Skocz do zawartości
jpalach

Linux sie nie uruchamia!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poniżej zamieszczam linka

 

http://student.uci.agh.edu.pl/~jpalach/PICT3107.jpg

 

do zdjecia zrobionego przeze mnie. Znajduje sie na nim ekran ktory pokazjue sie mi przy uruchamianiu komputera. Jako ze problem jest lekko nietypowy i nie bardzo wiem jak go ugryzc, zdecydowalem sie na zalozenie nowego tematu.

 

Uzywam Linuxa (Slackware 9.1) od 4 dni. Ostatnio duzo rzeczy sciagnalem i probowalem instalowac (chcialem sie czegos nauczyc) czesc z nich nawet zakonczyla sie powodzeniem :D

Z tego co widze to moze byc cos zwiazanego z karta telewizyjna. Otoz zainstalowalem z paczek program tvfine (jesli to ma jakies znaczenie)

 

Z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wstepie bardzo dziekuje za odpowiedzi.

 

Teraz na szczescie jestem w Linuxie, wyjalem karte TV i poszlo.

 

Teraz do rzeczy:

Poprzedniego posta pisalem z windowsa z tego samego komputera. Sprawdzilem tam karte TV i dzialala. Wczesniej na Slacku tez dzialala.

Przed restartem zainstalowalem: najpierw xawtv a potem tvfine, moze te programy nie moga razem byc zainstalowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cala zawartosc wspomnianego pliku to:

 

alias char-major-195 nvidia

 

ale tak jak mowie, teraz mam wyjeta karte TV, a wczesniej (jak to chodzilo) to nie musialem nic ruszac, bo programy instalowalem z paczek.

 

installpkg tvtime[cut].tgz

 

tvtime&

 

potem konfiguracja (mycha) samego programu (scan channels itd)

 

i to wszystko. No i jeszcze widze ze program to tvtime a nie tvfine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...