Skocz do zawartości
OKITOKI

AMD Barton - Serie, opisy - Kompedium

Rekomendowane odpowiedzi

:( dzieki za slowa otuchy! Widze ze kase zmarnowalem. Kurcze no jak patrzyle to w wielu testach zajmowa 3, 2, a nawet 1 miesce pod wzgledem wydajnosci.. coz no ale zeby byl az tak malo wydajny?? To teraz niech mi ktos powie gdzie mozna kupic dobry wentylator (bez radiatora) tak zebym sobie wymienil i oczywiscie za jakas normalna cene:)! Sprobuje go jeszcze raz zamontowac. Tak na koniec zajrzyjcie http://www.tomshardware.pl/cpu/20030404/am..._cooler-07.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje ze blad jest w tym tescie :P no ale coz mozesz leszek_e sprobowac raz jeszcze zalozyc colerka i proca przesmarowac jak radzi Vis :) bude tez otwoz niech sie nie kotluje tam to cieplo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko ponizsze zdjecie jak rozumiem przedstawia procek z odblokowanym mnoznikiem jak rozumiem.

Dołączona grafika

to czyli mam tak poprzecinac lub polaczuc mostki jak na tym foto i bede mial w swoim odblokowany mnoznik.

Zgadza sie czy sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mslazi jak amsz proca po 39 tygodniu 2003 roku to zapomnij o cieciu mostkow bo i tak mnoznika nie zminisz , mozesz go na mobila przerobic laczac drugi od prawe mostek L5 ale zmiana mnoznika bedzie tylko i wylacznie pod winda specjalnym programem , na plytach z nForce to nie dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorwalem dzis bartona 2500 [AXDA2500KV4D KQYHA 0419MPMW] jeden z niewielu jeszcze w wawie (chyba, przynajmniej tam gdzie zagladalem to juz nie mieli...) jutro jak dojedzie buda (chieftec), plyta (abit nf7s) i ramy (twinmos) to dam znac co sie udalo z niego wyciagnac... jak narazie jestem dobrej mysli, ktos tu pisal ze 0419 nie sa takie zle...

 

aha, jesli ktos jest zainteresowany takimi bartonkami (0419, 0418, widzialem tez 0431) to maja jeszcze pare w sklepie terra.com pod gus'em (www.terra.com.pl) a w sklepie obok widzialem 0420 (albo 0421, nie pamietam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wybebuszylem wszystko na biorko zeby miec pewnosc ze nie o cyrkulacje powietrza sie tu rozchodzi i takie mem spostrzezenia i pytania: zalozylem wczoraj ten radiator jeszcze raz - nic to nie dalo! Ale uwaga co zauwazylem: komp stoi, nic sie nie dzieje (temp plyty 20st, procka ok 36), wlaczam winampa i momentalnie zaczyna rosnac temp plyty i dochodzi tak do max 36st a wraz z nia temp proc - nawet do 53 - 56st!!!!! Puszczam prima95 torture - temp plyty bez zmian a proc max 49st. tak sobie mysle - NF7 ma wbudowany ten "podobno super" dekoder dzwieku i moze dlatego jak muzyka leci to tak mi sie grzeje. Tylko problem w tym ze to sie znajduje w SB a pomiar temp to jest chyba na NB. Jak to w koncu jest. I w ogole czy u Was tez sie tak dzieje - wszystko jest git a jak puzcze muzyke to mi tak temp skacze, jak wylacze to zaraz wraca do normy. No i jak dotknalem SB to omal sie nie poparzylem.

 

edit

i jeszcze takie pytanko mam: pare osob tu pisalo ze wiatrak na NB jest zle zalozony. Sprubuje go zdjac i cos poprawic jeski rzeczywiscie jest zle. A co do pasty to narazie mam ta zwykla jakas dol do coolera mialem - nie wiem coz to jest ale niebawem zkupie sobie cos dobrego, co polecacie?? Z gory dziekuje i jeszcze raz przepraszam za to fatalne powtorzenie wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... A co do pasty to narazie mam ta zwykla jakas dol do coolera mialem - nie wiem coz to jest ale niebawem zkupie sobie cos dobrego, co polecacie??

Coś ze srebrem - bardzo dobre przewodnictwo cieplne, np

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6559

 

Tylko uważaj by czegoś taką nie ubabrać - przewodzi też prąd :P

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mslazi jak amsz proca po 39 tygodniu 2003 roku to zapomnij o cieciu mostkow bo i tak mnoznika nie zminisz , mozesz go na mobila przerobic laczac drugi od prawe mostek L5 ale zmiana mnoznika bedzie tylko i wylacznie pod winda specjalnym programem , na plytach z nForce to nie dziala :)

To jak z tym jest jedni mowia ze sie da a inni ze nie. Jedni mowiac ciac i latac mostki i mnoznik odblokowany Inni ze nie - To jak to jest jest tu ktos co ma na ten temat pojecie czy jak procek po 03 39 to nic sie nieda z nim zrobic. A niby mial zablokowany mnoznik ale rozblokowac sie da to jak to w koncu jest. Bo jedni w jedna strone inni w druga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, wiem ze ze srebrem (macie mnie chyba za jakiegos glupka) tylko krążą tu nieraz dyskusje ktora lepsza i dlatego pytam bo juz sie pogubilem

 

Edit

aha, przedtem pisalem ze mi temp przy winampie rosnie. zdjalem ten wiatrak z NB, wypoleowalem, i zalozylem ponownie. W tych samych warunkach spadek temp plyty o ok 11st!!!!! a procek o jakies 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, wiem ze ze srebrem (macie mnie chyba za jakiegos glupka) tylko krążą tu nieraz dyskusje ktora lepsza i dlatego pytam bo juz sie pogubilem

oj tam od raz glupka... --> poczatkujacy uczestnik :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o PENTAGRAM FREEZONE QC-80 Cu??

Mam go od 5 dni i jest spoX na minimalych obrotach cichutki [ale i tak wiatraczek z grafy mi go zagłusza..] temperatury ok 5 stopni mniej niż na FRII [ten ok 1 stopień lepszy od WR IV]...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vis - podaj oznaczenia twego procka :D - próbowałeś go na większym Vcore ?

Narazie oznaczeń proca nie będę Ci w stanie podać - musiałbym zdejmować cooler a będę to robił dopiero przy wymianie chłodzenia NB (za jakiś tydzień). Co do taktowania i vcore to napewno pójdzie wyżej, tyle że pamięci mi więcej niż 232 mhz nie puszczą (235 w single), wtedy vcore na 1,7 zmieniam i chodzi...gdybym miał ramy szybsze to bym więcej próbował, tak to zatrzymałem się na 2480 mhz przy standardowym vcore i jest dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AXDA2500DKV4D KQYHA 0419MPMW

 

poszedl jak w podpisie :D

nie chce ci martwic ale taki wyczyn jak w podpisie masz to zaden wyczyn :P zobacz u mnie na jakim napieciu chodzi na 11x210 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leszek_e!!!!!!!!!!!!!!!!!!! .

Moze nauczysz sie edytowac swoje posty , a nie piszesz mi tu po 2 slowa i nowy temat ( i to jeszcze 4 twoje posty pod rzad ).

To maja czytac inni uzytkownicy lekko , a dzieki tobie 2 strony wiecej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to coz, dotarla do mnie reszta sprzetu, wiec:

 

3200+ (11x200) zaliczyl bez zwiekszania napiecia i spokojnie chodzi na tych ustawieniach. probowalem dalej, niestety przy fsb 205 juz sie windows wykrzaczyl. czyli bez zwiekszania vcore sie nie obejdzie (no chyba ze ten twinmos bruzdzi, ale zeby przy 205?) a szkoda bo 2500+ zaliczyl na 1.5v - ale czy aby na pewno :mrgreen: jak mierzylem miernikiem to mi wyszlo 1,2V :D (czyzby nf7 az tak zanizal :mrgreen: ) - chyba musze miernik skalibrowac. noo chyba ze cos zle pomierzylem (wg faq nozka jednego z mosfetow + masa obok najblizszej sruby) . temperaturki na pentagramie 80alcu na standardowej pascie dodanej do coolera.

 

2500+ low / high

 

idle 34 / 32

 

stress 51,5 / 45

 

3200+ low / high

 

idle 36 / 34

 

stress 56 / 48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leszek_e!!!!!!!!!!!!!!!!!!! . 

Moze nauczysz sie edytowac swoje posty , a nie piszesz mi tu po 2 slowa i nowy temat ( i to jeszcze 4 twoje posty pod rzad ). 

To maja czytac inni uzytkownicy lekko , a dzieki tobie 2 strony wiecej .

Sorki, bede uwazal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...