4;0;=WR_LATENCY+1/2CLK;CL+3.5;CL-1;CL-1;CL+3.5;CL-1;CL-1

 

Ati Tray Tools v1.0.1.371:

Timings1: 1.0;3;0;WRLatency+1/2 clok

Timings2: 4;2;5;8;3;CL+3;2;2;2;2

 

Popróbujcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ave

male pytanko :

czy oplaca sie kupowac na HIS'a r9550 AC Silencer'a ?

karta kreci sie nawet na 440 mhz dla rdzenia ale przechodzi tylko raz 3dmark03, zeby pograc w FarCry musze zanizyc do 370 mhz :/

czy nowe chlodzenie cos da ?

z gory thx za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus 9550 i timingi

Po zastosowaniu timngów z gigabyta przy 580 mem krzaki :?

Na oryginalnych leci do 612 bez artów lecz musze obniżyc GPU do 460.

Różnica jest niewielka w wartościch timingów, spróbujce na swoich kartach kto ma Samsungi 5ns

 

ASUS 9550 timingi:

Ati tool 0.0.22

po kolei od góry: 4;2;5;8;3;CLK+3;2,2,USE TWR Rule;2,23;14;2;110 0010 1000 0000;

1.5;4;0;=WR_LATENCY+1/2CLK;CL+3.5;CL-1;CL-1;CL+3.5;CL-1;CL-1

 

Ati Tray Tools v1.0.1.371:

Timings1: 1.0;3;0;WRLatency+1/2 clok

Timings2: 4;2;5;8;3;CL+3;2;2;2;2

 

Popróbujcie :P

no no nie powiem dalem te timingi i jest wzrost dosc spory ;] w 2k5 na ustawieniach 400/500 na timingach od gigabyte mialem 1212 a na tych od asusa mam 1296 ... zaraz zrobie testy 2k1 i 2k3 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łeska się w oku kręci jak patrze jak podkręcacie swoje GeCuby 9550XT. Mój tesh jest niby rev 2.0 (przynajmniej tak na niej pisze) ale ma te badziewne pamięci EtronTecha 3,3ns. Qupowałem ja dość dawno (miałem ją jako drugi na tym forum) i pewnie wtedy dopiero zaczynali wprowadzać rev 2.0 i dlatego trafiło mi sie takie badziewie :( kręci się tylko 440/580 ale to i tak nie jest full stabilnie bo w niektórych grach chodzi a w niektórych muszę zejść na 430/560 żeby nie było anijednego arta albo zwisu :( ściągnołem nawet niedawno to chłodzenie z niej i zmieniłem pastę na VPU na silvera srebrną ale ni hu hu to nie pomogło :evil: więc wpadłem na pomysł żeby wgrać biosa od 9600XT GeCuba. Wgrałem i karta chodziła ale na pulpicie były takie arty że ledwo ją odratowałem :P to mysle sobie taimingi pamięci trza zwiekszyć. Wziołem RaBITA i poustawiałem takie taimingi jakie sa w orginalnym biosie od 9550XT ale niestety po wgraniu takiego biosa znowu było to samo. Ale żecz w tym że karta chodziła na ustawieniach 500/600 (czyli takich jak w 9600XT) a normalnie to mam zwis w windowsie jak ustawie powyżej 460Mhz na rdzeniu. Czyli karta dostała wieksze napięcie na VPU albo coś w tym stylu. Pytanie jest takie: jakie trzeba poustawiac te taimingi żeby nie było artów (schodzenie w duł z taktowaniem pamięci też nie zlikwidowało artów) ?? Jedna osoba na tym forum wgrała tego biosa od 9600XT tak że wszystko cacy chodziło ale karta tego nie wytrzymała i się sfurkała po około tygodniu :P w sumie to bym się bardzo nie zmartwił jak by się moja spaliła bo bym ja wysłał na gwarancji i dostałbym nową napewno z pamięciami 2,8 albo 2,5 :D

Właśnie popsułem swoją karte :D :lol: Wgrałem biosa od GeCube 9600XT na pamięciach 2.8 i karta zmarła. Nie uruchamia się komp i nie ma żadnego obrazu. Mam tylko nadzieję że uśmiech z buźki mi szybko nie zniknie i wymienią mi na nową bo jak nie to będe 400zeta w tył :/ Ale to troche dziwne że ją szlag trafił bo zanim wgrałem tego biosa to wedytowałem taimingi i ustawiłem taktowanie 400/500. Jak wgrywałem biosa od 9600XT z pamięciami 4.0ns Hynixa to chodziła nawet 500/600 ale były maga artefakty. W poniedziałek wysyłam karte do sklepu i czekam co powiedzą (jak myślicie kapną się że zmieniałem pastę na VPU ?? i będą się o to rzucać ??) mam nadzieję że nowa trafi mi się na pamiątkch 2.5ns. Teraz lece na Rivce TNT2 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zrobilem wszystkie testy z timingami od asusa i tak

 

2k5 wzrost o ok 100 markow z 1212 na 1286 ( 400/500)

2k3 wzrost z 3440 na 3500 (437/540)

2k1 wzrost z 11500 na 16850 (437/540) - do testu nie moge dac compare bo nie moge go opublikowac bo pisze ze moj cpu warjuje :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zrobilem wszystkie testy z timingami od asusa i tak

 

2k5 wzrost o ok 100 markow z 1212 na 1286 ( 400/500)

2k3 wzrost z 3440 na 3500 (437/540)

2k1 wzrost z 11500 na 16850 (437/540) - do testu nie moge dac compare bo nie moge go opublikowac bo pisze ze moj cpu warjuje

Chyba cos zle podales bo nie wierze ze w 3d marku 2001 masz 5000 punktów wiecej :D

Tez sprubuje wgrac te timingi od Asusa i tez podam, tylko w ati tools od gury ustawiam suwakiem np suwak na 3, ,4 ,5 tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zrobilem wszystkie testy z timingami od asusa i tak

 

2k5 wzrost o ok 100 markow z 1212 na 1286 ( 400/500)

2k3 wzrost z 3440 na 3500 (437/540)

2k1 wzrost z 11500 na 16850 (437/540) - do testu nie moge dac compare bo nie moge go opublikowac bo pisze ze moj cpu warjuje :|

Chyba cos sie pomyliles z tym 2k1 bo to jest niemozliwe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma gigabajta bez dodatkowego chłodzenia i rdzeń max stabilnie idzie tylko 396,przy 398 i 400 czasem mi wywala Vpurecovery w 3dm2003.

Pamięci spoko stabilnie śmigają na 540 i pewnie poszły by wyżej,ale nie chce więcej żyłować,bo nie mam na nich radiatorów,a na dodatek akurat na dwóch kostkach nakleili stickera.

 

Dla zainteresowanych wyniki przy nastawach 396/540,omegi 2.5.51,reszta jak w podpisce

Aquamark3 res.1024x768--- 25962

3DMark03 res. 1024x768--- 3328

 

Mam 3 pytania

1.Czy ten wyniki nie są troche za niskie przy moim sprzęcie i czy warto ściągać omegi 2.5.58,żeby wzrosły,bo jade na modemie?

2.Widze w tym topicu,że wielu ludziom gigabjtach idzie rdzeń na 440-450,np na tej stronie http://forum.purepc.pl/about75130-0-asc-1890.html ,ale to z dodatkowym chłodzeniem,czy na samym radiatorze?

3.Zastanawiam się też ,czy ten sticker na ramach nie spowoduje z czasem spalenia pamiątek przy 540MHz,czy może lepiej na dłuższą metę skręcic pamiątki na 520 i rdzeń na 380,żeby sie nic nie zjarało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehheh wlasnie zchrzanila mi sie moja graf ;-) ( 9550 gecube jezezli zgasze monitor i zostawie go tak przez tak 3-3.5h t o potem mam kreski na ekranie ale walic wysle na gwara ;) a tak pozatym mam 2 pytania :

 

 

1. Jezeli wgram nowego biosa a potem grafa zdechnei cakiem nawet przy odpalaniu z inna grafa na pci to obejmuje to gwar ?

2. Jezeli mam pamiatki 3.3 etrona to jak wgram biosa od 9600xt z 3.3 ale samsunga to bedzie jakas sprzecznosc ?? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...