Skocz do zawartości
sopek

Co jak i gdzie??? pierwszy raz chcem cos podkrecic

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawiłem napięcie na 1.8V i nadal mi restartuje :( Uważam iż więcej nie należy podwyższać napięcia gdyż ostatnio było 44C procesor w spoczynku i 32C płyta główna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem napięcie na 1.8V i nadal mi restartuje :(  Uważam iż więcej nie należy podwyższać napięcia gdyż ostatnio było 44C procesor w spoczynku i 32C płyta główna.

nie nie,chyba ze wina lezy po stronie plyty glownej albo pamieci ktora nie wyrabia a posluchaj pusc go na 2100mhz czyli 10,5* 200fsb timingi 8 3 3 3 - 2.6v lub 2.7v i zjedz na poziom 1.7v na procku

bedzie to w tej systuacj barton 3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzales to za posrednictwem jakiegos programu?? gdzie on ci ro pokazuje??? bo u mnie jak startuje komp to pokazuje 2200mhz badz 2100mhz tzn przy starcie zaraz a jak mam ustawiony zegar na bartona 2500 tzn 1830 to pokazuje przy starcie normalnie 2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze sprawdz programem sisoft sandra czy aida jak tam pokazuje tak z ciekawosci - cos bios kreci???

ja bym sie tym nie przejmowal na twoim miejscu wazne ze chodzi na 2100mhz(upewnij sie) a co tam na poczatku pokazuje to wiesz.....

wejdz we wlasciwosci mojego komputera(ikona na pulpicie tam zobaczysz mhz procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to że przy starcie na tych ustawieniach pokazuje mi  

3200+ :evil:

Ponieważ Asus pokazuje typ procka nie jest to dziwne:). Z tego wynika, iż masz zablokowany mnożnik. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ustawieniami nie chce mi uruchomić kompa. Może to wina ingerencji w mnożniku :? A i jeszcze jedno ale ze mnie <span style="color:red;">[ciach!]</span>ła, zdaje się że po przez asus probe odczytałem numer seryjny: 000006A0 0383FBFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to że przy starcie na tych ustawieniach pokazuje mi  

3200+ :evil:

Ponieważ Asus pokazuje typ procka nie jest to dziwne:). Z tego wynika, iż masz zablokowany mnożnik. I tyle.

Program pokazał Multiplier type - unlocked więc jest odblokowany. Jeśli Asus probe na linii 12v pokazuje napięcie 12,54v to ja bym się zaczął martwić, bo nie powinno być na tym Chiefie powyżej 12,3v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto zakładał tego Zalmana na grafę? Może być jakoś dziwnie założony i powoduje małe zwarcia, i gra się wyłącza. Chociaż to mało prawdopodobne, bo po zmianie napięcia na wyższe na procku trochę się poprawiło, ale i tak zobacz jak ten zalman się trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra : to ja mam taki cfg :

 

MSI kt4av

Duron 1.8ghz [DH1800DLV1C Y918422C40077 MIXIB 0351MPMW] niekręcony

256DDR DIMM [266mhz] - no name :(

Na procku : Tracer 5000rpm + radiatorek

HiS Radeon eXcalibur 9200 ViVo 250/400 [chł. standart + wiatraczek na śledziu pod kartą]

zasiłka : Linkworld 350W model : LPG6

2hdd + 2 cd-rw

 

progs się niepomylił :) :

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to że przy starcie na tych ustawieniach pokazuje mi  

3200+ :evil:

Ponieważ Asus pokazuje typ procka nie jest to dziwne:). Z tego wynika, iż masz zablokowany mnożnik. I tyle.

Program pokazał Multiplier type - unlocked więc jest odblokowany. Jeśli Asus probe na linii 12v pokazuje napięcie 12,54v to ja bym się zaczął martwić, bo nie powinno być na tym Chiefie powyżej 12,3v.

Wyslesz mi ten programik? pes@peseq.neostrada.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman jest zamontowany na 100% dobrze. Coś mi się zdaje że przy moim konfigu 360W to poprostu za mało. :?

corso musisz wiedziec ce trafiaja sie slabsze i nocniejsze egzemplarze to juz jest loteria bo u mnie np jest linia 12v na poziomie 11,9 - 12

mam niby karte graficzna mniej pradozerna ale 1gb ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom :(

to bardzo kiepsko bo on co odcina mozliwosc podkrecenia do momentu kiedy nie kupisz lepszych pamieci,pisales ze no name - niedobrze,jakby byly no name 333 to luz mozesz krecic fsb,ale na nich fsb nie krec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak :

[DH1800DLV1C Y918422C40077 MIXIB 0351MPMW]

z numeru durka wynika że jest to applebred po 39 tygodniu produkcji (dokładnie 51) Czyli : odblokować mnożnik = zamalować mostek L1 tak ? Jeżeli to zrobię bede miał możliwość manipulowania mnożnikiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mIchu19 to jest chyba numer seryjny mego procka 000006A0 0383FBFF

Może to coś jeszcze pomoże :?

hmm..interesowala by mnie seria procesora wtedy mozna cos wiecej powiedziec -np jakie sa mozliwosci oc - chyba ze sciagniesz chlodzenie z proca i odczytasz serie na procu?? seria to np: AQYFA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo chce mi się zdejmować procka, a jednocześnie chciałbym żeby na 3200+ był wreszcie stabilny. :( Nie ma przypadkiem jakiegoś innego programiku do odczytania numerów seryjnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto rozsyłał ten program do odczytywania procka itp... bo chciałbym go a nawet nie wiem jak się nazywa; wyslecie (pes@peseq.neostrada.pl) a jak nie możecie, to podajcie nazwe.. plis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo chce mi się zdejmować procka, a jednocześnie chciałbym żeby na 3200+ był wreszcie stabilny. :( Nie ma przypadkiem jakiegoś innego programiku do odczytania numerów seryjnych?

niestety nie ma przynajmniej ja nie znam - a co do oc twojego procesora ja bym sie zastanowil nad zasilaczem bo u ciebie te napiecia nie wygladaja najlepiej - z drugiej strony dziwi mnie to bo ta zasilka potrafi ciagnac mocniejsze konfiguracje,prawdopodobnie trafiles na slabszy model - nie mozesz jej wymienic na inny egzemplarz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto rozsyłał ten program do odczytywania procka itp... bo chciałbym go a nawet nie wiem jak się nazywa; wyslecie (pes@peseq.neostrada.pl) a jak nie możecie, to podajcie nazwe.. plis

ja rozzylalem - poszło!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...