Skocz do zawartości
ArtifeX

Czyzby zla pasta?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupilem sobie VGA Silencer i przy okazji skorzystalem z pasty (Arctic cooling silicone 50%silicone, 20% carbon, 30% metal oxide included) ktora byla w komplecie aby posmarowac nią procek. Mam zwyklego coolera Titana na athlonie 1,7. Czy ta pasta moze byc winą troche (4C-6C) wiekszej temperatury na procku? Jesli tak to jaka paste proponujecie? Czy ta pasta moze byc na VGA Silencer (GF3 Ti200) czy tez lepiej ją zmienic? Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupilem sobie VGA Silencer i przy okazji skorzystalem z pasty (Arctic cooling silicone 50%silicone, 20% carbon, 30% metal oxide included) ktora byla w komplecie aby posmarowac nią procek. Mam zwyklego coolera Titana na athlonie 1,7. Czy ta pasta moze byc winą troche (4C-6C) wiekszej temperatury na procku? Jesli tak to jaka paste proponujecie? Czy ta pasta moze byc na VGA Silencer (GF3 Ti200) czy tez lepiej ją zmienic? Z gory dziekuje za pomoc.

Ja uzyłem Arctic Ceramique. I jak na razie nie narzekam. Mam ją na procku i na Silencerku. Warta swoich 19 złotych. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia. Dowolny silikon za 5pln dobrze położony (mało) też potrafi być ok. Polecam takie mikro tubki SilverSilicon-pojawiły się w elektronicznych jako wkład między radiator a układziki, są mocno przysysające i kosztują 22,30 za tubkę, ale BARDZO warto. Mam jedną, temperaturka na PIII 733 spadła o 5* po wymianie na tą (i polerce radiatorka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze... A ja zmienilem paste z oryginalnej jaka byla na radiatorze na procku na Arctic Ceramique i... nic sie nie zmienilo.

Przy zamknietej obudowie (dwa wiatraki in/out) w srodku mam 33*C a na procku srednio 47*C w idle a 53*C w stress. Na procku jest Spire WhisperRock IV.

 

Czy da sie te temperatrue na tej konfiguracji obnizyc? Bo roznica 20*C miedzy prockiem a otoczeniem, to chyba lekka przesada nie?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie. A czym mierzysz? Bo ja mam termoparę przyklejona do rdzenia, to mam pewność, że mój procek ma 58*, a nie 50-70;)

Az taki freak to nie jestem :) (bez urazy! to komplement!). Mowie o temperaturach spod biosa lub dowolnej aplikacji odczytujacej temperature z kontrolek na plycie. Najbardziej dziwa mnie dwie rzeczy: po pierwsze - wichura w srodku, calkiem chlodno a procek w sumie wysoko, a po drugie - arctic ceramique nic nie dalo i temperatury sa takie same jak na starej pascie.

 

Czy problem moze byc po stronie radiatora? Ostatnio jak zmienialem paste, to zauwazylem, ze widac na nim jednak slady frezarki po tym jak byl wycinany - takie lukowate linie. Nierowna powierzchnie (te linie) czuc jak sie palcem przejedzie. Oczyscilbym go na blysk papierem sciernym, ale jak mysle, ze mialbym wydac na 4 rodzaje papierkow niemal 30zl, to krew mnie zalewa, bo za te inwestycje mozna by bylo w sumie kupic inny cooler...

 

Moze ktos ma na zbyciu wodny papier scierny za przyzwoita cene? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja nawet za 2400 płącę koło 2pln;) Trzeba wiedzieć gdzie i jaki. Jesteś trójmiejski, więc nie pomoge w tej kwestii, ale poszukaj, coś jest na pewno. I kup sobie pastę polerską samochodowym, góra 6pln i będzie ok. Mi radiatorek zajmuje 2-6h i jest potem zwierciadlany.

I zamiast past i taśm termoprzewodzących zaczynam używać taśmy dwustronnie klejącej (zwykłej), bo: wykonana z cieńszego materiału, niz warstwa pasty pod radiatorkiem, dobrze włazi, klej łatwo wyłazi na boki i radiator nie przesuwa się przy zakładanu. Na razie temperatury takie same, jak z pastą srebrną, testuje się drugi dzień na durniu 2k+ i wyniki obiecujące;)

Pozdrawiam

(może wsadź mały i wolny wentyl dmuchający spod radiatora w górę, mi to daje ~5*C różnicy;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...