Skocz do zawartości
bart

Jak sprawdzic jaki to procek?:)

Rekomendowane odpowiedzi

sek w tym ze moja dziewczyna ma celerona... i plyte glowna nie wiem jaka ale to nieistotne - zawiera ona red storm overcloacing bodajze i jak narazie nie znalazlem defaultowego taktowania... jest od hm mnoznikow/fps dla procka... ale tak naprawde to nie wiem jaki to jest celeron... jak mozna sprawdzic defaultowe taktowanie procka przez producenta ? bede dzisiaj przegladal ten bios czy sie da wlaczyc auto... btw: wyjmowalem juz bateryjke - pokazuje fsb po starcie do biosu jakies tam i mnoznik jakis tam - myslicie ze to jest wlasnie default i plytka sie sama tak ustawila? czy to poprostu bezpieczne ustawienie fsb/mnoz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WCPUID lub w BIOSie ustaw default i po sprawie. Jeśli to Celeron to musi hulać standardowo na 100Mhz FSB a mnożnika i tak nie można zmienić więc sprawa jest raczej prosta 8)  :idea:

Tak jakby Celeronów na standardowych 66 MHz nie było :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi na 66 napewno bo na 100 nie startuje

generalnie, zawsze jest 466 mhz

pozatym wcpuid chyba wykrywa jaki masz procek teraz no nie? aktualne taktowanie

 

a procka nie wyjme bo to ciach!owa buda z pionowa zasilka i celek w slot'cie pionowym tez i w ogole za duzo zabawy:)

 

ok dzieki

wydaje mi sie ze to 466 imo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmowalem juz bateryjke

to teraz wyjmij procka i poczytaj

 

pokazuje fsb po starcie do biosu jakies tam i mnoznik jakis tam 

a to jakis tam to ile jest

na ile był taktowany cały czas

 

nie jestem pewien czy WCPUID pokazyje jakie jądro ma procek ale na pewno robi to SisoftSandra wiec sciagnij sobie sandre i odczytaj jakie masz jądro a potem to dojdziemy jakie to CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WCPUID lub w BIOSie ustaw default i po sprawie. Jeśli to Celeron to musi hulać standardowo na 100Mhz FSB a mnożnika i tak nie można zmienić więc sprawa jest raczej prosta 8)  :idea:

Tak jakby Celeronów na standardowych 66 MHz nie było :lol:

Fakt zupełnie zapomniałem, że były też na 66Mhz :oops: ale to było tak dawno :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi na 66 napewno bo na 100 nie startuje

generalnie, zawsze jest 466 mhz

pozatym wcpuid chyba wykrywa jaki masz procek teraz no nie? aktualne taktowanie

 

a procka nie wyjme bo to ciach!owa buda z pionowa zasilka i celek w slot'cie pionowym tez i w ogole za duzo zabawy:)

 

ok dzieki

wydaje mi sie ze to 466 imo :)

Mnie nie tyle się wydaje co jestem pewien :)

Właśnie na takim siedzę w pracy. Nie wytrzymałem i skręciłem(tak troszeczkę na 525 :) ). Więc wrzucaj śmiało magistralę na 75 i jeszcze możesz dać +33 na pamięciach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...