Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Aha tak tylko z ciekawości pytam bo szukam jakiś fajnych starszych gierek niezbyt wymagających, u mnie GTA3 i Vice po włączeniu AAx2 lub AFx2 działy się dziwne rzeczy, zamulało i teksturki sie kopały. Ale nie zbaczajmy z tematu.

 

Kupiłem Sapphire 9550 z hynixami 5ns chodziła max 400/540 a w windzie pochodziła troche na 360/480 i w pewnym momencie monitor off a karta dziwnie piszczy, już sie monitor nie włączył teraz jade na ATI mach 2mb bo musze czekac jeszcze tydzień na 9550 wrr.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez AA/AF. Zapomniałem dopisać że to co pisałem to na GF3 sie działo a od czasu zakupu 9550 nie sprawdzałem GTA żadnego ale chyba przypomne sobie stare piękne czasy GTA3 jak wróci do mnie karta z gwary.

 

Do Harrego:

Ponoć na kartach Sapphire'a jest błąd w oznaczeniach pamięci, napisane jest 5ns a na prawdę są 4ns, może to dlatego doszły do 540mhz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowe chłodzenie teraz lece 460/770

Ale coś słaby mam wynik na tym gecube myśle że to przez cl=5  

bobawie sie z cl=3

 

nic z tego jak zmienie na mniej niz 5 w ATT to restart tylko

coś nie tak chyba mylisz pojecią mój 9550 ver 1.2 ma cl 3 a CAS 5 wiec wszysko jest ok. może zainstaluj sobie omegi drivers i wynik będziesz miał z 4500 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej na których omegach najlepsze osiągi można uzyskać?? akyualnie ma te najnowsze ale moze któreś wcześniejsze są lepsz?? czytałem cały ten temat i wiem ze gdzieś to było ale 2 raz juz nie chce mi sie szukać :wink: podzielcie się panowie swoimi doświadczeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff, ale sie rozpisaliscie, zaraz mi oczy wyjda :P Przebrnalem przez prawie caly temat, mialem zamiar zmienic karte na cos kolo 9600, ale ze fundusze nie pozwalaly to zaczalem szperac i zainteresowalem sie 9550 :D Obecnie mam Herculesa 8500 128MB, sadzicie ze oplaca mi sie zmieniac? Mam zamiar wybrac sie w tygodniu do ESC i nabyc Sapphire za 279zl (wiem ze lepszy bylby gexcube XT,ale to dodatkowe 130zl i chyba sobie odpuszcze) Za swoja obecna byc moze dostane nawet 300zl wiec wyjde na czysto a moze nawet na jakies bro zostanie :twisted: Obecnie nie jest zle z moja karta w 3dmarku 2001 mam okolo 11tys, gorzej w 2003 bo tam ledwie 1900, wiec jak myslicie, czy biorac pod uwage nadchodzace gry warto zmieniac?

Zastanawiam sie jak to jest z pamieciami. Na Sapphire sa samsungi 4ns i z tego co widze kreca sie wam na jakies srednio 550. Na obecnym herculesie mam takie same samsungi i ida mi na 600 :?

A moze jednak gigabyte'a zamiast sapphire'a? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Asusa ? 8) wszyscy wciąż rozważają zakup Saphira lub GeCube a Asusik naprawdę pięknie biega. Czytając zagraniczne fora można zauważyć że to raczej reguła.

Tutaj go można kupić

 

Interesujące jest dla mnie dlaczego inni mają takie cienkie resulty w 3dsmarkach ja mam 3900 w 2003 na zwykłyma Athlonie XP a ludzie na wykręconych Bartonach mają mniej przy większych zegarach MEM i podobnych GPU.

 

Kolejna sprawa to zgodność z OpenGL 1.5 a nie 1.4 jak pozostałe 9550.

Czy to bląd producenta czy może coś w tym jest ? Dane producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka tak sie cieszyłem z mojego 9550XT rev 1.2 a tu takie zaskoczenie tz. rzeczywiscie luz biega 470/770 ale co z tego jak przy ustawieniu

460/710 mam w

2001 - 13066

2003- 3930

a jak skręce na:

470/770

2001- 13588

2003- 4118

 

czyli wzrost nie duży niewiem :cry: czyli poprostu brak dodatkowych potoków nie zrekąpesują wieksze MHZ pewnie jak bym go skręcił na 500/800 to zyskam z 150 ptk czyli gra nie warta świeczki :x

które sa najlepsze stery ja jade na najnowszych omegach beta!!!

numerek- na jakich ty jedziesz???

:wink: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr_the

Nie przesadzaj z tymi 3dmarkami. Grafa jest głównie po to żeby się płynnie grało w gierki, a nie po to, żeby przekorczyć np. 4000 pkt.!

3dmarkami porównujesz wydajność, testujesz kartę pod względam artów czy zwisów, ale raczej nic pozatym.

 

Ja tak uważam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doradzilem kumplowi Asusa, bo sklada kompa a w esc.pl wersja 128bit ejst po 295zl, a ze mozemy tam przejsc sie osobicie to nie palcimy za wysylke to tez jakis argument :) Podam wyniki pewnie za tydzien, bo z tego co tu widze jakos ludzie unikaja asusow, a sugerujac sie wynikami numerka to chyba warto. oby nie byl to odosobniony przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, nei wiem czy bylo poruszone w tym topicu czy nie ale nie mam cvzasu czytac tyle stron.

Mialem w rekach wlasnei te radeony 9550 od gigabyte i saphire. gigabyte ma lepsze timingi ustawioen w biosie, bo przy tych samych Megachercach na pamieciach i rdzeniu w 3dmarku2003 roznica jest 150 punktow na korzysc gigabyte. ale za to rdzen saphirka lepiej sie kreci (gigabyte ma problemy stabilnei chodzic przy 400 na rdzeniu, sapirek smiga nawet przy 450- dlatego zostawilem sobie saphirka) czy jak ustawie w biosie takie same timingi jak w gigabytcie to wszystko bedzie chodzic czy karta moze sie nei uruchomic. zmienial ktos z was timingi na tych kartach.

Z gory dzieki

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr_the

Nie przesadzaj z tymi 3dmarkami. Grafa jest głównie po to żeby się płynnie grało w gierki, a nie po to, żeby przekorczyć np. 4000 pkt.!

3dmarkami porównujesz wydajność, testujesz kartę pod względam artów czy zwisów, ale raczej nic pozatym.

 

Ja tak uważam...

masz racje ale sam fakt podkręcenia pamięci z 710 na 770 daje zaledwie 170 to zastanawiam się czy warto zakładać radiatory wykręcić na 800 i dostać dodatkowe 30 pkt :?

 

aerial- co do Asusa i firmy esc to byłbym ostrożny czy to napewno 128bit sprawdz dokładnie !!! na moim Gecube nie przykleili swojego stikersa zobaczymy co mi odpowiedzą jak do nich zadzonie!!! :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, numerek dal mi do myslenia :D Moze jednak Asusa :P Na starcie zyskuje 3 letnia gwarancje, co do wersji to na stronce ESC pisza ze jest to wersja 128bit. Jak to mozna latwo sprawdzic? Wersja 64bit bedzie miala 4 kosci pamieci zamiast 8, czy to juz nie regola? No i jeszcze pytanko do numerka - jakie ten asus mam pamieci ? (producent,timingi) Wgrywales jakis bios, czy nie ma zadnej blokady przed podkrecaniem ?

A co do stikersa to dopilnuje zeby nakleili :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr_the >> nie ma problemu z timingami Gigabyta na Sapphirze, ja tak wlasnie mam i chyba wiekszosc tak robi

Ale jesli masz zamiar zefektywnic chlodzenie rdzenia to radzilbym ci jednak raczej Gigabytea, on ma juz w miare niezly radiator wiec wystarczy dolozyc wiatrak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Asusów Abitów 9550 uważajcie niby firma dobra ale za 300 otrzymacie zazwyczaj

64-bitowe pamięci, a grą się to za bardzo nie uśmiecha :lol: :arrow:

Ja osobiście czekam na gigabyte'a 128/128 + wentyl mam nadzieje pójdzie bezproblemowo 400/500

 

http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=32379633

http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=32411320

 

nie kupujcie tych modeli

128 bitki możecie zazwyczaj poznać po rozkładzie pamięci czyli z obu stron po 4 kosteczki :wink:

w Gibabyte'cie 128 bitowym jest wyjście DVI, w 64 nie ma :P tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie musze pochwalic. sprzedalem gecuba bo sie marnie krecil core i kupilem hisa z vivo z 5ns

rdzen poszedl do 470 8O a pamieci do 520 ale testy robilem na 450 i 500 i w 3d marku 03 3200 pkt. fajnie co nie:) 8) ale ten rdzen to zaskoczyl mnie niesamowicie.nie robilem nic z chlodzeniem ale kolo pamieci patrząc od góry na zamontowana grafe to jest tam takie male ciach!o i nieasmowicie sie grzeje. idzie sie popazyc :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ludziki - to ja wam teraz dam zagwostkę.

mam karte z podpisu, stery omega 2.5.5.8 = i okazuje sie ze ze przy graniu w max payne 2 mam arty na modelach postaci - różne słupki wystające, inne takie pierdółki. Myślę sobie looz - bo to tylko w tej grze - dodam ze odkrecenie pamieci nic nie pomaga...

Ale od momentu posiadania cs:s to juz bialej goraczki dostaje....

na tych sterach nie moge grac praktycznie - takie arty ze ojej, raz widzialem typka z ktorego kolce wystawaly na boki po 5m !! (swoja droga niezly cheat - przez 2 sciany go bylo widac ;) ) i ni cholery nie pogram, juz w momencie wlaczenia samego cs`a od razu w konsoli arty, różne przeklamania itd... mysle sobie, ze w koncu to jeszcze nie ten koncowy cs, lipka niedopracowana ale nerwica zostaje. Wpadam na pomysl zainstalowania omeg 59 - i co sie okazuje ? ze cs smiga normalnie, bez zadnych przeklamań. Zadowolony ze po sprawie, gram sobie beztrosko... jednak po czasie wychodzi na jaw pewien problem. Okazuje sie ze jak zrestartowalem kompa to nie dochodzi do momentu logowania (win 200pro) - czarny ekran i cisza. Domyslam sie z w momencie ladowania sterow grafiki jest lipa - przypominam sobie ze od instalowania omeg 59 nie restartowalem jeszcze kompa, a trwalo to z 3 dni (emul - wiecie ;) ) No to ponowna instalacja omeg, z awaryjengo usun i jedziemy. Restart po instalacji - cacy. Kolejny restart - czarno. Po 3 kolejnych testach - zawsze to samo :(

Instaluje catalysty 4.9 - dziala, ale jakos podejrzanie wolno - acha - nie podkrecilem karty... qrcze - nie podkrece jej bo to nie omegi... No to wracam do 2.5.5.8 - moze cos bedzie inaczej - nic. To samo - arty takie ze praktycznie sie nie da grac. Cos mnie puka w którąś fałdke w mózgu - ustawiam agp na off (bylo na 8X ) - okazuje sie ze cs:s dziala niby normalnie = bez artow. Ale za to dławi sie jakos, niby jest czasem te 60fps ale dosych czesto spada do 20, przy siekance do 10,8 :( Dodatkowo na agp off nie dziala ani cs 1.5 ani 1.6 w trybie opengl - tylko direct3d (sux - nie da sie grac bo fps`y znikają, wiadomo od dawna)

I dochodze do momentu ze :

albo mam nowe omegi - ale po kazdym restarcie na nowo instalka (sic!!)

albo omegi 2.5.5.8 w trybie agp on (niewazne ile - zawsze to samo) i pograc w 1.6

albo -------""------- w trybie agp off zeby pograc w cs:s

I w tym momencie dostaje białej gorączki bo nie wiem czy to karta zwalona (cholera wie nawet jak to zareklamowac) albo plyta ma jazdy z poprawną obsługa agp albo cholera wie co jeszcze...

Ja juz limit pomysłów wyczerpałem, doradźcie coś koledzy...

dodam jeszcze ze mam plyte ktora nie potrafi stabilnie utrzymac napiec na prawie zadnej linii i po kilkugodzinnym dzialaniu jak probojue jakąkolwiek grę włączyć to mi proc wali restart - a na mobo gwarancji juz nie ma...

ide sie postrzelić w kolano conajmniej

:evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,zarobilem troche kasy i zamowilem xv9800se@,mam wobec tego na zbyciu9550xt/rev2-2.8ns./

2001-12.500

2003-3.800

aqua-29.00 i to nie wszystko pamieci bez radiatorkow-wiecej ich nie krecilem,chetnych zapraszam na gg-2381309lubsalmotrutta@wp.pl/nie zedre/ :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotr_the to nie zasiłka, na poprzedniej plycie byly stabilne napiecia. Ta płyta ma jazdy, to samo było u koleżki, który ją miał poprzednio. A co do FW to nie mam możliwości zmiany z poziomu biosu - w sterownikach jest wylaczona, jak wlacze (bo próbowałem) to po zalogowaniu sie do systemu od razu zwiecha, czasem nawet nie zdaze zalogowac. Pojawia sie krzaczek wokół kursora i obraz sie zatrzymuje a z nim cała reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...