Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Mam mały problem właśnie z kartą radeon 9550 mianowicie kupiłem 3 tygodnie temu komputer sempron 2200 na płycie ECS K7S6A i do tego karte MANLI ATI RADEON 9550 128DDR i po włączeniu komputera nic się nie dzieje dopiero za drugim razem jak włącze i wyłącze to zaskakuje, myślałem że to wina karty więc ją wymieniłem i na 2 tygodnie dali mi gf 5200 w zamian i on działał bez zażutu, teraz znowu mi dali nowego takiego samego radeona i dzieje się to samo.Co mam z tym fantem zrobić ,kasy nie mam żeby cokolwiek teraz zmieniać. Prosiłbym o jakieś sugestie z góry dziękuję

Sprawdziłbym zasilacz

 

Co do potenjometrów:

Przewody podłącza się do którejś ze skrajnych nóżek i przymusowo do środkowej nóżki.

 

Co do pamięci mimo Vddq moda i tak trochę z nich schodzi.

 

Z Vmem pokombinuje późnym wieczorem bo teraz mam troszkę inne zajęcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotres, świetna robota :banan: , czekamy jeszcze na brakujące Vmem, przydałoby się też umieścić w tym opracowaniu informację z jakim napięciem pracuję RV350 w R9600Pro ( w domyśle bezpieczne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mod wykonany narazie byjlem 510/520 przy 1,36v/2,76v ram niestety zszedl w dol o 20 mhz, w 3dsmarkach narazie cienko w 2k3 okolo 3610, bez moda na 460/540 bylo 3500 wiec troche dziwne powalcze dalej, jak cos ktos wie jak doradzic by bylo oki to mowcie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie niech ktos sie wypowie komu po takim wlasnie vmodzie pamieci nie ida w dol chociaz podkreca sie VDDQ

Bo dla mnie tak jak poprzednikowi chociaz vmod VDDQ jest zrobiony i ustawionty prawidlowo ( metoda potencjometrow) to jednak podkrecalnosc pamieci spada :(

mi nie spadla podkrecalnosc pamieci ale tylko po vddq modzie(po samym gpu modzie caly czas arty) ale to moze dlatego ze ja mam sapphira

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie niech ktos sie wypowie komu po takim wlasnie vmodzie pamieci nie ida w dol chociaz podkreca sie VDDQ

Bo dla mnie tak jak poprzednikowi chociaz vmod VDDQ jest zrobiony i ustawionty prawidlowo ( metoda potencjometrow) to jednak podkrecalnosc pamieci spada :(

mi nie spadla podkrecalnosc pamieci ale tylko po vddq modzie(po samym gpu modzie caly czas arty) ale to moze dlatego ze ja mam sapphira

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z vmodem na VDDq w GB. Robie go potencjometrem (robilem juz olowkiem ale nie dalo nic) I podlaczylem potencjometr i zmniejszam ohm dalej takie samo 100ohm na SMD zwiekszam tez dalej taie samo.Druga nuzke potencjometra przykladam do innem masy bo na tamtej na rysunku mam blabe.Moze zle przykladam?A ohm mierze przykladajac do SMD miernik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie niech ktos sie wypowie komu po takim wlasnie vmodzie pamieci nie ida w dol chociaz podkreca sie VDDQ

Bo dla mnie tak jak poprzednikowi chociaz vmod VDDQ jest zrobiony i ustawionty prawidlowo ( metoda potencjometrow) to jednak podkrecalnosc pamieci spada :(

mi nie spadla podkrecalnosc pamieci ale tylko po vddq modzie(po samym gpu modzie caly czas arty) ale to moze dlatego ze ja mam sapphira

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno Numerek niebawił sie wogule biosem a z tego co wiem na jakiejs Czeskiej stronie goście wgrali go i poszli z wynikiem znacznie do góry niechce mowic o ile bo niepamiętam ale podniesli sie o jakies pare fpsow w 3dmarku 2003 tak więc moze ty bys spróbował bo ja jej jeszcze niemam a chętnie bym zobaczył na ile to pomoze  

Ja tez nie bawilem sie biosem. zainstalowalem tylko omegi 2590 i krecilem :D sprzydaloby sie zmienic na rdzeniu wentylator i zalozyc radiatorki na pamieci i by duzo wiecej mozna by wycisnac ale jakos nie mam czasu sie zabrac a po drugie po co mni to roznica pare procent nie jest warta swieczki. :)) Ciesze sie ze nie kupilem tego 9550 xt bo ponad 100zl nei jest oplacalne dolozyc jak mam tez tak wysoko wykrecona grafe :)

 

Ja nie wiem jakim programem wgrac bios do tego asusa. do gigabyte i safirka sam znalazlem (mielem obie grafy i sie tak nie krecily). gigabyte krecil mi sie max (mialem ich kilka) i rdzen na zadnym egzemplarzu nie chodzil stabilnie na 400 Mhz. pamieci krecily sie tak 520-550 zalezy od szczescia. na safirku natomiast rdzen sie lepiej krecil bo 440 chodzilo natomiast przy 530 na pamieciach juz artefakty duze. lepiej sie krecily safirki z pamieciami 5 ns. bo 560-580 Mhz dochodzily bez artefaktow.

 

Jakbys mogl podac ta strone czeska albo ktos by mi dal ktory bios i jakim programem mam wgrac to moge sie pobawic.

 

Milych modow.

ja sie w takie cos nei bawie bo mi sie rece trzesa :lol:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą nabyłem gigabyta :D

 

mam 7800 pkt na sterach z płyty i windowsie bez formatu (miałem nvidie)

nie moge zmieniać taktowania programem z płyty od gigabyta.

co polecacie zrobić aby mieć lepszy wyniki /???

jakie stery wgrać ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Ja zakupiłem szafirka z pamiątkami samsunga 4ns i narazie wykręciłem go na 425/510. Jak daje więcej to wali artami. Chłodzenie standard. bios zmieniony, timingi też. 3dmark2003 3450pkt. Czyli nienajgorzej. W weekend pobawie się modami:D Jednak chyba wcześniej warto byłoby zmienić chłodzenie i tu moje pytanie co polecacie w wmiare dobrej cenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.h.hudy.

aby mieć lepsze wyniki oczywiście kręć załóż radiatorki na pamięci chiciaż to czasami mało daje a czasami nic :/ na rdzeń ściągnij ten radiator zerwij z podspodu te gume niby termoprzewodzącą posmaruj pastą termoprzewodzącą i dokręć na niego wentyla 40*40mm pasuje idealnie a stery to polecam Omegi najnowsze :roll:

 

najlepiej to jakbyć zrobił formata i wszycho to od nowa :twisted: a jak nie to usuń wszycho co od nVidii :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z vmodem na VDDq w GB. Robie go potencjometrem (robilem juz olowkiem ale nie dalo nic) I podlaczylem potencjometr i zmniejszam ohm dalej takie samo 100ohm na SMD zwiekszam tez dalej taie samo.Druga nuzke potencjometra przykladam do innem masy bo na tamtej na rysunku mam blabe.Moze zle przykladam?A ohm mierze przykladajac do SMD miernik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie to przetłumaczyc bo ja mam problem :/

 

Using FLASH utility follow below:

 

ATIFLASH -p 0 Filename

 

For example, file name is AR64S.F2 in drive A:. The command is:

 

ATIFLASH -p 0 A:AR64S.F2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z vmodem na VDDq w GB. Robie go potencjometrem (robilem juz olowkiem ale nie dalo nic) I podlaczylem potencjometr i zmniejszam ohm dalej takie samo 100ohm na SMD zwiekszam tez dalej taie samo.Druga nuzke potencjometra przykladam do innem masy bo na tamtej na rysunku mam blabe.Moze zle przykladam?A ohm mierze przykladajac do SMD miernik.

lutujesz do nogi nr.6 potencjometr i do masy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ściagnietego biosa - ( ATi Source BIOS Version: 008.015.058.000 ECLK/MCLK is 500/300MHz Set overdrive on ) do r9550 ( gigabyte ) i mam taki problem :

po sciągnięciu mam 4 pliki :

DOS4GW.EXE

ATIFLASH.EXE

atiflash.cfg

r96x128d.f2

Nie wiem co dalej zrobić :/

Potrzebuje jakiejś wskazówki zanim coś popsuje :/

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo dzisiaj 1,5V/3.05V :) , bylo 590/540 :D , zaczalem sie bawic Vmem i [gluteus maximus], plyta glowna spalila sie :( , narazie testy zawieszone do srody :roll: wtedy bedzie nowa plytka...

z doświadczenia wiem ze napięcia które "zastoswales" sa praktycznie niemozliwe dla R9550, 1.5V V-core i 3.05 Vdd sa to śmiertelne napięcia, z takimi napięciami karta by pochodzila najwyzej kilka sekund.

dla tego więc prosze nie ponosic sie fantazja i pomyslec o tym ze przez własna wyobraznie ktos moze niepotrzebnie stracic karte wzorujac sie na tych wynikach.

 

 

"plyta glowna spalila sie "- tak i piszesz ten post z laptopa ?? albo z kompa u kumpla ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciągnołem jakąś tam paczke z poprzednich tematów i jak chce wgrać biosa od 9600 to jest error że coś tam match czy jakoś tak.....

dotyczy gigabyta....

co robić ????

wpisuje komende atiflash -p 0* xxx.bin -f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kamienia stać na takie eksperymenty to nie ma się co przyczepiać ;-)

 

a ten przykład zjarania płyty to raczej ludzi zniechęci do ostrych v-modów

 

ps. zrobiłeś kamień w tym konfigu testy 3dmarkami czy nie zdążyłeś ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo dzisiaj 1,5V/3.05V :) , bylo 590/540 :D , zaczalem sie bawic Vmem i [gluteus maximus], plyta glowna spalila sie :( , narazie testy zawieszone do srody :roll: wtedy bedzie nowa plytka...

z doświadczenia wiem ze napięcia które "zastoswales" sa praktycznie niemozliwe dla R9550, 1.5V V-core i 3.05 Vdd sa to śmiertelne napięcia, z takimi napięciami karta by pochodzila najwyzej kilka sekund.

dla tego więc prosze nie ponosic sie fantazja i pomyslec o tym ze przez własna wyobraznie ktos moze niepotrzebnie stracic karte wzorujac sie na tych wynikach.

 

 

"plyta glowna spalila sie "- tak i piszesz ten post z laptopa ?? albo z kompa u kumpla ??

nio pisze post z laptopa (firmowego), p133, 32mb, 2gb hdd :)

 

uklad bez problemow zniosl takie zasilanie, fantazja to nie byla, 3dm2k3 przeszlo 3850 bylo, jechalem do 1,5V bo od 1,42 praktycznie karta nie chciala sie bardziej krecic --> 582 (1,42V) i 590 (1,5V)

 

to teraz do sedna, ustawilem karte 1,5/3.05, odpalilem system i zaczalem na goraco robic moda pamiatek, karta chodzila z deczka cieplutka ale problemow nie bylo, tak wiec lutuje sobie na goraco przy wlaczonym kompie (szukalem miejsca w ktorym zmiana oporu by cos dala) i nagle spotkal mnie wypadek.... z uwagi na to ze mam WC inside to musialem zmodowac troszke obudowe wewnatrz i wyszlo tak niefortunnie ze przychaczylem dlonia o ostry brzeg blachy i rozcialem skore, mimowolnie lutownica wypadla mi z reki i grot centralnie wychamowal na nogach jakiegos scalaka na plycie glownej... ktory tak pieknie strzelil w tym samym momecie ze pekl na pol (widac ryske na nim), napisy zzolkly ze sa nie do rozczytania i w najblizszej okolicy 4-5 sciezek rowniez przepalilo sie i zmienilo kolor, zlapalem za kompa i pobieglem do kumpla --- okazalo sie ze wszystkie podzespoly dzialaja, lacznie ze zmodowanym radkiem

 

aha, z moich obserwacji moge powiedziec ze nie ma sensu ustawiac Vgpu wyzej jak 1,4V bo to nic nie daje

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo dzisiaj 1,5V/3.05V :) , bylo 590/540 :D , zaczalem sie bawic Vmem i [gluteus maximus], plyta glowna spalila sie :( , narazie testy zawieszone do srody :roll: wtedy bedzie nowa plytka...

z doświadczenia wiem ze napięcia które "zastoswales" sa praktycznie niemozliwe dla R9550, 1.5V V-core i 3.05 Vdd sa to śmiertelne napięcia, z takimi napięciami karta by pochodzila najwyzej kilka sekund.

dla tego więc prosze nie ponosic sie fantazja i pomyslec o tym ze przez własna wyobraznie ktos moze niepotrzebnie stracic karte wzorujac sie na tych wynikach.

 

 

"plyta glowna spalila sie "- tak i piszesz ten post z laptopa ?? albo z kompa u kumpla ??

nio pisze post z laptopa (firmowego), p133, 32mb, 2gb hdd :)

 

uklad bez problemow zniosl takie zasilanie, fantazja to nie byla, 3dm2k3 przeszlo 3850 bylo, jechalem do 1,5V bo od 1,42 praktycznie karta nie chciala sie bardziej krecic --> 582 (1,42V) i 590 (1,5V)

 

to teraz do sedna, ustawilem karte 1,5/3.05, odpalilem system i zaczalem na goraco robic moda pamiatek, karta chodzila z deczka cieplutka ale problemow nie bylo, tak wiec lutuje sobie na goraco przy wlaczonym kompie (szukalem miejsca w ktorym zmiana oporu by cos dala) i nagle spotkal mnie wypadek.... z uwagi na to ze mam WC inside to musialem zmodowac troszke obudowe wewnatrz i wyszlo tak niefortunnie ze przychaczylem dlonia o ostry brzeg blachy i rozcialem skore, mimowolnie lutownica wypadla mi z reki i grot centralnie wychamowal na nogach jakiegos scalaka na plycie glownej... ktory tak pieknie strzelil w tym samym momecie ze pekl na pol (widac ryske na nim), napisy zzolkly ze sa nie do rozczytania i w najblizszej okolicy 4-5 sciezek rowniez przepalilo sie i zmienilo kolor, zlapalem za kompa i pobieglem do kumpla --- okazalo sie ze wszystkie podzespoly dzialaja, lacznie ze zmodowanym radkiem

 

aha, z moich obserwacji moge powiedziec ze nie ma sensu ustawiac Vgpu wyzej jak 1,4V bo to nic nie daje

 

pozdrawiam

płyta glowna przez podkrecanie grafiki ci padla :|:|:| albo cos zwaliles i zrobles jakies zwarcie albo ten MSI to taki szit ;] no albo zasilka do bani ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...