Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Szpak, tyle tylko z redlinker niechce mi podkrecic grafy, znowuz na ati toolu spoko sie podkreca tyle tylko ze sie zmieniaja ustawienia grafy :/

Tequila- nie znam sie na Aquamarku nic nie zmienialem i slabiutki wynik testowalem na zwyklym 250/40013 000 ok. gfx 1800, cpu 2500 cos kolo tego ... z tego co zauwazylem bylo to 1024/768 chyba 32 bity X4AA chyba no i w sumie tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aross Aquamark3 podaje też ogólny wynik (jest to ilość kl/s lub w punktach ilość kl/s x 1000). Omegi 2.5.58 umozliwiają zmianę zegarów (Rad linker) i trzymają ustawienia tylko trzeba je wgrać na "czysto" tzn. usunąć oryginalne stery następnie wyczyścić Driver Cleaner-em i potem install. U kilku osób to pomogło z tym że na Radku 9600Pro (a przecież to ta sama karta :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aross - >> u mnie bylo podobnie najpierw sie krecila wszytkimi programami power strip atitool itd az pomiezalem w sterach i nie chcoalo sie krecic niczym.. zainstalowalem omegi z redlinkiem i jest ok ..trzym austwienia i wszytko fajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tequila no aquamarkiem sie nie bawilem,13k to moze malo ale mysle ze moze byc spokojnie wiecej (chodzily mie programy w tle, nie zabieraly duzo pamieci ale to zawsze cos ;P) narazie to zastanwiam sie czy nie zrobic formata glownej partycji - duza ilosc robali i na tym systemie mialem przeciez (jak to tequila napisal) "piekielna mazyne"- gf2 mx 200 i oczywiscie detonatory Nvidi ;) Wtedy tez zainstaluje tego radlinka na czysto :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format i po formacie w sumie nie wiele sie zmienilo kilka 3dmarkow najwyzej ;) Dalej niestety po restarcie mi sie taktowanie zmienia na 250/400. Nawet Radlinker nie pomoze chociaz go pierwszego zainstalowalem dopiero potem stery omegi ... Obawiam sie rowniez ze na moim hisie 410/520 jest nieosiagalne ;) przy 405-510 zanotowalem zwis :| ale to moze wina zasilacza bo jakos strasznie gorace to nie sa te pamiatki, choc mozna sie troche poparzyc, :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie. Wiem w czym blad tkwil, jak zainstalowalem omegi to zawsze doinstalowywalem radlinka nie wiedzac ze jest juz standardowo w omegach, i wtedy jakis blad wyskakiwal (ale ze mnie lol) teraz na spokojnie ustawiam -> restart i te ustawienia zachowane :)

Szpak, ciekawi mnie dlaczego osiagasz tylko 400/240 gdzie ja wycisnalem spokojnie 399.6/251,2 na boxowym chlodzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do uzytkownikow r9550. Jak sie miewa sprawa do nowych gier ? np dooma 3 i cs sourca jakie detale i ile fpsow wyciagacie na jakich detalach i przy jakim configu. Jestem ciekawy bo zamiezam kupic te cacko :)

W doom3 grałem 1024x768 high, shodows off i dla mnie było w miarę płynnie.

W cs:s grałem 1024x768 aniso16 i śmigało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpak, ciekawi mnie dlaczego osiagasz tylko 400/240 gdzie ja wycisnalem spokojnie 399.6/251,2 na boxowym chlodzeniu

bo w opisie jest blas tz nie zmieniam go bo bede zmianial mojego radka bo sie popsul tz cos mu odwalilo.. jak go przynioslem i zainstalowalem to bez niczego poszedl rdzen an 424 .. i wiecej nie prubowalem .. potem zainstalowalem atitoola i tam test pamieci dal ze moge na 530 i tak tez chodza czasami do testu normalnie to 500 ale teraz nie wiem czemu rdzenia nie moge podniesc wiecej niz 370 dam 400 to reset kompa dziwen .. nie wiem czy to radek czy zasialacz bede w poniedzialek sprawdzal bo tak przeciez byc nie moze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do uzytkownikow r9550. Jak sie miewa sprawa do nowych gier ? np dooma 3 i cs sourca jakie detale i ile fpsow wyciagacie na jakich detalach i przy jakim configu. Jestem ciekawy bo zamiezam kupic te cacko :)

doom3 800x600 medium 38fps.

karta podkrecona do 430/540

Oferta sprzedazy nadal aktualna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpak >> i co powiesz w serwisie ?? ze nie da sie go tak fajnie podkrecic jak wczesniej ? :)) podlaczą, zobacza ze na defaultowych ustwieniach jest ok i oddadza ;p

 

All >> jak ktos chce sobie sprawdzic jakie napiecia mu daje zasiłka, to w BIOSie powinna byc opcja Voultage Control czy cos w podobie, wewntualnie mozna jeszcze tym :

http://www.almico.com/speedfan415.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuściłem Aquamarka3 i co się stało:

na rdzeniu 424 MHz i pamięciach 282 MHz test wyszedł słabiej o 2.5 klatki niż na 422 i 274 [MHz] 8O .

Na tych ostatnich mam:

25.33FPS :)

 

Tylko czemu taki myk? :roll:

Za ciepło im? Dzisiaj w budzie 32 stopnie tylko,a na CPU 38...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, Tequila, jeśli chodzi o napięcie w biosie i software, to dużo zależy od czujników na płycie. Ja na moim AsRocku podobno mam przekłamane odczyty, ale mam modecoma 350 GTF to się narazie nie martwię.

DUŻO LEPIEJ ZMIERZYĆ SAMEMU - woltomierzem, z molexa któregoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer, co powiesz na 290zł :?:

300 minimum :)

 

Zastanówcie sie bo zaraz na allegro wstawie i nie bedzie :)

 

 

350GTF swietny zasilacz, uzywam go na kompie z podpisu i lepiej sie sprawuej od Chiefteca 360W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer, co powiesz na 290zł :?:

300 minimum :)

 

Zastanówcie sie bo zaraz na allegro wstawie i nie bedzie :)

 

 

350GTF swietny zasilacz, uzywam go na kompie z podpisu i lepiej sie sprawuej od Chiefteca 360W

nie chce cie martwic ale juz mzona dostac szafirka za 285 + 10 paczka i mam za 295. wiec co ty gadasz ze chcesz tak duzo?? trudno straciles. wiecej lepiej go sprzedaj puki mozesz. bo ceny mogą jeszcze pujsc w dół.

a z innej beczki sprzedajesz moze bo ci sie nie kreci tak jak jakis inny Gygabyte?? :roll: :oops: 8) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro biore 330zl i uderzam na sklepy...bez radoslawa 9550 nie wracam...;)

Ps

Aross  >  wciaz czekam na wynik w Aqua3 na podkreconej (pliss ;))

i wlasnie wyczytalem ze na nasza plytke mozna wrzucic nawet athlona xp2000+  a czasami nawet i wiecej !

Wszystkie na 133mhz, ale imo lepiej wymienić na L7S7A2 ja tak zrobiłem :)

A płytka to grosze, 130zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie na 133mhz, ale imo lepiej wymienić na L7S7A2 ja tak zrobiłem

Hmm sa te plyty jeszcze w sprzedazy ? w sumie moznaby zmienic na ddr bo ladowanie kasy w dimmy (ktore notabene sa wciaz kure**sko drogie..) to glupota

a sama plytka jak sie sprawuje ? jest tez rozmiarow k7vza ? tzn medium Atx ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie na 133mhz, ale imo lepiej wymienić na L7S7A2 ja tak zrobiłem

Hmm sa te plyty jeszcze w sprzedazy ? w sumie moznaby zmienic na ddr bo ladowanie kasy w dimmy (ktore notabene sa wciaz kure**sko drogie..) to glupota

a sama plytka jak sie sprawuje ? jest tez rozmiarow k7vza ? tzn medium Atx ?

Moim zdaniem jest trochę mniejsza. Kupiłęm ją we w wrocłwskim proline (www.proline.com.pl) jak tam nie to na allegro napewno będą :)

Płytka równie dobra co K7VZA różnicy nie odczułem, super stabilność a komp chodzi czasem tydzień bez wyłączenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpak  >>  i co powiesz w serwisie ?? ze nie da sie go tak fajnie podkrecic jak wczesniej ? :)) podlaczą, zobacza ze na defaultowych ustwieniach jest ok i oddadza ;p

powiecmy ze mam uklad i moge mieniaci i przebierac .. a jak zapytaja co nie tak to wlasnie powiem ze sie zle kreci ;] jutro bedzie juz pewnie nowy albo zamowiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer, co powiesz na 290zł :?:

300 minimum :)

 

Zastanówcie sie bo zaraz na allegro wstawie i nie bedzie :)

 

 

350GTF swietny zasilacz, uzywam go na kompie z podpisu i lepiej sie sprawuej od Chiefteca 360W

nie chce cie martwic ale juz mzona dostac szafirka za 285 + 10 paczka i mam za 295. wiec co ty gadasz ze chcesz tak duzo?? trudno straciles. wiecej lepiej go sprzedaj puki mozesz. bo ceny mogą jeszcze pujsc w dół.

a z innej beczki sprzedajesz moze bo ci sie nie kreci tak jak jakis inny Gygabyte?? :roll: :oops: 8) :lol:

Widzisz, gdybys uwaznie czytal to bys wiedzial czemu sprzedaje, min zobacz w podpis.

Karta sie kreci za 430/540, to jest malo wg ciebie ? lol

A te sapphirki slyszalem od znajomego z ESC ze sie nie kreca zvytnio, z reszta nic dziwnego jakies dziwne pcb i.t.d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer, co powiesz na 290zł :?:

300 minimum :)

 

Zastanówcie sie bo zaraz na allegro wstawie i nie bedzie :)

 

 

350GTF swietny zasilacz, uzywam go na kompie z podpisu i lepiej sie sprawuej od Chiefteca 360W

nie chce cie martwic ale juz mzona dostac szafirka za 285 + 10 paczka i mam za 295. wiec co ty gadasz ze chcesz tak duzo?? trudno straciles. wiecej lepiej go sprzedaj puki mozesz. bo ceny mogą jeszcze pujsc w dół.

a z innej beczki sprzedajesz moze bo ci sie nie kreci tak jak jakis inny Gygabyte?? :roll: :oops: 8) :lol:

Widzisz, gdybys uwaznie czytal to bys wiedzial czemu sprzedaje, min zobacz w podpis.

Karta sie kreci za 430/540, to jest malo wg ciebie ? lol

A te sapphirki slyszalem od znajomego z ESC ze sie nie kreca zvytnio, z reszta nic dziwnego jakies dziwne pcb i.t.d

czytalem tam ze niby masz nowa karte i nadal nie rozumiem czemu chcesz drozej sprzedac niz jest w sklepie a po drugie to nie allegro zeby wystawiac ogloszenia typu kto chce kupic! :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer, co powiesz na 290zł :?:

300 minimum :)

 

Zastanówcie sie bo zaraz na allegro wstawie i nie bedzie :)

 

 

350GTF swietny zasilacz, uzywam go na kompie z podpisu i lepiej sie sprawuej od Chiefteca 360W

nie chce cie martwic ale juz mzona dostac szafirka za 285 + 10 paczka i mam za 295. wiec co ty gadasz ze chcesz tak duzo?? trudno straciles. wiecej lepiej go sprzedaj puki mozesz. bo ceny mogą jeszcze pujsc w dół.

a z innej beczki sprzedajesz moze bo ci sie nie kreci tak jak jakis inny Gygabyte?? :roll: :oops: 8) :lol:

Widzisz, gdybys uwaznie czytal to bys wiedzial czemu sprzedaje, min zobacz w podpis.

Karta sie kreci za 430/540, to jest malo wg ciebie ? lol

A te sapphirki slyszalem od znajomego z ESC ze sie nie kreca zvytnio, z reszta nic dziwnego jakies dziwne pcb i.t.d

czytalem tam ze niby masz nowa karte i nadal nie rozumiem czemu chcesz drozej sprzedac niz jest w sklepie a po drugie to nie allegro zeby wystawiac ogloszenia typu kto chce kupic! :evil:

DZYTAJ UWAZNIEJ!!!

 

Pisalem o tym wczesniej ze dostalem ja z serwisu za uszkodzonego radka 9100 i chce ja sprzedac chyba ze wg ciebie jest wydajniejsza od 9800Pro to moge sobie ja zostawic. lol

 

A czy ja tu sie oglaszam ? pytaliscie jak sie karta kreci to napisalem i dodalem opis ze jest na sprzedaz.

 

Znajdz mi HISa w sklepie ponizej 300zł, wersje 128bit z coolerkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tequila .... przeciez pisalem ci ze spokojnie na sflashowanej plytce moze zamontowac athlona xp 2400 + tylko po co jak na k7vza zalozysz tylko dimmy wiec tosie nie oplaca. Postaram sie jescze dzisiaj zapodac tego Aquamarka jak prosisz na 400/500, ale musze powiedzec ze niestety nie udalo mi sie juz go podkrecic do 410/510 bo zanotowalem zwis czyli mozna by rzecz ze to max chyba :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...