Skocz do zawartości
OKITOKI

AMD Barton - Serie, opisy - Kompedium

Rekomendowane odpowiedzi

Co myslicie o tzm procu ..http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61048438  dobra sztuka ale koles tey ma nieyle chlodzenie

1603971[/snapback]

2520MHz@1,75V to nawet przyzwoicie, ale nie wiadomo jak procek się podkręca na wyższym napięciu. Może się np. okazać, że jego kres to 2600MHz@2V :)

 

Mój poprzedni procek (AXP-M 2500+) smigał na 2,4GHz@1,6V, ale do stabilnosci na 2,54GHz potrzebował już 2,1V :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2520MHz@1,75V to nawet przyzwoicie, ale nie wiadomo jak procek się podkręca na wyższym napięciu. Może się np. okazać, że jego kres to 2600MHz@2V :)

 

Mój poprzedni procek (AXP-M 2500+) smigał na 2,4GHz@1,6V, ale do stabilnosci na 2,54GHz potrzebował już 2,1V :wink:

1604017[/snapback]

a co powiecie na to ?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60438909

 

Juz napisalem do tych co wygrali zeby mi powiedzieli jak sie to sprawuje.

Nie wiem ile to MHz jest to 4000+ ale cena wydaje sie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4000 to jakies 2800 Mhz ciekawe na jakim napieciu by poszedł na takich taktowaniach i chyba juz wc tzreba by było  :lol:

 

To chyba moje 2300 w poruwnaniu do tego to nic  :cry:

1611765[/snapback]

to zobacz to

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61373799

 

zwroc uwage na napiecie. 1.93V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zobacz to

1611912[/snapback]

Ustawione w biosie ma pewnie 1,95 albo cos kolo tego.

 

Fajny proc bylby jakby tyle chodził 100% stabilnie na tych taktach i woltażu! Niestety nie ma zadnych scrennow z testami... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawione w biosie ma pewnie 1,95 albo cos kolo tego.

 

Fajny proc bylby jakby tyle chodził 100% stabilnie na tych taktach i woltażu! Niestety nie ma zadnych scrennow z testami... :/

1611952[/snapback]

Przy 2645 Mhz to jest bartek 3700 a nie 4300 ktoś chyba chce w bład wprowadzic :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalkultorem na stronce benchmark.pl

1614058[/snapback]

no to mowie, zależy gdzie/czym sprawdzasz. Raz ci poda 4000+ a raz 3600+. Te przeliczniki są i tak g... warte, i tak nie pokazuja rzeczywistej wydajnosci, 9,5x253 bedzie troche wydajniejsze nic np.12x200, czyż nie... a dostanie ten sam numerek... Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze na 9,5*253 bedzie szybciej chodziło niż na 12*200 poniewaz jest wieksze fsb a co do tych oznaczeń 4000 itd to niewiem po co wogóle je wprowadzono i tak jest najwazniejsza czestotliwosc w mhz a nie te smieszne oznaczenia bo watpie czy by taki bartek przy 2400 mhz miał poruwnywalna wydajnosc z pentiumem 4000 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...najlepsze z tego co ja wiem i jest w pewnym stopniu udowodnione to najlepsza seria IQYHA potem AQYHA i z 2003 roku np 0352 ... z 2004 jzu sie duzo gorzej kręcą najwięcej użytkowników osiągneło dobre wyniki na modelu 2500+ IQYHA 0352 . Ale nigdy nie było i nie jest to regułą że dobar seria gwarantuje dobre właściwości O/C .. poprostu mamy większe prawdopodobieństwo trafić lepszy model nic więcej ... Pzrecież bardzo często zdarza sieże proc z tej samej seri i tej samej daty produkjcji kręci się dużo gorzej ... Niektóre czasem z trudem osiągają 2100 a inne spokojnei lecą na 2600 Mhz < taka jest prawda są to 2 skrajne przypadki procka z tej samej serii i daty produkcji >

 

Jak i też nieprawdą jest że Mobile 1.45 V kręcą się lepiej niż 1.65 V to nie ma nic do rzeczy .. Oczywiście Proc 2500+ będzie pracował z napięciem 1.45 V ale minimalne podwyższenie zegara powoduje że trzeba zwiększyć napięcie rdzenia ... aby osiągnąć stabilnąpracę proca .. Inny przpadek ... Proc 2500+ standardowo pracuje z napięciem 1.65 V gdy to napięcie zmniejszymy do 1.45 V dalej będzie pracowałstabilnie ... Więc sam nei wiem po co w ogole takie zamieszanie i rozbieżnośc domyślnych napięć ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero za 6 razem kupiłem z allegro dobrego AXP 1700+ który wyciąga 2400 MHz i tylko dlatego że byłto selekt wcześniej miałem kilka JIUHB i wcale siędobrze nie kręciły ... Seria proca zwiększa prawdopodobieństwo trafienia lepszej sztuki i nic poza tym .. A najpewniej jest kupić takiego mobila od gościa na allegro któremu trafiła się dobra sztuka i chce go upłynnić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś próbować podkrecac Bartona 2500+ na ECS KT600? Z tego co widzialem w biosie i kiedys przestawialem to da sie jedynie magistrale zmieniać. Czy może jest jakis nieoficjalny bios co "potrafi wiecje"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem dziś wentyl Pentagram Freezone Q80 AlCu, czy on jest gites ? No mam na myśli oc mojego Athlonka, czy da radę ? :> Jeszcze nie podpiąlem, trochę się boje na razie, żeby nie ukruszyć proca. Nigdy jeszcze wentyla nie wymieniałem. Może jaiegoś kolegę zawołam, to mi go przypnie. Bo ten co mam w podpisie to tragedia w idle 51-55 st a w stresie 61-62 :lol:

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

jestem raczykujacym OC i dlatego mam pytanie: Zna moze ktos wersje Bartonka:AXDA2500DKV4D AQXEA0347RPMW ? Da sie z niego wyciagnac cos wiecej niz te 1833Mh? Przejrzalem chyba caly ten temat ale nigdzie nie rzucil mi sie w oko taki model. Wie ktos cos o nim moze? Odblokowany czy zablkowany mnoznik i takie tam...

Dodam ze mam go w plycie Solteka SL-KT600-RL.

drugie pytanie to takie czy po podkreceniu tego porcka i karty graf (Saphire 9800PRO@XT) bede potrzebowal zmiany zailacza? Obecnie mam Codegena 400W (z tego co slyszalem i czytalem totalne badziewie dlatego pytam).

Wiem ze tamat dotyczy procka ale wg mnie chyba temat sie laczy w jakiejs czesci.

Jakies linki, opisy za wszlka pomoc z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem dziś wentyl Pentagram Freezone Q80 AlCu, czy on jest gites ? No mam na myśli oc mojego Athlonka, czy da radę ? :> Jeszcze nie podpiąlem, trochę się boje na razie, żeby nie ukruszyć proca. Nigdy jeszcze wentyla nie wymieniałem. Może jaiegoś kolegę zawołam, to mi go przypnie. Bo ten co mam w podpisie to tragedia w idle 51-55 st a w stresie 61-62  :lol:

1621387[/snapback]

 

Zmiana wentyla to nic trudnego sam sie bałem 1 raz ale niemiał mi nikt tego zrobić a czy da rade ja mam 100AL czy jakos tak najtanszego i na 2300 przy 1,725V daje rade :lol2: takze myśle ze spokojnie bez pasty ale szlifowany był buda otwarta około 23 stopni w pokoju 32stopnie na 0% użycia i w stresie maks 52 stopni takze chyba powinien dać rade :wink: a i jeszcze mama ustawione w speedfanie na halt detekt na OFFi jakies pacze co niby zmiejszaja temp zainstalowane co zassałem z xp.net.pl

Edytowane przez gargamel2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jak moge sprawdzic serie proca bez zdejmowania radiatora?Jest jakis program spod windy?

1025887[/snapback]

Nie ma takiej możliwości, a co czego nie chcesz ściągać radiaxa, nie umisz?? To poproś kogoś kto się zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO sprobowalem....cos sie spalilo tylko jeszcze nie weim co...procek czy karta...moze zasilacz;)

1623125[/snapback]

 

jak to się spaliło?? To w takimrazie z czego pisałeś ze swojego kompa :D czy może masz drugiego. Niesłyszałęm zęby ktoś potrafił używać peceta ze spaloną zaiłką lub prockiem :blink: :lol2: :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...