Skocz do zawartości
OKITOKI

AMD Barton - Serie, opisy - Kompedium

Rekomendowane odpowiedzi

timingi pamiecie popusc. w ogole opisz dokladniej. kiedy co sie dzieje. komp postuje? zawiesza sie przy windowsie itp. a faq przydaloby sie poczytac oj przydalo. poza tym jak masz takie duze temperatury to moze zaczyna dzialac zabezpieczenie termiczne. kolejna mozliwosc do kiepawy zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak komp nawet nie postuje, zabezpieczenie termiczne wyłączyłem (jak dotykam radiatora to wcale nie wydaje się żeby miał te 52 stopnie) timingi pamiątek na jakich próbowałem kręcić to 8 4 4 2.5 (domyślne SPD)

(przy 333 szynie smigają na 6 2 2 2, więcej nie próbowałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie wstaje na 8-3-3-2.0 przy 400 i jest bez problemow dalej juz musze zmieniac. coz to stawiam na zasilacz. pomierz napiecia, tylko nie z kompa ale miernik w lape. sprobuj uruchomic kompa najblizej jak sie tylko da granicy 400mhz (w pelni stabilnie) zapusc prime95 albo inny procozerny progream i mierz napiecia na procu. a jak to zrobic pisze w faq w topicu o nf7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu kupiłem Epoxa 8RDA+ i mam kilka pytań:

 

- mam Bartona 2500+,zasiłkę Modecom 300GT,2x noname 256 400mhz,grafa Leadtek 5900xt@5950U,2xcaviar 80 i 40,2x napedy,k. telewizyjna- jak widać spoto tego

 

-podkręciłem proca stabilnie na 11x195 mhz czyli 2.15 ghz na 1,8v,timingi 6-3-3-2.5cl

 

-próbuję na 200 fsb na 1.85 komp wstaje,ładuję windę,włączam grę lub 3dmark03, gra/test startuje i po chwili wywala mnie do windy XP,system nie zawiesza się

 

-temperatura 55-62c

 

może macie jakieś rady co mam zrobić by uzyskać fsb 200 ??może to wina zasiłki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej tweak'erzy mam pytanie posiadam takiego proca

AXDA2500KV4D

T846307B42363

 

AQYHA 0409TPMW

1999AMD

 

rozumiem ze 0409 oznacza w którym tygodniu byl wyprodukowany ?? i czy jest to dobra wersja i ten wafel po czym poznac ze jest z srodka czy z brzegu ??

 

z gory dziekuje za odpowiedzi

 

P.S. w spoczynku jak slucham mp3 i przegladam stronki to mam 39 , 40 stopni w stresie 52 mam zwyklego spire whisper rock IV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mozliwosc kupienia tego bartona. oto jego seria: AXDA2500DKV4D T839977B40090

AQYFA 0405VPMW. czy to dobra seria?? i najwazniejsze czy ma mnoznik odblokowany???

Z gory dzieki.

pozdro.

Moim zdaniem mnożnik zablokowany 0405 (2004,5t ydzień) ale lepiej sprawdż to sam jak możesz bo w handlu pojawiły sie juz bartony tegoroczne z odblokowanymi mnoznikami.

 

PS: Przyglądnij sie dokładnie rdzeniowi bo z doświadczenia wiem że duzo tegorocznych sztuk ma je lekko ukruszone (miałem takich kilka zanim trafiłem na właściwego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos mi powie co ja mam kupilem za 410zl Athlona 2600+BOX extreme 512 cache L2

takie ma oznaczenie KXDA2600KV4D

Z420326E40493

KQYHA0420RPMW

Wykrecony mam na 2.430G 3300~ Napiecie podnioslem na 1.7 temp w spoczynku 39 w stresie 47

Stabilny jest bardzo nic sie neiwiesza.

Tylko co to jest czy to barton czy cos innego niby go aida widzi jako barton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mnożnik zablokowany 0405 (2004,5t ydzień) ale lepiej sprawdż to sam jak możesz bo w handlu pojawiły sie juz bartony tegoroczne z odblokowanymi mnoznikami.

 

PS: Przyglądnij sie dokładnie rdzeniowi bo z doświadczenia wiem że duzo tegorocznych sztuk ma je lekko ukruszone (miałem takich kilka zanim trafiłem na właściwego).

To jest procek kumpla, on kupil go jakies 4 miesiace temu. chce spzredac bo przechodzi na intela. mysle gdzies za 250 bede go mial na gwarancji jeszcze. I on mowil ze jest odblokowany mnoznik ale ma gigabyte kt600 i nei moze mnoznika zmieniac i nie moze sprawdzic. ja wiem ze te procki jzu mialy zablokowany mnoznik ale chcialem sie upewnic. a gdyby byl zablokowany oplaca sie kupic da sie z tej seri cos wycisnac:D:D

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VerB ale masz rcaje z tym szczesciem bo moj spokojnie dziala na 11x200 na asrocku tylko pamieci puszczam na auto i dodaje 5% wiecej napiecia i spokojnie ale zauwazylem ze jak chipset sie troske mocniej zagrzeje to juz robi swiechy a jak odbiore troszke cieopla to jest OK czy wy zakladacie wentylki na chipsety??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka ze sie wtrace tylko chcialem sie zapytac czy to normalne umnie aida pokazuje taki mnoznik AMD Athlon XP-A 2466Mhz (5.75*429)

Czy to dobrze czy zle, wsumie to jestem zielony w sprawach podkrecania i krece sobie tylko FSB i bawie sie Vcore

 

Max wyciągłem 220 ale wywalalo mi bład w ut2004 i zmniejszylem do 214 działa stabilnie na napieciu 1.8, temp w spoczynku 47 a w stresie 53 max.

 

Pewnie to wina pamieci bo mam kingmaxy PC3200 400Mhz. Ale zauwazyłem że po podniesieniu FSB procka wydajnosc wzrosla tylko w #dsmarkach a w grach niema roznicy nawet jak zakrecilem Radeona to FPS w grach jest tyle samo dziwne, przeciez podnioslem o 500Mhz procka.

 

Cooler na procku zmienilem na jakis taki Glacialtecha igloo 2520 Pro do OC nawet ladnie chlodzi tylko ma 34dBa i mnie drazni.

 

A mam pytanie moze plyta glowna mi niewytrzymuje OC mam EPOX 8rda3i z 2 fazowym zasilaniem czyli chyba ten model z wadliwym zasilaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tym T846307B4 "2363" <--- im to mniejsze tym mniejszy bath , moj ma kolo 2200 i zobacz jak chodzi :twisted:

VerB powiedz co myślisz o tym procku AXMH2500FQQ4C 2398665B40001 wg Twojego opisu "bath" to te ostatnie cztery cyferki czyli w moim przypadku "0001" :lol: to dobrze że jest tego tak mało czy źle :?: Bo proc śmiga nieźle ale muszę jeszcze sporo zainwestować, myślisz że te numerki coś znaczą czy teraz jest ważniejsza szczęśliwa ręka :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masz bath 0001 czyli rewelacja , ale jak juz mowilem bath to kupa bo liczy sie szczescie , moj jest leprzy bo 11x205 robie na 1.45V mniej jeszcze nie testowalem a u mnie bath jest ponad 2000 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pusc tego proca (2200mhz) na 1,45 v powinno pojsc bez problemu. temperature masz bardzo obiecujaca. przy tym nizszym napieciu powinienes miec 10 stopni mniej. btw gdzie kupiles?

Na napieciu 1.45 nie chce mi sie odpalic windows...rusza na 1.475 zaraz go posmaze prime'm....i sprobuje jeszcze poczarowac z timingami pamieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ustawieniu napiecia 1.475 (mowa caly czas o wartosciach w biosie ...USDM pokazuje mi nizsze) prime wywalal blad po paru sekundach...przy 1.5 po okolo minucie...przy 1.525 juz sie cieszylem ze chodzi stabilnie gdy dostalem komunikat z prime-a o bledzie...probuje dalej ...na razie bawie sie samym vcore....timingami zajme sie pozniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecie w biosie 1.55 (USDM 1.52)..jak na razie zero bledow w prime..zmienilem timiningi na 2.5-3-3-10....temperetura 50 stopni...i sie raczej nie zmieni bo wentyl m automatyczna regulacje obrotow i roznica pomiedzy idle a stres wynosi okolo 4 - 5 stopni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...