Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Max co mi udało się wycisnać z tego HIS Radeon 9550 128ddr 128 bit to 440/540. Winik na xp i calysty 4.5 11600 w 3dmark2001se. Wyniku z 3dmark03 nie daje bo pozostały w nim śmieci z 3danalyzer więc go usunołem . Dzisiaj wezmę instalke z pracy więc jutro dam wynik. Jak dopoadnę cyfrówkę to około czwartku sklecę jakąś mini recke :) . Dzisiaj postaram się pobawic taimingami.

Co do tego że gexcube przy tych samych zegaram ma lepsze wyniki to myślę że jest to "wina" taimingów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Sawa nie odpowiedziałeś czy sie radek grzeje (tył gpu, pamięci) przy takim podkręceniu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet nie ale mam dobra wentylacje. Od dołu jeden wentyl (owiewa gpu i pamieci od tej strony) i z boku 2 (owiewa karte z drugiej strony) + radiatorki na pamięciach http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7729 pocieta na kawałki - troche stare jeszcze z poprzedniej karty - klej zużyty więc nie wiem czy dużo dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Sawa na www.arest.pl ten his już po 305zł. ;)

Szkoda że masz radiatorki, myślałem że tyle bez nich wykręciłeś. Im bardziej by sie karta grzała tym lepiej, znaczyło by że volty są. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis kupuje tego hisa ;] zobaczymy co da sie z niego wyciagnac - mam nadziej ze odczuje roznica po przejsciu z r 9100(a go sprzedaje moze jest chetny :)) ? w grach takich jak Painkiler i Far Cry w ktora na radku nie zagralem . Wlasnie jak te gry chodza na tym radku nie kreconym i kreconym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Heh, jak sobie przypomne początki serii 9550, jak każdy napieprzał że ATI zaczyna wprowadzać badziewia itd, wszyscy narzekali że po co to 9550 i że nikt nie kupi.

A teraz okazała sie super karta za bardzo niską już teraz cene, i coraz więcej zwolenników zdobywa. :)

Ciekawe jak bedzie z 9250. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez radiatorków max to 520-530 chociaż przyznam że troche się grzały. Wystarczy ci nawet coś takiego i będzie spoks http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...6e0c489a0f9f58b , no chyba że pod tego arctica ci się nie zmieszczą . Przy 550 zaczeło sypać artefaktami nawet z radiatorkami. Ja chce kupic takie radiatorki http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...6e0c489a0f9f58b , ale dopiero jak będzie jakaś lewa kasa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Te Spire co masz to są najlepsze, lepsze od tych małych miedziaków, bo mają bardzo dużą powierzchnie. Sam takie kupie do tego radka.

Może jakby na nie puścić jeszcze wentyl 80x80 to by coś więcej poszło.

No i może jakby chłodzenie na GPU zmienić na Silencera to też by więcej poszło bo by mniej ciepła po PCB sie rozchodziło. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mają dużo większą poiwerzchnie. Ja je mam pociete na cztery kawałki także że każdy pokrywa dokładnie pamięć. Całosciowo nie chciały mi się zmieścić na radka 9100 chociaz na tego 9550 może by weszły , czeba zmierzyć. Ja mam puszczony 80x80 od dołu i drugi 80x80 z bocznej ścianki. Myśle że te 540 to max dalej zostaje tylko vmod, chocią trzeba jeszcze troche potestować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To lipa że masz pocięte. Na tego 9550 na 100% wchodzą całe tak że jeden radiatorek zakrywa dwie kostki i przestrzeń między nimi, dzięki czemu ma ogromną powierzchnie.

Kurna jeszcze wentylki masz. Chyba wszystkie możliwe opcje wyczerpałeś (pomijając v-mody). :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kupilem tego radka i mam problem na plytce nie bylo sterow do innych sys jak xp a ja musze miec win me i nie moge zadnych strow zainstalowac bo wywala ze nie ma karty a sys jej nie widzi tylko jakies bzdury na PCI wynajduje .. w koncu na stronie hisa sciagnolem jakies stery i poszlo tyle ze mi monitor caly czas w 60Hz smiga a mnie to dobija na maxa .. na r 9100 tylko na omegach chodzil ok a teraz nie moge ich zainstalowac bo sa za stare i nie maja tej karty w .inf chyba .. i teraz pytanie nie wie ktos czy wyszly omegi dla castalow 4.7 pod win 9x ? dodam ze na win 2000 sp 4 tez nie moglem tej karty zainstalowac ...a pozatym narazie niby ok .. sys nie skonfigurowany to i wyniki nie za ciekawe na defultowych ustawieniach i na sprzecie ( zmienilem razem z karta barton2500@3200 i ABit NF7-S i no jedna narazie kostka pamieci ;) ) 7500 3dmark 2k1 potem po lekim oc 350/444 ~9100 i na 400/460 bylo cos kolo 1000k w 3k3 nie testowalem bo nie mam wlasnie sie ciaga ;] ale z tym monitorem to mnie boli bardzo :( na innych jest ok ale no na tym tez bylo .... trzeba mi omeg nowych !

 

pozdro karta jak za ta kase spoko ....tylko te stery :/no to kupilem tego radka i mam problem na plytce nie bylo sterow do innych sys jak xp a ja musze miec win me i nie moge zadnych strow zainstalowac bo wywala ze nie ma karty a sys jej nie widzi tylko jakies bzdury na PCI wynajduje .. w koncu na stronie hisa sciagnolem jakies stery i poszlo tyle ze mi monitor caly czas w 60Hz smiga a mnie to dobija na maxa .. na r 9100 tylko na omegach chodzil ok a teraz nie moge ich zainstalowac bo sa za stare i nie maja tej karty w .inf chyba .. i teraz pytanie nie wie ktos czy wyszly omegi dla castalow 4.7 pod win 9x ? dodam ze na win 2000 sp 4 tez nie moglem tej karty zainstalowac ...a pozatym narazie niby ok .. sys nie skonfigurowany to i wyniki nie za ciekawe na defultowych ustawieniach i na sprzecie ( zmienilem razem z karta barton2500@3200 i ABit NF7-S i no jedna narazie kostka pamieci ;) ) 7500 3dmark 2k1 potem po lekim oc 350/444 ~9100 i na 400/460 bylo cos kolo 1000k w 3k3 nie testowalem bo nie mam wlasnie sie ciaga ;] ale z tym monitorem to mnie boli bardzo :( na innych jest ok ale no na tym tez bylo .... trzeba mi omeg nowych !

 

pozdro karta jak za ta kase spoko ....tylko te stery :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak to sie dzieje że ludziom w postach pojawia sie dwa razy to samo???

 

A normalnych Catalystów nie możesz zainstalować???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie moge .... pisze ze nie znaja tej karty lol a jak to sie dzieje ? juz ci mowi jak napiszesz i chcesz wyslac a akurat trafisz ze forum zamula lub cos i nie idzie dajesz wstecz i jeszcze raz wysluj i sie wtedy takie dziwy pojawiaja ...

 

wracajac do castalow teraz mam 4.6 ze stronki Hisa i mam tez wszystkie chyba jakie sa z seri 4.x i nie ida za diabla

 

wyskuje cos takiego przy najnowszych 4.7 dla win 9.x

 

Instalator nie byl w stanie znalesc komponetow do instalacji przy biezacym systemie sprzetowym i konfiguracji systemowej. Nalezy sprawdzic obecnosc koniecznego oprogramowania i sprzetu.

 

a na starszych wyskakuja 2 bledy 1. ze nie ma no karty a 2. ze powinnienem zainstalowac standardowa VGA i wtedy probowac ... glupie to i mnie drazni strasznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpak  --> a gdzie i za ile kupiles tego HIS,a  jak dlugo czekales na niego??

kupilem go u siebie w sklepie a czekalem 1 dzien bo on jest z komputronika .. karta w sumie spoko a problemy te co mamto przez monitor i glupi win me

 

 

 

ubdate:

 

wynik w 3dmarku 2k3 2900pk na grafie kreconej 405/480 czyli jeszcze zapasu teoretycznie troche jest ;] jutro sie pobawie mocniej pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszczał ktoś juz DOOM'a 3 na tym radku9550 ?? Jak tak to jak idzie?? :wink:

Ja właśnie pogrywam sobie w Dooma 3 i na ustawieniach HIGH QUALITY 1024x786 (no shadows) w takim teście "timedemo demo1" mam 24fps-y. Ale to jest najbardziej wymagający teścik z Dooma a przy normalnej grze fps-y oscylują w granicach 20-50fps i gra się bardzo komfortowo. Aha jeszcze powiem że gram bez AA a ANIZO jest na 8x.

 

dzis kupuje tego hisa ;] zobaczymy co da sie z niego wyciagnac - mam nadziej ze odczuje roznica po przejsciu z r 9100(a go sprzedaje moze jest chetny ) ? w grach takich jak Painkiler i Far Cry w ktora na radku nie zagralem . Wlasnie jak te gry chodza na tym radku nie kreconym i kreconym

Painkiller wszystko co się da na fula + AA 4x + ANIZO 8x leci płynniutko koło 30-40fpsów. Far Cry wszystko na fula ANIZO 8x tylko bez AA i ciągnie sobie 30fpsów i gra się luks :) oczywiście mówimy o 1024x786 :)

 

btw. Zobaczcie sobie moje ORB-y i powiedzcie czym się rużnią :P :P :P

 

EDIT

 

No wy tu wprawdzie mówicie o HIS-ie którego kiedyś zachwalałem a teraz to go zachwalam na maxa bo za taką cene to tylko kupować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

szpak mi sie przytrafiało jedynie dwa posty pod rząd. ;)

 

Na www.apollo.pl ten HIS jest po 310zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no juz uporalem sie z monitorem power strip i na chama zmienilem ustwienie ...nie wiem czy to mi nie zepsuje monitorka :( ale bedzie widac ... co do radka to jest faktycznie bajak ... gierki smigaja az milo ... co do markow to mam kijowe te stery jakies i wyniki nie sa za super no i grafy nie krecilem tez mocno ... 3000 w 2k3 ustaiwenia 425/500 ..troche slabo ale to wina stero do wszytkiego bo sa jakies stare dede mial czas zrobie wszystko jak trzeba , postawie od nowa sys wykrece nalezycie procka i bedzie smigalo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panowie musze sie pochwalic :D. Dzis przyszly do mnie radiatorki. Podkrecilem karte na 470/570, uwzgledniajac zmiane timignow i zmierzylem wydajnosc :D. W 3DMarku 2003 wynik sie nie zmienil, ale w 3DMarku 2001 SE moj nowy wynik to 13148 markow. Testy wykonane na Catalyst 4.9 Beta :D A tu link na dowod.

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8022839

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak sobie przypomne początki serii 9550, jak każdy napieprzał że ATI zaczyna wprowadzać badziewia itd, wszyscy narzekali że po co to 9550 i że nikt nie kupi.

A teraz okazała sie super karta za bardzo niską już teraz cene, i coraz więcej zwolenników zdobywa. :)

Ciekawe jak bedzie z 9250. :D

No nie kazdy, jako pierwszy oddałem głos na "TAK"

 

Dla mnie jak najbardziej OK.Jedynym minusem jest ta pobabrana nazwa .Według założeń ta karta ma byc odpowiednikiem FX5200 czyli kartą z DX9.0 na rynek low end.Kródko mówiac będzie to R9600 ze zmniejszonym zegarem GPU z 325 na 250MHz co przy cenie 320zł(60-80$-szyna 128bit) czyni go atrakcyjną kartą.

Update:

Mały teścik:http://www.tweaktown.com/document.php?dType=article&dId=649

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak sobie przypomne początki serii 9550, jak każdy napieprzał że ATI zaczyna wprowadzać badziewia itd, wszyscy narzekali że po co to 9550 i że nikt nie kupi.

A teraz okazała sie super karta za bardzo niską już teraz cene, i coraz więcej zwolenników zdobywa. :)

Ciekawe jak bedzie z 9250. :D

No nie kazdy, jako pierwszy oddałem głos na "TAK"

 

Dla mnie jak najbardziej OK.Jedynym minusem jest ta pobabrana nazwa .Według założeń ta karta ma byc odpowiednikiem FX5200 czyli kartą z DX9.0 na rynek low end.Kródko mówiac będzie to R9600 ze zmniejszonym zegarem GPU z 325 na 250MHz co przy cenie 320zł(60-80$-szyna 128bit) czyni go atrakcyjną kartą.

Update:

Mały teścik:http://www.tweaktown.com/document.php?dType=article&dId=649

Dokładnie tak !!! a ten HIS za 320 zł to prawdziwa Low-Endowa perełka :)

 

Poszedłem w ślady Crusio i zainstalowałem sobie stery 4.9 beta. W 2k1 dostałem jakieś 300pkt w przód a 2k3 poprawił się o dokładnie 1 punkcik :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpak--> czy to jest wlasnie ten Radek9550 ktoregop ty masz i o ktorym wlasnie tu mowimy (ten slynny HIS ) ?? http://www.hisdigital.com/html/9550.htm

Bo tu on jest za 295zl (ten radek w linku wyzej) http://www.uno.pl/sklep/podzespoly/karty_g...vi_tv_vpbox.php i zastanawia mnie czemu tak tanio.Jak możesz to szybko prosze o odpowiedz.Ogolnie wszystkich o to prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ten za 295 w UNO jest 64-bit!!! Poznać to można po "VP" w nazwie, czyli bodajże "Value Product".

 

EDIT. W tym UNO są radki 9250. Wie ktoś jakie to ma taktowania???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...