Skocz do zawartości
OKITOKI

AMD Barton - Serie, opisy - Kompedium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem z prockiem, który jest uczulony na napięcie ;)

 

To jest barton 2800+ (AXDA2800DKV4D - 9651792390647 - AQXCA 0341 APMW) z odblokowanym mnożnikiem. Najpierw obnizyłem go do 7x i zacząłem kręcić fsb, doszedłem do 232 i zacząłem kręcić mnożnikiem. Doszedłem do 9.5 (przy 8.5 działał stabilnie, przy 9.0 w ogóle się nie bootował, przy 9.5 działa, ale niezbyt stabilnie). No i mam taki problem, że chciałem podnieść napięcie (standardowe do 1.65), ale przy 1.7 już nawet nie wstaje. Generalnie im wyższe napięcie tym gorzej.

 

Co może być przyczyną? Czuję że ma zapas mocy, ale to napięcie mnie drażni. Obniżanie też nie pomaga, najlepiej działa na 1.65, 1.675. No ale niezbyt stabilnie.

 

Płyta do Abit NF7-S, pamięci to kingston'y 400MHz. Mam przyklejone radiatory na SB, na mosfety od vcore i zmienioną pastę na NB (silver arctic 5). Procek jest chłodzony Silent Breeze II cośtam cośtam, ale temp. w idle to 48, a w stresie nie przekracza 60. Więc to nie kwestia temperatur.

 

EDIT: po godzinie pracy @ 1.675V bez obciążenia poszedł na 1.7V, po prostu chyba za szybko mu chciałem dokopać ;) Teraz już chodzi stabilnie na 9.5x232 (2204MHz), ale w stresie temp. też dochodzi do 65st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viru:

To nie koniecznie jest wina procesora, możliwe że masz za słaby i/lub kiepskiej jakości zasilacz, który poprostu nie wydoli więcej watów... ?? d

 

 

VerB

Stabilnie :) (1,425/FSB 206mhz/Prime 95)

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz to żeś pojechał równo...przecież Chieftec 360df to jeden z najlepszych zasilaczy w tym przedziale, między innymi dlatego zasila on mojego kompa. Napięcia trzyma równo i nie mam z nich żadnych problemów przy OC...hmm, z tego wynika, że nie PSU jest winny...może rzeczywiście procesor jakiś kopnięty... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej viru to proc juz nie moze i to APMW to jakies z nieba chyba :P

sprobuj ustawic mnoznik 11 i jedz z fsb od 200 w zwyz , Vis no ladnie gonisz mnie widze :) tylko ja juz nie moge z fsb do gory pojechac bo moje ramy na 205 sie zatrzymaly technologicznie :wink: wymienie na 2x256 pc400 to powalcze :) a jutro wc w domciu :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no, ja tylko chciałem Cię zmobilozować, a widzę że ciężką artylerie na kompa pakujesz:D Ja tam wytrzymam z moim 3dCoolerem, wymienie tylko chłodzenie na NB...tak na marginesie...jakiej temperatury nForce 2 nie powinien przekroczyć? Albo inaczej? jaki jest margines bezpieczeństwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vis: trafiały się modele z tej serii zasilaczy, które były niestabilne, ogólnie chieftec to żadna rewelacja. Ale mój działa. W każdym razie spróbuję dalej jechać z napięciem, tylko nie wiem czy najpierw nie wymienić wiatraka na cpu... Jak już dochodzę do 65st...

 

VerB: nie z nieba, tylko z logosa ;> Nie chcę właśnie obniżać fsb, bo to mi wydajności raczej nie doda. Teraz mam 2204MHz (nominalnie 2080), ale za to dużo wyższe fsb. Więc wolę obecną sytuację. Ale na szczęście podniósł się na tym 1.7V i będę kręcił go dalej. Pamięci już wyżej nie podniose.

 

EDIT:

Vis: ja nie przekroczyłem jeszcze 45st, a mam podniesione napięcie o 0.1V. Płyta twierdzi że 38st. to jest high.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na napieciu 1.425V po 2 dniach seti temp zatrzymuje sie na 50 st buda zamknieta 2 wentyle dodatkowe w budzie , temp sys mam 31 , tez mam zamiar zminic chlodzenie nb i sb , na nb szykuje w niedlugoim czasie smarta z www.bloki.pl a na sb zalmana zlotego i moze na niego jakis wentylek maly na 5V :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze, właśnie zakupiłem takiego procka

 

- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32720853 -

 

i chciałem zapytać, czy to co pisze o nim, może być prawdą?

 

no i te oznaczenia - AQXDA2500KV4D Y862607240063

 

AQZEA 0332 MPMW - co z nich jako już znwcy możecie powiedzieć.

 

Pz Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vis literki z Twojego proca nic szczegolnego ale ładnie wycisnoles z niego potencjał :D VerB ma racje liczy sie szczeście ja ze swojego tez jestem zadowolony pomimo ze moj bath to ponad 2360 pozdro

Heh, ja też nie jestem miłośnikiem cyferek i literek, ale było parę osób pytających się o nr serii itp itd ... w sumie to również popieram VerBa, liczy się głównie fart a nie obstawianie na niższy batch czy coś tam :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z bartonami jak w loteri , nie bedziesz wiedzial poki nie wsadzisz go w kompa i nie potestujesz , w sumie swojegoi nie testowalem ale wiem ze jest zarabisty , w sumie to moj proc to brat blizniak proca Swidra :) (tak tak kazdy proc sie inaczej kreci ale ... :wink:)

 

EDIT !!!

moje nowe wyniki po zalozeniu WC ;]]

http://img83.exs.cx/img83/7690/2430MHz11x2...x220na1625V.jpg

 

moje memki mnie zadziwiaja ale i tak je zminie na hynixa :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem z prockiem, który jest uczulony na napięcie ;)

 

To jest barton 2800+ (AXDA2800DKV4D - 9651792390647 - AQXCA 0341 APMW) z odblokowanym mnożnikiem. Najpierw obnizyłem go do 7x i zacząłem kręcić fsb, doszedłem do 232 i zacząłem kręcić mnożnikiem. Doszedłem do 9.5 (przy 8.5 działał stabilnie, przy 9.0 w ogóle się nie bootował, przy 9.5 działa, ale niezbyt stabilnie). No i mam taki problem, że chciałem podnieść napięcie (standardowe do 1.65), ale przy 1.7 już nawet nie wstaje. Generalnie im wyższe napięcie tym gorzej.

 

Co może być przyczyną? Czuję że ma zapas mocy, ale to napięcie mnie drażni. Obniżanie też nie pomaga, najlepiej działa na 1.65, 1.675. No ale niezbyt stabilnie.

 

Płyta do Abit NF7-S, pamięci to kingston'y 400MHz. Mam przyklejone radiatory na SB, na mosfety od vcore i zmienioną pastę na NB (silver arctic 5). Procek jest chłodzony Silent Breeze II cośtam cośtam, ale temp. w idle to 48, a w stresie nie przekracza 60. Więc to nie kwestia temperatur.

 

EDIT: po godzinie pracy @ 1.675V bez obciążenia poszedł na 1.7V, po prostu chyba za szybko mu chciałem dokopać ;) Teraz już chodzi stabilnie na 9.5x232 (2204MHz), ale w stresie temp. też dochodzi do 65st.

Mi jednak wydaje się że to wina jednak zbyt wysokiej temp. bo te 65* to jednak 8O

Chociaż te ostetnie Chiefy tez nie są najlepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DoThAn wszystko jest w podpisie :lol:

 

bloczek to spider extreme , chlodnica to kadet , a pompka to atman 305 1200l/h , moze dzis zrobie foty uklady to zapodam linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT !!!

moje nowe wyniki po zalozeniu WC ;]]

http://img83.exs.cx/img83/7690/2430MHz11x2...x220na1625V.jpg

 

moje memki mnie zadziwiaja ale i tak je zminie na hynixa :twisted:

Jak dojdziesz do FSB 227 przy 1,65 V to będę poruszony, wynik lepszy mnie obrazi.... :[

Nie no, tak serio to dawaj dawaj :) Lepsze ramy zapodaj i będzie dobrze:)

Ps > nie myślałeś o odblokowaniu mnożnika ?? :twisted:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vis nic mi nie da odblokowanie mnoznika , na nForcie zmiana mnoznika z poziomu windy programem do zamiany mnoznika nie dzial i juz , na via/sis 99% to dziala , ale na nForce nie i tu jest ten pech , ramy nie wiem kiedy zminiem bo cos cinko z kasa jak na razie , ale moje twiny daja rade jeszcze , na 225 juz cos nie chca smigac :( ale to robilem tylko tak z lekka , znajde kwile to je pomecze jeszcze troche :)

 

EDIT !!!

zebys nie mowile ze nie umiem , ale moj mem sie zatrzymal na 11x225 juz na serio i to timingi mam straszne 11-4-3-3na 2.9V , jakbym mial z 3.2V ustawione w biosie dla mem to by bylo wiecej :)

 

screen z 11x225na 1.625V ustawione w biosie , super pi 1MB i 2MB smiga jak zloto :] na 11x226 mam zwieche ale to przez mem , a na 11x227 wchodzi do win i od razu wali bledami mem ze nie mozesz czytac czegos tam i nie moze uruchomic czegos tam :P

http://img92.exs.cx/img92/2903/248011x2251625V.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vis nic mi nie da odblokowanie mnoznika , na nForcie zmiana mnoznika z poziomu windy programem do zamiany mnoznika nie dzial i juz , na via/sis 99% to dziala , ale na nForce nie i tu jest ten pech , ramy nie wiem kiedy zminiem bo cos cinko z kasa jak na razie , ale moje twiny daja rade jeszcze , na 225 juz cos nie chca smigac :( ale to robilem tylko tak z lekka , znajde kwile to je pomecze jeszcze troche :)

 

EDIT !!!

zebys nie mowile ze nie umiem , ale moj mem sie zatrzymal na 11x225 juz na serio i to timingi mam straszne 11-4-3-3na 2.9V , jakbym mial z 3.2V ustawione w biosie dla mem to by bylo wiecej :)

 

screen z 11x225na 1.625V ustawione w biosie , super pi 1MB i 2MB smiga jak zloto :] na 11x226 mam zwieche ale to przez mem , a na 11x227 wchodzi do win i od razu wali bledami mem ze nie mozesz czytac czegos tam i nie moze uruchomic czegos tam :Phttp://img92.exs.cx/img92/2903/248011x2251625V.jpg

Gdzieżbym śmiał mówić, że nie umiesz, wiedziałem, że tak będzie :D qrde, u mnie jest troszkę dziko...Przy FSB 227 pamięci chodzą na 2,5-3-3-8, a nie puszczają już na 230...może to nie wina ramów? Może chipset więcej nie pozwoli? Nic nie daje podwyższanie napięć itp itd. Max jaki właśnie osiągnąłem to FSB 232, mem (!!) 3-4-4-12 2.9 V, chipset 1,8 V, proc 1,65 V ..... ciekawe, bo myślałem o kupnie szybszych ramów (np PC 3700), ale jeśli to przez chipset to nie ma sensu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vis jesli chcesz zobaczec czy to wina nb to wez zdejmij z niego radiator usun z niego gluta przesmaruj jakas dobra pasta tylko nie srebrem daj 1.8V i lec z fsb w gore jak kupa to mobo juz nie moze , ja mam 225 fsb i na nb jest 1,6V i na radiatorku wentyl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 8rdaVcore mam właśnie 11x236 mhz -2596 mhz...więcej nie próbowałem, bo się pewno zwiesi:P ale zaraz sprawdzę ile jeszcze wyciągnie :D (2,5-5-5-12, mem-2,9, proc 1,8(dla pewności), nb 1,8 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, zawiesił sie przy 238 mhz...a za wygraną nie daje:P

Cholera, gdyby nie sprawdzian z chemii jutro to może przesmarowałbym chipset na NB...już dawno sie do tego zabierałem, paste mam jeszcze z coolera Gigabyte więc nie jest chyba zła...cóż VerB, nie lubię przegrywać, ale chyba muszę tym razem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt tu nie mowi ze przegrasz , jestem w tyle bo mnie mem blokuje , max mam fsb 225 i sam nie wiem czy mobo mi da wiecej :) a juz na pewno nie wiem czy nowe memk sobie poradza z takim fsb :/ , nie mow hop poki nie przeskoczysz trza byc optymista :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, żartowałem z tą moją przegraną, w końcu to nie zawody czy coś :) ale może jak będę miał chwilkę czasu...... :twisted: teraz niestety muszę zostawić kompa, obowiązki czekają...

3maj się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Na samym poczatku gratuluje VerB'owi i Vis'owi za znakomite wyniki :D

 

 

To ja Wam opowiem moja historię z moim bartkiem :P Kupiłem sobie Bartona 2500+ i Epoxa 8RDA3i (reszta sprzetu z starego kompa) oraz chłodzenie na to (wtedy jeszcze powietrze) czyli WhisperRock IV. Byłem juz po lekturze wielu topiców o Bartonach i o tym jak sie kręcą. Także zaraz po zamontowaniu zaczałem sie bawic FSB :twisted: No i tutaj zonk :evil: Za chiny nie chciał iśc wyżej niż 189FSB przy napięciu 1,7V (wyżej nie dawałem bo temperatura w stresie 66*C przy 1,85V) Zmieniałem wszystko co dotyczyło podkrecania w biosie we wszystkie strony i nic :| Potem przeczytałem watek: "wszystko o Epox 8rd...) Zgroza. OKazało się że mam płytę z wadliwym zasilaniem :cry: Wtedy sie lekko załamałem i pomyślałem co ja za shit kupiłem :evil: No i dałem sobie spokój pozostając w przekonaniu że mam słaba serię proca i daremną płytę. W wakacje natchnęło mnie na WC.....

 

Wizard:

to teraz ja sie pochwale:  

AQZFA0411 nigdzie nie moge znaleźć tej serii dlatego zawedrowałem tutaj moze ktos z was mi cos o niej powie?  

jak narazie na pamieciach NoName i na W/C idzie na fsb220 przy Vcore 1,9 i sie wiecha przy windowsie  

a na 3200+ :  

temp to jak zawsze wacha sie (zalezy od pracy) ale max przy takim ustawieniu to 42*C  

ale wracając co powiecie o tej seri??  

(abit NF7, pamiątki NoName. Chieftec360W, seagate 120GB )

 

Przy zakładaniu WC byłem tak podekscytowany że zapomniałem spisać numerków ale zapamietałem dokładnie to co Ty podałeś czyli 11 tydzień 2004 roku i seria AQZFA :D Piszę tutaj bo czytając posty niektórych osób dochodzę do wniosku że może przyczyna niepodkręcalności proca jest taka sama jak u mnie. Na WRIV miałem w IDLE 43*C a w stresie 48*C. próba jakiegokolwiek podkręcenia wyżej niż 189FSB klapa. Po założeniu WC na standardowych ustawieniach IDLE 28*C Stress 34*C. Zabrałem sie za podkręcanie ( z dużym dystansem w końcu myślałem że na tym "shicie" nic nie pokręcę) Na 200FSB poszedł bez zmiany napięcia. Od razu zdziwko 8O No to szłem dalej...dalej no i doszedłem do tego co jest teraz w moim podpisie. Zaznaczam że zwiększenie chociażby o 1MHz wiecej powoduje niestabilnośc. Vcore zwiększane do 1,9V. Mysle że tutaj zasiłka już nie wyrabia bądź granica mozliwości proca. Pamiątki chodza na 7-3-3 CL 2.5. Timingi luzowałem równiez nie chciał załadować windy. Teraz w tej chwili mam na procu 34*C (komp cały dzien chodzi, opera, winamp, tlen, poczta) a w stresie maxymalna temperature jak zaobserwowałem to 40*C. Chciałem dojśc do tego że przy podkręcaniu niektóre procki potrzebuja niskich temperatur bo poprostu są niestabilne. Na standardowych ustawieniach przy 65*C są stabilne a przy podkręcaniu przy 50*C są już niestabilne. Mam nadzieje że mnie zrozumieliście. Mam nadzieje że skomentujecie to i w razie czegoś odpowiem podziele sie dalszymi uwagami. PS. Ale sie rozpisiałem :o

 

Dodam jeszcze że to 40*C po 2 godzinach Prime'a. Przy normalnym graniu w giere temperatura max 2*C do góry idzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkowaln takze ci gratuluje wyniku , u mnie bylo bardzo ciekawie jak mialem AC , 11x205 na 1.45V robil luzem a tamp w stresie 50 st :/ o zgrozo wyzej jak 11x205 nie szedl na 1,6V bo temp juz bylo ponad 60 st , WC juz mialem tylko nie zalozone i zmianialm bloczek i kupowalem weze , przed WC myslalem ze moje twinmosy powyzej fsb205 juz nie moga , ale WC wsadzilem i poszly na fsb 225 , jednak tu wystapily problemy :( , podalem ze 225 stabilne niestety nie :( 223 juz jest stabilne i to juz na bank kres moich mem :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...