Skocz do zawartości
niewiedzący

Jaką karte dźwiękową mam wybrać !?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem !

Chciałbym się poradzic jaką karte muzyczną mam kupić (bo sie na tym nie znam) !? Mam do wyboru SB Live! 5.1 Player SB0100 || SB Live! 5.1 Digital SB0100 || SB Live! 5.1 Digital SB0220

(karta ma współpracować z zestawem Creative P580)

 

...z góry dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie znasz to, po co Ci takie drogie? Jak kupujesz komputer to każda płyta ma zintegrowany dźwięk? A jak chcesz kupić samą kartę to kup sobie jakąś tanią, bo LIVE jest dla tych, co wiedzą, co to jest karta dźwiękowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez się nieznam za bardzo na kartach dźwiękowych, ale chciałbym zauważyć, że cena to nie jedyna różnica......

Od roku używałem karty mint 6-kanałowej, ale ostatnio przez allegro kupiłem dla kumpla zestaw SB life 5+1 i miałem okazje go testować i moim zdaniem jest różnica w dźwięku. A poza tym SB ma znacznie leprze oprogramowanie. Warto dołożyć trochę więcej i mieć dobry sprzęt. Zdecydowanie polecam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... grosikboss - może nie znam się na kartach dźwiekowych ale wiem ze jest różnica nie tylko w cenie tak jak to powiedział CinoSSS ,

... chciałem się tylko dowiedzieć jaki model sound blastera, bo jak mi wiadomo tych modeli jest dużo, nie wiem który wybrac

PS: proszę o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z regulaminu:

 

5. Wątki tytułować konkretnie, w sposób mówiący w skrócie o tym, czego dotyczą - czyli nie: "Pomocy!", "Co się dzieje?", "Pilne!" etc. Pamiętaj, że nadając topikowi konkretny tytuł, ułatwiasz innym korzystanie z forum i jednocześnie zwiększasz swoje szanse na uzyskanie odpowiedzi.

Zmień tytuł tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logicznie myśląc samo DIGITAL mówi ci że cyfrowy czyli lepszy :D przynajmniej ja mam taki tok myślenia , co do wypowiedzi jednego z kolegi odnośnie Karty MiNt 6 kanałowej (bede jej bronil do konca) Karta Mint kosztuje 37zł a SB Live 5.1 (jakikolwiek) okolo 100 zl. Porownanie? Mint ma dobra jakosc za niska cene a sb lepsza jakosc za wyzsza cene. taka moja koncepcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logicznie myśląc samo DIGITAL mówi ci że cyfrowy czyli lepszy :D przynajmniej ja mam taki tok myślenia , co do wypowiedzi jednego z kolegi odnośnie Karty MiNt 6 kanałowej (bede jej bronil do konca) Karta Mint kosztuje 37zł a SB Live 5.1 (jakikolwiek) okolo 100 zl. Porownanie? Mint ma dobra jakosc za niska cene a sb lepsza jakosc za wyzsza cene. taka moja koncepcja.

to lipa i drugie lipa :wink: ale lepszy live niz jakis cmi a tak w ogole to dobra jakosc dzwieku mozna uzyskac tylko z kart za ponad 1000tys :)

albo z pcma za 100zl samemu zlozonemu :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logicznie myśląc samo DIGITAL mówi ci że cyfrowy czyli lepszy :D przynajmniej ja mam taki tok myślenia , co do wypowiedzi jednego z kolegi odnośnie Karty MiNt 6 kanałowej (bede jej bronil do konca) Karta Mint kosztuje 37zł a SB Live 5.1 (jakikolwiek) okolo 100 zl. Porownanie? Mint ma dobra jakosc za niska cene a sb lepsza jakosc za wyzsza cene. taka moja koncepcja.

to lipa i drugie lipa :wink: ale lepszy live niz jakis cmi a tak w ogole to dobra jakosc dzwieku mozna uzyskac tylko z kart za ponad 1000tys :)

albo z pcma za 100zl samemu zlozonemu :twisted:

wyliczenie cena/jakosc dla CMI 8738 40zł , ja nie jestem bogaczem i nie stac mnie na drogiego Live'a bo jednak 100zl to sa pieniadze... wiec wez nie obrazaj moich rodzicow, bo tak mozna to odczytac (jestes brudasem bo nie masz kasy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie SB Live nawet w tej najbardziej wykastrowanej wersji jest dobrą kartą i wartą swej ceny, a to którego wybrać zależy tylko od typu głośników jeżeli będziesz je podłączał analogowo to wystrczy ci Player, jeżeli chcesz się bawić w zestawy typu 5.1, 7.1 zainwestuj w SB Live! 5.1 Digital SB0220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...