Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Tequila ... jak widzisz puscilem - 395/249 (2660 3dmarkow)... niezle nawet ale zawsze moze byc lepiej ... Mam takie pytanko bo sie za bardzo nie znam na tym ati toolu ... jak ustawic taktowanie grafy tak aby po restarcie systemu nie zmienialo mi sie na defaultowe ?? :> wiem ze moze to banalne ale niestety nie iwem jak to zrobic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mortinus > na pewno to wydajniejsza jednostka

ale i pewnie nie ma gwary ? wybor nalezy do ciebie

i to musi byc jakis dobry kumpel skoro za 3 stowki ci ja oddaje bo warta jest troche wiecej, lepiej dobrze ja sprawdz zanim wezniesz

 

Aross > bylo cos o tym we wczesniejszej czesci

chyba zmiana sterow na starsze ? bo rozumie ze opcje "Apply overcklocking at WIndows startup" (czy cos w tym stylu)zaznaczyles tylko nic nei daje ?

PS

masz Far Cry albo Dooma ? :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porąbało mi się, bo to jest zwykły 9500 ale i tak chyba lepszy chociaż ma 64 MB. Ale ogólnie karta full wypas z Samsungami 2,86 ns :D rzadkość!

Ale mimo, że to dobry kumpel coś mi nie gra! Za 340 Radek osiągający powyżej 4000 3Dmarków w 2003?! Aha nie ma tylko kabli, wiecie gdzie je mogę dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://service.futuremark.com/compare?2k3=2983746 ... to chyba max :) ale 400/251 na zwyklym chlodzeniu ... dla mnie miodzio ;P

Tequila- wlasnie ... nic nie zaznaczalem ale nie wiem gdzie to jest :P

Wydaje mi sie ze his wcale nie odbiega znaczaco od gigabayta i sapphira o ile wogole odbiega wydajnoscia o/c itp ;P ale jesli kupicie sapphira za te 289 zl. to sie naprawde oplaca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aross > za 285 zl to bym bral pare, dla mnie kolegow i rodziny ;)))

ale niestety z przesylka za ktora sobie licza 30zeta to juz jest 315 i nie jest to na tyle tanio zebym rezygnowal z bliskosci serwisu dlatego mam zamiar kupic Hisa w pon. za okolo 330-340...

Pozatym jakos nie pasuje mi troche ten sapphire, ta niesamowicie niska cena i dziwna "prosta" konstrukcja hmm...

 

Edit

jaki na tego ECS mozna max proc wlozyc ? 1,5 czy 1,6 gh ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--->Mortinus, nie ty pisałeś, że w benchmarki nie gramy ? :)

Zastanów się, bo niedługo tylko DX9 i najnowsze vert i pixel shaders...

 

--->Aross, to, że nie wpisuje wartości na stałe, to kwestia driverów, a raczej blokady romu na karcie. Narazie na stałe Omega i Radlinker only...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ja, ale jeżeli nie miałem okazji jej testować to tylko wynik w benchmarku może przybliżyć mi jej wydajność :)

 

Voltar->Mam identyczny radiator, ale nie mogę sobie poradzić z tymi zapinkami. Mocowałeś go tylko na dwie zapinki?W jaki sposób przytwierdziłeś je do radiatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tequila, mozesz se nawet i Athlona Xp 2.4 +zalozyc jak chcesz, tyle ze co ci z tego jak tam ramki tylko (133mhz) aha i dopiero po sflashowaniu biosa ;) Wiec jak chcesz to se zaloz tego atlonka (133 - 266)

Apropo grafy jescze ... zrobilem sobie taki tescik w poszukiwaniu artefaktow w tym ati tool ... trwal 40 pare minut i nie znalazl ani jednego przy 400/251 ... ale jak dotykam grafe to pamieci sa dosyc gorace i nie wiem jak sprawdzic temp. grafy ... boje sie ze jak sie tak bedzie grzac to nie dlugo mi padnie ... :/

Voltar-> mialem problemy z radlinkerem, ale czy jesli podkrece ati toolem to czy moge ustawic tak w radlinkerze aby to on podczas restartu kompa ustawial grafe aby krecila sie na moich ustawieniach z ati toola ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie u ciebie Aross winowajca moze byc zasilacz. W sumie i tak jak na codegena ladnie ci rdzen leci. U mnie na boxowym chlodzeniu rdzen lecial na 445mhz bez bledow. Teraz tak 10mhz wiecej okolo, ale jest jednak duzo zimniej. Pamiatki na 275, a z radiatorkami to w poniedzialek prawdopodobnie podam wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u ciebie calkiem niezle ;) u mnie niby malo ale pobawie sie jescze jutro i sprawdze moze wyciagnie wiecej. Nie wiesz moze jak moge zalatwic ten problem by podczas startu kompa ati tool nie zmienial mi na defaultowe taktowanie grafy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakas strone gdzie sa wszystkie stery-omegi i inne programy do krecenia???Najgorsze jest to ze ja musze kombinowac jakies chłodzenie a chcialbym juz wykrecic mojego radka na 9600:-)!!!Tylko mam chłodzenie do athlona 1.2ghz .....i radiatory od proca 166MHz(nie pytajcie skad-mam STARY KOMP baaarrrrddzzzzzooooo stary!!!!)pozostaje mi kupienie chyba tego arcrica i radiatory na pamiatk~i!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mortinus--> Zapytaj Aeriala, ja te zapinki widziłem tylko, wydaje ni się że problem możesz mieć jak radiator jest za gruby albo za daleko wystaje.

Aerial to montował to na pewno wie lepiej.

 

Aross--> Dobrze sprawdz Ati Toolem, zapamiętaj STABILNE ustawienia, wywal AtiToola i ustaw wszystko w Radlinkerze. Mnie z Radlinkera wstaje na 400/500 a do każdej giery mam dodatkowe radlinki na pulpicie podnoszące na ok. 424/560

 

Emperor--> Sorry, moja pomyłka. Bałbym się w takim razie tylko braku gwarancji. Chociaż przy tym co ludzie wyczyniają przy O/C to chyba wóz, albo przewóz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tequila> zassysam tego aquamarka i jak skoncze to dam znac...

Ponawiam pytanie:

jak moge zalatwic ten problem, by podczas startu kompa ati tool nie zmienial mi na defaultowe taktowanie grafy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do uzytkownikow r9550. Jak sie miewa sprawa do nowych gier ? np dooma 3 i cs sourca jakie detale i ile fpsow wyciagacie na jakich detalach i przy jakim configu. Jestem ciekawy bo zamiezam kupic te cacko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...