Skocz do zawartości
tomasir

jakie DDR i ile z D1000 sie da wycisnac?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie DDR wybrac?wiem ze dobre sa np. Kingstony ale ja potrzebuje czegos no powiedzmy za ok.200 PLN za kosc 128.No i wlasnie zmieniam plyte i procka na Shuttle AK 31-2 i d1000,wiec chcialbym wiedziec ile z Durona wycisne z normalnym chlodzeniem bez zmiany napiecia no a ile po zmianie.jaka zmiana napiecia procka bedzie bezpieczna(bo mnie nie stac na nowego procka bedzie).Czy mnoznik jest w Duronach zablokowany(tych na Morganach)i czy styknie sama magistrala jechac?No i jeszcze jaki wentylator wybrac?moze miedziany?poleccie mi cos!Wezcie pod uwage moj ograniczony budzet.Wiem zem troche lamerowaty ale trudno.Licze na pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie DDR wybrac?wiem ze dobre sa np. Kingstony ale ja potrzebuje czegos no powiedzmy za ok.200 PLN za kosc 128.No i wlasnie zmieniam plyte i procka na Shuttle AK 31-2 i d1000,wiec chcialbym wiedziec ile z Durona wycisne z normalnym chlodzeniem bez zmiany napiecia no a ile po zmianie.jaka zmiana napiecia procka bedzie bezpieczna(bo mnie nie stac na nowego procka bedzie).Czy mnoznik jest w Duronach zablokowany(tych na Morganach)i czy styknie sama magistrala jechac?No i jeszcze jaki wentylator wybrac?moze miedziany?poleccie mi cos!Wezcie pod uwage moj ograniczony budzet.Wiem zem troche lamerowaty ale trudno.Licze na pomoc!

Co do ddr, to raczej nie bierz KINGSTON. Ponoc szczesciazom tylko chodza powyzej 155Mhz. Przereklamowane noname :)

Sprobuj dostac moze chociazby elixiry. Taki jeden Rafal z tego forum ma i powiedzial ze sa zajebiste, a z pewnoscia sa tansze od KINGSTON. Jeszcze sa firmowki NANYA, nie widzialem jeszcze w sklepach i pewni beda drogie. Najdrozsze beda jednak ddr333, jakies nawet noname beda lepsze od NANYA ddr266a. Co do morgana - wogole duronow, to one nie maja odblokowanego mnoznika. Jezeli nie chcesz odblokowywac to powoli podnos FSB az komp nie bedzie chcial stabilnie pracowac. Potem dzwignij napiecie i powinno byc lepiej. Oczywiscie jezeli chodzi o cooler to najlepsze sa miedziane (powyzej 100 pln).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile napiecia to bezpiecznie dla duronów ?1,85?a co do tych pamieci to to ze jednemu elixiry chodza tak dobrze to chyba nie znaczy ze wszystkie tak smigaja?I jeszcze do ilu dojde na normalnym chlodzeniu (titanem)z d1000?mam szansa na 1200?

A twoich pamieci na razie nie lykne bo po pierwsze Shuttle tylko ddr266 obsluguje i ddr333 juz nie.a poza tym jedynie 128 kupuje z braku kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200 powinno ale chyba nie wiencej na twojej plycie bez problem 9X133 na ddr noname cas2 fastest na v2.7 otwarta obudowa

ja mam max 1291 9x144 cas2.5 temperatura 44s

a uzywam 1266 9x139 tak zapasem zeby przypadkiem zwisu nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejaki Rafał się zgłasza. Moje Elixirki DDR266 idą na 170 przy CL 2.5 przy ustawieniach na safe w MSI na SIS645. Jak wiecie tak płytka nie ma podnoszenia napiecia dla pamięci więc ten wynik uważam za niezły :-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...